Cezary Kolasa

Wyróżnione treści

Strony: 1

Urodzony w 1996r., na portalu zadebiutował w połowie 2011 roku. Twórca m.in. autorskiego cyklu wywiadów "Niedziela w ringu" i znajdujących się w nim długich, obszernych rozmów z pięściarzami i ludźmi z bokserskiego środowiska. Autor artykułów oraz wielu informacji własnych.

GŁOWACKI-WŁASOW: HISTORIA BOKSU W UIC PAVILION, POLSKIE STARCIA

Krzysztof Głowacki (30-1, 19 KO) ponownie zawita do Stanów Zjednoczonych, by po dwóch latach stoczyć walkę z pięściarzem z topu wagi junior ciężkiej. 10 listopada w hali UIC Pavilion w Chicago w pojedynku ćwierćfinałowym serii World Boxing Super Series "Główka" zmierzy swe siły z groźnym Maksimem Własowem (42-2, 25 KO). Dziś zajmiemy się nie ich walką, tylko miejscem, w którym rozegra się ten spektakl.


WCISKANIE POLSKO-POLSKICH WALK NA SIŁĘ NA PRZYKŁADZIE ŚWIETNEGO 'DIABLO'

Krzysztof Włodarczyk wczorajszego wieczoru w Szczecinie szybko odprawił Kai'a Kurzawę i zdobył bardzo ważny tytuł IBF Inter-Continental wagi junior ciężkiej, który wrzuci go wysoko w rankingu tej federacji przy następnym zestawieniu. Dla "Diablo" po dwóch walkach w celu zrzucenia rdzy przyszedł czas na bardzo ważne starcia, które czekają na niego w drugiej połowie roku. Niektórzy jednak, mający w głowie syndrom polsko-polskich starć, chcą teraz oglądać Włodarczyka w starciach z Polakami. Tylko po co?


GRABOWSKI DLA BOKSER.ORG: ZAPROPONOWAŁEM MOLLO WALKĘ Z WACHEM

Szef grupy Tymex Boxing Promotions Mariusz Grabowski zadeklarował chęć zorganizowania pojedynku pomiędzy Mariuszem Wachem (31-2, 17 KO) a wczorajszym zwycięzcą z Legionowa Mike'em Mollo (21-5-1, 13 KO). Pojedynek miałby się odbyć 14 maja podczas gali w Kędzierzynie Koźlu. - Jeśli Mollo chciał boksować ze Szpilką, ja mu proponuję starcie z Wachem - powiedział redakcji Bokser.org Grabowski. I dodaje, że nie tylko Wach wchodzi w grę...


WRZESIŃSKI: JESTEM BARDZO ZMOTYWOWANY, ODLICZAM DNI DO WALKI

- Ja nastawiam się na to, żeby za dużo nie kalkulować. Chcę w stu procentach, a nawet w dwustu zrealizować plan taktyczny stworzony z trenerem. Mam nadzieję, że podczas walki pokaże wszystko, co najlepsze w moim boksie - powiedział tydzień temu w rozmowie z Bokser.org Damian Wrzesiński (8-0-1, 4 KO), który przygotowuje się pojedynku z Michałem Leśniakiem (3-0, 1 KO) zaplanowanego na 27 lutego podczas gali w Tymex Boxing Promotion w Radomiu.


DAWIDZIE, PRZERWIJ 12-LETNIĄ STAGNACJĘ I SIĘGNIJ PO MEDAL!

Wojciech Bartnik na olimpijski medal polskiego reprezentanta czeka od 1992 roku, od Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie, na których zdobył brązowy medal w kategorii półciężkiej. Za to na swojego następcę w Białymstoku cierpliwie spogląda Aleks Kuziemski, trzeci na Mistrzostwach Świata amatorów w Bangkoku w 2003 roku. Dziś na wielkim turnieju w Katarze jedna osoba może przerwać 12-letnią stagnację, jaka dotknęła polski boks.


KARTKA Z KALENDARZA: 4 LATA TEMU ADAMEK ZMIERZYŁ SIĘ Z KLICZKĄ

Trzy dni temu minęły równo cztery lata od jednego z największych wydarzeń w historii polskiego boksu. 10 września 2011 roku na Stadionie Miejskim we Wrocławiu byliśmy świadkami pojedynku o mistrzostwo świata federacji WBC wagi ciężkiej pomiędzy wielkim czempionem Witalijem Kliczko a byłym mistrzem dwóch niższych kategorii wagowych Tomaszem Adamkiem (49-4, 29 KO).


UDAŁO SIĘ! KAMIL MŁODZIŃSKI PO PONAD TRZECH LATACH WRÓCI NA RING!

Kamil Młodziński (6-0-1, 4 KO) w lipcu tego roku udzielił nam wywiadu, w którym opowiedział o swoich problemach z powrotem do boksu zawodowego. Wszystko przez fakt, że nie mógł porozumieć się ze swoim dotychczasowym promotorem Krzysztofem Zbarskim, z którym wiąże go umowa. Pięściarz z Jaworzna nie stoczył ani jednego pojedynku od... maja 2012 roku! Dziś jednak napłynęły do nas wspaniałe wiadomości, które nas oczywiście bardzo cieszą.


GŁOWACKI JAK ADAMEK DZIESIĘĆ LAT TEMU

Do wielkiego zwycięstwa "Głowki" nasunęło się również kilka analogii dotyczących innego wielkiego czempiona znad Wisły. 21 maja 2005 roku podczas gali w hali United Center w Chicago 29-letni wówczas Tomasz Adamek (49-4, 29 KO), nieznany szerszej publiczności podopieczny Andrzeja Gmitruka, dostąpił zaszczytu stoczenia pojedynku o mistrzostwo świata WBC wagi półciężkiej.


KOŁODZIEJ DLA BOKSER.ORG: WSZYSTKO JEST JUŻ ZAŁATWIONE

Jest już pewne, że 4 listopada podczas wielkiej gali w Kazaniu dojdzie do bardzo ważnego pojedynku w wadze ciężkiej. Mariusz Wach (31-1, 17 KO) skrzyżuje rękawice z mistrzem olimpijskim z Aten z 2004 roku Aleksandrem Powietkinem (29-1, 21 KO). Promotor "Vikinga" i szef Global Boxing Mariusz Kołodziej potwierdził w rozmowie z Bokser.org, że walka obu pięściarzy jest już zaklepana!


MŁODZIŃSKI: ŻAL? TO MAŁO POWIEDZIANE!

Kamil Młodziński (6-0-1, 4 KO) po kilku sukcesach w boksie amatorskim na zawodostwo przeszedł w grudniu 2010 roku. Profesjonalna kariera Polaka trwała jednak tylko półtora roku. Polak (były trzykrotny mistrz kraju) od kilku lat nie może porozumieć się z dotychczasowym promotorem, dobrze znanym polskim kibicom Krzysztofem Zbarskim. I wszystko na to wskazuje, że do czasu wygaśnięcia kontraktu Kamila w ringu nie zobaczymy. A czas płynie...GBENGA OLOUKUN: ZNOKAUTUJĘ WACHA!

Jeszcze kilka lat temu Nigeryjczyk był prawdziwym wyzwaniem dla wielu pięściarzy wagi ciężkiej, często też robił miłe niespodzianki, m.in. w 2010 roku pokonując przed czasem faworyta Kostantina Airicha czy dwa lata wcześniej wypunktowując Lamona Brewstera. Dziś po kilku przegranych nie jest już tak groźny, choć w rozmowie z Bokser.org mówi jasno i klarownie. - Znokautuję Wacha! - przekonuje.WAWRZYCZEK WRACA NA TARCZY

W pojedynku wieczoru gali w Albertslung Patrick Nielsen (23-1, 11 KO) pokonał jednogłośnie na punkty naszego Łukasza Wawrzyczka (20-4-2, 3 KO), udanie powracając po ostatniej porażce z rąk Dmitrija Czudinowa.


OFICJALNIE: MASTERNAK Z MORMECKIEM 5 GRUDNIA WE FRANCJI

Stało się. Mateusz Masternak (33-2, 24 KO) 5 grudnia podczas gali we Francji skrzyżuje rękawice z byłym mistrzem świata wagi cruiser, Jeanem-Markiem Mormeckiem (37-5, 23 KO). Po kilku dniach niepewności, w których team Francuza milczał i wydawało się, że do walki nie dojdzie, dziś promotor Kalle Sauerland oficjalnie poinformował, że starcie się odbędzie.


CHUDECKI: MAM NADZIEJĘ, ŻE SYROWATKA PAMIĘTA O LIMICIE 63 KG

- Nic nie jest jeszcze podpisane, ale wszystko na to wskazuje, że zaboksuję z Syrowatką w Krakowie. Promotor powiedział, że na 99 procent walczę z nim - mówi w rozmowie z Bokser.org przymierzany do występu podczas listopadowej gali Polsat Boxing Night Michał Chudecki (10-0-1, 3 KO). Na przeciwnika dla poznaniaka ma zostać desygnowany inny polski pięściarz, podopieczny Andrzeja Gmitruka, Michał Syrowatka (9-0, 2 KO)NIEPEWNY WYSTĘP 'DIABLO'

Wszystko rozchodzi się o pieniądze. Okazuje się, że problemy dotyczą... dodatkowych 30 tysięcy dolarów do gaży Krzysztofa Włodarczyka (49-2, 35 KO), o które teraz walczy. "Diablo" w "Puncherze" przyznał, że wymagania finansowe nie są wygórowane, ponieważ początkowa wypłata, o której myślał, była zdecydowanie wyższa.


MATEUSZ BOREK DOGŁĘBNIE O SPRAWIE WACHA ORAZ SZANSACH SZPILKI Z JENNINGSEM

Jeszcze kilka tygodni wszyscy żyliśmy informacją, która teraz budzi niezwykle dużo wątpliwości na tle powstających kolejnych hipotez. Mariusz Wach (27-1, 15 KO) w styczniu podczas gali HBO miał skrzyżować rękawice z amerykańskim prospektem królewskiej kategorii - Bryantem Jenningsem (17-0, 9 KO). Miał to być swoisty powrót po ponad rocznej absencji od boksowania - powrót wymarzony, który wielu może sobie tylko wyśnić. Obóz "Wikinga", stacjonujący aktualnie w kraju zrezygnował jednak z tego pojedynku, co wywołało ogromną falę krytyki, która spadła na Wacha. Ostatecznie rywalem "By-By" będzie inny polski pięściarz, utalentowany Artur Szpilka (16-0, 12 KO)


FONFARA: 'ZWYCIĘSTWO Z JOHNSONEM BYŁO ODRODZENIEM

16 sierpnia na stadionie bejsbolowym w Chicago mistrz świata federacji IBO kategorii półciężkiej, Andrzej Fonfara (23-2, 13 KO) ponownie wyjdzie do ringu. Przedstawiamy rozmowę z sympatycznym polskim pięściarzem mieszkającym na stałe w "Wietrznym Mieście", który krok po kroku wdrapuje się do czołówki swojego limitu wagowego. Wywiad z Andrzejem to trzeci odcinek cyklu wywiadów pod nazwą "Niedziela w ringu", ukazującego się co tydzień na naszym portalu. Zapraszamy do lektury.Strony: 1