WIDEO: JEWGIENIJ TISZCZENKO vs NAREK MANASYAN (-91kg)

Jewgienij Tiszczenko (-91kg) to aktualny mistrz świata i olimpijski w wadze ciężkiej. Podczas rozgrywanych w Charkowie Mistrzostw Europy zakwalifikował się już do strefy medalowej i pozostaje głównym kandydatem do zwycięstwa. Ale na ukraińskim turnieju przytrafiła się mu już trudna przeprawa. I właśnie Wam ją zaprezentujemy - Rosjaninowi ostro postawił się Narek Manasyan z Armenii.


WIDEO: JOSEPH WARD vs MATUS STRNISKO (-81kg)

Joseph Ward (-81kg) to wielka gwiazda ringów olimpijskich. Najpierw zdominował kategorie młodzieżowe, zdobywając złoto Mistrzostw Świata juniorów i właśnie młodzieżowców. W gronie seniorów zdobył już brąz (2013) i srebro (2015) Mistrzostw Świata, a w 2011 oraz 2015 roku sięgnął po złoto Mistrzostw Europy. Na ringu w Charkowie broni tytułu mistrza Europy sprzed dwóch lat i jest już w półfinale, w którym zmierzy się z reprezentantem Włoch. Po drodze do półfinału pokonał między innymi Matusa Strniskę, a my teraz prezentujemy Wam nagranie z tej potyczki.


WIDEO: MUSLIM GADŻIMAGOMEDOW vs PETER MULLENBERG (-81kg)

Muslim Gadżimagomedow (-81kg) olśnił polskich kibiców w 2015 roku, sięgając po złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy w wadze półciężkiej. Teraz jest już w półfinale 42. Mistrzostw Europy Seniorów, pokonując po drodze cenionego Petera Mullenberga z Holandii. Zobaczcie znakomitego i wciąż młodziutkiego Rosjanina w akcji.


WIDEO: ROY KORVING vs NIKOLOZ BEGADZE (-91kg)

Nikoloz Begadze (-91kg) z Gruzji półtora roku temu zabłysnął na polskiej ziemi, gdy w Kołobrzegu stanął na najwyższym podium Młodzieżowych Mistrzostw Europy w wadze ciężkiej. Na rozgrywanych w Charkowie ME w gronie seniorów wygrał pierwszą walkę, lecz w 1/8 przegrał z mocnym Holendrem Royem Korvingem. Jeszcze trochę pracy przed nim jak widać.

MATEUSZ POLSKI Z MEDALEM MISTRZOSTW EUROPY!

Znakomicie spisał się Mateusz Polski (-64kg) podczas dzisiejszej serii południowej. Nasz reprezentant po wolnym losie w eliminacjach i wygranej w 1/8 nad Niemcem, przed momentem pokonał wyraźnie faworyzowanego Lorenzo Sotomayora i awansował do strefy medalowej Mistrzostw Europy w boksie!

8 ZŁOTYCH MEDALI DLA KUBY W MISTRZOSTWACH PANAMERYKAŃSKICH

Pisaliśmy o tym, że Uzbekistan zdominował Mistrzostwa Azji, zdobywając na ringu w Taszkiencie aż 9 złotych medali. Niemal taką samą dominację na kontynentach amerykańskich potwierdzili Kubańczycy. Wczoraj w Tegucigalpie (Honduras) zakończyły się Mistrzostwa Panamerykańskie, które oprócz medalistów wyłoniły także 60 uczestników Mistrzostw Świata w Hamburgu.II MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ IM.PIETRZYKOWSKIEGO

W sobotę będziemy cieszyć się z medalu Mistrzostw Europy w Charkowie (Ukraina), a młodzi zawodnicy marzenia o takich startach przekuwają na krajowych imprezach zdobywając cenne, ringowe doświadczenie - II Międzynarodowy Memoriał im. Zbigniewa Pietrzykowskiego tego samego dnia rusza w samo południe.


WIDEO: MATEUSZ POLSKI vs WLADISLAW BARYSHNIK (-64kg)

Mateusz Polski (-64kg) pokonał Wladislawa Baryshnika z Niemiec, awansował do ćwierćfinału trwających w Charkowie Mistrzostw Europy, ale tym samym również zapewnił sobie przepustkę do Mistrzostw Świata. Jeśli wygra kolejny pojedynek, będzie miał już zapewniony medal ME. Póki co prezentujemy Wam jego wczorajszą walkę.
DESER PO POLSAT BOXING NIGHT

Po sobotnich emocjach na finale Mistrzostw Europy na Ukrainie i nocnej gali w Gdańskiej Ergo Arenie  w niedzielę powróćmy do rodzimego szlifu pięściarzy Olimpijskich - kibiców zapraszamy do Gdyni na Plac Grunwaldzki, gdzie w ringu zobaczymy Bombardierów z Wybrzeża.