KURS SĘDZIOWSKI

Oglądając zawody, czy wybrane walki zastanawiamy się jak to jest w ringu? Doświadczenie dla stających w magicznym kwadracie ograniczonym linami jest obarczone ogromnym ładunkiem emocjonalnym - dlatego tak chętnie oglądamy boks. Może zatem skorzystać z okazji i wejść między liny jako sędzia? Dlatego informujemy o naborze chętnych pań i panów na kurs sędziego boksu olimpijskiego.JERZY RYBICKI W KALISZU NA 100-LECIU 'PROSNY'

W dniu 11 czerwca na ringu w Kaliszu rozegrano mistrzostwa tego miasta, które - jako XXVI Turniej im. Tadeusza Grzelaka - odbyły się w ramach obchodów 100-lecia 'Prosny' Kalisz. Przeprowadzona na wolnym powietrzu impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem publiczności, a same walki walki były ciekawym widowiskiem.


WYŁONILIŚMY MISTRZÓW POLSKI JUNIORÓW

Nikolas Pawlik został uznany najlepszym zawodnikiem 29. Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się w Bytomiu. W finale wagi 51 kg wygrał z Kacprem Słomką 5:0. Uhonorowany został przez prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza i prezesa Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorza Nowaczka.


WOJCIECH BARTNIK: REPREZENTACJA DOSTAŁA ZAPROSZENIE DO BRAZYLII

Po krótkim okresie współpracy Wojciech Bartnik osiągnął już spory sukces z reprezentacją. Z niedawnych Mistrzostw Europy wróciliśmy z dwoma brązowymi medalami. O kolejnych planach, szkoleniu i obozach, a także zagranicznych kontaktach, porozmawialiśmy z trenerem kadry podczas wczorajszych targów w Kielcach organizowanych przez Polski Związek Bokserski.


100-LECIE 'PROSNY' KALISZ

W polskim boksie trwa swoista 'Jubileuszowa seria' i to z poważną liczbą w tle, czyli '100'. 100 lat, to poważny i godny uwagi wiek, który pozwala z należną atencją przyjrzeć się szanownym Jubilatom. Zacznijmy od Polskiego Związku Bokserskiego, który został powołany do życia 02.12.1923 r. Dziesięć miesięcy wcześniej - 08.02.1923 roku - powstał Śląski Związek Bokserski.NA ŻYWO: MIEDZYNARODOWY PUCHAR KARPAT 2022 KROSNO

Witamy wszystkich kibiców, dla których liczy się przyszłość dyscypliny, bo dzięki lokalnym działaniom możemy śledzić rozwój od tych najmłodszych dopiero rozpoczynających swą drogę na szczyt - bo na takich imprezach rozpoczyna się ta prawdziwa droga. Za nami rywalizacja ligowa, a teraz czas na cykliczny turniej, jakim jest Międzynarodowy Puchar Karpat, zagościł w Krośnie. Zestawienie walk w rozwinięciu.DWIE RELACJE JEDNEGO DNIA - ZAPOWIEDŹ MPK 2022

BUDO Krosno, zaprasza do swego rodzinnego miasta na drugą edycje 2022 piątego sezonu Międzynarodowego Pucharu Karpat. W trakcie cyklicznej imprezy odbędzie się także mecz Podkarpacie vs Świętokrzyskie - poznaliśmy skład gospodarzy. Do rywalizacji przystąpi dwadzieścia klubów. Szczegóły w rozwinięciu.
JEST DRUGI MEDAL! WALKA TOMASZ NIEDŹWIECKI vs PETAR LIJESEVIĆ (-86kg)

Podczas trwających Mistrzostw Europy wprowadziliśmy do ćwierćfinałów czterech zawodników. Ci, na których liczyliśmy najbardziej - Brach i Durkacz, przegrali. Ale do pierwszego półfinalisty - Słomińskiego, w ostatniej walce dołączył również Tomasz Niedźwiecki (-86kg), znany wcześniej jako Bohdanowicz. Przed momentem pokonał Petara Lijesevicia i awansował do strefy medalowej!