OSKAR SAFARYAN PO WYGRANEJ NAD KULIKIEM: CELEM IGRZYSKA W PARYŻU

- Głównym celem są oczywiście igrzyska w Paryżu, a po nich będę chciał boksować już zawodowo - mówi Oskar Safaryan (+91kg), który pomimo młodego wieku jest aktualnym Mistrzem Polski w gronie seniorów. I jeśli dalej będzie się tak rozwijał, może rzeczywiście mieć szanse na kwalifikację olimpijską w 2024 roku. Wczoraj Oskar pokonał na punkty Adama Kulika, który w ostatnich miesiącach był 'jedynką' naszej reprezentacji.

WAŻENIE: OSKAR SAFARYAN vs ADAM KULIK (+91kg)

Adam Kulik od jakiegoś czasu jest numerem jeden naszej wagi super ciężkiej. Ale to Oskar Safaryan zdobył złoto Mistrzostw Polski. W piątkowy wieczór spróbują sobie i trenerom udowodnić, kto powinien reprezentować nasz kraj na imprezach międzynarodowych. Na rozgrzewkę zobaczcie obu na wadze.RUSZYŁY ZAPISY NA INSTRUKTORA BOKSU

Wszyscy chętni mogą nadrobić czas spowodowany pandemią korzystając z możliwości zrobienia kursu na II i I klasę trenerską. Dostępny jest też kurs rekreacyjny, dopuszczający prowadzenia zajęć treningowych na sali bokserskiej. Szczegóły w rozwinięciu.
UMAR KREMLIEW: AIBA NIE MA DZIŚ ŻADNYCH DŁUGÓW

Sekretarz generalny Rosyjskiej Federacji Bokserskiej i członek Komitetu Zarządzającego AIBA (Międzynarodowego Stowarzyszenia Boksu), Umar Kremliew stwierdził, że wszystkie długi AIBA - w wysokości ok. 16 milionów dolarów - zostały spłacone, co pozwoli na szybsze wdrożenie procedur naprawczych rekomendowanych przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) i odzyskanie jego zaufania.


WIDEO: CENTRUM MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W SZCZECINIE

W poniedziałek ruszył kolejny nabór do klas sportowych o profilu pięściarskim. W szkole Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie, we współpracy z BKS Skorpion Szczecin, swoje umiejętności mogą rozszerzać młodzi adepci pięściarstwa. Wnioski można składać internetowo w Centrum Mistrzostwa Sportowego. A poniżej film promujący tę inicjatywę.


KWALIFIKACJE OLIMPIJSKIE W LONDYNIE ZAWIESZONE!

Bokserskie kwalifikacje olimpijskie w Londynie (kwalifikacje europejskie do igrzysk w Tokio) zostały zawieszone z powodu eskalacji epidemii koronawirusa. Trwający od 14 marca turniej, w którym biorą udział zawodniczki i zawodnicy z ponad 60 krajów, ma zostać wznowiony w maju. Wśród ww. sportowców do domu wracają Polki i Polacy.