KURS SĘDZIEGO NA MAZOWSZU

Jest szansa na zdobycie uprawnień uprawniających do stanięcia najbliżej akcji pięściarskiej, bo w ringu jako arbiter. Z początkiem października rozpoczyna się kurs sędziego bokserskiego w Warszawie przy Łazienkowskiej. Szczegóły w rozwinięciu.

NA ŻYWO: MISTRZOSTW MAŁOPOLSKI - FINAŁ

Pięściarskie zakończenie weekendu - nadajemy z Krakowa, gdzie rozpoczęły się finałowe starcia Mistrzostw Małopolski w Boksie Olimpijskim. Zestawienie walk i wyniki na bieżąco w rozwinięciu. Gośćmi w naszym studiu będą organizatorzy i ludzie, dzięki którym reaktywowano boks w Nowej Hucie, a poprowadzi je sędzia zawodowy Włodzimierz Kromka. Do pełni pięściarskich emocji dojdzie pożegnanie z amatorskim ringiem Sebastiana Rembeckiego.NA ŻYWO: MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI 2020

No i ruszyliśmy - witamy na Mistrzostwa Małopolski, a do tego jeszcze w 70 rocznicę 'Hutnika'. Zobaczmy i posłuchajmy - bo komentować będzie sędzia boksu zawodowego Włodzimierz Kromka, a jego gościem m.in. Mariusz 'Wiking' Wach. Zestawienie walk w rozwinięciu.


WYSTARTOWAŁY MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI 2020

Już za tydzień mistrzostwa Polski juniorów, a to ostatni dzwonek, aby w Małopolsce wywalczyć prawo startu w najważniejszej imprezie przyszłości boksu olimpijskiego. Dziś relacja z Mistrzostw Małopolski z Krakowa. Za nami pierwsze pojedynki. Wyniki i zestawienie półfinałów w rozwinięciu.


RYSZARD LEWICKI vs RAFAŁ WOŁCZECKI - FINAŁ MP 2019 (-75kg)

Pojutrze na zawodowym ringu zadebiutuje Rafał Wołczecki, aktualny mistrz Polski wagi średniej młodzieżowców i wicemistrz Polski seniorów. W obu przypadkach w finałach spotykał się z Ryszardem Lewickim. Na młodzieżówce wygrał właśnie Wołczecki, lecz w finale seniorów nieznacznie lepszy był Lewicki. I właśnie ten pojedynek finałowy z Opola prezentujemy Wam poniżej.


WIDEO: WALKA DAMIAN KNYBA vs RADOSŁAW WICHER (+91kg)

Damian Knyba (+91kg) to aktualny mistrz Polski młodzieżowców i brązowy medalista w gronie seniorów, oczywiście w wadze super ciężkiej. W miniony weekend wystąpił w memoriale im. Zygmunta Krygiera. Spotkał się z Radosławem Wicherem, którego pokonał przez RSCI w drugiej rundzie. Prezentujemy Wam nagranie z tego pojedynku.


PEŁEN SKŁAD ZARZĄDU PZB PO SOBOTNICH WYBORACH

W sobotę - 12 września - odbył się kongres Polskiego Związku Bokserskiego, podczas którego dokonano podsumowania oraz sprawozdania z działalności zarządu oraz wyboru prezesa na kolejną kadencję. Jedynym zgłoszonym kandydatem był dotychczasowy prezes - Grzegorz Nowaczek, który został ponownie wybrany jednogłośną decyzją delegatów.


REPORTAŻ Z XXIV TURNIEJU im. ZYGMUNTA KRYGIERA

Za nami XXIV edycja Memoriału im. Zygmunta Krygiera, który bez wątpienia mieści się w szerokiej czołówce imprez boksu olimpijskiego w Polsce. Toruńska impreza na zaproszenie organizatorów: Kamila Gorząda i Henryka Żołnowskiego - na co dzień trenerów Pomorzanina Toruń, przyciągnęła zawodników z różnych części Polski, utytułowanych w krajowych mistrzostwach.
100 LAT POTĘGI

Czyż można sobie wymarzyć lepszy czas? 100 lat minęło od urodzin twórcy potęgi Hutnika Kraków, a teraz przyjdzie nam wziąć udział w obchodach 70 lecia klubu, a jak najlepiej spędzić ten czas? Oczywiście pięściarsko! Zapraszamy na Mistrzostwa Małopolski.


MIĘDZYNARODOWY PUCHAR KARPAT - ZAPOWIEDŹ

Kolejna impreza na której nie może zabraknąć ekipy pasjonatów dyscypliny - tak, znowu pokażemy młodych zawodników, ich progres w cyklicznym Międzynarodowym Pucharze Karpat. Pierwszy z cyklu na rok 2020 odbył się w Stalowej Woli. Nawet, bez względu na sytuację, był to sportowy sukces regionu, bo 'Stalowa Twierdza', była nie do zdobycia. Zatem wracają do źródeł sukcesu.NA ŻYWO: GREEN BELT CHALLENGE

Zaczynamy pięściarski weekend od znanego wszystkim kibicom pięściarstwa historycznego turnieju o Ciupagę Góralską. Wiele wspomnień, wielu zawodników tworzyło magię tego miejsca. Teraz czas na młodych. Grzegorz Proksa stał się teraz dobrym duchem turnieju, w którym to startuje także jego syn. Miło spojrzeć, jak dyscyplina przechodzi z ojca na syna, miło spojrzeć, jak młodzi walczą o swoją pozycję. Bądźmy częścią tego wydarzenia. Kibicujmy i udostępniajmy. Rozpiska wszystkich walk w rozwinięciu.
WIELKIE OTWARCIE SALI BOKSERSKIEJ IM. JERZEGO RYBICKIEGO

Polski boks czeka 29 sierpnia w Lądku-Zdroju ważne wydarzenie sportowo-kulturalne - wielkie otwarcie sali bokserskiej im. Jerzego Rybickiego oraz powołanie klubu Złote Pięści na czele z trenerem Rafałem Piotrowskim. Pełne atrakcji uroczystości uświetnią swoją obecnością goście honorowi, legendy polskiego pięściarstwa: Wojciech Bartnik, Marian Kasprzyk, Mateusz Masternak, Jerzy Rybicki i Krzysztof Włodarczyk.


JUBILEUSZOWA GRANDA - LEGIA FIGHT CLUB

Jeśli ktoś w okresie wakacyjnym odczuwał głód boksu, to początek września zrekompensuje te braki. Zapraszamy na jubileuszową, pięćdziesiątą Grandę w Legia Fight Club na Warszawskim Torwarze. Zgłoszenia jeszcze trwają, a trzy grupy startujących dają możliwość sprawdzenia umiejętności, a także podniesienia sobie poprzeczki.