MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI W OCENIE WOJCIECHA BARTNIKA

Wojciech Bartnik to nie tylko szkoleniowiec seniorskiej kadry narodowej, to także wielokrotny mistrz Polski, a przede wszystkim brązowy medalista olimpijski z Barcelony i brązowy medalista ME z Vejle. Tak więc jest to człowiek, który o boksie wie naprawdę bardzo dużo. Spotykając Wojciecha Bartnika na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Mielcu poprosiliśmy go o garść refleksji na temat mieleckich zmagań.


DŁUGA DROGA, RYWALI PRZYBYWA

Polscy pięściarze startowali w 36. międzynarodowym turnieju im. Feliksa Stamma w Warszawie. Po zakończeniu imprezy trener kadry narodowej seniorów Ireneusz Przywara skwitował krótko: Do półfinałów nie szło nam najgorzej... Zapraszamy do całego wywiadu.


ŻYCIE SĘDZIEGO NA OBCZYŹNIE

Wierzy w talent Anthonego Joshuy. Kwalifikacje międzynarodowego arbitra uzyskał na turnieju Stamma w Warszawie. Inicjator wielu bokserskich imprez. Od 15 lat mieszka w Manchesterze i jest jednym z organizatorów pięściarskich zmagań klubu Ring Wolny Toruń.


RUSZYŁA EKSTRALIGA - CIEKAWE POMYSŁY

W Polsce od pewnego czasu trwa rywalizacja w ekstralidze boksu olimpijskiego. Zapraszamy do obszernej rozmowy z koordynatorem projektu z jednocześnie trenerem Marcinem Stankiewiczem: - Pragniemy korzystać z najlepszych wzorców, dlatego najwyższy czas na nową jakość! Aby spopularyzować wydarzenie organizatorzy wdrażają w życie coraz więcej sprawdzonych metod.


SPORTOWY TOP CZY FINANSOWY DÓŁ - KULISY ORGANIZACJI

Kuźnia kobiecego boksu - Grudziądz, to tu szlifuje się wiele talentów, choć często marnowanych, to jednak może warto zainwestować w taki ośrodek jakim od ponad dekady jest w centralnej Polsce hala MKS Start z którego wychodzą także zawodnicy reprezentujący barwy kraju na światowych ringach. Porozmawiamy z Kazimierzem Kiczyńskim o kulisach organizacji imprez sportowych w regionie.ŻYCIE W INNEJ RZECZYWISTOŚCI

Józef Grudzień  urodzony w 1939 roku. Mistrz olimpijski z Tokio (1964), wicemistrz olimpijski z Meksyku (1968). Mistrz Europy z Rzymu (1967), gdzie uznany został najlepszym pięściarzem turnieju, w Berlinie (1965) wicemistrz Europy. 3-krotny mistrz Polski seniorów (1965,67,68). Laureat nagrody im. red. Aleksandra Rekszy (1991). Waga lekka, zawodnik Pafawagu Wrocław i Legii Warszawa. Zapraszamy do wywiadu.


TRENER RÓŻAŃSKI: WIERZĘ W ZMIANY, JAK NIE TERAZ, TO KIEDY?

Po rezygnacji Tomasza Różańskiego z funkcji trenera kadry narodowej i drużyny Hussars w polskim środowisku bokserskim zawrzało. Okoliczności decyzji trenera Różańskiego prezentowaliśmy w jego oficjalnym oświadczeniu, a teraz postanowiliśmy porozmawiać na temat podjętej przez niego inicjatywy, zmierzającej do wprowadzenia zmian systemowych w polskim boksie olimpijskim. Trener Różański podkreśla, że odzew na jego apel jest ogromny.