ANTHONY JOSHUA: ŚWIATOWE MEDIA NIE ODDAJĄ MI SZACUNKU

Mistrz świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej, Anthony Joshua (23-1, 21 KO) doznał w czerwcu zeszłego roku sensacyjnej porażki z Andym Ruizem Juniorem w swoim amerykańskim debiucie, ale pokonał Meksykanina w grudniowym rewanżu w Arabii Saudyjskiej. Brytyjczyk wraca do tych emocjonalnych momentów i twierdzi, że światowe media wciąż nie oddają mu należnego szacunku.


TODD DuBOEF: WILDER NIE ODPUŚCI TRZECIEJ WALKI Z FURYM

Prezydent współpromującej mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) grupy Top Rank, Todd DuBoef twierdzi, że były mistrz Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) nie ustąpi miejsca, by można było w tym roku doprowadzić do starcia Tyson Fury vs Anthony Joshua o wszystkie pasy. Taką możliwość sygnalizował promotor Joshuy Eddie Hearn, ale pokonany w lutym przez Fury'ego Amerykanin nie zamierza odpuszczać.


PROMOTOR JOSHUY WCIĄŻ WIERZY W TEGOROCZNĄ WALKĘ Z FURYM

Eddie Hearn musiał już przesunąć walkę Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO) z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO) z 20 czerwca na 25 lipca, ale i ta data stoi pod znakiem zapytania. Jeśli wszystko przedłuży się jeszcze bardziej, szef grupy Matchroom będzie chciał doprowadzić do walki z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO), pomijając na jakiś czas Pulewa.

PREZENT OD MATCHROOM NA KWARANTANNĘ: MASTERNAK vs BELLEW

Przed Wami kolejna walka na kwarantannę w prezencie od grupy Matchroom, tym razem szczególnie interesująca dla polskiego kibica: pojedynek Mateusza Masternaka o wakujący tytuł EBU wagi cruiser z Tonym Bellew w Londynie (grudzień 2015). Walka niezwykle wyrównana i emocjonująca, niestety ostatecznie przegrana przez Polaka. Zobaczmy to jeszcze raz w znakomitej jakości. Jak punktowali czytelnicy BOKSER.ORG?


MOŻLIWA WALKA BETERBIJEW vs BUATSI W WIELKIEJ BRYTANII?

Kryzysowa sytuacja rodzi czasem ciekawe możliwości. Dla przykładu: mistrz świata IBF i WBC wagi półciężkiej, Artur Beterbijew (15-0, 15 KO) miał 28 marca walczyć w Kanadzie z obowiązkowym pretendentem IBF - Chińczykiem Fanlongiem Mengiem, ale z powodu pandemii koronawirusa gala została odwołana i dla Rosjanina otwiera się rynek brytyjski. Mówi się, że Eddie Hearn może zacząć organizować gale w studiu telewizyjnym, a Beterbijew...POJEDYNEK FURY'EGO Z KLICZKĄ W SAUNIE: KOLEJNA RUNDA

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej, Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) wciąż wraca do pojedynku w saunie, jaki miał za młodu stoczyć z Władimirem Kliczką podczas jednego z obozów Ukraińca - ówczesnego czempiona, który zapraszał na sparingi prospektów, m.in. Fury'ego. W 2015 roku Brytyjczyk zdetronizował Kliczkę, tuż przed walką opowiedział historię o saunie. Ukrainiec zaprzeczał, a teraz reaguje na kolejną wersję opowieści.