WASILEWSKI O RÓŻAŃSKIM: WIERZĘ, ŻE DA KIBICOM JESZCZE MEGA DOBRE EMOCJE

Po ostatniej walce z łotewskim królem boksu Eriksem Kalasnikovsem Łukasz Różański (12-0, 11 KO) nie zebrał dobrych opinii. Kibicom nie podobają się również wypowiedzi pięściarza, który niejako dziwi się, że promotorzy chcą mu dobierać rywali. W obronę Różańskiego wziął - pewnie w jakimś stopniu dyplomatycznie - Andrzej Wasilewski, na którego galach kilka razy walczył Łukasz.SASZA SIDORENKO: ZNÓW CHCĘ ZABOKSOWAĆ O PAS MISTRZYNI EUROPY

- Pandemia koronawirusa nie zmieni moich planów, wkrótce znów chcę walczyć o pas mistrzyni Europy  mówi Aleksandra 'Sasza' Sidorenko (8-0, 1 KO), która 10 lipca na gali Tymex Boxing Night 12 w Pionkach stoczy rewanżową walkę z Kariną Kopińską (13-33-4, 3 KO). W pojedynku wieczoru Międzynarodowy Mistrz Polski Damian Wrzesiński (19-1-2, 5 KO) w obronie pasa spotka się z Wenezuelczykiem Otto Gamezem (19-2, 14 KO). Transmisja w TVP Sport.


HUNTER: CIĘŻKO POBIŁEM TYSONA FURY'EGO W WALCE AMATORSKIEJ

Michael Hunter (18-1-1, 12 KO) rozstał się w tym tygodniu z grupą Matchroom, a właściwie to grupa Matchroom rozstała się z nim. Teraz szuka możliwości walki we wrześniu i przedstawia swoją ostrą opinię na temat walk z dwoma brytyjskimi gwiazdami wagi ciężkiej: mistrzem WBC Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) i oficjalnym pretendentem WBC, zawodnikiem Matchroom Dillianem Whyte'em (27-1, 18 KO).WIDEO: GOŁOWKIN CORAZ MOCNIEJ SZYKUJE SIĘ NA SZEREMETĘ

Trwają przygotowania mistrza świata IBF wagi średniej, Giennadija Gołowkina (40-1, 35 KO) do walki z obowiązkowym pretendentem, Kamilem Szeremetą (21-0, 5 KO). Wciąż nie znamy dokładnego terminu tego pojedynku, ale promotor Polaka, Andrzej Wasilewski twierdzi, że walka może się odbyć w październiku lub listopadzie. Tymczasem Kazach wchodzi na coraz wyższe obroty.


GALA W MOSKWIE: NIESPODZIEWANY REMIS W WALCE WIECZORU

W walce wieczoru piątkowej gali w Moskwie notowany na drugim miejscu rankingu WBA wagi średniej Magomed Madijew (14-0-2, 4 KO) niespodziewanie zremisował z mocno bijącym rodakiem, Arturem Osipowem (16-2-1, 11 KO). Faworyt był aktywniejszy, ale ciosy Osipowa - a zwłaszcza kontrujący lewy sierpowy - robiły większe wrażenie. Duże kontrowersje wzbudziła punktacja (100-90, 95-95 i 95-96). A oto wyniki najciekawszych walk innych Rosjan.

HEARN O ZWIĄZKACH FURY'EGO Z BOSSEM NARKOTYKOWYM

Stanowcza reakcja m.in. irlandzkich mediów i rządu na wieści o związku bossa narkotykowego Daniela Kinahana z organizacją walk o wszystkie pasy wagi ciężkiej - Tyson Fury vs Anthony Joshua - sprawiła, że Kinahan wycofał się z prowadzenia negocjacji w sprawie tych pojedynków, przynajmniej oficjalnie. Tymczasem promotor Joshuy, Eddie Hearn ujawnił, że kontrowersyjny doradca Fury'ego był odpowiedzialny m.in. za walki Fury vs Wilder.


NATHAN GORMAN O WALKACH FURY vs JOSHUA I DUBOIS vs JOYCE

Kuzyn mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO), Nathan Gorman (16-1, 11 KO) nie widzi dla mistrza IBF, WBO i IBF Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO) wielkich szans w szykowanych powoli na przyszły rok starciach z 'Królem Cyganów'. Według Gormana dużo trudniej przewidzieć wynik innego hitowego starcia brytyjskich 'ciężkich' - Daniel Dubois vs Joe Joyce (24 października w Londynie).


TRZY LETNIE GALE MTK GLOBAL, TRANSMISJE W ESPN+ I NA YOUTUBE

MTK Global to bardzo wpływowa grupa menadżerska, która budzi duże kontrowersje ze względu na swoje związki z irlandzkim bossem narkotykowym Danielem Kinahanem. Mimo nie najlepszej prasy organizacja prężnie funkcjonuje, czego dowodem są np. trzy ogłoszone na lato gale MTK w Wakefield, które odbędą się bez udziału publiczności. Ich transmisją zajmie się w USA stacja ESPN+, a transmisja na YT przypadła kanałowi IFL TV.


LUKE CAMPBELL ENTUZJASTYCZNIE O WALCE Z RYANEM GARCIĄ

Jak pisaliśmy wczoraj, mistrz olimpijski z Londynu Luke Campbell (20-3, 16 KO) może się zmierzyć z jednym z najciekawszych prospektów w światowym boksie, 21-letni Ryanem Garcią (20-0, 17 KO). Tej walki chce federacja WBC, a stawką miałby być pas wagi lekkiej w wersji tymczasowej. Brytyjczyk z radością podchodzi do tej bardzo ciekawej walki.