CIĘŻKIE KONTUZJE

Czasem warto poczekać z ostrą opinią. Dwóch mocnych zawodników wagi ciężkiej stoczyło w ten weekend walkę z rywalem, ale i swoimi słabościami, co rzuca trochę inne światło na ich poczynania.


WASILEWSKI O JOYCE-DUBOIS: IDIOTYCZNY MATCHMAKING

Wczoraj w Wielkiej Brytanii skrzyżowali ze sobą rękawice dwaj zawodnicy Franka Warrena - Daniel Dubois (15-1, 14 KO) oraz Joe Joyce (12-0, 11 KO). Takie zestawienie pod względem promotorskim nie spodobało się Andrzejowi Wasilewskiemu, który skomentował je wczoraj na Twitterze. - Idiotyczny matchmaking - napisał szef grupy Knockout Promotions.

WHYTE, HAYE, FRAMPTON: DUBOIS SIĘ PODDAŁ, TO NIE W NASZYM STYLU

W starciu dwóch pokoleń wagi ciężkiej brytyjskiego boksu 23-letni Daniel Dubois (15-1, 14 KO) poniósł wczoraj dotkliwą porażkę z 35-letnim Joe Joyce'em (12-0, 11 KO), przegrywając przez nokaut w dziesiątej rundzie, gdy kolejny lewy prosty Joyce'a trafił w zamknięte i zapuchnięte oko. Daniel przyklęknął i został wyliczony, co nie spotkało się z pozytywnym przyjęciem części środowiska.


MIKE TYSON vs ROY JONES JR - SKRÓT WALKI

Przegapiliście wczorajszą walkę legend Mike Tyson vs Roy Jones Jr? Oto skrót zakończonego remisem pojedynku (nagranie z oficjalnego kanału stacji RT). Trzeba przyznać, że była to godna rozrywka, choć w Europie nie musieliśmy za nią płacić tyle, co Amerykanie, którzy oglądali sentymentalną konfrontację w PPV za pięćdziesiąt dolarów.SPARING: MATEUSZ MASTERNAK vs MAREK MATYJA

Mateusz Masternak (42-5, 28 KO) i Marek Matyja (17-2-2, 8 KO) wystąpią w piątek na tej samej gali. A że obaj mieszkają we Wrocławiu, sparują z sobą od lat. Na samym finiszu przygotowań do swoich walk znów spotkali się w klubie Maximus i zrobili wspólnie pięć rund w niezłym tempie. Poniżej prezentujemy Wam skrót ich sparingu.

KUBAŃSKA SENSACJA ZASILA GRUPĘ KRYSTIANA KAŻYSZKI

Kuba jest światową potęgą w boksie olimpijskim. Już wkrótce, 11 grudnia w barwach Rocky Boxing Promotion zadebiutuje Pablo Sanchez, dwukrotny Młodzieżowy Mistrz Kuby. Takiego wydarzenia w polskim pięściarstwie zawodowym jeszcze nie było. Promotor Krystian Każyszka zapowiada kolejne transferowe niespodzianki! Transmisje z jego gal odbywają się w sportowych kanałach Polsatu.


MIKE TYSON ZAPOWIADA WOJNĘ: WJADĘ DZIŚ W ROYA JONESA JUNIORA

Dziś w nocy pojedynek, który jest przez wielu obserwatorów krytykowany, ale zobaczą go pewnie nawet malkontenci: mowa oczywiście o na poły pokazowej, na poły prawdziwej walce Mike'a Tysona (50-6, 44 KO) z Royem Jonesem Juniorem (66-9, 47 KO) na gali w Los Angeles. Tyson tuż przed walką legend podgrzewa atmosferę i zapowiada szarżę w swoim klasycznym stylu.


WARREN: DUBOIS vs JOYCE TO CIĘŻKA WERSJA WALKI HAGLER vs HEARNS

Frank Warren, promotor bohaterów walki wieczoru dzisiejszej gali w Londynie - Daniel Dubois (15-0, 14 KO) vs Joe Joyce (11-0, 10 KO) - to prawdziwy weteran bokserskiego biznesu, który potrafi zareklamować walkę w stylu starej szkoły. To właśnie zrobił przed starciem brytyjskich olbrzymów, porównując je do najsłynniejszej bokserskiej wojny wszech czasów - pojedynku Marvin Hagler vs Thomas Hearns.


FRANCIS WARREN O GALI W GNIEWIE I PLANACH QUEENSBERRY POLSKA

Francis Warren stoi wraz z Mariuszem Krawczyńskim za projektem Queensberry Polska, który tydzień temu w Gniewie zorganizował swoją premierową galę, transmitowaną przez telewizję Polsat Sport. Oto refleksje Francisa Warrena po tym wydarzeniu, które zostawiliśmy Wam na deser, bo Brytyjczyk porusza też kilka innych, naprawdę ciekawych tematów.