KONTROWERSYJNY PETER QUILLIN: BOKS JEST PEŁEN RASIZMU

Były mistrz świata Peter Quillin (34-1-1, 23 KO) zmierzy się w najbliższą sobotę w Kalifornii z Alfredo Angulo (25-7, 21 KO), jednak więcej emocji niż sama walka budzi na razie wywiad, jakiego Amerykanin udzielił przez pojedynkiem. Głównym tematem poruszonym przez Quillina był rasizm w boksie. Rozmowa została skierowana na ten tor, gdy padło pytanie o Floyda Mayweathera.


DANIEL DUBOIS - TARCZOWANIE Z BRUNO PRZED WALKĄ Z TETTEH (WIDEO)

Jeden z najciekawszych prospektów wagi ciężkiej, Daniel Dubois (12-0, 11 KO) 27 września w Londynie spotka się z Ebenezerem Tetteh (19-0, 16 KO). Stawką pojedynku jest wakujący tytuł mistrza Wspólnoty Brytyjskiej. Już dziś 'DDD' - niedawny pogromca Nathana Gormana - zaprezentował się kibicom na treningu otwartym. Tarczowanie prowadził legendarny Frank Bruno - były brytyjski mistrz świata królewskiej dywizji. Jak widzicie szanse Dubois na podbój krainy olbrzymów?


ANDRE WARD O SZANSACH SPENCE'A I PORTERA W HITOWEJ WALCE

Mistrz IBF wagi półśredniej, Errol Spence Jr (25-0, 21 KO) jest według bukmacherów bardzo dużym (nawet 9:1) faworytem walki z mistrzem WBC, Shawnem Porterem (30-2-1, 17 KO), która czeka nas już 28 września w Los Angeles. Innego zdania jeśli chodzi o szanse obu czempionów jest były mistrz świata Andre Ward, który spełnia się ostatnio jako telewizyjny ekspert.

HEARN O CRAWFORD - BROOK: TOP RANK MUSI TO OPŁACIĆ

Terence Crawford (35-0, 26 KO) to bez wątpienia jeden z najlepszych pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe, ale w oczy rzuca się to, że Amerykaninowi brakuje dużych, budzących ekscytację walk. Jednym z potencjalnych rywali dla 'Buda' jest Brytyjczyk Kell Brook (38-2, 26 KO). Jak zapatruje się na to promotor Kella, Eddie Hearn?


BYŁY TRENER KOWALIOWA: SIERGIEJ NIE UMIE WALCZYĆ Z BLISKA

Były mistrz świata i były trener obecnego mistrza świata WBO wagi półciężkiej Siergieja Kowaliowa (34-3-1, 29 KO), John David Jackson jest skonfliktowany z Rosjaninem i nie utrzymuje z nim kontaktów. Amerykanin wypowiedział się natomiast na temat nadchodzącej walki 'Krushera' z Saulem Alvarezem (52-1-2, 35 KO), do której dojdzie 2 listopada w Las Vegas.


SHANNON BRIGGS: JOSHUA MUSI WALCZYĆ Z RUIZEM JAK LEWIS Z TUĄ

Były mistrz świata wagi ciężkiej, Shannon Briggs widział w boksie wszystko i czerpie ze swojego ogromnego doświadczenia, by udzielić rad zdetronizowanemu czempionowi przed wielką walką Anthony Joshua vs Andy Ruiz Jr II, do której dojdzie 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej. Briggs odwołuje się przy tym do jednej z najlepszych pod względem taktycznym walk innego wielkiego Brytyjczyka - Lennoxa Lewisa.


HEARN MA NADZIEJĘ, ŻE WHYTE WYSTĄPI NA GALI JOSHUA vs RUIZ II

Promotor Dilliana Whyte'a (26-1, 18 KO), Eddie Hearn ma nadzieję, że afera dopingowa wokół jego podopiecznego wyjaśni się wystarczająco szybko, by Whyte mógł stoczyć pojedynek na wielkiej gali Joshua vs Ruiz II, która czeka nas 7 grudnia. Jak dziś informowaliśmy, chęć stoczenia rewanżu z Whyte'em zgłasza Joseph Parker, który przegrał z Brytyjczykiem w lipcu 2018 roku. W październiku Parkera czeka walka z Dereckiem Chisorą, a potem...

BUATSI vs CAPARELLO W ELIMINATORZE DO BIWOŁA

Joshua Buatsi (12-0, 10 KO) podpisywał kontrakt zawodowy w glorii brązowego medalu olimpijskiego i z miejsca stał się prospektem wagi półciężkiej. Po serii dwunastu zwycięstw czeka go najważniejsza walka w karierze, która może mu zapewnić bój o mistrzostwo świata w limicie 79,4 kg.KARTA WALK SOBOTNIEJ GALI QUILLIN - ANGULO

W sobotę w Kalifornii na ring wraca Peter Quillin (34-1-1, 23 KO). Jego rywalem będzie niezwykle zaprawiony w bojach, ale mający najlepsze daleko za sobą Alfredo Angulo (25-7, 21 KO). Pojedynek zakontraktowano na 10. rund. A co, jeśli chodzi o undercard, przygotowały grupy Sampson Boxing i TGB Promotions?
PRAWIE 50 SZWÓW FURY'EGO I PREMIA DLA CUTMANA

Aż czterdzieści siedem szwów założono Tysonowi Fury'emu (29-0-1, 20 KO) po wygranej walce z Otto Wallinem (20-1, 13 KO). Anglik przez ponad dziewięć rund boksował z paskudnym rozcięciem, potem już dwoma rozcięciami. Świetną pracę wykonał jednak Jorge Capetillo. Docenił to sam Fury, który zapłacił mu umówioną wcześniej kwotę, a potem dodał spory bonus w ramach podziękowania.