RUSSELL JR PRZED JUTRZEJSZĄ WALKĄ: JESTEM GOTOWY NA GRZMOTY

W walce wieczoru jutrzejszej gali Showtime Championship Boxing w Atlantic City mistrz świata WBC wagi piórkowej Gary Russell Jr (31-1, 18 KO) zmierzy się z Filipińczykiem Markiem Magsayo (23-0, 16 KO). Amerykanin miał trochę problemów na ważeniu, bo przekroczył limit 57,15 kg o niecałe 0,25 kg, ale podczas drugiego podejścia zmieścił się w limicie i twierdzi, że wygra jutro w mistrzowskim stylu.
COLIN HART: MUHAMMAD ALI BYŁBY DLA FURY'EGO ZA SZYBKI

Brytyjski dziennikarz Colin Hart to człowiek, który oglądał i opisywał wielki boks przez ponad pół wieku, członek Międzynarodowej Bokserskiej Galerii Sławy. W tym tygodniu wywołał na Wyspach burzliwą dyskusję po tym, jak wyraził swoją opinię na temat pojedynków mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (31-0-1, 22 KO) z dawnymi czempionami wagi ciężkiej.


NA ŻYWO: WAŻENIE PRZED GALĄ RUSSELL JR vs MAGSAYO W ATLANTIC CITY

Mistrz świata WBC wagi piórkowej Gary Russell Jr (31-1, 18 KO) zmierzy się jutro w walce wieczoru gali Showtime Championship Boxing w Atlantic City z Filipińczykiem Markiem Magsayo (23-0, 16 KO). Na karcie walk są również tak ciekawe pojedynki jak Subriel Matias vs Petros Ananjan (waga junior półśrednia), Tugstsogt Nyambayar vs Sakaria Lukas (waga piórkowa) czy Evan Holyfield vs Chris Rollins (waga junior średnia).

ANTHONY JOSHUA: PO RAZ TRZECI ZDOBĘDĘ TRON WAGI CIĘŻKIEJ

W pierwszej połowie tego roku (prawdopodobnie w kwietniu) powinniśmy zobaczyć rewanżową walkę Aleksandra Usyka (19-0, 13 KO) z Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO), którego Ukrainiec zdetronizował we wrześniu zeszłego roku, odbierając Brytyjczykowi pasy IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej. Joshua w swoim stylu zapowiada zwycięstwo w rewanżu i powrót na tron.


ROBEISY RAMIREZ vs ERIC DONOVAN 26 LUTEGO W GLASGOW

Dwukrotny mistrz olimpijski (2012 i 2016), Kubańczyk Robeisy Ramirez (8-1, 4 KO) rozpoczął zawodową karierę sensacyjną porażką w 2019 roku, ale potem wziął się w garść i wygrał osiem walk z rzędu, w tym dwie w 2021 roku. Obecnie zajmuje czternaste miejsce w rankingu WBO wagi piórkowej i chce w tym roku walczyć o tytuł. Dziś poznaliśmy natomiast datę kolejnej walki Kubańczyka i nazwisko jego rywala.