SPENCE JR: NAJPIERW PETERSON, A POTEM UNIFIKACJA

Promotorzy Lou DiBella i Tom Brown oficjalnie potwierdzili we wtorek, że mistrz IBF w wadze półśredniej Errol Spence Jr (22-0, 19 KO) zmierzy się w kolejnym pojedynku z Lamontem Petersonem (35-3-1, 17 KO). Walka odbędzie się 20 stycznia w hali Barclays Center na Brooklynie, a transmisję za oceanem przeprowadzi telewizja Showtime.


DEVON ALEXANDER WRACA NA DOBRĄ DROGĘ (WIDEO)

Ostatnie cztery lata były dla Devona Alexandra (27-4, 14 KO) fatalne. Problemy pozaringowe, wyraźny spadek formy i trzy porażki w czterech walkach. Były mistrz świata dwóch kategorii zaczyna jednak na nowo swoją karierę w wieku trzydziestki. Dziś w nocy zrobił pierwszy krok w kierunku powrotu na szczyt.
PROMOTOR PARKERA: JOSHUA JEST MIĘKSZY NIŻ WILDER

Trwają negocjacje w sprawie zakontraktowania unifikacyjnego boju w kategorii ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO) a Josephem Parkerem (24-0, 18 KO). Obóz czempiona federacji WBO póki co ostrożnie ocenia szansę na dogranie tego pojedynku, ale jednocześnie nie ma wątpliwości, że to największa walka, jaką Nowozelandczyk może obecnie stoczyć.

TONY BELLEW: TOCZĘ TYLKO POWAŻNE WALKI, GRUDNIOWA MAŁO REALNA

- To były trzy najgorsze miesiące mojego życia. Najpierw odszedł mój szwagier i choć żona straciła brata, dalej w to brnąłem. Potem przez trzy tygodnie nie mogłem wyjść z choroby, ale cały czas trenowałem. Gdy więc dowiedziałem się o wszystkim, byłem załamany - mówi Tony Bellew (29-2-1, 19 KO), któremu sprzed nosa uciekł rewanż z Davidem Haye'em (28-3, 26 KO).BEST I FACED: HENRY MASKE

Tym razem w ankiecie z cyklu 'Best I Faced' magazynu The Ring zagościł Henry Maske (31-1, 11 KO), mistrz olimpijski z Seulu, mistrz świata (1989) w boksie olimpijskim, a potem wielki champion wagi półciężkiej w gronie zawodowców.


NA ŻYWO: FIGHTERS #11 - BOREK, GRABOWSKI, KOWNACKI

Poniedziałek, godzina 20:30 - to musi być Fighters - Magazyn Sportów Walki, a w nim superbohaterowie ostatnich dni. Na żywo z restauracji Champions Bar w Hotelu Marriott staną przed Wami Ewa Brodnicka i Mariusz Serafin oraz ich goście: Mateusz Borek, Mariusz Grabowski, Adam Kownacki. Jak zwykle czekamy na wasze pytania.