DEBIUT ŁASZCZYKA W POLSKIM RANKINGU P4P WEDŁUG PWR

Dziennikarze i kibice zaproszeni przez Marka Rugowskiego po raz kolejny wzięli udział w tworzeniu rankingów P4P (bez podziału na kategorie wagowe), które są próbą klasyfikacji polskich zawodników i zawodniczek boksu zawodowego. Rankingi ukazują się regularnie i stanowią jeden z punktów odniesienia przy okazji dyskusji o boksie w Polsce. W sobotę ukazało się grudniowe notowanie ww. zestawień.


EUBANK ODDAJE HONOR AJ'OWI PO JEGO ZWYCIĘSTWIE NAD RUIZEM

Jeden z najbardziej charyzmatycznych bokserów w historii brytyjskiego boksu, były mistrz świata Chris Eubank wzbudził kontrowersje snuciem czarnych wizji przed sobotnią walką Anthony Joshua vs Andy Ruiz Jr II, ale po walce zachował się jak dżentelmen i przyznał, że zwycięski AJ go zaskoczył, oddając przy okazji szacunek jego trenerowi.


JOSHUA: POKONAM WILDERA I FURY'EGO DZIĘKI SWOJEJ WSZECHSTRONNOŚCI

Anthony Joshua (23-1, 21 KO) odzyskał w sobotę pasy IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej w rewanżu z Andym Ruizem Juniorem (33-2, 22 KO) i w jednej z rozmów po walce zapowiedział zwycięstwa nad pozostałymi gigantami królewskiej dywizji - mistrzem świata WBC Deontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO) i byłym czempionem, uważanym przez wielu za mistrza linearnego Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO).


ANTHONY JOSHUA DO ALEKSANDRA USYKA: ZATAŃCZMY KOLEGO

Prezydent federacji WBO, Paco Valcarcel stwierdził po walce Anthony Joshua vs Andy Ruiz Jr II (jej stawką były pasy IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej), że Brytyjczyk ma 180 dni na stoczenie pojedynku z obowiązkowym pretendentem, niedawnym królem wagi cruiser Aleksandrem Usykiem (17-0, 13 KO). Trzeba również pamiętać, że obowiązkowym pretendentem z ramienia IBF jest Kubrat Pulew (28-1, 14 KO). Joshua wyraża chęć walki zarówno z Ukraińcem, jak i z Bułgarem.


TRENER FURY'EGO PODSUMOWUJE WALKĘ JOSHUA vs RUIZ JR II

Trener Tysona Fury'ego (29-0-1, 20 KO), Ben Davison pochwalił Anthony'ego Joshuę (23-1, 21 KO) za to, co zrobił we wczorajszej walce z Andym Ruizem Juniorem (33-2, 21 O), ale podkreślił, że Fury jest lepszym bokserem niż AJ. Przypomnijmy, że już w lutym czeka nas walka Fury vs Wilder II, która może wyłonić rywala dla zwycięzcy bitwy w Arabii Saudyjskiej.