TRENER WILCZEWSKI: KNYBA MOŻE BYĆ W TOP 10 WAGI CIĘŻKIEJ

- Damian popełnia jeszcze błędy, ale to inteligentna bestia. Ma ponad dwa metry wzrostu, a jest sprawny jak ktoś, kto mierzy 160 centymetrów. Ma swoje atuty i w przyszłości będzie w stanie rywalizować z najlepszymi w wadze ciężkiej - mówi Piotr Wilczewski, dotychczasowy trener Damiana Knyby (10-0, 6 KO), który rusza na podbój Ameryki.ŁASZCZYK: MMA MI SIĘ PODOBA, FERRARIEGO POKONAŁBY MÓJ TATA!

- Świat się zmienił, troszkę zwariował, ale trzeba umieć się do tego dostosować. Ferrari? Jestem pewien, że będący po pięćdziesiątce mój ojciec też by go pobił. Ten gość po prostu odleciał i trudno mi go szanować. A MMA? K***a, zaczęło mi się to podobać - mówi Kamil Łaszczyk (30-0, 11 KO), który za dwa tygodnie spotka się z Amadeuszem 'Ferrarim'. Ale porozmawialiśmy też o tym poważnym boksie i sportowych ambicjach wrocławianina.
KNYBA: USYK ZROBIŁ NA MNIE NAJWIĘKSZE WRAŻENIE NA SPARINGACH

O sparingach z najlepszymi na świecie w wadze ciężkiej, kontrakcie z grupą Top Rank, wyjeździe do Ameryki do nowego trenera, ale przede wszystkim wielkich ambicjach sportowych porozmawialiśmy z dwumetrowym i niepokonanym Damianem Knybą (10-0, 6 KO). - Całe życie podporządkowałem treningom. Teraz praktycznie nie mam życia poza boksem, więc progres musi być. Praktycznie zamieszkałem na sali treningowej - mówi Knyba.


MISZKIŃ O WALCE FURY vs USYK

Tyson Fury (33-0-1, 24 KO) czy Aleksander Usyk (20-0, 13 KO)? Kto jest prawdziwym królem wagi ciężkiej? Jesteśmy już o krok od pełnej unifikacji wszystkich czterech pasów. A kogo w roli faworyta takiej potyczki stawia Maciej Miszkiń? Zapraszamy!
MACIEJ SULĘCKI: MORALE SPADŁO, ROZWAŻAM ZAKOŃCZENIE KARIERY

- Chcę wrócić w Polsce, a potem zobaczymy co dalej. Zależałoby mi na regularnych startach, ale nie ukrywam również, że morale trochę upadły. Boks nie jest już dla mnie tak ważny jak kiedyś. Przyszły rok pokaże, czy w ogóle jest jeszcze sens siedzieć w tym boksie. Wciąż mam marzenia i duże możliwości, ale nie żyję już tylko boksem - mówi rozgoryczony Maciej Sulęcki (30-2, 11 KO).RUNOWSKI: POLITYKA WAŻNIEJSZA NIŻ PRACA PIĘŚCIARZY

- Dostaję różne oferty, nikogo się nie boję, ale przed kolejną walką wyjazdową chętnie poboksowałbym trochę częściej w Polsce - mówi Przemysław Runowski (20-2, 5 KO), który w miniony weekend zanotował kolejne zwycięstwo, niestety nie zostanie ono wpisane do oficjalnego rekordu. I właśnie o tym porozmawialiśmy z Przemkiem. Zapraszamy!
NORBERT DĄBROWSKI: DOBRYCH WALK NIE ODMAWIAM

- Promowana jest niestety coraz bardziej tandeta, a prawdziwy sport zszedł trochę na bok. Jestem jednak pewien, że na koniec ten sport i tak się obroni. Dostaję cały czas zagraniczne oferty, które rozpatruję i wybieram te najciekawsze. Wystarczy mi tylko normalny okres na przygotowania, bo ja nie zwykłem odmawiać walk. Dopóki czuję się na siłach, będę to kontynuował. Jeśli poczuję, że to już nie jest to, po prostu odejdę - mówi Norbert Dąbrowski (24-11-2, 11 KO), czołowy polski zawodnik wagi półciężkiej.