IGOR JAKUBOWSKI O TURNIEJU KATEGORII CRUISER: WJECHAĆ I WJ...Ć!

- Turniej? Wjechać, wj..ć i zejść z ringu zadowolonym. A gdy wygram, to zobaczymy co dalej. Moim trenerem został o dwa lata młodszy niż ja Jordan Kuliński. To pierwsza tego typu historia w Polsce. Od początku roku odpuściłem alkohol i wziąłem się za siebie - mówi Igor Jakubowski (1-0), wicemistrz Europy z 2015 roku i olimpijczyk z Rio, który weźmie udział w ośmioosobowym turnieju kategorii cruiser organizowanym przez Krystiana Każyszkę.ANDRZEJ WASILEWSKI O SZPILKA-WŁODARCZY, SZEREMECIE, GŁOWACKIM I INNYCH

- Jeśli kiedykolwiek ma dojść do walki Włodarczyk vs Szpilka, to chyba tylko w 2021 roku. Obaj są na ostatniej prostej swoich karier, a skoro jest okazja, by wygenerować spore zainteresowanie taką walką, to może rzeczywiście jest w tym sens. Z czasem przekonałem się do tego pomysłu, który początkowo mi się nie podobał - przyznaje Andrzej Wasilewski, promujący zarówno Artura Szpilkę (24-4, 16 KO), jak i Krzysztofa Włodarczyka (58-4-1, 39 KO). Ale oczywiście poruszyliśmy również temat mistrzowskich starć Polaków - Gołowkin vs Szeremeta oraz Głowacki vs Okolie, a także zahaczyliśmy o tworzenie się nowego związku bokserskiego w Polsce. Zapraszamy!


MASTERNAK PO WYGRANEJ Z RADCZENKĄ: KIBICE LUBIĄ TAKIE PORÓWNANIA

Mateusz Masternak po zdecydowanej wygranej nad Siergiejem Radczenką robił co mógł, by uniknąć porównań do innych Polaków, którzy mieli (nie)przyjemność boksowania z Ukraińcem. - Kibice lubią takie porównania, ja patrzę tylko na siebie - odpowiadał były mistrz Europy. Co teraz? Wznowienie kariery zawodowej, czy też może dalsza rywalizacja o przepustkę olimpijską? Zapraszamy!


MATEUSZ MASTERNAK PRZED WALKĄ Z RADCZENKĄ

Dziś wieczorem Mateusz Masternak spotka się na dystansie ośmiu rund z Siergiejem Radczenką, który rzucał na deski Głowackiego, Szpilkę i Balskiego. Mateusz balansuje pomiędzy boksem zawodowym a kwalifikacjami olimpijskimi. I właśnie o jego sytuacji porozmawialiśmy krótko po ceremonii ważenia.

MARIUSZ WACH O WALKACH FURY vs JOSHUA W PRZYSZŁYM ROKU

Na przyszły rok zaplanowano dwie walki Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) z Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO) o pełną dominację w królewskiej kategorii. Obu dobrze poznał Mariusz Wach (36-6, 19 KO), który przebywał w roli sparingpartnera u jednego i drugiego. Na kogo więc postawiłby pieniądze Mariusz w takiej potyczce?

WIDEO: CAŁA WALKA ADAMA KOWNACKIEGO Z ROBERTEM HELENIUSEM

Siódmego marca tego roku doszło do dużej, dla polskich kibiców wręcz szokującej niespodzianki w brooklyńskim Barclays Center. Najlepszy obecnie polski zawodnik wagi ciężkiej, Adam Kownacki (20-1, 15 KO) przegrał przed czasem z Robertem Heleniusem (30-3, 19 KO). Premier Boxing Champions przedstawiło wczoraj kibicom cały ten pojedynek w jakości HD.
MARIUSZ WACH: JESTEM STARYM PROSPEKTEM, WCIĄŻ CHCĘ WALKI Z KABAYELEM

- Nie jest tajemnicą, że chcę wrócić do rozmów z Niemcami o walce z Kabayelem. Czuję, że temat wróci pod koniec roku. Ten facet powinien mi pasować i wierzę, że mogę go pokonać. A gdyby tak się stało, moje akcje naprawdę podskoczyłyby bardzo wysoko. Po to jest też trochę ten pojedynek z Johnsonem, żeby złapać formę i ją przetrzymać. Częste starty mi służą, bo wystarczy krótka przerwa, a od razu wszystko zaczyna mnie boleć, skacze waga i po prostu źle się czuję. A gdy jestem w cyklu treningowo-startowym, czuję się od razu lepiej. Teraz bawię się boksem, co nie oznacza wcale, że nie będę jeszcze dawał dobrych walk - mówi Mariusz Wach (35-6, 19 KO), który w piątkowy wieczór spotka się z byłym pretendentem do pasa WBC wagi ciężkiej, Kevinem Johnsonem (34-16-1, 18 KO).


KAMIL ŁASZCZYK: NAJPIERW PAS EUROPEJSKI, POTEM ŚWIATOWY!

- Mieliśmy inne plany, które pokrzyżowała ta pandemia. Mierzę wysoko, cieszę się jednak, że Piotrek zgodził się na taką walkę. Potrzebuję jeszcze dwóch mocniejszych walk, a będę gotowy na poważniejsze wyzwania. Najpierw pas europejski, potem światowy - mówi Kamil Łaszczyk (27-0, 9 KO), który 20 czerwca w Arłamowie skrzyżuje rękawice z Piotrem Gudlem (10-4-1, 1 KO).


ARCHIWUM BOKSER.ORG: 'TYSON' KUŹMA PRZEGRYWA NA AMATORCE

Krystian 'Tyson' Kuźma wygrał wczoraj pierwszą edycją gali GROMDA, czyli walk na gołe pięści. Kamera BOKSER.ORG od piętnastu lat jest praktycznie wszędzie. W naszym archiwum odkopaliśmy walkę Krystiana (narożnik czerwony) sprzed sześciu lat. Wtedy jeszcze w wadze półciężkiej. Ciekawe co teraz słychać u Błażeja Surowca i czy on nie spróbowałby się w GROMDZIE...ZADOWOLONY ARTUR SZPILKA: GROMDA PRZESZŁA MOJE OCZEKIWANIA

- Takie walki mają naprawdę duży potencjał i to powinno się przyjąć. GROMDA przeszła moje oczekiwania - mówi Artur Szpilka (24-4, 16 KO), który przecież do boksu trafił zauważony przez jednego z trenerów właśnie podczas jednej z bójek. Z Arturem porozmawialiśmy również o jego karierze sportowej i wciąż dużych ambicjach na przyszłość w boksie. Zapraszamy!