PREZENT OD MATCHROOM NA KWARANTANNĘ: MASTERNAK vs BELLEW

Przed Wami kolejna walka na kwarantannę w prezencie od grupy Matchroom, tym razem szczególnie interesująca dla polskiego kibica: pojedynek Mateusza Masternaka o wakujący tytuł EBU wagi cruiser z Tonym Bellew w Londynie (grudzień 2015). Walka niezwykle wyrównana i emocjonująca, niestety ostatecznie przegrana przez Polaka. Zobaczmy to jeszcze raz w znakomitej jakości. Jak punktowali czytelnicy BOKSER.ORG?


WIDEO: CAŁA GALA WILDER vs STIVERNE II

Budzicie się w niedzielę rano i nie ma żadnych informacji z wynikami. Ale oficjalny kanał Premier Boxing Champions trochę wypełnia tę lukę retransmitując galę Wilder vs Stiverne II. A na rozpisce również walki Lipiniec vs Kondo oraz Porter vs Granados. Udanej niedzieli.
KLASYK NA KWARANTANNĘ OD FRANKA WARRENA: BENN vs McCLELLAN

By umilić kibicom boksu kwarantannę w okresie koronawirusa, grupa Queensberry Promotions udostępnia walki ze swojego archiwum. Dziś kultowy klasyk o tragicznych konsekwencjach: zwycięstwo mistrza świata WBC wagi super średniej Nigela Benna nad Geraldem McClellanem w 1995 roku w Londynie. Amerykański król nokautu doznał w tym pojedynku urazu mózgu i został sparaliżowany. Wspominajmy więc, warto z wielu względów, m.in. dlatego, że cały dochód z wyświetleń walki na Youtube zostanie przeznaczony na pomoc dla McClellana.


MATCHROOM UDOSTĘPNIA KLASYK NA KWARANTANNĘ: FROCH vs BUTE

By umilić kibicom boksu kwarantannę w okresie koronawirusa, grupa Matchroom udostępnia walki ze swojego archiwum. Na pierwszy ogień poszedł klasyk z 2012 roku: wielkie zwycięstwo cytowanego już przez nas dzisiaj Carla Frocha, który rozbił na oczach swojej publiczności w Nottingham niepokonanego mistrza świata IBF wagi super średniej Luciana Bute. Wspominajmy więc i miejmy nadzieję, że latem (a może jeszcze wiosną?) czekają nas kolejne wielkie starcia.


MARIUSZ WACH: PRZETRĄCĘ GO I STŁAMSZĘ, POSZUKAM NOKAUTU!

- Od pierwszej rundy siądę na niego i go stłamszę. Dam z siebie wszystko, zostawię tam serducho i zrobię wszystko, by nie zostawić decyzji w rękach sędziów. Już dawno nie byłem tak zmotywowany - mówi Mariusz Wach (35-6, 19 KO), który 28 marca w Magdeburgu skrzyżuje rękawice z byłym mistrzem Europy wagi ciężkiej, Agitem Kabayelem (19-0, 13 KO).


FIODOR CZERKASZYN: BRONIĘ SIĘ UMIEJĘTNOŚCIAMI, A NIE FLAGAMI

Fiodor Czerkaszyn (16-0, 11 KO) idzie póki co jak burza przez ringi zawodowe. Wczoraj wieczorem na ringu w Łomży zastopował twardego Patricka Mendy'ego, który słynie z tego, że przed czasem nie przegrywa. To podwójna radość dla Fiodora, który kilka dni wcześniej dostał polskie obywatelstwo. I nie krył pozytywnych emocji po walce i kolejnej efektownej wygranej.DAMIAN WRZESIŃSKI: PORA NA DUŻE WALKI

- Każda kolejna walka będzie coraz większa. Czuję, że jestem gotowy na poważne potyczki. Celem nadrzędnym pozostaje pas mistrza Europy - mówi Damian Wrzesiński (18-1-2, 5 KO), który dziś wieczorem w Dzierżoniowie spotka się z Sergio Puente (28-9, 12 KO).

WIDEO: WAŻENIE PRZED WALKĄ JOSEPH PARKER vs SHAWNDELL WINTERS

Były mistrz świata wagi ciężkiej, Joseph Parker (26-2, 20 KO) wniósł wczoraj na wagę 111,2 kilogramów przed dzisiejszą walką z Shawndellem Wintersem (13-2, 12 KO). Znany m.in. z zeszłorocznych walk w Polsce (z Nikodemem Jeżewskim i Siergiejem Werwejką) Amerykanin osiągnął 94,3 kg. Walką wieczoru gali w teksańskim Frisco będzie starcie Mikey Garcia vs Jessie Vargas o wakujący pas WBC Diamond wagi półśredniej.