OTO PRZYSZŁY KRÓL WAGI CIĘŻKIEJ? TONY YOKA BŁYSZCZY W PARYŻU (WIDEO)

To był dojrzały i efektowny występ, piękny hołd dla zmarłego w tym tygodniu Jeana-Paula Belmondo: mistrz olimpijski z Rio (2016) w wadze super ciężkiej, Francuz Tony Yoka (11-0, 9 KO) w walce wieczoru gali na korcie Rolanda Garrosa w Paryżu pokonał przed czasem Chorwata Petara Milasa (16-1, 11 KO). Czy zobaczyliśmy wczoraj przyszłego króla zawodowej wagi ciężkiej?
RAFAŁ JACKIEWICZ: BYŁ WP...L, ALE WALCZĘ CZTERY KATEGORIE WYŻEJ

Rafał Jackiewicz (51-29-3, 22 KO) żegnał się już z ringiem, ale ciągnie wilka do lasu. Były mistrz Europy i pretendent do mistrzostwa świata wagi półśredniej przegrał wczoraj z debiutującym na zawodowym ringu Bartkiem Gołebiewskim. Słodko-gorzką rozmowę z Rafałem przeprowadziliśmy już po gali w Kielcach, w których padło kilka śmiałych i szczerych deklaracji. Zapraszamy.

GRZEGORZ PROKSA: TO ŚMIERDZI AMATORKĄ, MARNUJEMY TALENTY!

- Śmierdzi to trochę amatorką i nie dziwię, że gubimy gdzieś tych utalentowanych chłopców. Bo to nie jest tak, że nie ma u nas zdolnej młodzieży. Teraz słyszę jakieś bzdury, że chcieliśmy podkradać tych zdolnych do boksu zawodowego, a przecież była umowa między nami, że my nikogo na boks zawodowy nie weźmiemy. Narracja drugiej strony jest po prostu kłamliwa - mówi Grzegorz Proksa, w przeszłości dwukrotny mistrz Europy wagi średniej, dziś jedna z twarzy projektu pod nazwą Polsat Boxing Promotions, odnosząc się do zamieszania pomiędzy tą grupą a Polskim Związkiem Bokserskim.


TRENER FIODOR ŁAPIN ODPOWIADA WŁADZOM PZB

- Ktoś przeinacza fakty tak, jak mu pasuje. Niektórzy próbują wciągnąć nas w małe bagno, ale my robimy swoje i nie rezygnujemy z żadnych wcześniejszych planów. Mamy trzy główne filary i postanowienia, uparliśmy się i będziemy dążyć do realizacji tych celów. Miałem mistrza Europy w boksie zawodowym, miałem mistrza świata, teraz chciałbym widzieć jak ci chłopcy rosną i z przynajmniej jednym z nich zdobyć medal olimpijski. To jest nasze marzenie, moje, Emila Jędrzejewskiego i pozostałych. Stawiam przed sobą najwyższe cele - mówi Fiodor Łapin po pierwszej gali grupy Polsat Boxing Promotions, odnosząc się do ostatnich zawirowań pomiędzy nim i jego współpracownikami a Polskim Związkiem Bokserskim.

PARZĘCZEWSKI: BEDNAREK? MOŻEMY WALCZYĆ, CHOĆ WOLAŁBYM CHUSANOWA

- Wolałbym rewanż z Chusanowem, o który proszę promotora od jakiegoś czasu, ale jeśli pieniądze będą się zgadzać, to mogę walczyć też z Kamilem Bednarkiem. Uważam, że nadal jest wszystko przede mną i wciąż się rozwijam jako pięściarz - mówi Robert Parzęczewski (26-2, 16 KO), który wróci na ring 24 września, mając naprzeciw siebie niepokonanego rywala.WAŻENIE: RADOMIR OBRUŚNIAK vs PIOTR GUDEL

Radomir Obruśniak (3-0, 1 KO) i Piotr Gudel (10-5-1, 1 KO) wystąpią w daniu głównym premierowej gali nowej grupy Polsat Boxing Promotions. W stawce ich potyczki będzie tytuł mistrza Polski kategorii super piórkowej, czy też jak kto woli junior lekkiej. Na rozgrzewkę zobaczcie obu podczas dzisiejszej ceremonii ważenia.


WAŻENIE: KONRAD KACZMARKIEWICZ vs MICHAŁ ŁONIEWSKI

Konrad Kaczmarkiewicz (3-0, 1 KO) był finalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski wagi ciężkiej, ale ostro popracował i z Michałem Łoniewskim (1-1) spotka się w umownym limicie 78 kilogramów. Docelowo rozważa nawet wagę średnią. Póki co zobaczcie obu panów podczas dzisiejszej ceremonii ważenia przed jutrzejszą, premierową galą grupy Polsat Boxing Promotions.MATEUSZ MASTERNAK: JESTEM JAK WINO, CZEKAM NA DUŻĄ WALKĘ!

- Lubiłem zawsze bić się z tymi większymi, kategoria bridger byłaby dla mnie niezła, ale ważę mało nawet jak na warunki wagi junior ciężkiej. Zostanę więc w niej na dłużej. Lubię regularnie boksować, jestem jak wino, bo im starszy, tym lepszy. Czekam na jakąś dużą walkę - mówi Mateusz Masternak (44-5, 29 KO), który w przyszłą sobotę spotka się z Mohammedem Ali Bayatem Faridem (17-2-1, 17 KO).WIDEO: VERGIL ORTIZ JR I JEGO NIESAMOWITA SERIA NOKAUTÓW

Zdaniem wielu Vergil Ortiz Jr (17-0, 17 KO) to wschodząca, wielka gwiazda ringów zawodowych. A on kolejnymi startami udowadnia, iż nie są to przesadzone opinie. Dziś w nocy czeka go bardzo trudny test w osobie Egidijusa Kavaliauskasa (22-1-1, 18 KO). Na rozgrzewkę prezentujemy Wam skrót kariery 23-letniego bombardiera z Teksasu i efektowne nokauty w jego wykonaniu.PATRYK TOŁKACZEWSKI WRACA DO BOKSU

- Nie jestem rozbity ani stary, spokojnie więc zostało mi jeszcze z dziesięć lat poważnej kariery. Znów zakochałem się w boksie i ciężkiej pracy - mówi Patryk Tołkaczewski, niegdyś bardzo utalentowany pięściarz grup juniorskich, który zapisując się do turnieju GROMDY chciał przebić się na ring zawodowy. I udało się. Jego debiut już 24 września podczas gali Tymex Boxing Night 18.WAŻENIE PRZED GALĄ JOE JOYCE vs CARLOS TAKAM (WIDEO)

119,6 kilogramów wniósł dziś na wagę Joe Joyce (12-0, 11 KO) przed jutrzejszą walką z Carlosem Takamem (39-5-1, 28 KO) na gali w Londynie. Kameruńczyk ważył natomiast 112,7 kg. Jeżeli Brytyjczyk go pokona, stanie się obowiązkowym pretendentem WBO do walki ze zwycięzcą wrześniowego pojedynku Anthony Joshua vs Aleksander Usyk o pasy IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej. Warto dodać, że na jutrzejszej gali Joyce vs Takam zobaczymy również polski akcent: walkę Michał Soczyński (2-0, 1 KO) vs Matt Sen (5-3, 1 KO) w wadze cruiser.