PAWEŁ CZYŻYK: JAK TRAFIAM LEWYM SIERPEM, TO AŻ SAM SIĘ BOJĘ

Paweł Czyżyk (9-1, 2 KO) - najlepszy polski zawodnik wagi półciężkiej według statystycznego portalu BoxRec, po raz pierwszy w zawodowej karierze stoczy pojedynek w swoim Lubinie. Bo właśnie tam 5 listopada odbędzie się gala Polsat Boxing Promotions 11. O rywalu, przygotowaniach i planach na najbliższą przyszłość porozmawialiśmy z 'Furią' podczas wczorajszej imprezy PBP w Łodzi.


FIODOR ŁAPIN: MOCNY RYWAL CZYŻYKA, IGLESIAS MUSI TO WYGRAĆ

- Musimy szukać utalentowanych chłopaków, potem z nimi bardzo ciężko pracować i 'tworzyć' nowych mistrzów. Trzeba czymś przyciągnąć kibiców, a to gwarantują wyrównane walki i rozwijające się talenty - mówi Fiodor Łapin, jedna z głównych twarzy projektu Polsat Boxing Promotions. Jutro w Łodzi już dziesiąta gala tej stajni. I właśnie o jutrzejszej imprezie, ale również kolejnych galach i ewentualnych zestawieniach, porozmawialiśmy po dzisiejszej ceremonii ważenia.


WAŻENIE PRZED GALĄ POLSAT BOXING PROMOTIONS 10

Już jutro jubileuszowa, dziesiąta gala grupy Polsat Boxing Promotions. Prezentujemy Wam ceremonię ważenia, a w rolach głównych wystąpią świetny Kubańczyk Osleys Iglesias (6-0, 5 KO) oraz solidny zmiennik Ezequiel Osvaldo Maderna (27-9, 17 KO), który niedawno postawił się Pawłowi Stępniowi. Kibicom pokaże się również efektownie kończący swoje potyczki Aleksander Bereżewski (6-0, 6 KO).


NA ŻYWO: WAŻENIE PRZED GALĄ JOYCE vs PARKER W MANCHESTERZE

Już jutro w Manchesterze zobaczymy hitową walkę w wadze ciężkiej, której stawką jest tymczasowy pas WBO - pojedynek Joe Joyce'a (14-0, 13 KO) z Josephem Parkerem (30-2, 21 KO). Jedną z innych atrakcji gali Joyce vs Parker jest notabene walka mistrzowska kobiet w wadze piórkowej - Amanda Serrano vs Sarah Mahfoud. A dziś przed nami ceremonia ważenia.


JANUSZ PINDERA O POLSKIEJ KATEGORII CRUISER (I RÓŻAŃSKIM)

Janusz Pindera to zawsze miły i ciekawy rozmówca. Tym razem porozmawialiśmy o polskiej kategorii cruiser (90,7kg). A jest o czym, bo wkrótce Michał Cieślak, Mateusz Masternak i Krzysztof Włodarczyk stoczą ważne walki. Ale nie zabrakło również paru zdań o Łukaszu Różańskim (bridger - 101,6kg), który niedługo zaatakuje pas mistrzowski federacji WBC. Zapraszamy!GRABOWSKI: CHĘTNIE WYSTAWIĘ SMOLIŃSKIEGO NA WACHA

Duży, młody i silny Remigiusz Smoliński (5-1, 3 KO), kontra równie duży, ale schodzący powoli ze sceny Mariusz Wach (36-9, 19 KO)? To nowy pomysł Mariusza Grabowskiego. Po gali w Radomsku porozmawialiśmy nie tylko o tym, ale również wygranych Roberta Parzęczewskiego (29-2, 17 KO), Kamila Kuździenia (8-0, 3 KO) i Michała Soczyńskiego (6-0, 2 KO). Zapraszamy.GRZEGORZ PROKSA O DZISIEJSZEJ WALCE GOŁOWKIN vs CANELO III

To już dziś w nocy! Wielcy rywale - Giennadij Gołowkin (42-1-1, 37 KO) i Saul Alvarez (57-2-2, 39 KO), po raz trzeci wyjdą do ringu. Tym razem rywalizować będą o wszystkie cztery mistrzowskie pasy kategorii super średniej. Pojedynek ten skomentuje Grzegorz Proksa, były dwukrotny mistrz Europy wagi średniej, który miał (nie)przyjemność boksowania z Gołowkinem. I właśnie z nim porozmawialiśmy o tym frapującym pojedynku. Jakie widzi klucze do wygranej? Kto jest jego faworytem? Zapraszamy!


PARZĘCZEWSKI: TO PRZYSTANEK W DRODZE PO WIĘKSZE SUKCESY

- To po prostu kolejna walka. To nie jest przystanek końcowy, krok po kroku poprzeczka będzie szła w górę. Wróciłem do wagi półciężkiej, bo w niej czuję się mocniejszy. Póki co jednak skupiam się na Tomku, a jak już z nim wygram, w niedzielę rano siadam z menadżerem i promotorem na śniadaniu, by porozmawiać o kolejnych krokach. Najważniejsze są tak naprawdę sparingi - mówi Robert Parzęczewski (28-2, 17 KO) przed jutrzejszą zadymą w Radomsku.
'DIABLO' WŁODARCZYK: JEST OFERTA OD MASSEYA

- Dwie walki dla rozkręcenia się i jestem gotowy. Z drugiej strony, jeśli pojawi się już teraz ciekawa oferta, też ją przyjmę. Dobre sparingi załatwiłyby sprawę. Wszystko idzie w dobrym kierunku. A jeśli Różański pokona Rivasa, w przyszłym roku moglibyśmy dać walkę marzenie w Rzeszowie - mówi Krzysztof Włodarczyk (60-4-1, 40 KO), który dostał zapytanie z obozu Jacka Masseya (20-1, 11 KO), mistrza mniej poważanej organizacji IBO wagi junior ciężkiej. 'Diablo' ma zaplanowaną walkę na 29 października w Zakopanem.
MASTERNAK: 29 PAŹDZIERNIKA NABĘDĘ PRAWA PRETENDENTA!

- Oko jest, 'tajming' jest, więc będę miał dużo odpowiedzi na to, co Australijczyk zaproponuje mi w ringu - mówi Mateusz Masternak (46-5, 31 KO), który 29 października w Nosalowym Dworze w Zakopanem spotka się z Jasonem Whateleyem (10-0, 9 KO) w eliminatorze federacji IBF do pasa mistrzowskiego kategorii cruiser.


WASILEWSKI O MASTERNAKU, CIEŚLAKU, RÓŻAŃSKIM, SULĘCKIM I CZERKASZYNIE

To będą bardzo ważne tygodnie dla grupy KnockOut Promotions. Swoją pozycję odbudowuje Michał Cieślak (22-2, 16 KO), Łukasz Różański (14-0, 13 KO) walczy o mistrzostwo świata, a Mateusz Masternak (46-5, 31 KO) boksuje w eliminatorze do tytułu mistrzowskiego. O tych zawodnikach, ale również Sulęckim, Czerkaszynie, Szeremecie czy Wołczeckim, porozmawialiśmy z promującym ich Andrzejem Wasilewskim. Zapraszamy!WASILEWSKI O WALCE GŁOWACKI vs RIAKPORHE

Richard Riakporhe (15-0, 11 KO) to nowa siła brytyjskiej kategorii cruiser, kreowany na przyszłego mistrza świata. I być może to właśnie on będzie kolejnym rywalem Krzysztofa Głowackiego (32-3, 20 KO). O takim zestawieniu porozmawialiśmy z promotorem 'Główki' - Andrzejem Wasilewskim.
WAŻENIE: USYK - 100,5 KG, JOSHUA - 110,9 KG (WIDEO)

Podczas dzisiejszej ceremonii ważenia przed jutrzejszą galą w Dżeddzie mistrz świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej Aleksander Usyk (19-0, 13 KO) wniósł na wagę 100,5 kg, natomiast Anthony Joshua (24-2, 22 KO) 110,9 kg. We wrześniu zeszłego roku - przed pierwszą walką Brytyjczyka z Ukraińcem, wygraną przez Usyka - AJ ważył 108,8 kg, a Usyk 100,2 kg.