WBSS - MASTERNAK O WALCE GŁOWACKI vs WŁASOW: POLSKI FINAŁ

Mateusz Masternak (41-4, 28 KO) i Krzysztof Głowacki (30-1, 19 KO) reprezentują nas w turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej. 'Master' już w sobotę spotka się z Yunierem Dorticosem (22-1, 21 KO), zaś 'Główka' trzy tygodnie później skrzyżuje rękawice z Maksimem Własowem (42-2, 25 KO). Z Mateuszem rozmawialiśmy już o jego walce, tym razem spytaliśmy go o pojedynek swojego rodaka z Rosjaninem.TRENER WACHA: Z CZASEM SZYBKOŚĆ SZPILKI BĘDZIE NIWELOWANA

- Atutem Szpilki będzie szybkość, lecz wraz z upływem czasu ta różnica będzie się zacierać. Gmitruk zna Mariusza, ale to działa w obie strony. My również znamy trenera Gmitruka i jego wskazówki - mówi Piotr Wilczewski, niegdyś podopieczny Andrzeja Gmitruka, dziś trener Mariusza Wacha (33-3, 17 KO), który 10 listopada w Gliwicach skrzyżuje rękawice z Arturem Szpilką (21-3, 15 KO).
MACIEJ SULĘCKI: MOGĘ WALCZYĆ Z KAŻDYM NA ŚWIECIE, UDOWODNIŁEM TO!

- Ten pojedynek to lekki krok wstecz, ale tylko po to, by znów się rozpędzić i mierzyć jeszcze wyżej. Pojawiają się fajne oferty, a stać mnie na walki z największymi. Zasługuję na to - mówi Maciej Sulęcki (26-1, 10 KO), który powróci prawdopodobnie między liny 10 listopada podczas gali Wach vs Szpilka w Gliwicach, choć przymierzany jest również do ewentualnej potyczki z Jermallem Charlo (27-0, 21 KO) w grudniu.

SZEREMETA: FAJNIE, ŻE TERAZ WCHODZĄ W GRĘ TACY RYWALE JAK MURRAY

- Ciężka praca z trenerem Łapinem przynosi efekty. Mam nadzieję, że teraz zmierzę się z Murrayem. Wolałbym nawet zaboksować z nim na wyjeździe. Chcę być mistrzem, więc muszę takie walki wygrywać - mówi Kamil Szeremeta (18-0, 4 KO), mistrz Europy wagi średniej, który dwa tygodnie wcześniej obronił po raz pierwszy pas EBU, a teraz przymierzany jest do starcia z uznanym Martinem Murrayem (37-4-1, 17 KO), dawnym posiadaczem pasa WBA wagi średniej w wersji tymczasowej.


PIOTR WILCZEWSKI: CIESZĘ SIĘ, ŻE MOGŁEM POŻEGNAĆ SIĘ W TEN SPOSÓB

- Cieszę się, że znów doświadczyłem tego uczucia. I z tego, że mogłem pożegnać się w taki sposób z kibicami - powiedział Piotr Wilczewski (32-3, 10 KO), były mistrz Europy kategorii super średniej, który w sobotni wieczór wrócił po kilku latach, by stoczyć ostatnią walkę w karierze. Pewnie pokonał Giorgi Kandelakiego (21-32-3, 9 KO), posyłając go po drodze dwukrotnie na deski. Oto co 'Wilk' powiedział nam w szatni kilka minut po zejściu z ringu. Zapraszamy!


WIDEO: MAREK JĘDRZEJEWSKI NA TARCZY ROYA JONESA JR

Już 27 października dziesiąta edycja gali Underground Boxing Show w Wieliczce. Jednym z ciekawszych zestawień jest walka pomiędzy Markiem Jędrzejewskim (14-1, 13 KO) a Piotrem Gudelem (8-2-1, 1 KO) na dystansie ośmiu rund. Marek ostatnio miał okazję potrenować z prawdziwą legendą tej dyscypliny, wspaniałym Royem Jonesem Juniorem. Oto krótki urywek ich tarczy.


FIGHTERS: SOSNOWSKI, MISZKIŃ, RAUBO

Zapraszamy na godzinę 20:30, kiedy to na żywo przeprowadzimy kolejny odcinek Magazynu Sportów Walki 'Fighters'. W pierwszej części porozmawiamy o nadchodzącej gali FEN 22 z Pawłem Jóźwiakiem i Kamilem Gniadkiem. W drugiej części zapytamy o podsumowanie ekspertów walk Adamek-Milller oraz Włodarczyk-Sands. W roli ekspertów wystąpią Maciej Miszkiń, Albert Sosnowski oraz Zbigniew Raubo.
WIDEO: CZERKASZYN vs GRAFKA: CISZA PRZED BURZĄ - OFICJALNE WAŻENIE

Jutro wieczorem w Nosalowym Dworze w Zakopanem Fiodor Czerkaszyn (10-0, 7 KO) i Bartłomiej Grafka (21-31-3, 10 KO) skrzyżują pomiędzy sobą rękawice. Dla tego pierwszego będzie to najcięższy test spośród wszystkich jego walk w zawodowym boksie, za to dla pięściarza Silesii Boxing powrót po kontrowersyjnym werdykcie rewanżowej walki z Aleksem Streckim, którą - jak uważa wielu ekspertów - wygrał właśnie Grafka. Obaj panowie mogą jutrzejszego wieczoru skraść show.WAŻENIE: KIWIOR vs MIRZAJEW

Damian Kiwior (3-0) po trzech walkach zawodowych w Wielkiej Brytanii, jutro po raz pierwszy pokaże się - jako zawodowiec, polskim kibicom. Jego rywalem w Zakopanem będzie Gkouram Mirzajew (3-0, 2 KO). Oto nagranie z ich ceremonii ważenia.