RANKING P4P: WIELKA TRÓJKA ODDALA SIĘ RESZCIE

Kończy się wyjątkowo długa era Floyda Mayweathera i Manny'ego Pacquiao. Ten pierwszy już pożegnał się z ringiem, drugi zrobi to w kwietniu. Zmierzch ich karier to ciekawy okres dla światowego boksu - o miano najlepszego pięściarza bez podziału na kategorie rywalizować teraz będą filigranowy Gonzalez oraz niszczyciele z dawnego bloku socjalistycznego: Gołowkin i Kowaliow. A może przeszkodzi im Andre Ward?
RANKING P4P: GOŁOWKIN I GONZALEZ SĄ AŻ TAK DOBRZY

Hejterzy długo zarzucali Giennadijowi Gołowkinowi (34-0, 31 KO), że walczy z taksówkarzami. W końcu "GGG" spotkał na swojej drodze młodego zawodnika zbliżającego się do szczytu formy i bez problemów pokonał go w walce unifikacyjnej, przedłużając serię zwycięstw przed czasem do dwudziestu jeden. To wystarczający argument, by posadzić Kazacha na tronie P4P.


RANKING P4P: WŁAD, KRUSHER I GGG NA PODIUM

Nawet jeśli Floyd Mayweather (49-0, 26 KO) oficjalnie zakończył karierę jedynie po to, by w maju 2016 roku z wielką pompą wrócić na ring po jubileuszowe pięćdziesiąte zwycięstwo, to jego oficjalną decyzję należy uszanować. Trzeba zatem wybrać sukcesora ustępującego króla boksu zawodowego.

IBF: MARIUSZ WACH Z PRAWAMI PRETENDENTA!

Mariusz Wach (31-1, 17 KO) trenuje ciężko przed czekającą go 4 listopada potyczką z Aleksandrem Powietkinem, a tymczasem federacja IBF umieszczając go w swojej czołowej piętnastce nadała mu tym samym prawa do ewentualnej walki o mistrzostwo świata. Władze IBF opublikowały właśnie swój nowy ranking.


RANKING BOXINGSCENE: DOCENIONY GŁOWACKI

Serwis BoxingScene to zdecydowany lider jeśli chodzi o serwisy internetowe traktujące o boksie. Piszą tam najbardziej cenieni dziennikarze, stąd również ich rankingi są niezwykle prestiżowe. Tym milej nam poinformować o wielkim awansie Krzysztofa Głowackiego (25-0, 16 KO) w tym notowaniu.