ARTYSTA NOKAUTU WILDER BRUTALNIE ŚCINA BREAZEALE'A (WIDEO)

Niewiele rzeczy w boksie budzi tak pierwotne emocje, jak nokauty w wadze ciężkiej. A nikt w tej kategorii nie nokautuje tak brutalnie, jak czempion WBC Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO). Wczorajsza egzekucja na Dominiku Breazeale'u (20-2, 18 KO) w Nowym Jorku była pokazem mocy 'Brązowego Bombardiera', który nie budzi może sympatii rzesz kibiców, ale robotę w ringu potrafi wykończyć w mistrzowski sposób.




WILDER vs BREAZEALE: STATYSTYKI CIOSÓW

Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) obronił pas mistrza WBC wagi ciężkiej, już w pierwszej rundzie nokautując Dominika Breazeale'a (20-2, 18 KO). Statystyki ciosów tej walki pozornie są mało potrzebne, ale jednak pozwalają sformułować kilka wniosków na temat tego brutalnego pojedynku.





BILLY JOE SAUNDERS MISTRZEM ŚWIATA WBO W WADZE SUPER ŚREDNIEJ

Brytyjczyk Billy Joe Saunders (28-0, 13 KO) zdobył tytuł mistrza świata w drugiej kategorii wagowej, pokonując Shefata Isufiego (27-4-2, 20 KO) na gali w Stevenage w walce o wakujący pas WBO kategorii super średniej. Walka była bardzo jednostronna i potwierdziła niestety to, czego niemal wszyscy kibice byli pewni - Isufi nie zasługiwał na taką szansę.











MOŻLIWA WALKA MASTERNAKA Z GOULAMIRIANEM WE FRANCJI?

Mistrz świata WBA w wersji World, cruiser Beibut Szumenow (18-2, 12 KO) doznał kolejnej kontuzji oka, która wyklucza go z planowanego na czerwiec starcia z Arsenem Goulamirianem (24-0, 16 KO). W tej sytuacji Ormianin z francuskim paszportem zmierzy się prawdopodobnie w walce o pas z innym rywalem. Mówi się, że może nim być Mateusz Masternak (41-5, 28 KO).


ŁAPIN SZYKUJE TAKTYKĘ NA WALKĘ GŁOWACKIEGO Z BRIEDISEM

Już 15 czerwca w Rydze dojdzie do półfinałowej walki turnieju WBSS wagi cruiser - Krzysztof Głowacki (31-1, 19 KO) kontra Mairis Briedis (25-1, 18 KO). Drużyna Polaka wraca teraz do Warszawy, ostatnie tygodnie Głowacki spędził w Hiszpanii i Anglii. Trener Fiodor Łapin wie, co czeka jego boksera w starciu na wyjeździe, zwraca szczególną uwagę na specyfikę boksu Briedisa i szykuje rozwiązania taktyczne.


UDANY POWRÓT RYANA BURNETTA, TERAZ CELEM DONAIRE

Pół roku temu Ryan Burnett (20-1, 10 KO) stracił tytuł WBA w wadze koguciej z powodu kontuzji pleców, która zmusiła go do poddania się w walce z Nonito Donaire'em (40-5, 26 KO) w ćwierćfinale turnieju WBSS. Wczoraj Burnett powrócił do gry w swoim rodzinnym Belfaście, wygrywając przed czasem z innym Filipińczykiem, Jelbirtem Gomerą (14-6, 7 KO).





WYNIKI WAŻENIA PRZED GALĄ W GLASGOW. PROBLEMY JOSHA TAYLORA

Jutrzejsza gala w Glasgow to przede wszystkim dwa półfinały turnieju WBSS. W wadze koguciej mistrz WBA Naoya Inoue (17-0, 15 KO) zmierzy się z mistrzem IBF, Emmanuelem Rodriguezem (19-0, 12 KO), a w wadze junior półśredniej Josh Taylor (14-0, 12 KO) skrzyżuje rękawice z mistrzem IBF Iwanem Baranczykiem (19-0, 12 KO). Taylora spotkały na ważeniu niespodziewane problemy.


McDONNELL O MOCY UDERZENIA INOUE: JEST NAPRAWDĘ POWAŻNA

Walką wieczoru jutrzejszej gali w Glasgow będzie pojedynek unifikacyjny między mistrzem WBA wagi koguciej, Naoyą Inoue (17-0, 15 KO) i mistrzem IBF, Emmanuelem Rodriguezem (19-0, 12 KO) w półfinale turnieju WBSS. O sile Japończyka opowiada Jamie McDonnell (29-3-1, 13 KO), którego Inoue zdemolował w pierwszej rundzie w maju zeszłego roku, odbierając Brytyjczykowi pas.