PORUSZAJĄCE POŻEGNANIA Z PERNELLEM WHITAKEREM

Świat boksu okryła dziś żałoba po śmierci jednego z najwspanialszych bokserów w historii - Pernella Whitakera. Oto wybrane, poruszające pożegnania, jakie w mediach społecznościowych umieścili pięściarze i dziennikarze. Wciąż pojawiają się nowe, obok wielkiego smutku łączy je podziw dla genialnych umiejętności zmarłego Mistrza.ABEL SANCHEZ: CANELO NOKAUTUJE KOWALIOWA CIOSEM NA KORPUS

Wciąż nie wiemy, czy Saul Alvarez (52-1-2, 35 KO) zmierzy się 14 września z Siergiejem Kowaliowem (33-3-1, 28 KO), choć ogłoszono już sierpniową walkę Kowaliow vs Yarde i konfrontacja z Meksykaninem wydaje się w tym momencie niemożliwa. Amerykańscy dziennikarze twierdzą jednak, że Rosjanin nadal jest kandydatem do starcia z Canelo, a na temat tego pojedynku wypowiadają się różni eksperci, w tym słynny trener Abel Sanchez.PERNELL WHITAKER NIE ŻYJE

Bardzo smutne wieści nadeszły kilka godzin temu ze Stanów Zjednoczonych. Pernell Whitaker, prawdziwy geniusz boksu zginął wczoraj w mieście Virginia Beach. Przyczyną śmierci były obrażenia powstałe w wyniku potrącenia przez samochód. Legendarny pięściarz miał 55 lat.
ANDRE WARD SCEPTYCZNY WOBEC ANTHONY'EGO YARDE

Trener obowiązkowego pretendenta do pasa WBO wagi półciężkiej Anthony'ego Yarde (18-0, 17 KO), Tunde Ajayi stwierdził niedawno, że jego podopieczny dysponuje większymi umiejętnościami niż jeden z najlepszych zawodników XXI wieku - Andre Ward. Teraz Amerykanin zabrał głos na temat walki Brytyjczyka z mistrzem świata WBO Siergiejem Kowaliowem (33-3-1, 28 KO), która czeka nas 24 sierpnia w Czelabińsku.VITO MIELNICKI: CIĘŻKI NOKAUT W DEBIUCIE NASTOLATKA (WIDEO)

Furorę robi wczorajszy debiut 17-latka Vito Mielnickiego (1-0, 1 KO), najmłodszego boksera zawodowego w historii New Jersey. Chłopak jest ciekawy i przyciąga już w swoim mieście wielu kibiców. Vito był świetnie zapowiadającym się amatorem (bilans 147-22, mistrz USA juniorów z 2017 roku, członek kadry) i trenował przez lata obok m.in. Shakura Stevensona. Rozczarowany sędziowaniem w boksie olimpijskim przeszedł jednak na zawodowstwo.


SHAKUR STEVENSON POROZBIJAŁ GUEVARĘ

Bardzo efektownie wypadł debiut Shakura Stevensona (12-0, 7 KO) w roli głównego bohatera gali. Wicemistrz olimpijski z Rio, obchodzący dopiero co 22. urodziny Amerykanin nie zawiódł swoich kibiców z Newark i efektownie rozprawił się z Alberto Guevarą (27-5, 12 KO).DUBOIS ZNOKAUTOWAŁ GORMANA!

Pojedynek dwóch niepokonanych prospektów o mistrzowskich aspiracjach zakończył się efektownym nokautem w piątej rundzie. Kreowany przez wielu na kolejnego Anthony'ego Joshuę 'DDD' Daniel Dubois (12-0, 11 KO) zdominował i wykończył Nathana Gormana (16-1, 11 KO), zdobywając pas mistrza Wielkiej Brytanii w wadze ciężkiej.


JOYCE WYPUNKTOWAŁ JENNINGSA PO NACIĄGANYM WERDYKCIE

Srebrny medalista ostatnich igrzysk olimpijskich Joe Joyce (10-0, 9 KO) zaliczył najbardziej poważny test w dotychczasowej zawodowej karierze, ale jego dzisiejszy występ wypadł zdecydowanie poniżej oczekiwań. Po dwunastu zaciętych rundach 'Juggernaut' pokonał jednogłośnie na punkty Bryanta Jenningsa (24-4, 14 KO), ale nie zachwycił nikogo i potwierdził tylko, że nie zapowiada się na kolejnego mistrza świata królewskiej kategorii.WILDER: PRZED REWANŻEM Z FURYM CHĘTNIE SPOTKAM SIĘ Z RUIZEM

Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) ma teoretycznie zaplanowane dwa rewanże - pod koniec września z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO), a w pierwszym kwartale przyszłego roku z Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO). Ale mistrz WBC wagi ciężkiej stwierdził ostatnio, iż przed drugą walką z Anglikiem chętniej podszedłby do pełnej unifikacji z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO).
OFICJALNIE: KOWALIOW vs YARDE 24 SIERPNIA W CZELABIŃSKU

Frank Warren ogłosi dziś wszystko oficjalnie podczas transmisji gali Gorman vs Dubois w Londynie, ale docierają już do nas informacje prasowe i plakaty z Wielkiej Brytanii, więc możemy powiedzieć, że walka obowiązkowego pretendenta Anthony'ego Yarde (18-0, 17 KO) z mistrzem świata WBO wagi półciężkiej Siergiejem Kowaliowem (33-3-1, 28 KO) jest wreszcie pewna i odbędzie się 24 sierpnia w rodzinnym mieście Rosjanina, Czelabińsku.


KONTROWERSYJNE ZWYCIĘSTWO JERMAINE'A FRANKLINA

Jermaine Franklin (19-0, 13 KO) uważa się za największą nadzieję wagi ciężkiej, ale jego wczorajsza walka na gali w Tacomie dobitnie pokazała, że w tej chwili nie zalicza się do grona czołowych prospektów. Przeciwnikiem Franklina był doświadczony i całkiem nieźle wyszkolony mańkut Jerry Forrest (25-3, 19 KO). Wszyscy trzej komentatorzy (Steve Farhood, Barry Tompkins, Raul Marquez) widzieli jego zwycięstwo, ale sędziowie mieli inne zdanie.