SZEREMETA Z GOŁOWKINEM 29 LUTEGO W CHICAGO?!

Tydzień temu Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO) udanie i efektownie rozpoczął swoją współpracę z grupą Matchroom i platformą streamingową DAZN. Wygląda na to, że jest już na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata wagi średniej ze znakomitym Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO).CAIN VELASQUEZ O WALCE CANELO vs KOWALIOW

Coraz większe emocje budzi hitowa konfrontacja Saula Alvareza (52-1-2, 35 KO), który już 2 listopada w Las Vegas skrzyżuje rękawice z Siergiejem Kowaliowem (34-3-1, 29 KO), mistrzem świata WBO wagi półciężkiej. Były mistrz UFC wagi ciężkiej (obecnie zawodnik wrestlingu, a także gwiazdor jego meksykańskiej odmiany - lucha libre), Cain Velasquez widzi tutaj jednego faworyta.


TYSON FURY: ZAWSZE MARZYŁEM O TYM, BY ZOSTAĆ WRESTLEREM

Prawdopodobnie w lutym przyszłego roku dojdzie do wielkiego rewanżu Wilder vs Fury. Tymczasem Brytyjczyk jest myślami przy swoim wrestlerskim debiucie. Kibice od dawna domagali się Fury'ego w WWE i ich życzenie zostało spełnione. Pamiętajmy przy tym, że wciąż goi się paskudne rozcięcie nad łukiem brwiowym, którego Fury dostał niedawno w walce z Otto Wallinem.


POWRÓT SASZY SIDORENKO I KOLEJNA TRUDNA WALKA 'WRZOSA'

W ciągu dwóch tygodni Mariusz Grabowski i jego Tymex Boxing Promotion zorganizuje dwie duże gale bokserskie. 19 października w Łomiankach odbędzie się Tymex Boxing Night 10. Na ring wróci była mistrzyni Europy i niepokonana Sasza Sidorenko (7-0), a szansę na trzeci zawodowy pas będzie miał Damian Wrzesiński (17-1-2).OFICJALNIE: TYSON FURY vs BRAUN STROWMAN 31 PAŹDZIERNIKA (WIDEO)

Charyzmatyczny Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) idzie śladem legend boksu (na czele z Muhammadem Alim, Floydem Mayweatherem i Mike'em Tysonem), które występowały na galach wrestlingu. Oficjalnie ogłoszono, że Brytyjczyk zmierzy się 31 października z jednym z czołowych wrestlerów - Braunem Strowmanem, z którym wdał się w teatralny konflikt - w Arabii Saudyjskiej na gali WWE Crown Jewel, gdzie dojdzie również m.in. do starcia Cain Velasquez vs Brock Lesnar.


WYBITNY PRAWNIK POMAGA KRZYSZTOFOWI GŁOWACKIEMU

Promotor Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO) - Andrzej Wasilewski - poinformował, że strona polska wykorzystuje wszystkie możliwości prawne, by walczyć o sprawiedliwość w sprawie kontrowersyjnej walki z Mairisem Briedisem (26-1, 19 KO), który pokonał Polaka przed czasem 15 czerwca w Rydze w półfinale turnieju WBSS.


ALEKSANDER USYK: JESTEM JUŻ W GŁOWIE WILDERA

Już dziś na gali w Chicago dojdzie do długo wyczekiwanego debiutu Aleksandra Usyka (16-0, 12 KO) w wadze ciężkiej. Rywalem Ukraińca będzie Chazz Witherspoon (38-3 29 KO), prawdopodobnie tylko przystawka przed mistrzowską ucztą, jaką zamierza zaserwować kibicom niedawny król wagi cruiser. A co Usyk sądzi o dwóch olbrzymach, którzy rozdają w tej chwili większość kart w królewskiej dywizji?


DAWSON WYPUNKTOWAŁ GRACZEWA

Chad Dawson (36-5, 19 KO) stoczył już drugi pojedynek pod banderą nowego promotora. Nie lśni, ale co najważniejsze, póki co wygrywa. Dziś nad ranem uporał się z doświadczonym Denisem Graczewem (19-9-1, 10 KO).