PACQUIAO WYZYWA MAYWEATHERA DO REWANŻU

Manny Pacquiao (60-7-2, 39 KO), który w zeszłą niedzielę w świetnym stylu pokonał Lucasa Mathysse (39-5, 36 KO) nokautując go w 7. rundzie i zdobywając tym samym tytuł mistrza świata WBA, postanowił wyzwać do powrotu ze sportowej emerytury Floyda Mayweathera (50-0, 27 KO).'POWIETKIN TO NAJTRUDNIEJSZY TEST W KARIERZE JOSHUY'

- Wierzymy, że będzie to jak dotąd najtrudniejszy test w karierze Anthony'ego - mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Londynie Eddie Hearn, promotor Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO), reklamując jego potyczkę z Aleksandrem Powietkinem (34-1, 24 KO). Jeszcze wczoraj obaj panowie spotkali się oko w oko w Nowym Jorku, dziś stanęli naprzeciw siebie w stolicy Anglii, gdzie zresztą zmierzą się 22 września na stadionie Wembley.


JOSHUA O SPIĘCIU Z MILLEREM: BOKS TO NIE BALET

Anthony Joshua (21-0, 20 KO) pokazał swoje drugie oblicze podczas wtorkowej konfrontacji twarzą w twarz z Jarrellem Millerem (21-0-1, 18 KO). Reakcja spokojnego zazwyczaj Anglika niektórych zdziwiła, ale on sam podkreśla, że trudno być zaskoczonym, kiedy do tego typu sytuacji dochodzi w świecie boksu.


ARTUR SZPILKA SPOTKA SIĘ W CHICAGO Z POGROMCĄ MARIUSZA WACHA?

Artur Szpilka (21-3, 15 KO) niedawno obchodził 29. urodziny, nie jest więc może dojrzałym pięściarzem jak na standardy wagi ciężkiej, ale czas ucieka. Nie ma więc po co toczyć łatwych walk. Z takiego założenia Artur zawsze wychodził. I jeśli potwierdzą się informacje napływające zza oceanu, pięściarza z Wieliczki czeka już wkrótce bardzo trudna przeprawa.


ANDRADE, VARGAS I HOOKER W STAJNI HEARNA

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Nowym Jorku Eddie Hearn ogłosił nazwiska kolejnych pięściarzy, którzy dołączyli do kierowanej przez niego grupy Matchroom Boxing. Są to między innymi Demetrius Andrade (25-0, 16 KO), Jessie Vargas (28-2-1, 10 KO) oraz świeżo upieczony czempion WBO w wadze super lekkiej Maurice Hooker (24-0-3, 16 KO).


WBSS: WAGA KOGUCIA W KOMPLECIE

Mistrz świata federacji WBA Ryan Burnett (19-0, 9 KO) oraz perspektywiczny Michaił Alojan (4-0) zostali dziś oficjalnie ogłoszeni zawodnikami, którzy wezmą udział w turnieju World Boxing Super Series. Tym samym poznaliśmy już wszystkich uczestników zmagań w kategorii koguciej.