MIKAELA MAYER KRYTYKUJE EWĘ BRODNICKĄ: JEST BARDZO NAIWNA

Już za dwa tygodnie, 31 października w Las Vegas mistrzyni świata WBO wagi super piórkowej, Ewa Brodnicka (19-0, 2 KO) zmierzy się z Mikaelą Mayer (13-0, 5 KO). Amerykanka twierdzi, że Polka odznacza się wyjątkową naiwnością, gdy wskazuje na braki w boksie ćwierćfinalistki igrzysk w Rio i brązowej medalistki mistrzostw świata z 2012 roku.WAŻENIE: LAURA GRZYB vs MONICA GENTILI

Laura Grzyb (3-0, 3 KO) to nie tylko ładna buzia, ale również wysokie umiejętności bokserskie. Z kolei Monica Gentili (6-11, 1 KO) jest twarda i jako pierwsza powinna dać Laurze tak potrzebne jej rundy. Na rozgrzewkę zobaczcie jak obie panie prezentowały się dziś na ceremonii ważenia.
WALKA BRAEKHUS vs McCASKILL II NA POCZĄTKU 2021 ROKU

Jessica McCaskill (9-2, 3 KO) sensacyjnie pokonała 15 sierpnia Cecilię Braekhus (36-1, 9 KO) na punkty na gali w Tulsie i zdobyła pasy IBF, WBA, WBO i WBC wagi półśredniej. Norweżka tuż po walce sugerowała, że zakończy karierę, ale szybko zmieniła zdanie i zdecydowała się na wykorzystanie klauzuli o rewanżu, która była zawarta w kontrakcie na sierpniową walkę. Rewanż czeka nas na początku przyszłego roku.


NA ŻYWO: XV MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA - III SERIA

Po świetnych, wczorajszych występach, dziś ring zdominują seniorki. Widać, że mimo okresu pandemicznego kobiety bardzo dobrze przygotowały się do mistrzostw. Przypomnijmy, że na zawodach startowały mistrzynie świata, Europy, medalistki igrzysk olimpijskich, dlatego też Europejska Federacja Boksu wysłała dwóch obserwatorów, potwierdzając tym samym rangę zawodów. Zestawienie walk i wyniki w rozwinięciu.
OFENSYWA BOKSU KOBIET: PIERWSZY KOBIECY RANKING P4P WEDŁUG ESPN

Świadectwo rosnącej pozycji kobiecego pięściarstwa stanowi wczorajszy, przygotowany przez stację ESPN ranking P4P (bez podziału na kategorie) zawodniczek boksujących zawodowo - pierwsze takie zestawienie w historii wpływowej amerykańskiej stacji. Oto wyniki głosowania ekspertów zza Oceanu. Przypomnijmy, że już jutro walka Katie Taylor vs Delfine Persoon, jedna z głównych atrakcji gali Whyte vs Powietkin.


OBOZY BRODNICKIEJ I MAYER OSIĄGNĘŁY POROZUMIENIE W SPRAWIE WALKI

Zza Oceanu dochodzą nas wieści, że obozy mistrzyni świata WBO wagi super piórkowej Ewy Brodnickiej (19-0, 2 KO) i obowiązkowej pretendentki Mikaeli Mayer (12-0, 5 KO) osiągnęły porozumienie w sprawie walki mistrzowskiej. Przetarg na organizację tego pojedynku miał odbyć się dzisiaj podczas wideokonferencji, ale ostatecznie nie była ona potrzebna. Wkrótce powinniśmy poznać więcej szczegółów.
W PIĄTEK PRZETARG NA WALKĘ BRODNICKA vs MAYER

Ewa Brodnicka (19-0, 2 KO) dziesięć dni temu podpisała kontrakt z grupą Matchroom Boxing i czekała na zwyciężczynie walki Natashy Jonas (9-1-1, 7 KO) z Terri Harper (10-0-1, 5 KO). Miała boksować z lepszą z nich w unifikacji wagi super piórkowej. Problem w tym, że sędziowie wypunktowali remis i być może dojdzie do rewanżu. Teraz z kolei władze federacji WBO nakazują Polce potyczkę z obowiązkową pretendentką - Mikaelą Mayer (12-0, 5 KO). I wyznaczono właśnie datę przetargu.