MMŚ W KIELCACH: ZWYCIĘSTWA ALEXAS KUBICKIEJ I JULII SZEREMETY

Aktualna mistrzyni Europy juniorek Alexas Kubicka (51 kg) mocno rozpoczęła młodzieżowe mistrzostwa świata w Kielcach. Polka pokonała w 1/16 finału Hiszpankę Gisselly Salcedo, dominując pojedynek. Jeszcze cenniejsze zwycięstwo odniosła dziś Julia Szeremeta (57 kg), która pokonał mistrzynię Europy juniorek, Czarnogórkę Bojanę Gojković w 1/8 finału.

HAMMER MARZY O IGRZYSKACH, WYGRAŁA Z WICEMISTRZYNIĄ EUROPY

Christina Hammer (26-1, 12 KO) przez lata była mistrzynią świata wagi średniej w boksie zawodowym. W grudniu ubiegłego roku poinformowała media, że zamierza walczyć o występ na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Jej największą rywalką jest Sarah Scheurich, która walczyła w barwach Niemiec w niedokończonych kwalifikacjach w Londynie. W ubiegłym tygodniu 30-letnia Hammer pokonała 5-0 obecnie swoją największą przeciwniczkę.


PĘKALSKA ATAKUJE TRON MISTRZYNI EUROPY

Grupa Babilon Promotion otwiera rok 2021 od studyjnej gali, na której o mistrzostwo Europy kategorii muszej powalczy niepokonana Ewelina Pękalska (4-0). Rywalką 34-letniej Polki - w przeszłości znakomitej amatorki - będzie była pretendentka do tytułu mistrzyni świata, Finka Lotta Loikkanen (6-1, 2 KO). Starcie pań to walka wieczoru gali, która odbędzie się 29 stycznia. Transmisja na kanałach grupy Polsat oraz w aplikacji ipla.'WILK Z GLIWIC'

'Wilk z Gliwic' czy może 'Pchełka' z Kłonów? Tak czy inaczej Gliwice, bez tego co robi ten Pan nigdy nie byłyby tak znane. O takiej promocji mogą tylko marzyć inne miasta. Kto by pomyślał 20 lat temu, że świat rozpozna Śląsk właśnie dzięki niemu, dzięki dyscyplinie, którą On tak pokochał - tacy ludzie tworzą świat, tacy ludzie to żywa legenda. Długa historia w pół godziny.