DUŻE WYGRANE KATIE TAYLOR I SENIESY ESTRADY

Walka Canelo vs Kowaliow była tak dużym wydarzeniem, że wszystkie inne wczorajsze pojedynki musiały znaleźć się w jej cieniu. Między innymi mowa tutaj o ważnych walkach w boksie kobiet, a w szczególności o zwycięstwach Katie Taylor (15-0, 6 KO) i Seniesy Estrady (17-0, 8 KO).

NA ŻYWO: VII MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI

Nadszedł czas na finałowe zmagania na ringu w Wałczu - będzie to rozgrzewka dla kibiców, którzy cenią sobie tylko pięściarstwo w wykonaniu męskim, ale niejednokrotnie zawodniczki udowadniały swoją 'bitność' oraz skuteczność na imprezach międzynarodowych. Zobaczmy zatem jak szlifuje się przyszłość kobiecego boksu. Zestawienie walk w rozwinięciu.CHANTELLE CAMERON: NIE BĘDĘ BEZCZYNNIE CZEKAŁA NA KATIE TAYLOR

Brytyjka Chantelle Cameron (11-0, 7 KO) zmierzy się 9 listopada w londyńskiej York Hall z byłą mistrzynią świata, Argentynką Anahi Ester Sanchez (19-4, 11 KO). Starcie ma status eliminatora do walki z obecną mistrzynią WBC i WBA Jessicą McCaskill (8-2, 3 KO), która w sobotę wygrała z Ericą Anabellą Farias. Co ciekawe, Cameron pokonała w lipcu Anishę Basheel w eliminatorze WBC i uzyskała status obowiązkowej pretendentki do walki z królową wagi lekkiej, Katie Taylor.


MŚ KOBIET: DRAMAT ELŻBIETY WÓJCIK, PORAŻKA KINGI SZLACHCIC

Wicemistrzyni Europy seniorek Elżbieta Wójcik (75 kg) odpadła dziś z mistrzostw świata w Ułan Ude w wyjątkowo przykrych okolicznościach. Polka doznała fatalnej kontuzji podczas swojej pierwszej walki w turnieju - w 1/8 finału z Litwinką Iwetą Lesinskyte - i nie była w stanie kontynuować pojedynku. Porażkę 0:5 w starciu z Tajwanką Yu-Ting Lin poniosła natomiast dzielnie walcząca Kinga Szlachcic (57 kg).
HEATHER HARDY NA DOPINGU W WALCE Z AMANDĄ SERRANO

Heather Hardy (22-1, 4 KO) karierę w boksie łączy z występami w MMA. 13 września Amerykanka stanęła w szranki z Amandą Serrano (37-1-1, 27 KO), a w stawce walki znalazły się pasy WBO i tymczasowy WBC wagi piórkowej. 'The Heat' przegrała walkę wyraźnie na punkty, a teraz okazuje się, że wspomagała się przed walką zakazanymi środkami.