RAPORT Z OBOZU MICHAŁA CHUDECKIEGO

Dziś Michał Chudecki (10-0-1, 3 KO) odbył ciężki trening siłowo-wytrzymałościowy, jutro odbędzie jeszcze jedne zajęcia i zacznie już powoli łapać świeżość przed starciem z Michałem Syrowatką (10-0, 2 KO) podczas gali Polsat Boxing Night w Krakowie.


MARES I ORTIZ WRÓCĄ 13 GRUDNIA

Gala w MGM Grand Garden Arena w Las Vegas zaplanowana na 13 grudnia została wzbogacona o dwie kolejne interesujące walki. Między linami pokaże się uważany jeszcze niedawno za lidera wagi piórkowej Abner Mares (27-1-1, 14 KO), a po ostatnich niepowodzeniach swoją karierę spróbuje odbudować Victor Ortiz (29-5-2, 22 KO).


ANDRZEJ FONFARA NA TRENINGU MEDIALNYM

Już jutro w "Wietrznym Mieście" między liny powróci jeden z najlepszych polskich zawodowców Andrzej Fonfara (25-3, 15 KO). Jego rywalem będzie dobrze znany polskim fanom pięściarstwa Doudou Ngumbu (33-5, 12 KO). Prezentujemy wam materiał wideo z treningu medialnego Polaka.MALIK SCOTT NIE DAŁ SZANS LEAPAIOWI

Koniec marzeń Alexa Leapaia (30-6-3, 24 KO) o kolejnej walce o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Podczas piątkowej gali w Australii 35-letni zawodnik, niedawny rywal Władimira Kliczki, przegrał jednogłośnie na punkty z Amerykaninem Malikiem Scottem (37-2-1, 13 KO).

GŁAZKOW ZAPOWIADA LEPSZĄ FORMĘ NIŻ OSTATNIO

Wiaczesław Głazkow (18-0-1, 11 KO) nie olśnił swoich kibiców w ostatnim występie, gdy ledwo co wypunktował stosunkiem głosów dwa do remisu Derrica Rossy. Ma jednak swoje "alibi" i zapewnia, że podczas gali "Hopkins vs Kowaliow" w Atlantic City w następną sobotę zaprezentuje się przeciwko Darnellowi Wilsonowi (25-17-3, 21 KO) już znacznie lepiej.ALI (FILM) - ZAKOŃCZENIE

Dziś bokserski świat obchodzi rocznicę być może największej walki w historiii sportu - dokładnie 40 lat temu doszło do starcia pomiędzy dwoma legendami - George'em Foremanem (40-0, 37 KO) a Muhammadem Alim (44-2, 31 KO). Jak się skończyło - wiedzą już wszyscy, ale zapraszamy do obejrzenia filmowej interpretacji. Will Smith za rolę Alego otrzymał w 2001 roku nominację do Oscara.


WACH I ŁASZCZYK POWRÓCĄ 20 GRUDNIA

Jak poinformował na swoim Twitterze promotor Mariusz Kołodziej, 20 grudnia odbędzie się kolejna gala boksu zawodowego organizowana przez dwie grupy - Global Boxing Promotion oraz Tymex Boxing Promotion. Miejsce wydarzenia nie jest jeszcze znane, ale wiele wskazuje na to, że jednymi z pięściarzy, którzy wystąpią na tej imprezie, będą Mariusz Wach (28-1, 15 KO) oraz Kamil Łaszczyk (18-0, 7 KO).


GOTZEV: MARIUSZ WACH NAJLEPSZY Z POLAKÓW W WADZE CIĘŻKIEJ

- Wśród Polaków to właśnie Mariusz ma największe szanse na wygrane z czołówką światową i liczę na to, że zostanie pierwszym polskim mistrzem w tym limicie. Rozważamy też spotkanie ze zwycięzcą potyczki Artura Szpilki z Tomaszem Adamkiem w przyszłym roku - nie ukrywa Ivaylo Gotzev, menadżer Mariusza Wacha (28-1, 15 KO), który niespełna dwa tygodnie temu powrócił po długiej przerwie zwycięstwem nad Samirem Kurtagiciem.
ORLANDO SALIDO O PLANACH NA KOLEJNĄ WALKĘ

- To była świetna walka - wspomina wojnę sprzed pięciu tygodni Orlando Salido (42-12-2, 29 KO), który po niesamowitych wymianach i łącznie aż siedmiu nokdaunach, w tym trzech swoich, pokonał ostatecznie Terdsaka Kokietgyma, zdobywając przy tym tytuł mistrza świata federacji WBO kategorii super piórkowej w wersji tymczasowej.


KOLEJNA WYJAZDOWA WALKA ROGOWSKIEGO W SOBOTĘ

Krzysztof Rogowski (8-9, 3 KO) po wrześniowym zwycięstwie nad niepokonanym Liamem Hanrahamem będzie miał po raz kolejny okazję zaboksowania na Wyspach Brytyjskich. Tym razem podopieczny Dariusza Snarskiego wybierze się do Szkocji, gdzie sobotniego wieczoru w Aberdeen podczas gali boksu zawodowego skrzyżuje rękawice Darrenem Traynorem (8-0, 3 KO).


DE LA HOYA: MAYWEATHER NIE BĘDZIE WALCZYŁ Z GOŁOWKINEM

Salwą śmiechu przyjął Oscar De La Hoya pytanie odnośnie potencjalnej walki Floyda Mayweathera Jr (47-0, 26 KO) z Giennadijem Gołowkinem (31-0, 28 KO). Zdaniem wielkiego niegdyś zawodnika, obecnie potężnego promotora, "Piękniś" nigdy takiego wyzwania nie przyjmie, za to z "GGG" chętnie skrzyżuje rękawice promowany przez niego Saul Alvarez (44-1-1, 31 KO).