DE LA HOYA: CANELO BĘDZIE WALCZYĆ Z GOŁOWKINEM

W związku z nieustannie rosnącą popularnością Giennadij Gołowkin (31-0, 28 KO) jest przepełniony nadzieją, że w przyszłym roku doczeka się w końcu wielkiej walki na PPV. Chętnych do konfrontacji z Kazachem nie ma wprawdzie wielu, ale szef Golden Boy Promotions Oscar De La Hoya zapewnia, że ma w swojej grupie co najmniej jednego - Saula Alvareza (44-1-1, 31 KO).


BRADLEY: MOŻE BYĆ WOJNA JAK Z PROWODNIKOWEM

Tim Bradley (31-1, 12 KO) nie spodziewa się łatwej przeprawy, kiedy 13 grudnia na ringu w Las Vegas zmierzy się z Diego Chavesem (23-2, 19 KO). Amerykanin szykuje się na wojnę i nie wyklucza, że po starciu z Rusłanem Prowodnikowem, najlepszej walce 2013 roku, teraz kibice mogą go zobaczyć w najbardziej emocjonującym starciu AD 2014.
POWIETKIN: ZACHOWANIE BRIGGSA TO NIE MÓJ STYL

Już w piątkowy wieczór na Łużnikach w Moskwie dojdzie do niezwykle interesującej konfrontacji w wadze ciężkiej pomiędzy Aleksandrem Powietkinem (27-1, 19 KO) a Carlosem Takamem (30-1-1, 23 KO). Rosjanin bardzo ostro przygotowywał się do tego starcia, ponieważ zdaje sobie sprawę z zagrożenia jakie niosą ze sobą potężne uderzenia Kameruńczyka zamieszkałego na stałe we Francji.

ROCZNICA GOŁOTA vs TYSON, CZYLI WOJNA, KTÓREJ NIE BYŁO

Dokładnie 20 października - czternaście lat temu w Detroit, naprzeciw siebie stanęli dwaj nieprzewidywalni i niegrzeczni chłopcy boksu zawodowego, czyli Mike Tyson (50-6, 44 KO) i nasz Andrzej Gołota (41-9-1, 33 KO). Dwaj kontrowersyjni pięściarze bez względu na wyniki swoich pojedynków przyciągali tłumy spragnionych krwi i sensacji miłośników mocnych wrażeń.


KOWALIOW I HOPKINS PEWNI SWEGO

- Zrobię wszystko co jest do zrobienia by zwyciężyć i pomóc mu w podjęciu decyzji o zakończeniu kariery - mówi na niespełna trzy tygodnie przed unifikacją trzech pasów wagi półciężkiej Siergiej Kowaliow (25-0-1, 23 KO). Rosyjski król nokautu już 8 listopada w Boardwalk Hall w Atlantic City stanie naprzeciw legendarnego jeszcze za czasów swojej kariery Bernarda Hopkinsa (55-6-2, 32 KO).


GROVES CZEKA NA WALKĘ GOŁOWKINA Z MAYWEATHEREM

George Groves (20-2, 15 KO), który miał okazję sparować z Giennadijem Gołowkinem (31-0, 28 KO) i życzy mu jak najlepiej w ringu, nie sądzi, aby wędrówka do kategorii super średniej mogła wyjść Kazachowi na dobre. Zdaniem Brytyjczyka znacznie lepszym rozwiązaniem byłyby występy w limicie wagi junior średniej, gdzie mógłby boksować nawet z Floydem Mayweatherem Jr (47-0, 26 KO).KELLERMAN: DONAIRE OFIARĄ WŁASNEGO TALENTU

Od ponad roku Nonito Donaire (33-3, 21 KO) jest cieniem samego siebie, co w niedzielny poranek potwierdziła walka z Nicholasem Waltersem (25-0, 21 KO), przegrana przez Filipińczyka w szóstej rundzie. Max Kellerman, który komentował ten pojedynek dla HBO, twierdzi, że po paśmie sukcesów 31-latek za bardzo uwierzył w swój talent, zaniedbując przy tym trening bokserski.SĘK vs ISMAIŁOW, CZYLI EMOCJE W EŁKU GWARANTOWANE

W sobotni wieczór Aleksander Suszczyc pokonał co prawda Maćka Miszkinia, ale najważniejsze dla przeciętnego kibica jest to, że obaj dali świetny spektakl. Tak samo może być w piątek podczas gali w Ełku, gdzie w wadze półciężkiej naprzeciw naszego Dariusza Sęka (21-1-1, 7 KO) stanie równie groźny, a może nawet groźniejszy Szamil Ismaiłow (11-1, 10 KO).

REKORDY POPULARNOŚCI GOŁOWKINA

Giennadij Gołowkin (31-0, 28 KO) podbił serca Amerykanów do tego stopnia, że oglądają go w akcji chętniej niż "swoich". Jego sobotnią, błyskawiczną egzekucję na bardzo groźnym przecież Marco Antonio Rubio w hali StubHub Center w Carson obejrzało na żywo aż 9 323 widzów!


FOTORELACJA: WACH vs KURTAGIĆ (2)

Po dwuletnim rozbracie z boksem udanie między liny powrócił Mariusz Wach (28-1, 15 KO), który wypunktował Samira Kurtagicia. Jedną fotorelację tej potyczki już Wam prezentowaliśmy, ale powracamy do tego pojedynku raz jeszcze za sprawą zdjęć z innego aparatu. Wach vs Kurtagić - przeżyjmy to raz jeszcze.


WIDEO: PIOTR WOJNOWSKI PO PIERWSZEJ I... OSTATNIEJ WALCE!

To naprawdę niespotykana historia... Piotr Wojnowski, który do wielkiego boksu trafił pomagając w roli prawnika Tomkowi Adamkowi, w wieku czterdziestu lat postanowił zrobić sobie urodzinowy prezent. Wystartował w mistrzostwach okręgu i wygrywając dwie walki sięgnął po złoto. Kilka miesięcy później, czyli w piątkowy wieczór, wyszedł między liny już jako pięściarz zawodowy wagi półciężkiej i pokonał przed czasem w swoim debiucie, a zarazem ostatniej walce, Łotysza Dmitrijsa Odinokijsa (1-4, 1 KO). Teraz zapraszamy Was do wysłuchania wywiadu z tym zawodnikiem, cutmanem, asystentem, ale przede wszystkim prawnikiem i głową rodziny.


TERAZ MARTIN MURRAY DLA GOŁOWKINA?

Ekipa Giennadija Gołowkina (31-0, 28 KO) liczy na ąz cztery występy w przyszłym roku. Plan ambitny, ale skoro "GGG" odprawia kolejnych zawodników zanim zdąży się spocić, to jak najbardziej realny. Pytanie tylko "Kto następny"? Poważny kandydat już jest.


WIDEO. GOŁOWKIN DEMOLUJE RUBIO

W wadze średniej grasuje prawdziwy potwór, który niszczy wszystko, co napotyka na swej drodze. Ubiegłej nocy Giennadij Gołowkin (31-0, 28 KO) przejechał się jak czołg po mocnym Marco Antonio Rubio (59-7-1, 51 KO). To był jego osiemnasty nokaut z rzędu i dwunasta obrona tytułu mistrza świata.
TYGODNIK BOKSERSKI: WIZYTÓWKI (cz. 3)

Za trzy tygodnie Tomasz Adamek wejdzie do ringu z Arturem Szpilką. Konferencja prasowa przed tą walką z pewnością rozpali emocje kibiców. ''Tygodnik bokserski'' odsłania tymczasem szokujące kulisy konferencji, która była wstępem do starcia Adamek vs Kliczko.