ARUM: JEŚLI LOPEZ WYGRA, NA 95 PROCENT ZMIERZY SIĘ Z ŁOMACZENKĄ

Walka Richard Commey vs Teofimo Lopez o znajdujący się obecnie w posiadaniu Ghańczyka pas IBF wagi lekkiej powinna w najbliższą sobotę wyłonić rywala dla jednego z najlepszych zawodników bez podziału na kategorie - mistrza WBA, WBO i WBC Wasyla Łomaczenki (14-1, 10 KO). Promujący Lopeza i Łomaczenkę Bob Arum (współpromujący przy tym Commeya) twierdzi, że szanse na walkę Ukraińca z Amerykaninem o honduraskich korzeniach mogą być bardzo duże.


WBC PRZYWRACA WHYTE'OWI PRAWA OBOWIĄZKOWEGO PRETENDENTA

Zgodnie z przewidywaniami federacja WBC uchyliła zawieszenie, jakie zostało nałożone na Dilliana Whyte'a (27-1, 18 KO) po znalezieniu w jego organizmie śladów niedozwolonych środków przed walką z Oscarem Rivasem. Whyte został oczyszczony z zarzutów przez Brytyjską Agencją Antydopingową (UKAD), a teraz jej śladem poszła organizacja prowadzona przez Mauricio Sulaimana. Co jednak wcale nie oznacza, że Whyte szybko stoczy walkę o tytuł...


KAWALIAUSKAS: ZOSTANĘ PIERWSZYM LITEWSKIM MISTRZEM ŚWIATA

Mistrz świata WBO wagi półśredniej, Terence Crawford (33-0, 26 KO) zmierzy się w najbliższą sobotę na gali w Nowym Jorku z obowiązkowym pretendentem, Egidijusem Kawaliauskasem (21-0-1, 17 KO), który ma stanowić dla Amerykanina tylko przystanek w drodze do upragnionych wielkich walk. Litwin to jednak ciekawy, niedoceniany zawodnik z wielkimi ambicjami.


DEONTAY WILDER: JOSHUA ZOSTAŁBY PRZEZE MNIE ZDEMOLOWANY

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (42-0-1, 41 KO) nie ustaje w atakach na Anthony'ego Joshuę (23-1, 21 KO), który w sobotę odzyskał pasy IBF, WBA i WBO po zwycięstwie w rewanżu z Andym Ruizem Juniorem. Według Wildera Joshua i jego promotor, Eddie Hearn unikają walki, w której Brytyjczyk nie miałby szans na dotrwanie do ostatniego gongu.


RICHARD COMMEY CHCE DOŁĄCZYĆ DO WIELKICH MISTRZÓW Z GHANY

Już w najbliższą sobotę na gali Crawford vs Kawaliauskas w Nowym Jorku dojdzie do kapitalnie się zapowiadającego pojedynku mistrza świata IBF Richarda Commeya (29-2, 26 KO) z obowiązkowym pretendentem Teofimo Lopezem (14-0, 11 KO), kreowanym na wielką gwiazdę młodzieńcem. Ghańczyk Commey chce się natomiast zapisać w historii afrykańskiego boksu i dołączyć do legend.


SULAIMAN: WAGA RUIZA JR BYŁA SKANDALICZNA

Zarządzający federacją WBC Mauricio Sulaiman był zszokowany wyglądem sylwetki Andy'ego Ruiza Jr (33-2, 22 KO) w walce z Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO). Meksykaninowi obrywa się ze wszystkich stron za kompletne zostawienie boksu z boku, a skupienie się na urokach życia w tak ważnym momencie jego kariery.


HRGOVIĆ WYSTĄPI W DRUGIEJ POŁOWIE LUTEGO W LONDYNIE?

Filip Hrgović (10-0, 8 KO) znokautował Erica Molinę na gali Joshua vs Ruiz Jr II w Arabii Saudyjskiej, gdzie miał także okazję oglądać zawodników, z którymi może się zmierzyć w przyszłości. Chorwat jest pewien, że poradziłby sobie ze wszystkimi, twierdzi przy tym, iż kolejną walkę może stoczyć już w lutym przyszłego roku.TYMEX BOXING PROMOTION - PODSUMOWANIE ROKU 2019

To był kolejny dobry rok dla grupy Tymex Boxing Promotion. Cztery gale pod szyldem Tymex Boxing Night i dwie wyprodukowane dla MB Promotions, a na nich około 50 walk w boksie zawodowym, w tym dwa pojedynki Ewy Brodnickiej o mistrzostwo świata oraz 10 pojedynków o pasy Mistrza Polski i Międzynarodowego Mistrza Polski. W barwach Tymexu zadebiutowało czworo pięściarzy.


MICHAŁ CIEŚLAK O KROK OD WALKI O PAS WBC WAGI JUNIOR CIĘŻKIEJ

Michał Cieślak (19-0, 13 KO), który pięć tygodni spędził w Nowym Jorku i przygotowywał się do walki z Nurim Seferim (40-9, 22 KO) na gali Friday Boxing Night 20 grudnia w Nowym Dworze Mazowieckim, przyznał, że amerykańscy bokserzy zaimponowali mu ambicją.  Zawsze prą do przodu, nie zważając na ciosy rywala  ocenił niepokonany pięściarz wagi junior ciężkiej, który już wkrótce może walczyć o mistrzostwo świata.DEBIUT ŁASZCZYKA W POLSKIM RANKINGU P4P WEDŁUG PWR

Dziennikarze i kibice zaproszeni przez Marka Rugowskiego po raz kolejny wzięli udział w tworzeniu rankingów P4P (bez podziału na kategorie wagowe), które są próbą klasyfikacji polskich zawodników i zawodniczek boksu zawodowego. Rankingi ukazują się regularnie i stanowią jeden z punktów odniesienia przy okazji dyskusji o boksie w Polsce. W sobotę ukazało się grudniowe notowanie ww. zestawień.