JOHN MOLINA: MAŁO KTO BIJE TAK MOCNO JAK JA

John Molina (27-4, 22 KO) potwierdził w kwietniu krążące o nim opinie jako o jednym z najmocniej bijących zawodników na granicy wagi lekkiej i junior półśredniej. Co prawda to on poległ ostatecznie po ciosach Lucasa Matthysse, jednak na półmetku rozkrwawił Argentyńczykowi twarz i dwukrotnie doprowadził do liczenia. Już 13 września stanie przed innym trudnym zadaniem, mierząc się z Humberto Soto (64-8-2, 35 KO).


KATSIDIS I CAMPBELL NA GALI W HULL

Michael Katisids (30-6, 24 KO) kontynuuje pogoń za czołówką wagi lekkiej. W trzeciej walce od czasu tegorocznego powrotu na ring Australijczyk zmierzy się 25 października w Hull z Tommym Coyle'em (19-2, 8 KO). Stawką pojedynku będzie pas IBF International.





WIDEO: MACIEJ SULĘCKI I JEGO WALKA Z CIENIEM

Maciej Sulęcki (18-0, 3 KO) podczas zaplanowanej na 19 września gali w Radomiu wyjdzie do ringu naprzeciw Samy'ego Anouche (15-2-1, 13 KO) z Francji. Zobaczcie "walkę z cieniem" w wykonaniu naszego prospekta kategorii super średniej, który wciąż czeka na "klepnięcie" walki z Grzegorzem Proksą (29-3, 21 KO) podczas listopadowej gali Polsat Boxing Night.


TAYLOR WYSZEDŁ NA WOLNOŚĆ

Jermain Taylor (32-4-1, 20 KO), zatrzymany we wtorek przez policję pod zarzutem przemocy w rodzinie i napaści z bronią w ręku, jest już na wolności. Za byłego mistrza świata wagi średniej wpłacono wynoszącą 25 tysięcy dolarów kaucję.




MAIDANA: BĘDĘ GO GONIŁ

Na dwa tygodnie przed wielkim rewanżem Marcos Rene Maidana (35-4, 31 KO) podgrzewa atmosferę i atakuje werbalni Floyda Mayweathera Jr (46-0, 26 KO). Czy to prawdziwa niechęć, czy też tylko próba zwiększenia zainteresowania pojedynkiem, trudno powiedzieć, ale Argentyńczyk wydaje się być szczery w tym co mówi i robi.




MARGULES O WALKACH DIRRELLA I MARTIROSYANA

Po kolejnej długiej przerwie Andre Dirrell (22-1, 15 KO) powrócił udanie do gry na początku miesiąca. Jeśli zaś Jermain Taylor przebrnie przez swoje kłopoty osobiste i stanie do walki z Samem Solimanem 8 października, brązowy medalista olimpijski z Aten i niedoszły mistrz świata stoczy drugi pojedynek w tak krótkim czasie, co nie zdarzyło się mu już od ponad pięciu lat.


GRZEGORZ SOSZYŃSKI PLANUJE POWRÓT, MA AMBITNE PLANY

Dobrze zapowiadającego się w pewnym momencie kariery Grzegorza Soszyńskiego (21-1-1, 10 KO) w ringu nie widzieliśmy od wygranej nad Rayco Saundersem (23-24-2, 10 KO) w marcu 2012 roku. Teraz "The Eagle" po związaniu się z nowym menadżerem zamierza powrócić między liny. Jego kolejnego występu możemy spodziewać się jeszcze w tym roku.



MATTHYSSE: ZNOKAUTUJĘ ORTIZA!

6 września na gali w Cincinnati po raz kolejny w ringu zobaczymy Lucasa Martina Matthysse (35-3, 33 KO). Jego rywalem w starciu o pas WBC Silver wagi junior półśredniej będzie niepokonany Roberto Ortiz (31-0-1, 24 KO). Argentyńczyk jest pewny swego i zapowiada zwycięstwo przed czasem.


MAIDANA NASTAWIA SIĘ NA NOKAUT

Marcos Maidana (35-4, 31 KO) jest bardzo pewny siebie przed rewanżowym pojedynkiem z Floydem Mayweatherem (46-0, 26 KO), któremu w maju dość nieoczekiwanie sprawił ogromne problemy. - Za pierwszym razem było łatwiej, niż się spodziewałem. Teraz zamierzam wygrać i go znokautować! - odgraża się "El Chino".


TAYLOR STRZELAŁ, ALE MOŻE WALCZYĆ O TYTUŁ

Dawny król wagi średniej i dwukrotny pogromca samego Bernarda Hopkinsa wpadł w poważne tarapaty, ale współpraca z policją może mu się opłacić, bo wygląda na to, że Jermain Taylor (32-4-1, 20 KO) - mimo oskarżeń o przemoc w rodzinie i napad z bronią w ręku - będzie mógł 8 października zaboksować z Samem Solimanem (44-11, 18 KO) o mistrzostwo świata IBF.



KLICZKO - PULEW 15 LISTOPADA W HAMBURGU

Walka w obronie tytułu mistrza świata wszechwag pomiędzy posiadaczem trzech pasów Władimirem Kliczką (62-3, 52 KO) a pretendującym Kubratem Pulewem (20-0, 11 KO), odwołana z powodu kontuzji Ukraińca, została jak wiemy przełożona i dziś obóz Kliczki potwierdził oficjalnie, że odbędzie się 15 listopada w Hamburgu.



OBÓZ PULEWA: KONTUZJA KLICZKI TO MENEDŻERSKI TRIK

Obóz Kubrata Pulewa (20-0, 11 KO) podaje w wątpliwość informację o kontuzji Władimira Kliczki (62-3, 52 KO), z powodu której trzeba było przełożyć zaplanowaną na 6 września walkę o mistrzostwo wagi ciężkiej. Współpracownicy Bułgara sugerują, że Ukrainiec jest zdrowy i tylko symuluje, aby zdekoncentrować pretendenta.



PAWEŁ KŁAK O PRZYGOTOWANIACH DO GALI W RADOMIU

Paweł Kłak od jakiegoś czasu jest asystentem pierwszego trenera - Andrzeja Gmitruka, i pomaga jego podopiecznym w przygotowaniach do kolejnej gali. A ta już 19 września odbędzie się w Radomiu, gdzie zaboksują między innymi Dariusz Sęk, Maciej Sulęcki, Michał Cieślak, Michał Syrowatka czy Norbert Dąbrowski. Zapraszamy Was z tej okazji do wysłuchania krótkiego wywiadu z trenerem Kłakiem.