HEARN O ZWIĄZKACH FURY'EGO Z BOSSEM NARKOTYKOWYM

Stanowcza reakcja m.in. irlandzkich mediów i rządu na wieści o związku bossa narkotykowego Daniela Kinahana z organizacją walk o wszystkie pasy wagi ciężkiej - Tyson Fury vs Anthony Joshua - sprawiła, że Kinahan wycofał się z prowadzenia negocjacji w sprawie tych pojedynków, przynajmniej oficjalnie. Tymczasem promotor Joshuy, Eddie Hearn ujawnił, że kontrowersyjny doradca Fury'ego był odpowiedzialny m.in. za walki Fury vs Wilder.


NATHAN GORMAN O WALKACH FURY vs JOSHUA I DUBOIS vs JOYCE

Kuzyn mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO), Nathan Gorman (16-1, 11 KO) nie widzi dla mistrza IBF, WBO i IBF Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO) wielkich szans w szykowanych powoli na przyszły rok starciach z 'Królem Cyganów'. Według Gormana dużo trudniej przewidzieć wynik innego hitowego starcia brytyjskich 'ciężkich' - Daniel Dubois vs Joe Joyce (24 października w Londynie).


TRZY LETNIE GALE MTK GLOBAL, TRANSMISJE W ESPN+ I NA YOUTUBE

MTK Global to bardzo wpływowa grupa menadżerska, która budzi duże kontrowersje ze względu na swoje związki z irlandzkim bossem narkotykowym Danielem Kinahanem. Mimo nie najlepszej prasy organizacja prężnie funkcjonuje, czego dowodem są np. trzy ogłoszone na lato gale MTK w Wakefield, które odbędą się bez udziału publiczności. Ich transmisją zajmie się w USA stacja ESPN+, a transmisja na YT przypadła kanałowi IFL TV.


LUKE CAMPBELL ENTUZJASTYCZNIE O WALCE Z RYANEM GARCIĄ

Jak pisaliśmy wczoraj, mistrz olimpijski z Londynu Luke Campbell (20-3, 16 KO) może się zmierzyć z jednym z najciekawszych prospektów w światowym boksie, 21-letni Ryanem Garcią (20-0, 17 KO). Tej walki chce federacja WBC, a stawką miałby być pas wagi lekkiej w wersji tymczasowej. Brytyjczyk z radością podchodzi do tej bardzo ciekawej walki.
TAKAM I FORREST GOTOWI NA WOJNĘ

- Nie spodziewałem się tej walki, ale pozostawałem w stanie gotowości bojowej i chcę dać kibicom dobre widowisko - mówi Carlos Takam (38-5-1, 28 KO), który wskoczył w miejsce złapanego na dopingu Jarrella Millera i już za tydzień spotka się z Jerrym Forrestem (26-3, 20 KO).
MAHERSHALA ALI ZAGRA LEGENDARNEGO JACKA JOHNSONA W SERIALU HBO

Szykuje się duże wydarzenie dla kibiców boksu i miłośników filmu. Stacja HBO przygotowuje sześcioodcinkowy serial 'Unruly' na podstawie książki Geoffreya C. Warda 'Unforgivable Blackness: The Rise and Fall of Jack Johnson'. Rolę głównego bohatera - Jacka Johnsona, pierwszego afroamerykańskiego mistrza świata wagi ciężkiej - zagra Mahershala Ali, laureat Oscarów za role w filmach 'Moonlight' i 'Green Book'.