OTTO WALLIN WKRÓTCE MA BYĆ GOTOWY NA JOSHUĘ I WHYTE'A

Otto Wallin (20-1, 13 KO) jedną porażką zyskał więcej niż dwudziestoma wcześniejszymi zwycięstwami. Choć wyraźnie przegrał na punkty z Tysonem Furym, to momentami nieźle go postraszył i poranił mu twarz. Blisko dwumetrowy Szwed od tego czasu pauzował, ale już wkrótce będzie gotowy do powrotu. I od razu chce podjąć rywalizację z najlepszymi.


GROMDA - BOKSER RZUCA WYZWANIE ZAWODNIKOM MMA

Już 6 czerwca odbędzie się pierwsza edycja turnieju pięściarskiego GROMDA. W ringu będzie rywalizować szesnastu wojowników, ale tylko najlepszy zgarnie 100 tysięcy złotych nagrody głównej. Podczas gali wystąpi także Tomasz 'Zadyma' Gromadzki. - Jest we mnie gen wojownika, który pcha mnie do wyzwań - zdradził zawodowy pięściarz, który w debiucie w nowej formule chętnie zmierzy się z przedstawicielem MMA.


JACK CULCAY WRÓCI JUŻ 12 CZERWCA W BERLINIE

Po porażce z Siergiejem Derewianczenką jeszcze w zeszłym roku Jack Culcay (27-4, 13 KO) wrócił do wagi junior średniej, w której piastował kiedyś pas WBA, i odbudował się dwoma punktowymi zwycięstwami. 'Złoty Jack' będzie pierwszym poważnym zawodnikiem w Niemczech, który wróci po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.
JOSE CARLOS RAMIREZ O MOŻLIWEJ WALCE Z JOSHEM TAYLOREM NA WYSPACH

Boks wraca coraz mocniej i jeszcze w tym roku kibice mogą zobaczyć naprawdę wielkie walki unifikacyjne. Jedno z takich starć to pojedynek o wszystkie pasy wagi junior półśredniej między mistrzem świata WBA i IBF Joshem Taylorem (16-0, 12 KO) i Jose Carlosem Ramirezem (25-0, 17 KO), czempionem WBC i WBO. Ramirez powtarza, że z radością wybierze się na Wyspy, by tworzyć historię.


WIDEO: SEBASTIAN REMBECKI vs MICHAL GAZDIK

Sebastian Rembecki (1-0) ma już za sobą udany debiut zawodowy. W drugiej walce spotka się 12 czerwca podczas gali Wach vs Johnson z Radosławem Chojnowskim (2-0, 1 KO). Na rozgrzewkę prezentujemy Wam teraz jedyną jak dotąd zawodową walkę Rembeckiego, w której pokonał Michala Gazdika. Zapraszamy.


MNIEJ ZNANY TRENER JOSHUY O WALKACH Z RUIZEM, PULEWEM I FURYM

Przed grudniowym rewanżem z Andym Ruizem Juniorem, w teamie obecnego mistrza IBF, WBA i WBO Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO) pojawiło się dwóch nowych trenerów: Joby Clayton i Angel Fernandez. Ten ruch okazał się strzałem w dziesiątkę, AJ zwyciężył i odzyskał tytuły, a teraz czekają go kolejne wielkie wyzwania. Oto fragmenty wywiadu z Claytonem na ten temat.


WIDEO: KACPER SALABURA vs RUDOLF DURICA

Kacper Salabura (1-0) udanie zadebiutował na zawodowym ringu pod koniec zeszłego roku, pokonując słabiutkiego Rudolfa Duricę. W drugiej walce poprzeczka zostanie podwyższona. Jego rywalem 20 czerwca będzie 20-letni, ale utalentowany Oskar Kapczyński (3-0, 2 KO). Kibice narzekają na brak gal, więc prezentujemy Wam debiut Salabury nagrany kamerą BOKSER.ORG.


MICHAEL CONLAN: UCZĘ SIĘ WIELU RZECZY OD TERENCE'A CRAWFORDA

Były mistrz świata w boksie olimpijskim i brązowy medalista igrzysk w Londynie, będący blisko walki o zawodowe mistrzostwo świata wagi piórkowej Michael Conlan (13-0, 7 KO) wskazał zawodnika, który jest obecnie jego największą inspiracją: kolegę z grupy Top Rank i jednego z najlepszych bokserów bez podziału na kategorie, mistrza WBO wagi półśredniej Terence'a Crawforda (36-0, 27 KO).


GRANICE USA OTWARTE DLA ZAWODOWYCH SPORTOWCÓW

Sport w Stanach Zjednoczonych coraz mocniej wraca po okresie całkowitej stagnacji spowodowanej pandemią koronawirusa. Sekretarz Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Chad Wolf podpisał rozporządzenie, które zezwala profesjonalistom urodzonym poza USA na przekraczanie amerykańskiej granicy. Otwarte granice oznaczają większe możliwości m.in. dla zawodników sportów walki.


CHARLES MARTIN: NIE WIEM, CZY KOWNACKI POZBIERA SIĘ PO PORAŻCE

Były mistrz świata IBF wagi ciężkiej, Charles Martin (28-2-1, 25 KO), który we wrześniu 2018 roku przegrał na punkty z Adamem Kownackim (20-1, 15 KO), nie jest pewien, czy Polak zdoła się pozbierać po niespodziewanej porażce, której doznał w swoim ostatnim dotychczas pojedynku. W marcu tego roku na gali w Nowym Jorku Kownacki przegrał przed czasem z Robertem Heleniusem (30-3, 19 KO).