AMIR KHAN ZACZYNA MÓWIĆ O... GOŁOWKINIE

- Gdybym ja dostał tego chłopaka w wieku dziewięciu lat... Nie mówilibyśmy dzisiaj o Mayweatherze, tylko właśnie o nim. Ale wciąż jest jeszcze wszystko możliwe - mówi Virgil Hunter, trener Amira Khana (31-3, 19 KO), który w najbliższą sobotę zaatakuje Saula Alvareza (46-1-1, 32 KO) i należący do niego pas federacji WBC wagi średniej, choć pojedynek odbędzie się w umownym limicie 70,3 kg.JUTRO SHOWTIME OGŁOSI KONTRAKT NA WALKI ANTHONY'EGO JOSHUY?

Dwie największe i konkurujące z sobą amerykańskie stacje telewizyjne zajmujące się boksem - Showtime oraz HBO, biły się o prawa do pokazywania walk Anthony'ego Joshuy (16-0, 16 KO). Ostatnio Anglika pokazywała Showtime, lecz rywale rynkowi włączyli się do gry i zapowiedzieli, że spróbują podpisać długoletni kontrakt na walki championa wagi ciężkiej federacji IBF.


KHAN: HAYE I FURY JESZCZE BY POKONALI JOSHUĘ

Anthony Joshua (16-0, 16 KO) podbił serca angielskich kibiców - najpierw złotym medalem olimpijskim w Londynie, a miesiąc temu szybką demolką na Charlesie Martinie, któremu odebrał pas mistrza świata wagi ciężkiej federacji IBF. Mimo wszystko wciąż pojawiają się głosy, że na tych najlepszych jeszcze nie pora. Jednym z takich doradców jest Amir Khan (31-3, 19 KO), którego zdaniem Joshua przegrałby póki co z dwoma rodakami, Tysonem Furym (25-0, 18 KO) oraz Davidem Haye'em (27-2, 25 KO).


VERA DLA KOROBOWA

W drugim po powrocie pojedynku Mike Alvarado (35-4, 24 KO) spotka się 25 czerwca w Dallas z Joshem Torresem (15-4-2, 7 KO). Do tego wieczoru dodano właśnie inny ciekawy pojedynek.


PULEW-CHISORA: O MAŁY WŁOS OD BITKI (WIDEO)

Trochę w cieniu "Khanelo" w najbliższą sobotę odbędzie się bardzo ciekawa walka o wakujący tytuł mistrza Europy wagi ciężkiej, będąca jednocześnie półfinałem eliminatora do tronu federacji IBF, pomiędzy Kubratem Pulewem (22-1, 12 KO) a Dereckiem Chisorą (25-5, 17 KO). Pomiędzy zawodnikami zaiskrzyło mocno już dzisiaj.DUŻE PIENIĄDZE I SŁAWA W OCZEKIWANIU NA KHANA

- Będąc silniejszym, a przy tym przesadnie pewnym siebie, zaczynasz nastawiać się za bardzo na przewracaniu rywali. Tak właśnie przegrałem z Alim. Jeśli "Canelo" zbyt uwierzy w swoją siłę, Khan ze swoją szybkością może sprawić niespodziankę - mówi legendarny George Foreman, analizując sobotnią konfrontację Saula Alvareza (46-1-1, 32 KO) z Amirem Khanem (31-3, 19 KO).GLEN TAPIA: W WADZE ŚREDNIEJ JESTEM DUŻO MOCNIEJSZY

W sobotę wyczekiwana gala "Khanelo" w Las Vegas. Nie tylko walka wieczoru zapowiada się ekscytująco. Spotkanie wracających po porażce Davida Lemieux (34-3, 31 KO) z Glenem Tapią (23-2, 15 KO) również powinno przynieść mnóstwo emocji, tym bardziej, że dla obu to starcie z rodzaju być albo nie być w czołówce.

KHANELO: 24/7 CANELO vs KHAN

"Khanelo" już za sześć dni! Z tej okazji stacja HBO wypuściła drugi odcinek promujący pojedynek Amira Khana (31-3, 19 KO) z Saulem Alvarezem (46-1-1, 32 KO). Natomiast w rozwinięciu przypominamy dwie wielkie walki obu zawodników - Khana z Marcosem Maidaną, a także Canelo z Miguelem Cotto.


MALIGNAGGI PRETENDENTEM DO TYTUŁU MISTRZA EUROPY

Paul Malignaggi (35-7, 7 KO) na koniec kariery przypomniał sobie o swoich włoskich korzeniach, stoczył na Starym Kontynencie dwie zwycięskie walki, a teraz przyjął status oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza Europy wagi półśredniej. Na horyzoncie więc ciekawa walka z Leonardem Bundu (33-1-2, 12 KO).


DeGALE: NIECH SMITH SPOTKA SIĘ Z MEDINĄ - SMITH: MOŻEMY WALCZYĆ

Callum Smith (19-0, 14 KO), mistrz Europy kategorii super średniej, spod ringu oglądał sobotnie walki w Waszyngtonie, komentując je dla jednej z angielskich stacji. Szczególnie uważnie przyglądał się Badou Jackowi (20-1-2, 12 KO), z którym chciał zmierzyć się w kolejnym starcie, ale już wydaje się przesądzone, że czarnoskóry Szwed raczej skrzyżuje rękawice z Jamesem DeGale'em (23-1, 14 KO).


GARGULA: NIE WYSZŁO Z OPALACHEM, TO ZGODZIŁEM SIĘ NA STĘPNIA

- W kontekście mojej walki z Pawłem, za rywalem przemawia praktycznie wszystko. Jest młodszy, silniejszy, wyższy i w przeciwieństwie do mnie, boks trenuje bez większych przerw - mówi Tomasz Gargula (18-1-1, 5 KO), który 28 maja podczas gali w Szczecinie przetestuje rozpoczynającego dopiero zawodową karierę Pawła Stępnia (2-0, 2 KO). Pojedynek zakontraktowano na sześć rund.


GARCIA: GOŁOWKIN POWINIEN ZEJŚĆ Z WAGĄ DLA ALVAREZA

Giennadij Gołowkin (35-0, 32 KO) już kilka razy powtórzył, że dla Floyda Mayweathera Jr (49-0, 26 KO) jest w stanie zejść do kategorii junior średniej, gdzie granica wynosi 154 funty. Z drugiej strony zapowiedział, że jeśli ma dojść do spotkania z Saulem Alvarezem (46-1-1, 32 KO), to tylko w normalnym limicie wagi średniej (160), a nie w umownym 155 funtów, w jakim "Canelo" występuje od dłuższego czasu.