PATRYK LITKIEWICZ ZMIERZY SIĘ Z TRABANTEM

Patryk Litkiewicz (13-4, 7 KO) nie boi się przyjmować trudnych wyzwań. Nie inaczej będzie i tym razem. Pięściarz z Tczewa tym razem uda się na północ naszych zachodnich sąsiadów - malowniczego miasteczka Bad Segeberg. Tam już 6 września skrzyżuje rękawice z Michelem Trabantem (51-4-1, 24 KO).FURY: NIECH MNIE DYSKWALIFIKUJĄ, PROSZĘ BARDZO

Tyson Fury (22-0, 16 KO) przeprosił wprawdzie za swoje zachowanie na konferencji prasowej przed odwołaną już walką z Dereckiem Chisorą (20-4, 13 KO), ale dłużej nie zamierza się kajać. Kolos z Manchesteru zapowiedział, że jeżeli Brytyjska Komisja Bokserska (BBBofC) odbierze mu licencję, będzie walczyć w Irlandii.

'JUANMA' WRÓCI DO PIÓRKOWEJ?

Juan Manuel Lopez (34-4, 31 KO) podjął już decyzję o kontynuowaniu kariery. Teraz doszedł do wniosku, że pora też wracać w dół do kategorii piórkowej, gdzie piastował tytuł mistrza świata federacji WBO do czasu porażek z Orlando Salido.


FURY: CHISORA STRACIŁ JAJA

Tego typu wypowiedzi Tysona Fury'ego (22-0, 16 KO) będą pewnie teraz czymś nagminnym. Wszak na pięć dni przed walką wycofał się z niej Dereck Chisora (20-4, 13 KO). Gdy w przeszłości podobna historia przydarzyła się Davidowi Haye'owi (26-2, 24 KO), pyszałkowaty olbrzym do dziś się z niego naśmiewa. Można więc przypuszczać, że tak samo będzie z Chisorą.


WACH: NIE DZIWIĘ SIĘ, ŻE WYBRALI SZPILKĘ

Jest praktycznie przesądzone, że 8 listopada w Krakowie naprzeciw Tomasza Adamka (49-3, 29 KO) wyjdzie Artur Szpilka (16-1, 12 KO). Przez moment inną opcją był Mariusz Wach (27-1, 15 KO), ale ten nie przejmuje się specjalnie faktem, że został pominięty w tym projekcie. Spodziewał się tego.


JENNINGS: NAJWAŻNIEJSZE ZWYCIĘSTWO

- Dla mnie to po prostu kolejny rywal. Moim celem jest wyjść w wysokiej formie i wypełnić swoje założenia taktyczne - mówi przed sobotnim występem Bryant Jennings (18-0, 10 KO), który w sławnej hali Madison Square Garden skrzyżuje rękawice z Mike'em Perezem (20-0-1, 12 KO) w eliminatorze do tronu federacji WBC wagi ciężkiej.


GOŁOWKIN vs GEALE: MISTRZ NIE NASTAWIA SIĘ NA NOKAUT

Giennadij Gołowkin (29-0, 26 KO) otwarcie przyznaje, że sobotnia potyczka z Danielem Geale'em (30-2, 16 KO) będzie prawdopodobnie najtrudniejszą przeprawą w jego karierze. Dlatego też nie nastawia się na kończącą akcję i mentalnie przygotowuje się na zacięty pojedynek z dawnym zunifikowanym championem wagi średniej.


'RIGO' KRYTYKUJE SANTA CRUZA I MARTINEZA

Mistrz WBA Super oraz WBO wagi super koguciej, Guillermo Rigondeaux (14-0, 9 KO), w ostatnią sobotę efektownie obronił swoje tytuły nokautując już w pierwszej rundzie Soda Kokietgyma (63-3-1, 28 KO). "El Chacal" prawdopodobnie zmieni promotora i będzie szukał kolejnych wyzwań. Celem kubańskiego pięściarza jest walka z jednym z pozostałych mistrzów, jednak Rigondeaux jest zdania, że walka unifikacyjna jest mało realna ze względu na brak chęci ze strony obozów Leo Santa Cruza (27-0-1, 15 KO) oraz Kiko Martineza (31-4, 23 KO).


MIGAWKA: SPARING LITKIEWICZ vs MIELEWCZYK

Prezentujemy migawkę ze sparingu pięściarzy grupy Thunder Promotions - Patryka Litkiewicza (13-4, 7 KO) oraz Damiana Mielewczyka, który już 29 sierpnia zadebiutuje na zawodowym ringu podczas "Tropical Club Fight Night". Litkiewicz prawdopodobnie we wrześniu spotka się w ringu z doświadczonym Michelem Trabantem (51-4-1, 24 KO) w walce na dystansie dwunastu rund.


MACKLIN U SIEBIE W ELIMINATORZE WBC

Matthew Macklin (30-5, 20 KO) był zachwycony samą możliwością zaboksowania przed irlandzką publicznością po dłuższej przerwie. Teraz okazuje się, że jego potyczka 30 sierpnia w Dublinie będzie miała dodatkowy smaczek, bowiem zwycięzca zyska status oficjalnego pretendenta do tronu federacji WBC wagi średniej.


KRYSTIAN CIEŚNIK O NAJBLIŻSZYCH PLANACH THUNDER PROMOTIONS

Już 28 w Gołębiewie Średnim odbędzie się kolejna impreza grupy Thunder Promotions należącej do Krystiana Cieśnika. Na "Tropical Club Fight Night" zobaczymy m.in. Marcina Cybulskiego (7-3-2, 7 KO) oraz debiutującego Damiana Mielewczyka. Na miesiąc przed galą odwiedziliśmy pomorskiego promotora i zapytaliśmy o plany wobec swoich podopiecznych oraz kolejne gale Thunder Promotions.