MUNGUIA CHĘTNY NA GOŁOWKINA, PÓKI CO OPCJĄ RYDER

Jaime Munguia (40-0, 32 KO) był mało znanym zawodnikiem, kiedy Canelo wypadł z walki z Giennadijem Gołowkinem (42-2-1, 37 KO) z powodu wpadki dopingowej. Promotorzy Kazacha wybrali właśnie młodego Meksykanina na zastępcę, ale jego kandydaturę odrzuciła Komisja Sportowa Stanu Nevada. Teraz, po blisko pięciu latach, ta walka może się zmaterializować.


WHYTE ZGŁASZA SIĘ DO GRUDNIOWEJ WALKI Z JOSHUĄ

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej Tyson Fury (32-0-1, 23 KO) stwierdził dziś, że nie jest już zainteresowany walką z Anthonym Joshuą (24-3, 22 KO), gdyż Joshua nie podpisał kontraktu na grudniowy pojedynek z Furym w wyznaczonym terminie. Tymczasem do starcia z AJ'em zgłasza się były rywal Joshuy i Fury'ego - Dillian Whyte (28-3, 19 KO).


W PIĄTEK ZAWODOWY DEBIUT NIEDŹWIECKIEGO I POWRÓT WAWRZYKA

Tomasz Niedźwiecki (-86kg), brązowy medalista Mistrzostw Europy, stoczy swoją pierwszą zawodową walkę podczas Suzuki Boxing Night 17. Na gali organizowanej 30 września przez Polski Związek Bokserski na ring wróci Andrzej Wawrzyk (33-1, 19 KO). Jego rywalem będzie Michał Bołoz (3-4-2, 3 KO). Nie zabraknie także pojedynków w boksie olimpijskim. Transmisja w TVP Sport.
KIWIOR WŚCIEKŁY NA DĄBROWSKIEGO: TO JEST BRAK SZACUNKU!

- Po co Dąbrowski w ogóle początkowo godzi się na te pojedynki, a później z nich rezygnuje? Nie wiem, co ten chłopak ma w głowie, ale jak tak dalej będzie robił, to będą mu zaraz wszyscy odmawiać i nie będzie dostawał żadnych szans - grzmi zdenerwowany Damian Kiwior (9-4-1, 1 KO), który 30 września podczas gali Babilon Boxing Show miał skrzyżować rękawice z Konradem Dąbrowskim (11-3, 1 KO). Ostatecznie tarnowianinem zawalczy w Pablo Mendozą (11-12, 11 KO).


PAWEŁ CZYŻYK: JAK TRAFIAM LEWYM SIERPEM, TO AŻ SAM SIĘ BOJĘ

Paweł Czyżyk (9-1, 2 KO) - najlepszy polski zawodnik wagi półciężkiej według statystycznego portalu BoxRec, po raz pierwszy w zawodowej karierze stoczy pojedynek w swoim Lubinie. Bo właśnie tam 5 listopada odbędzie się gala Polsat Boxing Promotions 11. O rywalu, przygotowaniach i planach na najbliższą przyszłość porozmawialiśmy z 'Furią' podczas wczorajszej imprezy PBP w Łodzi.