DAMIAN WRZESIŃSKI: MARZENIEM JEST TYTUŁ EUROPEJSKI

- Mam nadzieję, że w najbliższych latach do zrealizowania będą marzenia o pasie mistrza Europy wagi lekkiej. Po rozpoczęciu współpracy z trenerem Arkadiuszem Polcynem wszystko zmienia się na korzyść  mówi Damian Wrzesiński (8-0, 4 KO), który 23 października wystąpi na gali "BudWeld Boxing Night" w Białymstoku.


SNARSKI: LETR JESZCZE ZADZIWI KIBICÓW

- Może ktoś powie, że jestem nieobiektywny, ale Władimir Letr jeszcze zadziwi pozytywnie kibiców. W tak dobrej formie ja go nie widziałem - mówi Dariusz Snarski, szef stajni Wschodzący Białystok Boxing Team, współorganizujący 23 października w Białymstoku galę "BudWeld Boxing Night".


'FIGHT FOR FREEDOM': KULISY NEGOCJACJI WALKI WACH vs POWIETKIN

4 listopada Mariusz Wach (31-1, 17 KO) do ringu w Kazaniu naprzeciw faworyzowanego Aleksandra Powietkina (29-1, 21 KO). Dzień po spotkaniu z Rosjaninem kontrakt Polaka z dotychczasowymi promotorami dobiegnie końca, a on będzie wolnym strzelcem. Dlaczego? O tym wszystkim w długim i szczerym wywiadzie, który rzuca cień na postrzeganie niektórych wydarzeń z niedalekiej przeszłości.GARGULA CHCE POMŚCIĆ PARZĘCZEWSKIEGO, A POTEM SIEBIE SAMEGO

- Wracam powoli do zdrowia. W poniedziałek idę na badania kontrolne i jeżeli nic nie ulegnie pogorszeniu, to w następnym tygodniu wracam na salę treningową - zapowiada Tomasz Gargula (17-1-1, 5 KO), który ma ambitne plany, by pod koniec roku zmierzyć się z niedawnym pogromcą Roberta Parzęczewskiego, Francuzem Jessym Luxembourgerem (7-0, 3 KO).PAWEŁ GŁAŻEWSKI: DAM JESZCZE DOBRE WALKI

W najbliższą sobotę podczas cyklicznej gali w Wieliczce bardzo ważny pojedynek stoczy Paweł Głażewski (23-4, 5 KO). Jego rywalem - w rewanżu po dwóch i pół roku, będzie znacznie groźniejszy niż na to wskazuje rekord Bartłomiej Grafka (14-18-1, 6 KO). Za pierwszym razem bardzo wyraźnie na punkty zwyciężył "Głaz". Tym razem może mieć znacznie trudniejszą przeprawę, która zadecyduje o jego przyszłości.


MANSOUR CHCE WILDERA. 'ON DUŻO PRZYJMUJE, A JA MAM CZYM UDERZYĆ'

Amir Mansour (22-1, 16 KO) zgłasza akces do walki z poszukującym rywala na grudzień/styczeń Deontayem Wilderem (35-0, 34 KO). - Bądźmy realistami - to mój poziom. Zaliczam się do pierwszej dziesiątki w kraju i na świecie. Powinienem walczyć z najlepszymi, a facet, na którym zaliczyłem nokaut roku, dostaje teraz lepsze pojedynki niż ja - mówi 43-latek.

WILDER: NA NIKOGO NIE BĘDĘ CZEKAĆ

Mistrz WBC w wadze ciężkiej Deontay Wilder (35-0, 34 KO) raz jeszcze podkreślił, że ani myśli czekać na rozwój wypadków w walce obowiązkowego pretendenta do jego pasa Aleksandra Powietkina (29-1, 21 KO) z Mariuszem Wachem (31-1, 17 KO). "Brązowy Bombardier" chce być aktywny i zapowiada, że wróci między liny w grudniu lub styczniu.
DO WALKI CIEŚLAK vs JANIK BLIŻEJ NIŻ DALEJ?

Coraz bardziej realny staje się pojedynek na szczycie polskiej kategorii junior ciężkiej pomiędzy obiecującym Michałem Cieślakiem (10-0, 6 KO) a doświadczonym Łukaszem Janikiem (28-3, 15 KO). - Wszystkie znaki na niebie wskazują na to, że zobaczymy tę walkę na przełomie listopada i grudnia - twierdzi Adam Jabłoński, trener tego pierwszego.'POLSKI KSIĄŻE' Z KOLEJNYM ZWYCIĘSTWEM

Adam Kownacki (12-0, 10 KO) nie był jedynym naszym akcentem na wczorajszej gali Premier Boxing Champions w stanie Massachusetts. Mający polskie korzenie Ryan Kielczewski (24-1, 7 KO) stoczył pierwszy 10-rundowy pojedynek w dotychczasowej karierze w boksie zawodowym. 26-letni pięściarz pokonał na punkty Rafaela Vazqueza (16-2, 13 KO). Wszyscy trzej sędziowie (96-94 97-93 97-93) opowiedzieli się za pięściarzem z Quincy.


MACCARINELLI POKONAŁ SŁABEGO SVACINĘ

Nie Norbert Dąbrowski, a Czech Jiri Svacina (12-17, 1 KO) skrzyżował rękawice wczoraj z byłym mistrzem świata wagi junior ciężkiej Enzo Maccarinellim (40-7, 32 KO) na gali w walijskim Newport. Pięściarz ze Swensea z łatwością pokonał swojego rywala, zwyciężając go przed czasem w pierwszej rundzie. Nie trudno sobie wyobrazić, że w starciu z popularnym "Norasem" 35-latek musiałby przejść o wiele mocniejszy sprawdzian.

KHAN: 75% SZANS NA WALKĘ Z PACQUIAO

Po przyjeździe do Kataru, gdzie gości na bokserskich Mistrzostwach Świata, Amir Khan (31-3, 19 KO) stwierdził, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż w kolejnym pojedynku zmierzy się z Mannym Pacquiao (57-6-2, 38 KO). Negocjacje w tej sprawie ponoć już trwają.

MARIUSZ GRABOWSKI: GERLECKI JEDYNKĄ WIECZORU

- Przyszedł taki moment w karierze Michała Gerleckiego, w którym on stoczy główną walkę gali. To pracowity bokser mogący być "jedynką" nie tylko tego wieczoru, ale być może całej grupy Tymex Boxing Promotion - mówi Mariusz Grabowski, szef Tymexu przed "BudWeld Boxing Night" 23 października w Białymstoku.GUILLERMO JONES ZABOKSUJE W LISTOPADZIE

Cztery dni temu informowaliśmy Was o warunkach, jakie musi spełnić Guillermo Jones (39-3-2, 31 KO), by móc wrócić na ring. Jednym z wymogów jest fakt, że na stałe musi przenieść się do wagi ciężkiej. Pierwszy krok w tym kierunku zostanie poczyniony 14 listopada.


JORGE LINARES WCIĄŻ Z PASEM WBC

Jorge Linares (40-3, 27 KO) nie tylko przystąpił do drugiej obrony tytułu mistrza świata federacji WBC wagi lekkiej, ale również powrócił na ring w Wenezueli po raz pierwszy od pięciu i pół roku. Miejscowi kibice byli usatysfakcjonowani.