WASYL 'VASYL' HALYCZ: NAJPIERW GROMDA, POTEM BOKS ZAWODOWY!

Wasyl 'VASYL' Halycz w wielkim stylu wygrał turniej GROMDA 3. Ale jeśli bliżej przyjrzymy się jego karierze, nic nas nie zdziwi. Ten chłopak był mistrzem Ukrainy w grupie juniorów, zarówno w boksie jak i kickboxingu, stoczył też 200 walk amatorskich. Nie ukrywa, że chciałby najpierw wygrać nagrodę główną turnieju GROMDA - 100 tysięcy złotych, a potem zająć się boksem zawodowym, walcząc na galach Mariusza Grabowskiego bądź Mateusz Borka. O tym wszystkim porozmawialiśmy z Wasylem po jego sparingu z Michałem Leśniakiem - zapraszamy! A już jutro GROMDA 4, na której poznamy rywala Wasyla.


'FURY MA ZBYT NIEWYGODNY STYL, BY JOSHUA MÓGŁ MU SPRAWIĆ KŁOPOTY'

Joey Dawejko (20-8-4, 11 KO) znokautował - według pogłosek krążących w bokserskim środowisku - Anthony'ego Joshuę (24-1, 22 KO) na sparingu przed pierwszą walką Brytyjczyka z Andym Ruizem Juniorem w czerwcu 2019 roku. Wydarzenia ze sparingowej potyczki miały być jednym z powodów porażki AJ'a przed czasem w starciu z Meksykaninem. Teraz Dawejko zabrał głos na temat walki Joshuy z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO).


44. URODZINY FLOYDA MAYWEATHERA JUNIORA

Czterdzieste czwarte urodziny obchodzi dziś Floyd Mayweather Junior (50-0, 27 KO), jedna z ikon boksu zawodowego XXI wieku. Ma na swoim rozkładzie olbrzymią ilość znakomitości, zarobione setki milionów dolarów, liczne mistrzostwa w kilku kategoriach wagowych.VALDEZ MYŚLI JUŻ O KOLEJNYCH WYZWANIACH

Po spektakularnym nokaucie na Miguelu Berchelcie (37-2, 33 KO) Oscar Valdez (29-0, 23 KO) będzie coraz bardziej rozchwytywanym nazwiskiem. Bob Arum wspominał już o pojedynku Valdeza z Shakurem Stevensonem (15-0, 8 KO), Meksykanin patrzy również na inne kierunki.BEST I FACED: JOHN RUIZ

John Ruiz (44-9-1, 30 KO) był przez kilka lat mistrzem WBA, mierzył się z kilkoma znakomitościami. W Polsce znany jest głównie z kontrowersyjnego pojedynku z Andrzejem Gołotą. Zapraszamy kolejną część cyklu 'BEST I FACED'.


RUIZ JR STAWIA NA FURY'EGO W WALCE Z JOSHUĄ

Andy Ruiz Jr (33-2, 22 KO) jest na remis z Anthonym Joshuą (24-1, 22 KO). Pierwszą walkę wygrał przed czasem, drugą przegrał na punkty. Anglik w kolejnym występie niemal na pewno wyjdzie do pełnej unifikacji z rodakiem Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). Na kogo stawia 'Niszczyciel'? Na Fury'ego.


CARL FRAMPTON vs JAMEL HERRING 3 KWIETNIA W DUBAJU

W tą sobotę w Londynie miało dojść do walki Jamela Herringa (22-2, 10 KO) z Carlem Framptonem (28-2, 16 KO) o należący do Amerykanina pas WBO w wadze super piórkowej. Jak pisaliśmy tydzień temu, Frampton doznał kolejnej kontuzji ręki i pojedynek z Herringiem został przełożony. Dziś otrzymaliśmy potwierdzenie nowej daty i miejsca.