ME KOBIET: ASYŻ 2014

197 zawodniczek stanęło na starcie V Mistrzostw Europy rozgrywanych w Asyżu  w grupach wiekowych: młodzieżowej (17-18 l.) i juniorskiej (15-16 l.). W pierwszej z powyższych grup o medale ubiega się 97 pięściarek. Natomiast w drugiej  100.


FOTORELACJA: OOM 2014 FINAŁ DZIEWCZĄT

Zapraszamy do obszernej fotorelacji z XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (16-19.07.2014). W ringu zaprezentowały się najlepsze w Polsce dziewczęta w kategorii Kadet - walcząc w 13 pojedynkach zapełniły emocjami świdnicką halę sportową. Zapraszamy do obejrzenia zatrzymanych w kadrze chwil radości z wygranych i smutku z ustąpienia złotego miejsca na podium.OOM 2014: FINAŁ DZIEWCZĄT - WYNIKI

W finałowych walkach zaciętość dziewcząt dawała się we znaki sędziom bo podczas XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (16-19.07.2014) w Świdnicy większość pojedynków kończyło się niejednogłośnym werdyktem, albo była przerwana przez sędziego ringowego przed czasem. Wyniki w rozwinięciu. Jutro finały chłopców.OOM 2014: ZESTAWIENIE FINAŁÓW DZIEWCZĄT

Pogoda sprzyja spacerom, ale obowiązkowym punktem szanującego się kibica będzie dziś wizyta na finale 15-16 letnich dziewcząt podczas XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (16-19.07.2014) w Świdnicy. Właśnie tam zobaczymy najlepsze kadetki, które być może będą w przyszłości będą walczyć o medale najważniejszych imprez sportowych świata. Zapraszamy.
ZESTAWIENIE PÓŁFINAŁÓW DZIEWCZĄT OOM 2014

Za chwilę w ringu ustawionym w Hali Sportowej w Świdnicy rozpoczną się walki półfinałowe dziewcząt podczas ostatniej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W rozwinięciu prezentujemy zestawienie par kompletnego składu zakwalifikowanych na jubileuszową 20 edycję OOM - 52 zawodniczek reprezentujących kluby z całej Polski.FOTORELACJA: WAKACYJNE SZKOLENIE NAD RADWIĄ

W miniony weekend w pobliżu zbudowanego w XIX wieku mostu kolejowego nad Radwią przy przystani stanął ring - budząc zainteresowanie wśród spacerowiczów. Tak rozpoczęły się konsultacje szkoleniowe trenerów Tomasza Różańskiego, Ludwika Buczyńskiego i Tomasza Waleńskiego z młodzieżową kadrą dziewcząt, do których dołączyły zawodniczki z Niemiec. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


EWA BRODNICKA: REHABILITACJA PRZEZ BOKS

Podczas imprezy w Centrum Neuropsychiatrii w Otwocku, Ewa Brodnicka wyszła z inicjatywą sztuki pięściarskiej jako narzędzia wspomagającego rehabilitację w niektórych przypadkach. - Po pokazie tarczowania, podeszły do mnie dziewczęta pytając o możliwość trenowania boksu. Sądzę, że kilka z nich zjawi się na sali treningowej, a to może choć trochę pomoże w wyjściu na prostą - tego życzę im z całego serca.


IX MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA - GLIWICE

Ruszyły zapisy do IX Międzynarodowych Mistrzostw Śląska w Boksie. Po niepodważalnym sukcesie naszej ekipy na ME w Bukareszcie, możemy spodziewać się naprawdę wspaniałego współzawodnictwa z rywalkami kilku krajów na światowym poziomie i to na Śląskiej imprezie, która z roku na rok nabiera rozpędu zyskując wręcz miano Małych Mistrzostw Europy o globalnym zasięgu (Chiny, Czechy, Holandia, Kosowo, Niemcy, Słowacja, Ukraina, Węgry - potwierdziły obecność).BRODNICKA-PIĄTKOWSKA? TA PIERWSZA NIE WIDZI SENSU

- W tym momencie ta walka nie miałaby dla mnie wymiaru sportowego. Mam jasno obrane cele i wyzwania. Jestem na 18. miejscu na świecie w rankingu boxrec, a Piątkowska na 48. Możemy powrócić do tematu, ale w przyszłości - mówi Ewa Brodnicka (4-0, 1 KO) o niedawnym pomyśle stoczenia pojedynku z Ewą Piątkowską (4-0, 3 KO).
ME SENIOREK: WICHERSKA W FINALE!

Podczas trwających w Bukareszcie Mistrzostwach Europy Seniorek doczekaliśmy się wielkiej chwili. Jedna z dwóch naszych półfinalistek - Ewelina Wicherska, wygrała swoją walkę i awansowała do ścisłego finału! Za chwilę walka Kingi Siwej.


9. ME KOBIET: WICHERSKA I SIWA W STREFIE MEDALOWEJ

W dzisiejszych walkach ćwierćfinałowych 9. Mistrzostw Europy Seniorek nasz kraj reprezentowały trzy niezwykle doświadczone podopieczne trenera Pawła Pasiaka. Dla Karoliny Michalczuk (60 kg  na zdjęciu) jest to już bowiem ósmy (z dziewięciu w historii!) turniej o mistrzostwo Starego Kontynentu, Ewelina Wicherska (54 kg) o prymat w Europie boksuje po raz piąty, zaś Kinga Siwa (64 kg) po raz trzeci. Powiodło się dwóm ostatnim, dzięki czemu nasza ekipa przywiezie do Polski dwa medale Mistrzostw Europy.


SĘPOLEŃSKI BOXING SHOW: HAHN vs GRUCHAŁA

Przedstawiamy walkę podczas trzeciej odsłony Gali Sępoleński Boxing Show, jaka miała miejsce w Sępólnie Krajeńskim, gdzie spotkały się drużyny z Niemiec i Polski w towarzyskim meczu z walką niedzielnego wieczoru: Brehlin vs Trzciński. W ringu zaprezentowały się zawodniczki wagi koguciej: Sandra Hahn i Paulina Gruchała.