8. MŚ KOBIET: KINGA SIWA NIE ZDOBĘDZIE MEDALU

Ćwierćfinałową porażką Kingi Siwej (60 kg) z 22-letnią Francuzką Estelle Mossely zakończyły start w 8. Mistrzostwach Świata Kobiet w Boksie podopieczne trenerów Pawła Pasiaka i Tomasza Potapczyka. Tegorocznej brązowej medalistce Mistrzostw Europy z Bukaresztu, na co dzień reprezentującej barwy SAKO Gdańsk, naprawdę niewiele zabrakło, by cieszyć się w Jeju City z kolejnego międzynarodowego krążka.MŚ: POLKI ZE ZMIENNYM SZCZĘŚCIEM

Ze zmiennym szczęściem boksowały w porannej sesji 8. Mistrzostw Świata Kobiet nasze reprezentantki. Zwycięstwo zanotowała w kategorii -75kg Lidia Fidura, ale z imprezą w Korei Południowej pożegnała się niestety Ewelina Wicherska (51kg).FOTORELACJA: KRYNICA OPEN 2014

Prezentujemy fotorelację z Ogólnopolskiego Turnieju Bokserskiego 'Krynica Open' zorganizowanej przez LUKS Jas-Pol, Krynica Zdrój (13.11.2014). Wśród nagród dla zawodniczek znalazł się oczywiście "Górski" rower.


NA ŻYWO: MUSZYNIANKA CUP 2014 KRYNICA ZDRÓJ

Zapraszamy na transmisję z walk kobiet podczas Krynica Open (13.11.2014) z Krynicy Zdrój. Jest to swoista rozgrzewka w sportach kontaktowych w tym mieście, bo już jutro rozpoczynają się zawody w Kickboxingu, z których również będzie można zobaczyć bezpośrednią relację na bratnim portalu SPORTY-WALKI.ORG. Wyniki i poszczególne walki w rozwinięciu.KOBIETY DO RINGU - KURS SĘDZIOWSKI DLA PAŃ

Koniec roku jest szansą dla Pań nie bojących się ringowych wyzwań w roli arbitra zmagań pięściarskich. W grudniu Kujawsko-Pomorski Okręgowy Związek Bokserski organizuje - właśnie dla Pań - Kurs Sędziego Boksu Olimpijskiego. Informacje w rozwinięciu. Może się to okazać ciekawą przygodą dla osób zainteresowanych taką formą aktywnej działalności sportowej.


WIELICZKA vs LWÓW: ŚLOSARCZYK vs MAKSYMIV

W miniony weekend na ringu w Wieliczce podczas meczu Małopolska vs Lwów zobaczyliśmy, na rozpoczęcie zmagań, pojedynek seniorek w kategorii 54kg: Patrycja Ślosarczyk kontra Zorjana Maksymiv. Reprezentantki prócz urody, zaprezentowały ciekawy, choć monotonnie jednostronny boks. Zapraszamy do obejrzenia tego pojedynku i zdjęcia z wagi.


KARINA KOPIŃSKA NIEZADOWOLONA Z ODWOŁANIA WALKI

18 października na gali z cyklu "Wojak Boxing Night" w Nowym Dworze Mazowieckim Karina Kopińska (4-8, 1 KO) miała zmierzyć się z faworyzowaną Ewą Piątkowską (4-0, 3 KO), jednak do tej walki nie dojdzie. Jak poinformowała nas zawodniczka teamu Silesia Boxing, Piątkowska zdecydowała się na wybór słabszej rywalki.FINAŁ JUNIOREK PODCZAS IV GWARDYJSKICH MP 2014

Podczas IV Otwartych Gwardyjskich Mistrzostw Polski (19-21.09.2014) Busko-Zdrój, zobaczyliśmy finałowy pojedynek w kategorii 75kg Dominika Kołton (KSZO Ostrowiec) - Ewa Moniak (Radomiak Radom). Mimo zgodnej kategorii wagowej, to wydawać by się mogło że warunki fizyczne są po stronie zawodniczki z Radomia i rzeczywiście zasięg ramion i ciosy proste przebiły się przez podwójną gardę Dominiki. Zapraszamy do obejrzenia pojedynku.KARINA KOPIŃSKA: POKAŻEMY DOBRY BOKS

Karina Kopińska (4-8, 1 KO) po raz kolejny w swojej karierze stanie do walki z bardzo wymagającą rywalką, jaką tym razem będzie Ewa Piątkowska (4-0, 3 KO). Jednak zawodniczka z grupy Silesia Boxing ma za sobą duże doświadczenie wyniesione z wyjazdowych walk w Europie i z pewnością podyktuje faworyzowanej rywalce trudne warunki w ringu. Kopińska w rozmowie z naszym serwisem zapowiada dobry boks.


GWARDZISTKI NA FINALE MP 2014 BUSKO-ZDRÓJ

W finale IV Otwartych Gwardyjskich Mistrzostw Polski (19-21.09.2014) Busko-Zdrój, w kategorii kadet zobaczyliśmy również zmagania gwardzistek: Aleksandra Jakubowska (Skalnik Wiśniówka) - Joanna Kmieciak (Ring Busko). Zapraszamy do obejrzenia pojedynku dziewcząt, których determinacja i zawziętość budziła podziw i uznanie w oczach kibiców.


WIDEO: SESJA KAROLINY OWCZARZ

Boks to nie tylko krew i nokauty, ale również piękne kobiety wokół ringu. Czasem nawet między linami. Karolina Owczarz (4-0, 1 KO) oficjalnie potwierdziła nam rano zakończenie kariery pięściarskiej, a my z tej okazji "odkopaliśmy" dla męskiej części naszej widowni archiwalne nagranie. Tak dla rozluźnienia po smutnej sobocie.


KAROLINA OWCZARZ: NIE WRÓCĘ NA RING

Karolina Owczarz ostatni raz wystąpiła na zawodowym ringu w marcu 2012 roku, na gali w Oświęcimiu. Od ponad roku możemy oglądać ją ponownie w pobliżu ringu, ale w zupełnie innej roli, dziennikarki stacji Polsat Sport. W rozmowie z naszym serwisem Karolina po raz pierwszy publicznie potwierdza zakończenie swojej pięściarskiej kariery, w której zdobyła mistrzostwo Polski juniorek, oraz wygrała cztery walki na zawodowym ringu.


ORGANIZATORZY PODSUMOWUJĄ UDANE GLIWICKIE MISTRZOSTWA

Podsumowanie Międzynarodowych Mistrzostw Śląska 2014 w Gliwicach. Sędzia boksu zawodowego - Włodzimierz Kromka, przepytuje organizatorów tego turnieju: Tomasz Sztąpka - prezes GUKS Carbo Gliwice i Henryk Wilk snują już plany na jubileuszowe dziesiąte wydanie tego prestiżowego turnieju, który coraz szerszym echem odbija się w świecie kobiecego boksu.


PIĄTKOWSKA Z KOPIŃSKĄ 18 PAŹDZIERNIKA

Do niedawna zanosiło się na bardzo ciekawą konfrontację w boksie kobiecym w Polsce, pomiędzy Ewą Piątkowską (4-0, 3 KO) i Ewą Brodnicką (4-0, 1 KO). Obie panie miały zmierzyć się na gali Polsat Boxing Night w Krakowie, jednak do tej walki ostatecznie niestety nie dojdzie, przynajmniej w listopadzie. Pięściarki jednak nie próżnują i za trzy tygodnie zobaczymy je w ringu, jednak na osobnych imprezach.
WIELKA UNIFIKACJA W KOBIECYM BOKSIE

Dzisiejszej nocy oczy wszystkich fanów boksu zawodowego będą skierowane na Las Vegas gdzie odbędzie się wyczekiwany rewanż Floyda Mayweathera Jr z Marcosem Rene Maidaną. Jednak nieco wcześniej w Kopenhadze na ringu spotkają się dwie mistrzynie świata i możemy być pewni, że na sto procent posypią się iskry. Te dwie zawodniczki to wielka królowa wagi półśredniej federacji WBA, WBC i WBO, popularna Cecilia Braekhus (25-0, 7 KO) oraz właścicielka trofeum IBF Ivana Habazin (13-1, 5 KO).


WÓJCIK MUSI ZACZEKAĆ NA SENIORSKI DEBIUT

Elżbieta Wójcik, rewelacyjna, tegoroczna młodzieżowa mistrzyni olimpijska, świata oraz Europy planowała uwieńczyć ten niezwykle udany sezon startem w seniorskich mistrzostwach świata w boksie kobiet, które odbędą się w listopadzie w Korei Południowej. Niestety AIBA nie wyraziła na to zgody.


LIDIA FIDURA: GŁÓD KONFRONTACJI RINGOWYCH

Wynik kolejnego finału podczas IX Międzynarodowych Mistrzostw Śląska, Lidia Fidura wygrała w ładnym stylu, choć werdykt należy powiedzieć był skandaliczny. W przysłowiowej "jedynce" znalazła się sędzina z Węgier i co by tu nie mówić, przy takiej postawie nie znajdzie uznania nie tylko w oczach kibiców. Zapraszamy do wysłuchania całego wywiadu.TRENER KADRY: DOBRE ZAWODY SĄ DLA DOBRYCH ZAWODNICZEK

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z trenerem kadry Pawłem Pasiakiem, który wyraźnie zadowolony z występów swoich podopiecznych opowiedział o potrzebie startów międzynarodowych. Dzięki IX MMŚ do Gliwic przyjeżdża co roku kilka ekip zagranicznych z utytułowanymi zawodniczkami, dając szeroki wachlarz możliwości rozwoju sportowego naszym pięściarkom.