WIELKA UNIFIKACJA W KOBIECYM BOKSIE

Dzisiejszej nocy oczy wszystkich fanów boksu zawodowego będą skierowane na Las Vegas gdzie odbędzie się wyczekiwany rewanż Floyda Mayweathera Jr z Marcosem Rene Maidaną. Jednak nieco wcześniej w Kopenhadze na ringu spotkają się dwie mistrzynie świata i możemy być pewni, że na sto procent posypią się iskry. Te dwie zawodniczki to wielka królowa wagi półśredniej federacji WBA, WBC i WBO, popularna Cecilia Braekhus (25-0, 7 KO) oraz właścicielka trofeum IBF Ivana Habazin (13-1, 5 KO).


WÓJCIK MUSI ZACZEKAĆ NA SENIORSKI DEBIUT

Elżbieta Wójcik, rewelacyjna, tegoroczna młodzieżowa mistrzyni olimpijska, świata oraz Europy planowała uwieńczyć ten niezwykle udany sezon startem w seniorskich mistrzostwach świata w boksie kobiet, które odbędą się w listopadzie w Korei Południowej. Niestety AIBA nie wyraziła na to zgody.


LIDIA FIDURA: GŁÓD KONFRONTACJI RINGOWYCH

Wynik kolejnego finału podczas IX Międzynarodowych Mistrzostw Śląska, Lidia Fidura wygrała w ładnym stylu, choć werdykt należy powiedzieć był skandaliczny. W przysłowiowej "jedynce" znalazła się sędzina z Węgier i co by tu nie mówić, przy takiej postawie nie znajdzie uznania nie tylko w oczach kibiców. Zapraszamy do wysłuchania całego wywiadu.TRENER KADRY: DOBRE ZAWODY SĄ DLA DOBRYCH ZAWODNICZEK

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z trenerem kadry Pawłem Pasiakiem, który wyraźnie zadowolony z występów swoich podopiecznych opowiedział o potrzebie startów międzynarodowych. Dzięki IX MMŚ do Gliwic przyjeżdża co roku kilka ekip zagranicznych z utytułowanymi zawodniczkami, dając szeroki wachlarz możliwości rozwoju sportowego naszym pięściarkom.
NA ŻYWO: IX MMŚ 2014 GLIWICE

Dziś kolejny dzień pięściarskich zmagań reprezentacji ośmiu krajów europejskich podczas dziewiątej edycji Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Kobiet w Gliwicach. Zapraszamy do obejrzenia walk na żywo zgodnie z zestawieniem walk w wykonaniu kadetek i juniorek, a wieczorem swój czas będą miały seniorki.

BRODNICKA vs PIĄTKOWSKA? GRABOWSKI I EWA SĄ NA TAK!

Wczoraj Andrzej Wasilewski ogłosił, że podczas listopadowej gali Polsat Boxing Night nie dojdzie do potyczki naszych urodziwych pięściarek - Ewy Brodnickiej (4-0, 1 KO) oraz Ewy Piątkowskiej (4-0, 3 KO), ponieważ ta pierwsza nie wyraziła na to ochoty. Wszak obie zawodniczki dobrze się znają i podobno ten element miał być decydujący. Ale jak widać ta wersja jest już nieaktualna.


FOTORELACJA: KADROWICZKI W ZAKOPANEM

Mimo oficjalnego zakończenia przyjmowania zgłoszeń do uczestnictwa w IX Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska. Kolejne zawodniczki nadal aplikują do startu. Kadrowiczki w Centralnym Ośrodku Szkoleniowym pod okiem Pawła Pasiaka ostro przygotowują się do występów na tych zawodach. Jest to niepowtarzalna okazja do zmierzenia się z przedstawicielkami różnych stylów z całego świata w Polsce.


POLSKIE PIĘŚCIARKI TRENUJĄ W GLOBAL BOXING

Mariusz Kołodziej z Global Boxing kontynuuje swoją działalność polegającą na wspieraniu polskiego boksu. Opieką Fundacji Global Boxing objęty został klub Tarnowska Szkółka Bokserska i już po raz drugi szkoleniowiec z Tarnowa Aleksander Maciejowski skorzystał z zaproszenia do USA, gdzie zabrał na trzytygodniowy obóz treningowy Justynę Walaś i Laurę Grzyb (razem na zdjęciu).


ZŁOTA 'RÓŻA' Z KARLINA

Elżbieta Wójcik z niewielkiego zachodniopomorskiego Karlina stworzyła w tym roku wielką historię, sięgając po trzy złote medale na największych turniejach międzynarodowych. W dniu jej największego triumfu warto zatrzymać się na chwilę i uświadomić sobie, że właśnie jesteśmy świadkami narodzin sportsmenki światowego formatu. I nie umniejsza tego fakt, że na razie są to sukcesy na ringu młodzieżowym.


ELŻBIETA WÓJCIK MISTRZYNIĄ OLIMPIJSKĄ!

Przy silnym dopingu polskich kibiców, Elżbieta Wójcik z klubu Róża Karlino sięgnęła na ringu w chińskim Nankinie po zwycięstwo w finałowej walce kategorii 75 kg i złoty medal II Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Polka pokonała niejednogłośnie na punkty mistrzynię świata juniorek Chen Nien-Chin z Tajwanu, z którą zwyciężyła już w tym roku, w półfinale MMŚ w Sofii. Zasłużone zwycięstwo i wielki sukces młodej podopiecznej trenera Różańskiego!

IX MMŚ 2014: OSTATNIE DNI REJESTRACJI

Początek września w kobiecym boksie to Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska, na których co roku możemy zobaczyć w ringowych potyczkach znane nazwiska - także i w IX edycji możemy spodziewać się ciekawych pojedynków w nowej hali sportowej; będzie to pierwsza impreza tej rangi inaugurująca otwarcie nowoczesnego, gliwickiego kompleksu.TOMASZ RÓŻAŃSKI: POZIOM MME W ASYŻU BYŁ BARDZO WYSOKI

Po wielkim sukcesie, jakim był grad medali naszych młodych pięściarek na MME w Asyżu, porozmawialiśmy z trenerem naszej kadry Tomaszem Różańskim, o jego recepcie na dobry wynik sportowy, oraz perspektywach najbardziej utytułowanej zawodniczki z grona młodzieżowej reprezentacji, Elżbiety Wójcik (razem na zdjęciu), której teraz sekunduje w narożniku podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Nankinie.


CECILIA BRAEKHUS PRZEJDZIE DO HISTORII?

Liderka rankingu P4P w wydaniu kobiecym - piękna Cecilia Braekhus (25-0, 7 KO), już 13 września stanie przed szansą przejścia do historii boksu. Ale Ivana Habazin (13-1, 5 KO) na pewno nie oddał łatwo skalpu i należącego do niej pasa federacji IBF wagi półśredniej.


JĘDRZEJCZYK: NIE SPOCZNĘ NA LAURACH

Drugą naszą złotą medalistką na V Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Asyżu, została w gronie juniorek Adrianna Jędrzejczyk (63 kg). W wywiadzie dla bokser.org młoda pięściarka z Kielc opowiedziała o swojej drodze do medalu i współpracy z trenerem Tomaszem Różańskim.


ZAKRZEWSKA: WIERZYŁAM W MEDAL MISTRZOSTW EUROPY

Wśród 11 medali, które nasze reprezentantki przywiozły z Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Asyżu znalazły się aż trzy złote krążki, a jeden z nich zdobyła w kategorii 60 kg w gronie juniorek Weronika Zakrzewska. W wywiadzie z naszym serwisem opowiedziała o swoim sukcesie i przygodzie z boksem.


SANDRA DRABIK TRENUJE Z KAROLINĄ MICHALCZUK

Sandra Drabik, jedna z najlepszych obecnie polskich pięściarek w olimpijskiej kategorii do 51 kg od niedzieli trenuje z Karoliną Michalczuk, najlepszą w historii polskiego boksu zawodniczką, pod okiem trenera Władysława Maciejewskiego. Kielczanka przyjechała do Lublina i Piask na tygodniowe zgrupowanie.


BOHATERKI MISTRZOSTW EUROPY ORAZ TRENER KOMENTUJĄ SUKCES

W miniony weekend młodzieżowa kadra kobiet dokonała historycznego sukcesu, zdobywając aż 11 medali Mistrzostw Europy. Dzięki uprzejmości Polskiego Związku Bokserskiego prezentujemy wypowiedzi dokonane "na gorąco" po przylocie do kraju przez trenera reprezentacji Tomasza Różańskiego oraz złote medalistki: Elżbietę Wójcik, Adriannę Jędrzejczyk i Weronikę Zakrzewską.


TRZY POLKI MISTRZYNIAMI EUROPY!

Na zakończonych dziś w Asyżu V Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w boksie kobiet, podopieczne trenera polskiej reprezentacji Tomasza Różańskiego osiągnęły wielki sukces, zdobywając aż trzy złote i cztery srebrne medale! W gronie juniorek (dawniej kadetek) triumfowały dziś Weronika Zakrzewska (60 kg), Adrianna Jędrzejczyk (63 kg), a w grupie młodzieżowej (17-18 lat) zwyciężyła nasza wielka nadzieja na bokserskie sukcesy, młodzieżowa mistrzyni świata i Unii Europejskiej Elżbieta Wójcik (75 kg).