TOMASZ RÓŻAŃSKI: POZIOM MME W ASYŻU BYŁ BARDZO WYSOKI

Po wielkim sukcesie, jakim był grad medali naszych młodych pięściarek na MME w Asyżu, porozmawialiśmy z trenerem naszej kadry Tomaszem Różańskim, o jego recepcie na dobry wynik sportowy, oraz perspektywach najbardziej utytułowanej zawodniczki z grona młodzieżowej reprezentacji, Elżbiety Wójcik (razem na zdjęciu), której teraz sekunduje w narożniku podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Nankinie.


CECILIA BRAEKHUS PRZEJDZIE DO HISTORII?

Liderka rankingu P4P w wydaniu kobiecym - piękna Cecilia Braekhus (25-0, 7 KO), już 13 września stanie przed szansą przejścia do historii boksu. Ale Ivana Habazin (13-1, 5 KO) na pewno nie oddał łatwo skalpu i należącego do niej pasa federacji IBF wagi półśredniej.


JĘDRZEJCZYK: NIE SPOCZNĘ NA LAURACH

Drugą naszą złotą medalistką na V Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Asyżu, została w gronie juniorek Adrianna Jędrzejczyk (63 kg). W wywiadzie dla bokser.org młoda pięściarka z Kielc opowiedziała o swojej drodze do medalu i współpracy z trenerem Tomaszem Różańskim.


ZAKRZEWSKA: WIERZYŁAM W MEDAL MISTRZOSTW EUROPY

Wśród 11 medali, które nasze reprezentantki przywiozły z Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Asyżu znalazły się aż trzy złote krążki, a jeden z nich zdobyła w kategorii 60 kg w gronie juniorek Weronika Zakrzewska. W wywiadzie z naszym serwisem opowiedziała o swoim sukcesie i przygodzie z boksem.


SANDRA DRABIK TRENUJE Z KAROLINĄ MICHALCZUK

Sandra Drabik, jedna z najlepszych obecnie polskich pięściarek w olimpijskiej kategorii do 51 kg od niedzieli trenuje z Karoliną Michalczuk, najlepszą w historii polskiego boksu zawodniczką, pod okiem trenera Władysława Maciejewskiego. Kielczanka przyjechała do Lublina i Piask na tygodniowe zgrupowanie.


BOHATERKI MISTRZOSTW EUROPY ORAZ TRENER KOMENTUJĄ SUKCES

W miniony weekend młodzieżowa kadra kobiet dokonała historycznego sukcesu, zdobywając aż 11 medali Mistrzostw Europy. Dzięki uprzejmości Polskiego Związku Bokserskiego prezentujemy wypowiedzi dokonane "na gorąco" po przylocie do kraju przez trenera reprezentacji Tomasza Różańskiego oraz złote medalistki: Elżbietę Wójcik, Adriannę Jędrzejczyk i Weronikę Zakrzewską.


TRZY POLKI MISTRZYNIAMI EUROPY!

Na zakończonych dziś w Asyżu V Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w boksie kobiet, podopieczne trenera polskiej reprezentacji Tomasza Różańskiego osiągnęły wielki sukces, zdobywając aż trzy złote i cztery srebrne medale! W gronie juniorek (dawniej kadetek) triumfowały dziś Weronika Zakrzewska (60 kg), Adrianna Jędrzejczyk (63 kg), a w grupie młodzieżowej (17-18 lat) zwyciężyła nasza wielka nadzieja na bokserskie sukcesy, młodzieżowa mistrzyni świata i Unii Europejskiej Elżbieta Wójcik (75 kg).


SKANDALICZNY WERDYKT W WALCE HAMMER Z MATHIS

Wielkim skandalem zakończyła się wczorajsza walka o kobiece mistrzostwo świata WBO wagi junior średniej, pomiędzy aktualną mistrzynią kategorii średniej, Niemką Christiną Hammer (18-0, 8 KO) i byłą mistrzynią dwóch kategorii wagowych Francuzką Anne Sophie Mathis (27-4, 23 KO). Niemka została znokautowana poprawnym ciosem, który sędzia zaliczył jednak jako nieprzepisowy i... zdyskwalifikował jej rywalkę.


PÓŁFINAŁY MME W ASYŻU - POLKI ZE ZMIENNYM SZCZĘŚCIEM

W dzisiejszych półfinałach V Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Asyżu nasze reprezentantki ze starszej grupy wiekowej (17-18 lat) boksowały ze zmiennym szczęściem. Swoje walki wygrały utytułowana Elżbieta Wójcik (75 kg) oraz Wiktoria Sądej (48 kg), zapewniając sobie co najmniej srebrne medale i szanse na złoto w jutrzejszych finałach. Natomiast z brązowymi krążkami swój udział w mistrzostwach zakończyły Justyna Pietras (60 kg), Justyna Walaś (64 kg) i Gabriela Pawlicka (+81 kg).


GRAD MEDALI MŁODYCH POLEK NA ME W ASYŻU

Polski boks kobiecy zawsze był mocny, ale teraz staje się europejską potęgą. Podopieczne trenera naszej reprezentacji Tomasza Różańskiego zawojowały trwające właśnie w Asyżu V Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Aż dziewięć naszych reprezentantek weszło do strefy medalowej, w tym pięć znalazło się już w finałach!ME KOBIET: ASYŻ 2014

197 zawodniczek stanęło na starcie V Mistrzostw Europy rozgrywanych w Asyżu  w grupach wiekowych: młodzieżowej (17-18 l.) i juniorskiej (15-16 l.). W pierwszej z powyższych grup o medale ubiega się 97 pięściarek. Natomiast w drugiej  100.


FOTORELACJA: OOM 2014 FINAŁ DZIEWCZĄT

Zapraszamy do obszernej fotorelacji z XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (16-19.07.2014). W ringu zaprezentowały się najlepsze w Polsce dziewczęta w kategorii Kadet - walcząc w 13 pojedynkach zapełniły emocjami świdnicką halę sportową. Zapraszamy do obejrzenia zatrzymanych w kadrze chwil radości z wygranych i smutku z ustąpienia złotego miejsca na podium.OOM 2014: FINAŁ DZIEWCZĄT - WYNIKI

W finałowych walkach zaciętość dziewcząt dawała się we znaki sędziom bo podczas XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (16-19.07.2014) w Świdnicy większość pojedynków kończyło się niejednogłośnym werdyktem, albo była przerwana przez sędziego ringowego przed czasem. Wyniki w rozwinięciu. Jutro finały chłopców.OOM 2014: ZESTAWIENIE FINAŁÓW DZIEWCZĄT

Pogoda sprzyja spacerom, ale obowiązkowym punktem szanującego się kibica będzie dziś wizyta na finale 15-16 letnich dziewcząt podczas XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (16-19.07.2014) w Świdnicy. Właśnie tam zobaczymy najlepsze kadetki, które być może będą w przyszłości będą walczyć o medale najważniejszych imprez sportowych świata. Zapraszamy.
ZESTAWIENIE PÓŁFINAŁÓW DZIEWCZĄT OOM 2014

Za chwilę w ringu ustawionym w Hali Sportowej w Świdnicy rozpoczną się walki półfinałowe dziewcząt podczas ostatniej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W rozwinięciu prezentujemy zestawienie par kompletnego składu zakwalifikowanych na jubileuszową 20 edycję OOM - 52 zawodniczek reprezentujących kluby z całej Polski.FOTORELACJA: WAKACYJNE SZKOLENIE NAD RADWIĄ

W miniony weekend w pobliżu zbudowanego w XIX wieku mostu kolejowego nad Radwią przy przystani stanął ring - budząc zainteresowanie wśród spacerowiczów. Tak rozpoczęły się konsultacje szkoleniowe trenerów Tomasza Różańskiego, Ludwika Buczyńskiego i Tomasza Waleńskiego z młodzieżową kadrą dziewcząt, do których dołączyły zawodniczki z Niemiec. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


EWA BRODNICKA: REHABILITACJA PRZEZ BOKS

Podczas imprezy w Centrum Neuropsychiatrii w Otwocku, Ewa Brodnicka wyszła z inicjatywą sztuki pięściarskiej jako narzędzia wspomagającego rehabilitację w niektórych przypadkach. - Po pokazie tarczowania, podeszły do mnie dziewczęta pytając o możliwość trenowania boksu. Sądzę, że kilka z nich zjawi się na sali treningowej, a to może choć trochę pomoże w wyjściu na prostą - tego życzę im z całego serca.


IX MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA - GLIWICE

Ruszyły zapisy do IX Międzynarodowych Mistrzostw Śląska w Boksie. Po niepodważalnym sukcesie naszej ekipy na ME w Bukareszcie, możemy spodziewać się naprawdę wspaniałego współzawodnictwa z rywalkami kilku krajów na światowym poziomie i to na Śląskiej imprezie, która z roku na rok nabiera rozpędu zyskując wręcz miano Małych Mistrzostw Europy o globalnym zasięgu (Chiny, Czechy, Holandia, Kosowo, Niemcy, Słowacja, Ukraina, Węgry - potwierdziły obecność).BRODNICKA-PIĄTKOWSKA? TA PIERWSZA NIE WIDZI SENSU

- W tym momencie ta walka nie miałaby dla mnie wymiaru sportowego. Mam jasno obrane cele i wyzwania. Jestem na 18. miejscu na świecie w rankingu boxrec, a Piątkowska na 48. Możemy powrócić do tematu, ale w przyszłości - mówi Ewa Brodnicka (4-0, 1 KO) o niedawnym pomyśle stoczenia pojedynku z Ewą Piątkowską (4-0, 3 KO).
ME SENIOREK: WICHERSKA W FINALE!

Podczas trwających w Bukareszcie Mistrzostwach Europy Seniorek doczekaliśmy się wielkiej chwili. Jedna z dwóch naszych półfinalistek - Ewelina Wicherska, wygrała swoją walkę i awansowała do ścisłego finału! Za chwilę walka Kingi Siwej.