EWA PIĄTKOWSKA: SPODZIEWAŁAM SIĘ TRUDNIEJSZEJ WALKI

- Nastawiałam się na wojnę, której nie było. Liczyłam na to, że moja rywalka postawi wyżej poprzeczkę, jednak tak się nie stało - nie ukrywa świeżo upieczona mistrzyni Europy, Ewa Piątkowska (8-1, 4 KO), która w miniony piątek na gali w Rzeszowie sięgnęła po ten prestiżowy tytuł pokonując jednogłośnie na punkty Niemkę Marie Riederer (15-4-1, 10 KO).


KAROLINA ŁUKASIK PRZED GALĄ W ŁOMIANKACH

Karolina Łukasik (11-1, 3 KO) będzie jedną z gwiazd zaplanowanej na 19 grudnia gali w Łomiankach. Przy okazji tego startu nasza była mistrzyni sparuje między innymi z Saszą Sidorenko. O przygotowaniach oraz samym starcie porozmawialiśmy z Karoliną kilka dni temu - zapraszamy.

KONFERENCJA PRASOWA PRZED GALĄ W ŁOMIANKACH

Jak już zapewne dobrze wiecie, 19 grudnia odbędzie się gala Budweld Boxing Night w Łomiankach, podczas której Ewa Brodnicka (9-0, 2 KO) stanie przed szansą wywalczenia tytułu mistrzyni Europy wagi lekkiej, mierząc się z Belgijką Elfi Philips (6-2-3, 2 KO). Ponadto Sasza Sidorenko (1-0) skrzyżuje rękawice z Kariną Kopińską (4-9-3, 1 KO), a na ringu zameldują się również Karolina Łukasik (11-1, 3 KO), Nikodem Jeżewski (11-0-1, 6 KO), Robert Parzęczewski (9-1, 4 KO) czy Marcin Brzeski (7-0, 5 KO). Za nami konferencja prasowa promująca to wydarzenie - zapraszamy.


ZŁOTO I SREBRO W TAMPERE

W trzydniowym turnieju (20-22.11.2015) Tampere - mamy polski akcent medalowy. Kinga Siwa w kategorii 60kg, na wejście w turniejowe cykle po dłuższej przerwie od razu sięgnęła po złoto. Kolega z drużyny - Adrian Kowal wraca z Finlandii ze srebrnym medalem. Informacje w rozwinięciu.


SIDORENKO SPOTKA SIĘ Z KOPIŃSKĄ

Już od dawna Wam przypominamy, że 19 grudnia przy okazji gali w Łomiankach, swój drugi zawodowy występ, a pierwszy pod banderą stajni Tymex Boxing Promotion, stoczy Sasza Sidorenko (1-0). Teraz ta urocza zawodniczka poznała nazwisko rywalki.PIĄTKOWSKA ZAKOŃCZYŁA PRZYGOTOWANIA DO WALKI O MISTRZOSTWO EUROPY

- Wczoraj miałam ostatni sparing. Wszystko przebiegło pomyślnie i jestem gotowa na ciężką walkę - mówi pewna siebie Ewa Piątkowska (7-1, 4 KO), która już w najbliższy piątek podczas gali w Rzeszowie stanie do najważniejszego pojedynku w swojej dotychczasowej karierze. Jego stawką będzie pas mistrzyni Europy kategorii półśredniej. Naprzeciw Polki stanie mocno bijąca Niemka Marie Riederer (15-3-1, 10 KO).


W PIĄTEK KONFERENCJA PROMUJĄCA GALĘ W ŁOMIANKACH

W najbliższy piątek odbędzie się konferencja prasowa promująca galę w Łomiankach, do jakiej dojdzie 19 grudnia. Przypomnijmy, iż w walce wieczoru Ewa Brodnicka (9-0, 2 KO) zmierzy się z Belgijką Elfi Philips (6-2-3, 2 KO). Zwyciężczyni zabierze z sobą do domu wakujący tytuł mistrzyni Europy wagi lekkiej.
PAWEŁ PASIAK: MISTRZOSTWA ŚWIATA TO JUŻ POLITYKA

Trener kadry narodowej - Paweł Pasiak, nie kryje żalu z upolitycznienia dużych wydarzeń we współzawodnictwie sportowym, ale pełen zapału i optymizmu stawia na szkolenie i jak najlepsze, metodyczne przygotowania, aby udowodnić, że ten kto uczciwie pracuje - wygrywa! Posłuchajmy co ma do powiedzenia selekcjoner kadry kobiet - jakie przeciwniczki czekają w zbliżających się Mistrzostwach Świata i jakie mamy szanse na medale w tym współzawodnictwie. Zapis całego wywiadu w przekazie z Hajnówki.


EWA PIĄTKOWSKA: MUSZĘ BYĆ SZYBSZA I NIE WDAWAĆ SIĘ W BÓJKĘ

- Cieszę się, że jeszcze w tym roku stanę do najważniejszej walki w mojej karierze. Niemka dysponuje mocnym ciosem. Nie mogę niepotrzebnie wdawać się w bójkę - przyznaje Ewa Piątkowska (7-1, 4 KO), która już za trzy tygodnie podczas gali w Rzeszowie stanie przed pierwszą w karierze szansą wywalczenia poważnego trofeum, w tym wypadku mistrzostwa Europy. Rywalką popularnej "Tygrysicy" będzie doświadczona Marie Riederer (15-3-1, 10 KO).
KULISY SUKCESÓW 'WILKA'

Dlaczego człowiek tak twardo trzyma się boksu, jakie wypracował zaplecze i skąd ma niebieski kamień? Na te pytania, a także o realizacji pięściarskich marzeń odpowie główny bohater - zrealizowanego przez redaktora naszego portalu - mikrodokumentu.


LEKCJA POKORY HANNY SOLECKIEJ

Hanna Solecka z Skorpiona Szczecin w czasie młodzieżowych mistrzostw Polski zaliczana była do faworytek imprezy, jednocześnie najbardziej utytułowanych pięściarek. W dorobku ma tytuły mistrzyni świata juniorek młodszych i mistrzyni Europy. Jest także aktualną złotą medalistką krajowego czempionatu seniorek. Trudna przeprawa w finale i złoty krążek wydaje się być jeszcze cenniejszy - zapraszamy do wywiadu.
PBN: EWA BRODNICKA PO ZWYCIĘSTWIE NAD PIĄTKOWSKĄ

Ewa Brodnicka (9-0, 2 KO) już na samym początku po mocnym lewym sierpowym przeciwniczki zapoznała się z matą ringu w Atlas Arenie w Łodzi. Ale szybko doszła do siebie, narzuciła swój styl i po zażartych ośmiu rundach zwyciężyła stosunkiem głosów dwa do jednego. Posłuchajcie co powiedziała tuż po zejściu do szatni.PBN: WYGRANA BRODNICKIEJ

Przed walką było dużo emocji, może nawet za dużo. Na szczęście w ringu również ich nie zabrakło. Ewa Brodnicka (9-0, 2 KO) była liczona, ale wstała i pokonała Ewę Piątkowską (7-1, 4 KO).


Z ARCHIWUM BOKSER.ORG: SPARING BRODNICKA-PIĄTKOWSKA!

Wielu stawia sobie pytanie - Brodnicka czy Piątkowska? My Wam już podpowiadaliśmy dwa i pół roku temu! Obejrzyjcie sparing tuż przed wspólnym startem zawodniczek w Pionkach i na bazie tych kilku minut może zmienicie zdanie, a może tylko się w nim utwierdzicie. Na podgrzanie atmosfery przypominamy - sparing Brodnicka vs Piątkowska!