ZAPOWIEDŹ - PIĘKNIEJSZA CZĘŚĆ BOKSU: XI MMŚ 2016

W najbliższym tygodniu na Gliwickim ringu zobaczymy zawodniczki z dwunastu krajów: Niemcy, Słowacja, Dania, Ghana, Serbia, Tadżykistan, Kazachstan, Szwecja, Czechy, Kosowo, Litwa i najbardziej ambitne z Polski, których nie rozleniwił nawet wakacyjny czas, a wręcz przeciwnie dał ogromny, sportowy głód bokserskiej rywalizacji. Szczegóły w rozwinięciu.
EWA PIĄTKOWSKA: SPEŁNIAJĄ SIĘ MOJE MARZENIA

- Nie spodziewałam się takiej walki. Gdy tylko dowiedziałam się, że będę boksowała o tak prestiżowy pas, po prostu eksplodowałam z radości - nie ukrywa Ewa Piątkowska (9-1, 4 KO), która już 17 września w trójmiejskiej Ergo Arenie stanie do pierwszej mistrzowskiej szansy. Naprzeciw Polki stanie Amerykanka Aleksandra Magdziak Lopes (16-2-3, 1 KO), a w stawce znajdzie się wakujący tytuł mistrzyni świata kategorii junior średniej federacji WBC.

MAŁE PIĘŚCI: BOKS A LA JĘDRZEJCZYK (CZ. 1)

Kiedy JJ wchodzi do oktagonu, każdy miłośnik sztuk walki powinien porzucić przyziemne sprawy i skupić się na kontemplacji fenomenu, jaki zaszczyca nas swoją obecnością. Zawodniczka z Olsztyna posiada jedne z najwyższych strikerskich umiejętności w MMA - bez podziału na płeć.

MAŁE PIĘŚCI: BOKS A LA JĘDRZEJCZYK (ZAPOWIEDŹ I KONKURS)

Nawet najbardziej konserwatywni kibice boksu powinni wreszcie otworzyć oczy i zrozumieć, jak złożonym i fascynującym sportem jest MMA. Rewanżowa walka Joanny Jędrzejczyk z Claudią Gadelhą była pokazem siły UFC i ucztą dla każdego miłośnika poetyckiej przemocy. Charyzmatyczna strikerka z Olsztyna zmienia sztuki walki w spektakularnym stylu, budząc olbrzymie emocje. Kobieca rewolucja staje się faktem.


EWA BRODNICKA O PRZYGOTOWANIACH DO POWROTU

Ewa Brodnicka (10-0, 2 KO) po wyleczeniu kontuzji powróci na ring we wrześniu, a już na początku listopada zaboksuje na kolejnej edycji PBN. Z naszą mistrzynią Europy wagi lekkiej porozmawialiśmy nietypowo na gali kickboxingu, z którego zresztą Ewa się wywodzi. Zapraszamy.
PIERWSZE WALKI KADETEK NA OOM 2016 ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE

W roku Olimpijskim wiele kobiet garnie się do boksu. Świadczą o tym rezultaty pierwszych walk na XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Ząbkowicach Śląskich. Serca do walki, zawziętości oraz chęci im nie brak, ale w magicznym polu wyznaczonym linami, zderzamy się z twardą rzeczywistością i niewiele pojedynków rozstrzygnęło się na punkty. Prezentujemy wyniki zakończonych właśnie walk i zestawienie czwartkowych półfinałów.
FINAŁ I MISTRZOSTW POLSKI STUDENTEK - WYNIKI

W miniony weekend zakończyły się I Akademickie Mistrzostwa Polski (23-25.06.2016) Katowice. Na terenach Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Nowej Hali przy ul. Mikołowska 72a, kobiety wywalczyły na takim turnieju pierwsze złote krążki. Wyniki finałowych starć w rozwinięciu.KOBIETY WYWALCZYŁY PRZEPUSTKI NA OOM 2016

Za nami eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Ząbkowicach Śląskich - poznaliśmy dziewczęta które dziś wywalczyły bilety na tą najważniejszą imprezę 'Przyszłości Polskiego Pięściarstwa'. Kadetki w opinii Leszka Piotrowskiego - światowego autorytetu w szkoleniu kobiet - zaprezentowały naprawdę ciekawy przegląd umiejętności i wśród 118 zawodniczek dostrzegł nie tylko talenty, ale już wybijające się kandydatki do konfrontacji międzynarodowych.


MISTRZYNI POLSKI vs MISTRZYNI ŚWIATA

Do ciekawej konfrontacji dojdzie na trwających własnie w Kazachstanie Mistrzostwach Świata Kobiet, w której wynik decyduje o starcie na IO Rio 2016. W pierwszych swoich walkach staną naprzeciw siebie Angelika Grońska - Mistrzyni Polski w kategorii 48kg oraz zawodniczka gospodarzy, aktualna Mistrzyni Świata, Nazym Kazibay.