FOTORELACJA: KADROWICZKI W ZAKOPANEM

Mimo oficjalnego zakończenia przyjmowania zgłoszeń do uczestnictwa w IX Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska. Kolejne zawodniczki nadal aplikują do startu. Kadrowiczki w Centralnym Ośrodku Szkoleniowym pod okiem Pawła Pasiaka ostro przygotowują się do występów na tych zawodach. Jest to niepowtarzalna okazja do zmierzenia się z przedstawicielkami różnych stylów z całego świata w Polsce.


POLSKIE PIĘŚCIARKI TRENUJĄ W GLOBAL BOXING

Mariusz Kołodziej z Global Boxing kontynuuje swoją działalność polegającą na wspieraniu polskiego boksu. Opieką Fundacji Global Boxing objęty został klub Tarnowska Szkółka Bokserska i już po raz drugi szkoleniowiec z Tarnowa Aleksander Maciejowski skorzystał z zaproszenia do USA, gdzie zabrał na trzytygodniowy obóz treningowy Justynę Walaś i Laurę Grzyb (razem na zdjęciu).


ZŁOTA 'RÓŻA' Z KARLINA

Elżbieta Wójcik z niewielkiego zachodniopomorskiego Karlina stworzyła w tym roku wielką historię, sięgając po trzy złote medale na największych turniejach międzynarodowych. W dniu jej największego triumfu warto zatrzymać się na chwilę i uświadomić sobie, że właśnie jesteśmy świadkami narodzin sportsmenki światowego formatu. I nie umniejsza tego fakt, że na razie są to sukcesy na ringu młodzieżowym.


ELŻBIETA WÓJCIK MISTRZYNIĄ OLIMPIJSKĄ!

Przy silnym dopingu polskich kibiców, Elżbieta Wójcik z klubu Róża Karlino sięgnęła na ringu w chińskim Nankinie po zwycięstwo w finałowej walce kategorii 75 kg i złoty medal II Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Polka pokonała niejednogłośnie na punkty mistrzynię świata juniorek Chen Nien-Chin z Tajwanu, z którą zwyciężyła już w tym roku, w półfinale MMŚ w Sofii. Zasłużone zwycięstwo i wielki sukces młodej podopiecznej trenera Różańskiego!

IX MMŚ 2014: OSTATNIE DNI REJESTRACJI

Początek września w kobiecym boksie to Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska, na których co roku możemy zobaczyć w ringowych potyczkach znane nazwiska - także i w IX edycji możemy spodziewać się ciekawych pojedynków w nowej hali sportowej; będzie to pierwsza impreza tej rangi inaugurująca otwarcie nowoczesnego, gliwickiego kompleksu.TOMASZ RÓŻAŃSKI: POZIOM MME W ASYŻU BYŁ BARDZO WYSOKI

Po wielkim sukcesie, jakim był grad medali naszych młodych pięściarek na MME w Asyżu, porozmawialiśmy z trenerem naszej kadry Tomaszem Różańskim, o jego recepcie na dobry wynik sportowy, oraz perspektywach najbardziej utytułowanej zawodniczki z grona młodzieżowej reprezentacji, Elżbiety Wójcik (razem na zdjęciu), której teraz sekunduje w narożniku podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Nankinie.


CECILIA BRAEKHUS PRZEJDZIE DO HISTORII?

Liderka rankingu P4P w wydaniu kobiecym - piękna Cecilia Braekhus (25-0, 7 KO), już 13 września stanie przed szansą przejścia do historii boksu. Ale Ivana Habazin (13-1, 5 KO) na pewno nie oddał łatwo skalpu i należącego do niej pasa federacji IBF wagi półśredniej.


JĘDRZEJCZYK: NIE SPOCZNĘ NA LAURACH

Drugą naszą złotą medalistką na V Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Asyżu, została w gronie juniorek Adrianna Jędrzejczyk (63 kg). W wywiadzie dla bokser.org młoda pięściarka z Kielc opowiedziała o swojej drodze do medalu i współpracy z trenerem Tomaszem Różańskim.


ZAKRZEWSKA: WIERZYŁAM W MEDAL MISTRZOSTW EUROPY

Wśród 11 medali, które nasze reprezentantki przywiozły z Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Asyżu znalazły się aż trzy złote krążki, a jeden z nich zdobyła w kategorii 60 kg w gronie juniorek Weronika Zakrzewska. W wywiadzie z naszym serwisem opowiedziała o swoim sukcesie i przygodzie z boksem.


SANDRA DRABIK TRENUJE Z KAROLINĄ MICHALCZUK

Sandra Drabik, jedna z najlepszych obecnie polskich pięściarek w olimpijskiej kategorii do 51 kg od niedzieli trenuje z Karoliną Michalczuk, najlepszą w historii polskiego boksu zawodniczką, pod okiem trenera Władysława Maciejewskiego. Kielczanka przyjechała do Lublina i Piask na tygodniowe zgrupowanie.


BOHATERKI MISTRZOSTW EUROPY ORAZ TRENER KOMENTUJĄ SUKCES

W miniony weekend młodzieżowa kadra kobiet dokonała historycznego sukcesu, zdobywając aż 11 medali Mistrzostw Europy. Dzięki uprzejmości Polskiego Związku Bokserskiego prezentujemy wypowiedzi dokonane "na gorąco" po przylocie do kraju przez trenera reprezentacji Tomasza Różańskiego oraz złote medalistki: Elżbietę Wójcik, Adriannę Jędrzejczyk i Weronikę Zakrzewską.


TRZY POLKI MISTRZYNIAMI EUROPY!

Na zakończonych dziś w Asyżu V Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w boksie kobiet, podopieczne trenera polskiej reprezentacji Tomasza Różańskiego osiągnęły wielki sukces, zdobywając aż trzy złote i cztery srebrne medale! W gronie juniorek (dawniej kadetek) triumfowały dziś Weronika Zakrzewska (60 kg), Adrianna Jędrzejczyk (63 kg), a w grupie młodzieżowej (17-18 lat) zwyciężyła nasza wielka nadzieja na bokserskie sukcesy, młodzieżowa mistrzyni świata i Unii Europejskiej Elżbieta Wójcik (75 kg).


SKANDALICZNY WERDYKT W WALCE HAMMER Z MATHIS

Wielkim skandalem zakończyła się wczorajsza walka o kobiece mistrzostwo świata WBO wagi junior średniej, pomiędzy aktualną mistrzynią kategorii średniej, Niemką Christiną Hammer (18-0, 8 KO) i byłą mistrzynią dwóch kategorii wagowych Francuzką Anne Sophie Mathis (27-4, 23 KO). Niemka została znokautowana poprawnym ciosem, który sędzia zaliczył jednak jako nieprzepisowy i... zdyskwalifikował jej rywalkę.


PÓŁFINAŁY MME W ASYŻU - POLKI ZE ZMIENNYM SZCZĘŚCIEM

W dzisiejszych półfinałach V Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Asyżu nasze reprezentantki ze starszej grupy wiekowej (17-18 lat) boksowały ze zmiennym szczęściem. Swoje walki wygrały utytułowana Elżbieta Wójcik (75 kg) oraz Wiktoria Sądej (48 kg), zapewniając sobie co najmniej srebrne medale i szanse na złoto w jutrzejszych finałach. Natomiast z brązowymi krążkami swój udział w mistrzostwach zakończyły Justyna Pietras (60 kg), Justyna Walaś (64 kg) i Gabriela Pawlicka (+81 kg).


GRAD MEDALI MŁODYCH POLEK NA ME W ASYŻU

Polski boks kobiecy zawsze był mocny, ale teraz staje się europejską potęgą. Podopieczne trenera naszej reprezentacji Tomasza Różańskiego zawojowały trwające właśnie w Asyżu V Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Aż dziewięć naszych reprezentantek weszło do strefy medalowej, w tym pięć znalazło się już w finałach!ME KOBIET: ASYŻ 2014

197 zawodniczek stanęło na starcie V Mistrzostw Europy rozgrywanych w Asyżu  w grupach wiekowych: młodzieżowej (17-18 l.) i juniorskiej (15-16 l.). W pierwszej z powyższych grup o medale ubiega się 97 pięściarek. Natomiast w drugiej  100.


FOTORELACJA: OOM 2014 FINAŁ DZIEWCZĄT

Zapraszamy do obszernej fotorelacji z XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (16-19.07.2014). W ringu zaprezentowały się najlepsze w Polsce dziewczęta w kategorii Kadet - walcząc w 13 pojedynkach zapełniły emocjami świdnicką halę sportową. Zapraszamy do obejrzenia zatrzymanych w kadrze chwil radości z wygranych i smutku z ustąpienia złotego miejsca na podium.OOM 2014: FINAŁ DZIEWCZĄT - WYNIKI

W finałowych walkach zaciętość dziewcząt dawała się we znaki sędziom bo podczas XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (16-19.07.2014) w Świdnicy większość pojedynków kończyło się niejednogłośnym werdyktem, albo była przerwana przez sędziego ringowego przed czasem. Wyniki w rozwinięciu. Jutro finały chłopców.OOM 2014: ZESTAWIENIE FINAŁÓW DZIEWCZĄT

Pogoda sprzyja spacerom, ale obowiązkowym punktem szanującego się kibica będzie dziś wizyta na finale 15-16 letnich dziewcząt podczas XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (16-19.07.2014) w Świdnicy. Właśnie tam zobaczymy najlepsze kadetki, które być może będą w przyszłości będą walczyć o medale najważniejszych imprez sportowych świata. Zapraszamy.
ZESTAWIENIE PÓŁFINAŁÓW DZIEWCZĄT OOM 2014

Za chwilę w ringu ustawionym w Hali Sportowej w Świdnicy rozpoczną się walki półfinałowe dziewcząt podczas ostatniej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W rozwinięciu prezentujemy zestawienie par kompletnego składu zakwalifikowanych na jubileuszową 20 edycję OOM - 52 zawodniczek reprezentujących kluby z całej Polski.