PORAŻKI KOSZEWSKIEJ I SZLACHCIC W PÓŁFINAŁACH TURNIEJU STRANDŻATA

Polska zakończyła dziś swój udział w mocno obsadzonym turnieju Strandżata w Sofii, który stanowił jeden z najważniejszych testów w roku olimpijskim. Jak pisaliśmy w tym tygodniu, występ Polaków wypadł bardzo słabo - zaledwie jeden z czternastu zawodników zdołał wygrać walkę. Dwie podopieczne Karoliny Michalczuk, Kinga Szlachcic (57 kg) i Karolina Koszewska (69 kg) zajęły natomiast miejsca na podium.SIDORENKO WYZNACZONA DO WALKI O PAS EBU Z CHARYZMATYCZNĄ RYWALKĄ

Sasza Sidorenko (8-0, 1 KO) udanie powróciła w październiku zeszłego roku po dwuletniej przerwie, a już wkrótce może odzyskać tytuł mistrzyni Europy wagi lekkiej. Jak poinformowała grupa Tymex Boxing, Sasza została jako obowiązkowa pretendentka wyznaczona do walki z obecną mistrzynią, 36-letnią Hiszpanką Miriam Gutierrez (13-0, 5 KO).

SHIELDS: HABAZIN JEST MIĘKKA, IDĘ PO NIĄ

Kontrowersyjna Claressa Shields (9-0, 2 KO) coraz bardziej nakręca się przed walką z Ivaną Habazin (20-3, 7 KO). Obie panie miały się zmierzyć ze sobą kilka miesięcy temu, ale po pamiętnym skandalu podczas ceremonii ważenia walkę odwołano. Shields i Habazin będą mogły ostatecznie wyjaśnić sobie wszystkie nieporozumienia już 10 stycznia.SHIELDS ROZMAWIAŁA Z DANĄ WHITE'EM W SPRAWIE WALKI Z NUNES

Jedna z najlepszych bokserek zawodowych na świecie, dwukrotna mistrzyni olimpijska Claressa Shields (9-0, 2 KO) niespodziewanie ogłosiła w październiku, że w przyszłym roku zadebiutuje w MMA. I wygląda na to, że mogła mówić poważnie: w ostatni weekend pojawiła się na gali UFC 245, gdzie królowa UFC Amanda Nunes pokonała Germaine de Randamie.


KOPIŃSKA AKTYWNIE KOŃCZY ROK. SPRAWDZI NIEPOKONANĄ FRANCUZKĘ

Karina Kopińska (13-30-4, 3 KO) przy świątecznym stole myślami będzie być może przy swojej pracy. Tą jest oczywiście szermierka na pięści, a już 28 grudnia Karinę czeka kolejny występ. Polka podczas gali w Marsylii stanie naprzeciw Elhem Mekhaled (13-0, 2 KO), z którą walczyła już w ubiegłym roku, przegrywając na punkty. W marcu 'The Diamond' wygrała tymczasowy pas WBC wagi super piórkowej.
DUŻE WYGRANE KATIE TAYLOR I SENIESY ESTRADY

Walka Canelo vs Kowaliow była tak dużym wydarzeniem, że wszystkie inne wczorajsze pojedynki musiały znaleźć się w jej cieniu. Między innymi mowa tutaj o ważnych walkach w boksie kobiet, a w szczególności o zwycięstwach Katie Taylor (15-0, 6 KO) i Seniesy Estrady (17-0, 8 KO).

NA ŻYWO: VII MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI

Nadszedł czas na finałowe zmagania na ringu w Wałczu - będzie to rozgrzewka dla kibiców, którzy cenią sobie tylko pięściarstwo w wykonaniu męskim, ale niejednokrotnie zawodniczki udowadniały swoją 'bitność' oraz skuteczność na imprezach międzynarodowych. Zobaczmy zatem jak szlifuje się przyszłość kobiecego boksu. Zestawienie walk w rozwinięciu.CHANTELLE CAMERON: NIE BĘDĘ BEZCZYNNIE CZEKAŁA NA KATIE TAYLOR

Brytyjka Chantelle Cameron (11-0, 7 KO) zmierzy się 9 listopada w londyńskiej York Hall z byłą mistrzynią świata, Argentynką Anahi Ester Sanchez (19-4, 11 KO). Starcie ma status eliminatora do walki z obecną mistrzynią WBC i WBA Jessicą McCaskill (8-2, 3 KO), która w sobotę wygrała z Ericą Anabellą Farias. Co ciekawe, Cameron pokonała w lipcu Anishę Basheel w eliminatorze WBC i uzyskała status obowiązkowej pretendentki do walki z królową wagi lekkiej, Katie Taylor.