MAŁE PIĘŚCI: BOKS A LA JĘDRZEJCZYK (ZAPOWIEDŹ I KONKURS)

Nawet najbardziej konserwatywni kibice boksu powinni wreszcie otworzyć oczy i zrozumieć, jak złożonym i fascynującym sportem jest MMA. Rewanżowa walka Joanny Jędrzejczyk z Claudią Gadelhą była pokazem siły UFC i ucztą dla każdego miłośnika poetyckiej przemocy. Charyzmatyczna strikerka z Olsztyna zmienia sztuki walki w spektakularnym stylu, budząc olbrzymie emocje. Kobieca rewolucja staje się faktem.


EWA BRODNICKA O PRZYGOTOWANIACH DO POWROTU

Ewa Brodnicka (10-0, 2 KO) po wyleczeniu kontuzji powróci na ring we wrześniu, a już na początku listopada zaboksuje na kolejnej edycji PBN. Z naszą mistrzynią Europy wagi lekkiej porozmawialiśmy nietypowo na gali kickboxingu, z którego zresztą Ewa się wywodzi. Zapraszamy.
PIERWSZE WALKI KADETEK NA OOM 2016 ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE

W roku Olimpijskim wiele kobiet garnie się do boksu. Świadczą o tym rezultaty pierwszych walk na XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Ząbkowicach Śląskich. Serca do walki, zawziętości oraz chęci im nie brak, ale w magicznym polu wyznaczonym linami, zderzamy się z twardą rzeczywistością i niewiele pojedynków rozstrzygnęło się na punkty. Prezentujemy wyniki zakończonych właśnie walk i zestawienie czwartkowych półfinałów.
FINAŁ I MISTRZOSTW POLSKI STUDENTEK - WYNIKI

W miniony weekend zakończyły się I Akademickie Mistrzostwa Polski (23-25.06.2016) Katowice. Na terenach Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Nowej Hali przy ul. Mikołowska 72a, kobiety wywalczyły na takim turnieju pierwsze złote krążki. Wyniki finałowych starć w rozwinięciu.KOBIETY WYWALCZYŁY PRZEPUSTKI NA OOM 2016

Za nami eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Ząbkowicach Śląskich - poznaliśmy dziewczęta które dziś wywalczyły bilety na tą najważniejszą imprezę 'Przyszłości Polskiego Pięściarstwa'. Kadetki w opinii Leszka Piotrowskiego - światowego autorytetu w szkoleniu kobiet - zaprezentowały naprawdę ciekawy przegląd umiejętności i wśród 118 zawodniczek dostrzegł nie tylko talenty, ale już wybijające się kandydatki do konfrontacji międzynarodowych.


MISTRZYNI POLSKI vs MISTRZYNI ŚWIATA

Do ciekawej konfrontacji dojdzie na trwających własnie w Kazachstanie Mistrzostwach Świata Kobiet, w której wynik decyduje o starcie na IO Rio 2016. W pierwszych swoich walkach staną naprzeciw siebie Angelika Grońska - Mistrzyni Polski w kategorii 48kg oraz zawodniczka gospodarzy, aktualna Mistrzyni Świata, Nazym Kazibay.
EWA PIĄTKOWSKA STAWIA WARUNKI ODNOŚNIE WALKI Z SIDORENKO

Być może podczas kolejnej edycji gali Polsat Boxing Night dojdzie do ciekawego pojedynku kobiet pomiędzy Ewą Piątkowską (9-1, 4 KO) a Saszą Sidorenko (4-0), która wczoraj efektownie wyboksowała Klaudię Szymczak. Aktualna mistrzyni Europy kategorii półśredniej nie ukrywa, że z miłą chęcią skrzyżuje rękawice z zawodniczką grupy Tymex Boxing Promotion, ale najpierw musiałoby dojść do rewanżu z inną zawodniczką tej stajni, Ewą Brodnicą (10-0, 2 KO).
FOTORELACJA: FINAŁ XV MP JUNIOREK 2016

Kobiety boksu - zatrzymane w kadrze ujęcia z atmosfery ringowej i wokół ringu ustawionego w Hali Sportowej przy ulicy Konarskiego 36 w Grudziądzu. Prezentujemy obszerną fotorelację z emocjonalizacjach finałów XV Indywidualnych Mistrzostw polski Juniorek (14-17.04.2016). Zapraszamy do galerii.