SASZA SIDORENKO: CHCĘ SZYBKO ODZYSKAĆ PAS MISTRZYNI EUROPY

Aleksandra 'Sasza' Sidorenko (7-0, 1 KO) zrobiła sobie dwuletnią przerwę od boksu związaną z macierzyństwem. Utraciła w tym czasie tytuł mistrzyni Europy wagi lekkiej, ale w niedalekiej przyszłości zamierza pas EBU odzyskać. Póki co w powrotnej walce 19 października spotka się z Mayrą Alejandrą Gomez (18-9, 4 KO). I właśnie o najbliższym starcie, długiej przerwie i powrocie do boksu porozmawialiśmy z Saszą. Zapraszamy.


NA ŻYWO: GALA FINAŁOWA XIV MMŚ 2019

Czekaliśmy na to tydzień, aby najlepsze zawodniczki zawalczyły na dzisiejszej gali finałowej. Zapraszamy do bezpośredniej relacji, która swoim komentarzem ubarwi redaktor sportowy Aleksander Hutyra, obecnie już nie walczy, ale jest aktywny jako sędzia i relacjonuje dla Was najważniejsze wydarzenia. Zestawienie i wyniki w rozwinięciu.

NA ŻYWO: IV SESJA XIV MMŚ

Minęliśmy właśnie półmetek Międzynarodowych Mistrzostw Śląska i hala 'Jasna 31' przyjmuje coraz większe dawki emocji jakie dają nam zawodniczki,a dotłaczając do tego kibiców - robi się naprawdę gorąco. Zestawienie walk w rozwinięciu.

ME SOFIA: DZIEWCZYNY LUBIĄ BRĄZ

Mistrzostwa Europy juniorek i juniorów (wg EUBC młodzieżowe) dla naszej reprezentacji skończone - Polki powracają z brązowymi medalami. Dla sympatyków dobrego boksu kobiet, bo nasi juniorzy poza podium - pozostaje mocny lokalny, międzynarodowy turniej w Gliwicach - we wtorek dalsza część eliminacji.


NA ŻYWO: INAUGURACJA XIV MMŚ 2019 GLIWICE

Zapraszamy na pierwsze walki Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Kobiet. Wydarzenie przez cały tydzień będzie można śledzić na żywo, a wszystkich kibiców zapraszamy do hali przy ulicy Jasnej 31. Warto tam być i poczuć te emocje. Cały przekaz ubarwi komentarz na żywo sędziego boksu zawodowego Włodzimierza Kromki. Zestawienie walk w rozwinięciu.


ME SOFIA: ŚWIETNY WYSTĘP POLEK

Polski Boks Olimpijski ma się dobrze, po seniorkach z kolejnych Mistrzostw Europy 4 medale przywiozą nasze reprezentantki, ale w niedzielą spróbują dołączyć do nich dwaj juniorzy. Szczegóły w bezpośredniej relacji z Sofii.


ME W ALCOBENDAS: WRACAMY Z DWOMA SREBRAMI I BRĄZEM

Elżbieta Wójcik i Aneta Rygielska przegrały dziś w finałach mistrzostw Europy w Alcobendas. O braku szczęścia może mówić Aneta, która była o włos od zwycięstwa. Kadra prowadzona przez Karolinę Michalczuk (na zdjęciu) wraca zatem do Polski z trzema medalami: dwoma srebrnymi i jednym brązowym, który wywalczyła Sandra Kruk. Możemy oczywiście mówić o dużym - mimo słabszej niż zwykle obsady mistrzostw - sukcesie Polek.


ME W ALCOBENDAS: ELŻBIETA WÓJCIK I ANETA RYGIELSKA W FINAŁACH!

Polska kadra prowadzona przez Karolinę Michalczuk święci tryumfy na mistrzostwach Europy seniorek w Alcobendas. Dziś dwie Polki awansowały do finałów, a jedna zakończyła turniej z brązowym medalem. Jutrzejsze, decydujące starcia mogą nam więc przynieść dwa złota i bardzo na to liczymy, bo nasze zawodniczki pokazują w Hiszpanii prawdziwą klasę. Oto relacje z dzisiejszych występów Polek.


CZEKAMY JUŻ TYLKO NA POLSKĄ KADRĘ

Kadra narodowa seniorek, a także juniorki i kadetki, będą miały okazję na starcia z najróżniejszymi technikami świata, a to wszystko na miejscu, w przepięknej hali Jasna 31, gdzie potwierdziły start ekipy z 16 krajów na XIV Międzynarodowych Mistrzostwach Ślaska. Szczegóły w rozwinięciu.

MISTRZOSTWA EUROPY SENIOREK W ALCOBENDAS: WYNIKI LOSOWANIA POLEK

Dziś w hiszpańskim Alcobendas rozpoczną się mistrzostwa Europy seniorek w boksie. Reprezentacja Polski - na czele z trenerką Karoliną Michalczuk i trenerem Wołodymirem Dołhunem - jest już po losowaniu. W tym roku może być naszym zawodniczkom troszkę łatwiej, przynajmniej na papierze. Głównym celem są bowiem teraz październikowe mistrzostwa świata w Rosji i niektórych zawodniczek z czołówki w Hiszpanii nie zobaczymy.EWA BRODNICKA: NADAL MAM W SOBIE TEN OGIEŃ, MOŻE UNIFIKACJA?

- To będzie rywalka z bokserskiej rodziny. Jej mama boksowała, tata chyba również, a brat był mistrzem świata. Moja przeciwniczka również była mistrzynią. Nadal mam w sobie ten ogień i być może pomyślę o jakiejś unifikacji - mówi Ewa Brodnicka (17-0, 2 KO), która 4 października w Częstochowie w czwartej obronie tytułu mistrzyni świata kategorii super piórkowej federacji WBO spotka się z Edith Soledad Matthysse (16-10-1, 1 KO), siostrą Lucasa Matthysse.
SHIELDS vs NUNES - KOBIECA WERSJA WALKI MAYWEATHER vs McGREGOR?

Dwukrotna mistrzyni olimpijska i królowa wagi średniej w boksie zawodowym, Claressa Shields (9-0, 2 KO) jest przekonana o swojej wyższości nad Amandą Nunes, uważaną przez wielu za najlepszą zawodniczkę MMA wszech czasów. Brazylijka znokautowała byłą zawodową mistrzynię świata w boksie - Holly Holm - podczas niedawnej gali UFC 239 w Las Vegas i potwierdziła swoją kapitalną formę.