HUBERT MIGACZEW: AMBICJA, WOLA WALKI I CHĘĆ WYGRYWANIA - TO ATUTY MOJEJ KADRY

- Proszę  powiedzieć jaki jest plan ostatniego okresu przygotowań, który będzie miał miejsce na Białorusi?
Hubert Migaczew: Obóz na Białorusi to jest taki szlif przed samym startem. W Zakopanem robiliśmy całą fizyczność a tam będziemy robić sparingi z federacjami – non stop szybkość i technika.

- Rozumiem, że to ostatnie zgrupowanie właśnie na Białorusi, w miejscu gdzie będą odbywały się mistrzostwa, to przemyślany pomysł i cel tego zgrupowania szkoleniowego jest jasno określony?
HM: Tak, to bardzo dobry pomysł, a najważniejsze jest to, że w zgrupowaniu będzie uczestniczyć siedem  innych federacji a więc sparingi - taka „wymiana krwi”. Poza tym poznamy nowych ludzi.

- Do udziału w Mistrzostwach Europy powołanych zostało sześciu zawodników. Czy to jest rzeczywiście ta najlepsza szóstka, czy były sytuacje, że ktoś odmówił albo nie mógł wyjechać z innych powodów?
HM: To są wybrani najlepsi zawodnicy ale wręcz przeciwnie – na turnieju Feliksa  Stamma podchodzili do mnie  i prosili o umożliwienie wyjazdu na Mistrzostwa Europy pomimo słabych startów. Tutaj jednak kryteria były jasno przedstawione.

- Czy Pana zdaniem zawodnicy są dobrze przygotowani pod względem kondycyjnym i psychicznego nastawienia do tak ważnych zawodów?
HM: Fizycznie zawodnicy są dobrze przygotowani a brakuje nam jeszcze właśnie tych dwóch tygodni do 100% formy fizycznej. Nie oszukuję się jednak, że w ciągu kilku miesięcy zrobię cud i zdaję sobie sprawę, że mogą to być zawody przez nas nie wygrane. Ta praca jednak na pewno nam się zwróci na Mistrzostwach  Świata. Tutaj natomiast zobaczymy – dużo zależy od szczęścia.

- Jak widzie Pan szanse całej grupy – mocne strony naszej reprezentacji?
HM: Bardzo duża ambicja, wola walki i chęć wygrywania. Widzę ogromną zmianę w drużynie, w kadrze narodowej. Zawodnicy nie jadą po to by przegrać pierwszą walkę, tylko w celu dotarcia do strefy medalowej.

- Czy jest faworyt wśród tej szóstki?
HM: Faworytem jest Mateusz Mazik i zobaczymy czy spełni on moje oczekiwania. Ale niespodziankę mogą zrobić Zakrzewski, Jagodziński...

- Jaki jest plan dalszych przygotowań po powrocie. Czy planowany jest odpoczynek?
HM: Ja chciałbym aby to był okres odpoczynku. Pierwszy obóz planujemy na 28 sierpnia  - to będzie początek przygotowań do Mistrzostw Świata. Czy coś zaplanujemy wcześniej? jeszcze nie wiem, ale na pewno i ja i zawodnicy chcemy odpocząć.

- Dziękuję za rozmowę.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ned
Data: 22-05-2013 23:34:01 
No ale Tryc? ;/
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 23-05-2013 00:41:14 
Brakuje nam tego medalu i zycze aby to udało sie któremuś z naszych pięściarzy sdobyć chociaz brązowy.Glupcami nazwie ludzi ktorzy po ewentualnej porażce będa chcieli zmienić Trenera Kadry.Jestem optymista i wierzę w sukces,POWODZENIA!
 Autor komentarza: awel
Data: 23-05-2013 05:22:43 
ten migaczew to nie glupi facet, widac ze mu na tym naszym boksie zalezy, dal szanse chlopakom w wsb , jest mlody ma otwarty umysl i checi a przede wszystkim nie jest skazony wszechobecnym betonem, druga sprawa to ze nawet salomon z proznego nie naleje i zapytam tu gdzie sa ci wszyscy gwiazdorzy ktorzy imprezowali mieli klopoty z waga ale wczesniej mowili ze trenerzy byli za slabi na ich talent? nawet jesli medali nie bedzie ani na me ani na ms to warto poczekac i zaczac wymagac nie tylko od trenera ale od zawodnikow rowniez a efekty przyjda,powodzenia
 Autor komentarza: cisiek
Data: 23-05-2013 07:46:22 
Rutyna, polot,fantazja i elokwencja :-)
 Autor komentarza: cisiek
Data: 23-05-2013 07:46:23 
Rutyna, polot,fantazja i elokwencja :-)
 Autor komentarza: TNWG
Data: 23-05-2013 15:14:41 
Nie wiem czy to ważne ale w przypadku braku medalu Migaczew traci posadę trenera to już jest potwierdzone a szkoda bo ciekawie się zapowiadał ...
 Autor komentarza: Ned
Data: 23-05-2013 16:42:34 
@TNWG

Potwierdzone gdzie? Daj linka, albo jakiekolwiek źródło.

Jeśli wywalą go z powodu braku medalu, to będzie kanał. Potem wezmą kolejnego na kilka miesięcy i też zwolnią przy braku wyników?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.