CZERNINA: SZKICE SERBSKIE (cz. 3)

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Ebr publikujemy w 'Czerninie' część tekstów z książki 'Polskie pisanie o boksie'. Dziś ostatnia część mojego reportażu, za tydzień będziecie mogli przeczytać tekst Kacpra Bartosiaka, a później teksty Michała Cetnarowskiego i Andrzeja Pastuszka.


CZERNINA: SZKICE SERBSKIE (cz. 2)

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Ebr publikujemy w 'Czerninie' część tekstów z książki 'Polskie pisanie o boksie'. Dziś druga część mojego reportażu, za tydzień trzecia, a później będziecie mogli przeczytać teksty Kacpra Bartosiaka, Michała Cetnarowskiego i Andrzeja Pastuszka.
CZERNINA: SZKICE SERBSKIE (cz. 1)

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Ebr zaczynamy w 'Czerninie' publikować część tekstów z książki 'Polskie pisanie o boksie'. Dziś pierwsza część mojego reportażu, za tydzień druga, za dwa tygodnie trzecia, a później będziecie mogli przeczytać teksty Kacpra Bartosiaka, Michała Cetnarowskiego i Andrzeja Pastuszka.


VLOG RSC: MISMATCH, WERYFIKACJA CHIŃCZYKA, DWAJ PROSPEKCI

Andrzej Pastuszek i nowy odcinek jego Vloga RSC. Autor skomentował sobotni mismatch, czyli pojedynek wielkiego Saula Alvareza (55-1-2, 37 KO) ze słabiutkim Avni Yildirimem (21-3, 12 KO) o mistrzostwo świata wagi super średniej, pochylił się nad zweryfikowanym kilka dni temu Zhangem Zhilei (22-0-1, 17 KO). Możecie również wysłuchać ocenę dwóch ciekawych prospektów - Jareda Andersona (8-0, 8 KO) oraz Edgara Berlangi (16-0, 16 KO). Obaj panowie nie przepadają za walkami, które trwają więcej niż jedną rundę.


CZERNINA: POLSKIE PISANIE O BOKSIE (WYNIKI KONKURSU)

Czekaliście na to trzy lata, więc jeszcze chwilę poczekacie. Data startu przedsprzedaży, data marcowej premiery oraz szczegóły dystrybucji 'Polskiego pisania o boksie' zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu. Tymczasem sprawdźcie wyniki zeszłotygodniowego konkursu, zwycięzcy otrzymają dwie książki z autorskimi dedykacjami, wysłane w dniu premiery lub wcześniej.CZERNINA: POLSKIE PISANIE O BOKSIE (KONKURS)

Dzień premiery 'Polskiego pisania o boksie' uderzy wkrótce w scenę z impetem prawego prostego Wacha. W oczekiwaniu na egzekucję możecie wziąć dziś udział w konkursie. Zwycięzcy otrzymają trzy książki z autorskimi dedykacjami, wysłane w dniu premiery lub wcześniej.


POBOKSOWANE #1: W OBRONIE CANELO

Przed Wami wyczekiwany przez kibicowski lud pierwszy odcinek autorskiego cyklu Kacpra Bartosiaka - 'Poboksowane'. W swoim debiucie na Bokser.org Bartosiak skupia się na tegorocznej drodze Saula Alvareza do unifikacji wszystkich pasów w limicie 168 funtów.CZERNINA: POLSKIE PISANIE O BOKSIE (PREMIERA OKŁADKI)

Dzień premiery książki 'Polskie pisanie o boksie' nadciąga jak sierp na schaby Henia Średnickiego. Nieubłaganie. Dziś przed Wami okładka, za tydzień zostaną prawdopodobnie ogłoszone data startu przedsprzedaży i data premiery oraz szczegóły dystrybucji. Vielleicht kehrt von uns keiner mehr zuruck ins Heimatland.


OCZY NA OLIMP #15: STRACONY OLIMP

- Medal olimpijski to najwspanialsze osiągnięcie i zaszczyt, jakiego może dostąpić sportowiec. Wymieniłbym wszystkie tytuły mistrza świata na jedno złoto z igrzysk olimpijskich - powiedział Jeff Fenech, australijski bokser, uczestnik igrzysk olimpijskich w 1984 roku. Dosłowny cytat z wypowiedzi zawodowego mistrza świata w trzech kategoriach wagowych wydaje się być idealny do rozważań, który z polskich pięściarzy nie wskoczył na olimpijskie podium.

OCZY NA OLIMP #14: NAJLEPSI 35 LAT TEMU

Dziś w cyklu Oczy na Olimp odcinek historyczny w stylu kartki z kalendarza. Miesięcznik Boks rokrocznie publikował ranking najlepszych polskich pięściarzy minionego roku. W lutowym wydaniu z roku 1987 został przygotowany ranking tych, którzy 35 lat temu wiedli prym na naszych ringach.