NIEDZIELA W RINGU: RANKINGI ŚWIATOWE A POLSKI BOKS - CO DAJĄ PASY REGIO?

Obecnie w piętnastkach rankingów światowych mamy tylko sześciu przedstawicieli. To bardzo zły prognostyk, zwłaszcza gdy popatrzymy na sytuację sprzed dekady, kiedy na samych rozszerzonych listach WBC mieliśmy nawet 20 pięściarzy. Dlaczego tak mało bokserów posiada prawa pretendenta do mistrzostwa świata? Czy na pewno chodzi o brak talentów?


PREMIERA BOKSER.ORG PREMIUM: OFENSYWA PIĘŚCIARSKIEJ PUBLICYSTYKI

Dobry bokser zawsze chce się rozwijać dla siebie i kibiców, dlatego proponujemy Wam dział Premium. Będziemy w nim prezentować cykliczne teksty i materiały wideo naszych dziennikarzy - od wywiadów, przez autorskie programy, do felietonów i analiz. Premierowe odcinki mieliście już zresztą okazję poznać. Stawiamy na jakość i różnorodność, merytoryczne i ciekawe spojrzenia na boks, które skłaniają do dyskusji.


OCZY NA OLIMP #1 - PILOT

Minęło już 28 lat od... Nie! Na pewno nie dokończę tego zdania, którym niektórzy mniej lub bardziej obserwujący rodzimy boks olimpijski rozpoczynają niemal każdą dyskusję na temat jego kondycji i staje się to już z każdym rokiem coraz zabawniejsze. Dlatego też od dnia dzisiejszego w cotygodniowym cyklu, będącym częścią nowego projektu premium, który rozpoczął się na naszym portalu, będę podejmował różnorodną tematyką związaną z trzyrundową odmianą boksu.


BEZ CENZURY #1: W OPARACH ABSURDU

Jesienna, publicystyczna ofensywa portalu BOKSER.ORG trwa w najlepsze, a ja niezmiernie cieszę się, że mogę być jej częścią. Szkoda tylko, że muszę zaczynać od błądzenia w oparach absurdu. Pomysł WBC dotyczący utworzenia nowej kategorii wagowej, punktacja walki Łomaczenko vs Lopez, przekleństwo Demetriusa Andrade, ewentualny powrót Adamka. Absolutnie Bez Cenzury opowiem Wam dziś, jak bardzo w ostatnich dniach boks przekroczył granice przyzwoitości.


CZERNINA: ZWIERZĘCA RELIGIA. BOKS FILIPA HRGOVICIA (cz. 1)

'Małe pięści' i 'Tygodnik bokserski' przesunęły granice wrażliwości. 'Czernina' zbuduje tę wrażliwość na nowo. Wciąż będę pisał ikony biało-czerwonego terroru, dawał z siebie wszystką pychę dla sprawy, ale tym razem już do końca. Do dnia, w którym spłynie cała krew i nie będziecie mieć innych Bogów przede mną.


OGRÓD FURMANA (4): WALKA ŁOMACZENKO vs LOPEZ

Już za tydzień mega walka na szczycie wagi lekkiej pomiędzy Wasylem Łomaczenką (14-1, 10 KO) a Teofimo Lopezem (15-0, 12 KO). Zwycięzca zostanie ogłoszony bezdyskusyjnym mistrzem świata. I właśnie tej walce poświęciliśmy czwarty odcinek naszego cyklicznego programu z cyklu 'Ogród Furmana'. Zapraszamy!

OGRÓD FURMANA! DZIŚ PREMIERA NOWEGO FORMATU WIDEO NA BOKSER.ORG

Redakcja Bokser.org pragnie poinformować, że rusza z nowym cyklem wideo pod nazwą 'Ogród Furmana'. W każdy piątkowy wieczór redaktor naczelny Łukasz Furman będzie zajmował się najważniejszymi bokserskimi tematami. Już dziś premiera pierwszego odcinka! To jedna z wielu nowości, jakie pojawią się w niedalekiej przyszłości na łamach naszego serwisu.


PAMIĘTNE POLSKIE GALE #1: POLSAT BOXING NIGHT 1 (ADAMEK-GOŁOTA)

Polski boks zawodowy ma ponad 20 lat. To zdecydowanie krótki okres, nie zmienia to jednak faktu, że przez te lata odbyło się nad Wisłą kilka naprawdę ciekawych imprez, które przeszły do historii i o których mówi się do dziś. Przedstawiamy więc wspomnienie pierwszej edycji Polsat Boxing Night z 24 października 2009 roku, z pojedynkiem wieczoru pomiędzy Andrzejem Gołotą i Tomaszem Adamkiem.