VLOG RSC: CRAWFORD NADAL NIEPOKONANY!

Shawn Porter (31-4-1, 17 KO) pokazał charakter i umiejętności, ale został ostatecznie zatrzymany przed czasem przez Terence'a Crawforda (38-0, 29 KO), który nadal jest zawodnikiem niepokonanym. To była bardzo trudna przeprawa dla mistrza świata WBO wagi półśredniej. O tym pojedynku opowiedział w swoim najnowszym Vlogu RSC Andrzej Pastuszek.VLOG RSC: CZY BENAVIDEZ MOŻE ZAGROZIĆ CANELO?

Kyrone Davis pokonany, więc David Benavidez (25-0, 22 KO) zwrócił swój wzrok na Saula Alvareza (57-1-2, 39 KO). Czy wczorajszy zwycięzca będzie jakimkolwiek zagrożeniem dla wielkiego Canelo? Na ten temat wypowiedział się Andrzej Pastuszek w swoim Vlogu RSC. Andrzej skomentował również m.in. sensacyjne zwycięstwo Kiko Martineza (43-10-2, 30 KO), który wczoraj na gali w Sheffield brutalnie znokautował Kida Galahada (28-2, 17 KO) i zabrał mu tytuł mistrza świata federacji IBF.
POBOKSOWANE #14: GDY TRILLER STAJE SIĘ DRAMATEM

Czternasty odcinek popularnego cyklu 'Poboksowane' Kacpra Bartosiaka to refleksja na temat powrotów dawnych mistrzów, które są obecnie jednymi z najmocniej promowanych wydarzeń w zawodowym boksie. Dziś wraca 58-letni Evander Holyfield, jedyny w historii czterokrotny mistrz świata wagi ciężkiej. Do czego prowadzi to szaleństwo?
BOKS - ŚWIEŻE POWIETRZE W MOROWYM CZASIE

Witold Gadowski, publicysta, dziennikarz - osoba o twardych zasadach i umocowaniu w tradycji lubi jednoznaczne sytuacje, kiedy mężczyźni zachowują się jak mężczyźni - najlepszym przykładem jest prawdziwa rywalizacja w najstarszej dyscyplinie na naszych terenach. W wakacyjnym okresie zachęcamy do zapoznania się z krótkim tekstem na temat boksu.

WSTĘPNY PRZEGLĄD ZAWODNIKÓW PRZED IGRZYSKAMI W TOKIO (cz. 2)

Zapraszamy do lektury bardzo ciekawego tekstu Kacpra Bogdanowicza, przedstawiającego zawodników, których zobaczymy lub prawdopodobnie zobaczymy na igrzyskach w Tokio (sytuacja w Europie może się jeszcze zmienić). Dziś kategorie wagowe 69 kg, 75 kg i 81 kg, a przed igrzyskami przeczytacie jeszcze o najwyższych kategoriach. Lektura obowiązkowa dla miłośników boksu, którzy chcą poszerzać prawdziwą wiedzę.


CZERNINA Q AND A #4: WILDER, CHLANIE, DON KASJO vs BILL GATES

Od dziś w 'Czerninie' format Q and A będzie się ukazywał niemal co tydzień, nieregularnie przeplatany większymi tekstami. W dzisiejszym odcinku jak zwykle szerokie spektrum: od podboju Moskwy przez 'Dzikusa' z Alabamy, przez mistrzów, którzy przegrali walkę z alkoholem, do pojedynku Dona Kasjo z Billem Gatesem i monologu Pana Gogo. Towarzyszki i towarzysze - smacznego życzy awangarda związku.
CZERNINA: WALKA Z CIENIEM

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Ebr publikujemy w 'Czerninie' część tekstów z książki 'Polskie pisanie o boksie'. Dziś ostatni, bonusowy tekst - 'Walka z cieniem' Sławomira Majewskiego. W przyszłym tygodniu 'Czernina' wraca do dawnego trybu funkcjonowania.


CZERNINA: SZKICE SERBSKIE (cz. 3)

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Ebr publikujemy w 'Czerninie' część tekstów z książki 'Polskie pisanie o boksie'. Dziś ostatnia część mojego reportażu, za tydzień będziecie mogli przeczytać tekst Kacpra Bartosiaka, a później teksty Michała Cetnarowskiego i Andrzeja Pastuszka.