Jewgienij Tiszczenko (-91kg) to aktualny mistrz świata i olimpijski w wadze ciężkiej. Podczas rozgrywanych w Charkowie Mistrzostw Europy zakwalifikował się już do strefy medalowej i pozostaje głównym kandydatem do zwycięstwa. Ale na ukraińskim turnieju przytrafiła się mu już trudna przeprawa. I właśnie Wam ją zaprezentujemy - Rosjaninowi ostro postawił się Narek Manasyan z Armenii.

Joseph Ward (-81kg) to wielka gwiazda ringów olimpijskich. Najpierw zdominował kategorie młodzieżowe, zdobywając złoto Mistrzostw Świata juniorów i właśnie młodzieżowców. W gronie seniorów zdobył już brąz (2013) i srebro (2015) Mistrzostw Świata, a w 2011 oraz 2015 roku sięgnął po złoto Mistrzostw Europy. Na ringu w Charkowie broni tytułu mistrza Europy sprzed dwóch lat i jest już w półfinale, w którym zmierzy się z reprezentantem Włoch. Po drodze do półfinału pokonał między innymi Matusa Strniskę, a my teraz prezentujemy Wam nagranie z tej potyczki.

Muslim Gadżimagomedow (-81kg) olśnił polskich kibiców w 2015 roku, sięgając po złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy w wadze półciężkiej. Teraz jest już w półfinale 42. Mistrzostw Europy Seniorów, pokonując po drodze cenionego Petera Mullenberga z Holandii. Zobaczcie znakomitego i wciąż młodziutkiego Rosjanina w akcji.

Nikoloz Begadze (-91kg) z Gruzji półtora roku temu zabłysnął na polskiej ziemi, gdy w Kołobrzegu stanął na najwyższym podium Młodzieżowych Mistrzostw Europy w wadze ciężkiej. Na rozgrywanych w Charkowie ME w gronie seniorów wygrał pierwszą walkę, lecz w 1/8 przegrał z mocnym Holendrem Royem Korvingem. Jeszcze trochę pracy przed nim jak widać.

Mateusz Polski (-64kg) pokonał Wladislawa Baryshnika z Niemiec, awansował do ćwierćfinału trwających w Charkowie Mistrzostw Europy, ale tym samym również zapewnił sobie przepustkę do Mistrzostw Świata. Jeśli wygra kolejny pojedynek, będzie miał już zapewniony medal ME. Póki co prezentujemy Wam jego wczorajszą walkę.

NA ŻYWO: FINAŁ XLI MTB O CZARNE DIAMENTY

Znany i ceniony w przeszłości największy turniej juniorów w europie - 41 MTB o Czarne Diamenty zaczyna odzyskiwać dawny blask w Rybniku, gdzie przez trzy dni zawodnicy z Polski mogli zmierzyć się z reprezentacjami pięciu krajów. Zestawienie walk i wyniki w rozwinięciu.

NA ŻYWO: MIĘDZYNARODOWE GP MAŁOPOLSKI 2017 BRZESKO

Zapraszamy na czwartą w tym roku odsłonę cyklicznych turniejów - Międzynarodowych Grand Prix Małopolski. Dzisiejszą stolica pięściarskiej młodzieży jest cała Polska, bo właśnie 10 czerwca został ustanowiony Ogólnopolskim Dniem Boksu Olimpijskiego - Grand Prix idealnie wpisuje się dzisiejszą imprezą na wolnym powietrzu, promując tym samym naszą pięściarską sztukę.