NA ŻYWO: MISTRZOSTW MAŁOPOLSKI - FINAŁ

Pięściarskie zakończenie weekendu - nadajemy z Krakowa, gdzie rozpoczęły się finałowe starcia Mistrzostw Małopolski w Boksie Olimpijskim. Zestawienie walk i wyniki na bieżąco w rozwinięciu. Gośćmi w naszym studiu będą organizatorzy i ludzie, dzięki którym reaktywowano boks w Nowej Hucie, a poprowadzi je sędzia zawodowy Włodzimierz Kromka. Do pełni pięściarskich emocji dojdzie pożegnanie z amatorskim ringiem Sebastiana Rembeckiego.


NA ŻYWO: MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI 2020

No i ruszyliśmy - witamy na Mistrzostwa Małopolski, a do tego jeszcze w 70 rocznicę 'Hutnika'. Zobaczmy i posłuchajmy - bo komentować będzie sędzia boksu zawodowego Włodzimierz Kromka, a jego gościem m.in. Mariusz 'Wiking' Wach. Zestawienie walk w rozwinięciu.


RYSZARD LEWICKI vs RAFAŁ WOŁCZECKI - FINAŁ MP 2019 (-75kg)

Pojutrze na zawodowym ringu zadebiutuje Rafał Wołczecki, aktualny mistrz Polski wagi średniej młodzieżowców i wicemistrz Polski seniorów. W obu przypadkach w finałach spotykał się z Ryszardem Lewickim. Na młodzieżówce wygrał właśnie Wołczecki, lecz w finale seniorów nieznacznie lepszy był Lewicki. I właśnie ten pojedynek finałowy z Opola prezentujemy Wam poniżej.


WIDEO: WALKA DAMIAN KNYBA vs RADOSŁAW WICHER (+91kg)

Damian Knyba (+91kg) to aktualny mistrz Polski młodzieżowców i brązowy medalista w gronie seniorów, oczywiście w wadze super ciężkiej. W miniony weekend wystąpił w memoriale im. Zygmunta Krygiera. Spotkał się z Radosławem Wicherem, którego pokonał przez RSCI w drugiej rundzie. Prezentujemy Wam nagranie z tego pojedynku.NA ŻYWO: GREEN BELT CHALLENGE

Zaczynamy pięściarski weekend od znanego wszystkim kibicom pięściarstwa historycznego turnieju o Ciupagę Góralską. Wiele wspomnień, wielu zawodników tworzyło magię tego miejsca. Teraz czas na młodych. Grzegorz Proksa stał się teraz dobrym duchem turnieju, w którym to startuje także jego syn. Miło spojrzeć, jak dyscyplina przechodzi z ojca na syna, miło spojrzeć, jak młodzi walczą o swoją pozycję. Bądźmy częścią tego wydarzenia. Kibicujmy i udostępniajmy. Rozpiska wszystkich walk w rozwinięciu.
OSKAR SAFARYAN PO WYGRANEJ NAD KULIKIEM: CELEM IGRZYSKA W PARYŻU

- Głównym celem są oczywiście igrzyska w Paryżu, a po nich będę chciał boksować już zawodowo - mówi Oskar Safaryan (+91kg), który pomimo młodego wieku jest aktualnym Mistrzem Polski w gronie seniorów. I jeśli dalej będzie się tak rozwijał, może rzeczywiście mieć szanse na kwalifikację olimpijską w 2024 roku. Wczoraj Oskar pokonał na punkty Adama Kulika, który w ostatnich miesiącach był 'jedynką' naszej reprezentacji.
WAŻENIE: OSKAR SAFARYAN vs ADAM KULIK (+91kg)

Adam Kulik od jakiegoś czasu jest numerem jeden naszej wagi super ciężkiej. Ale to Oskar Safaryan zdobył złoto Mistrzostw Polski. W piątkowy wieczór spróbują sobie i trenerom udowodnić, kto powinien reprezentować nasz kraj na imprezach międzynarodowych. Na rozgrzewkę zobaczcie obu na wadze.WIDEO: CENTRUM MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W SZCZECINIE

W poniedziałek ruszył kolejny nabór do klas sportowych o profilu pięściarskim. W szkole Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie, we współpracy z BKS Skorpion Szczecin, swoje umiejętności mogą rozszerzać młodzi adepci pięściarstwa. Wnioski można składać internetowo w Centrum Mistrzostwa Sportowego. A poniżej film promujący tę inicjatywę.


NA ŻYWO: 'PAWEŁ SKRZECZ ZAPRASZA...'

Są miejsca, gdzie trzeba zacząć, są miejsca gdzie zawodnicy weryfikują swoje ciężkie przygotowania na salach treningowych, a takim miejscem jest bez wątpienia Akademia Walki w Warszawie przy Kinowej, gdzie na cykliczną, jednodniową imprezę ściąga każdorazowo blisko setka zafascynowanych trudną dyscypliną, jaką jest boks. Dla miłośników, będzie to swego rodzaju rozgrzewka przed zawodowymi starciami dzisiejszej nocy.
WIDEO: MATEUSZ MASTERNAK vs PAUL OMBA BINGOLO (-91kg)

Mateusz Masternak (-91kg) będzie miał dwie szanse na kwalifikacje olimpijską - w marcu w Londynie oraz maju w Paryżu. Póki co w ramach przygotowań wystartował w Bułgarii, gdzie przegrał po dyskusyjnym werdykcie z Francuzem Paulem Ombą Biongolo, brązowym medalistą Mistrzostw Europy. Prezentujemy Wam teraz nagranie z tej potyczki. Oceńcie sami.