DUŻE WYGRANE KATIE TAYLOR I SENIESY ESTRADY

Walka Canelo vs Kowaliow była tak dużym wydarzeniem, że wszystkie inne wczorajsze pojedynki musiały znaleźć się w jej cieniu. Między innymi mowa tutaj o ważnych walkach w boksie kobiet, a w szczególności o zwycięstwach Katie Taylor (15-0, 6 KO) i Seniesy Estrady (17-0, 8 KO).CHANTELLE CAMERON: NIE BĘDĘ BEZCZYNNIE CZEKAŁA NA KATIE TAYLOR

Brytyjka Chantelle Cameron (11-0, 7 KO) zmierzy się 9 listopada w londyńskiej York Hall z byłą mistrzynią świata, Argentynką Anahi Ester Sanchez (19-4, 11 KO). Starcie ma status eliminatora do walki z obecną mistrzynią WBC i WBA Jessicą McCaskill (8-2, 3 KO), która w sobotę wygrała z Ericą Anabellą Farias. Co ciekawe, Cameron pokonała w lipcu Anishę Basheel w eliminatorze WBC i uzyskała status obowiązkowej pretendentki do walki z królową wagi lekkiej, Katie Taylor.

MŚ KOBIET: DRAMAT ELŻBIETY WÓJCIK, PORAŻKA KINGI SZLACHCIC

Wicemistrzyni Europy seniorek Elżbieta Wójcik (75 kg) odpadła dziś z mistrzostw świata w Ułan Ude w wyjątkowo przykrych okolicznościach. Polka doznała fatalnej kontuzji podczas swojej pierwszej walki w turnieju - w 1/8 finału z Litwinką Iwetą Lesinskyte - i nie była w stanie kontynuować pojedynku. Porażkę 0:5 w starciu z Tajwanką Yu-Ting Lin poniosła natomiast dzielnie walcząca Kinga Szlachcic (57 kg).


HEATHER HARDY NA DOPINGU W WALCE Z AMANDĄ SERRANO

Heather Hardy (22-1, 4 KO) karierę w boksie łączy z występami w MMA. 13 września Amerykanka stanęła w szranki z Amandą Serrano (37-1-1, 27 KO), a w stawce walki znalazły się pasy WBO i tymczasowy WBC wagi piórkowej. 'The Heat' przegrała walkę wyraźnie na punkty, a teraz okazuje się, że wspomagała się przed walką zakazanymi środkami.
SKŁAD KADRY POLSKI NA MISTRZOSTWA ŚWIATA SENIOREK W UŁAN UDE

Rosyjska Buriacja, a właściwie jej stolica Ułan Ude, będzie od 3 października areną mistrzostw świata seniorek w boksie. Znamy już skład polskiej kadry, jaki wybrała prowadząca biało-czerwone Karolina Michalczuk. Przypomnijmy, że podczas sierpniowych mistrzostw Europy Polki wywalczyły trzy medale: dwa srebrne (Elżbieta Wójcik i Aneta Rygielska) i jeden brązowy (Sandra Kruk).


ME SOFIA: DZIEWCZYNY LUBIĄ BRĄZ

Mistrzostwa Europy juniorek i juniorów (wg EUBC młodzieżowe) dla naszej reprezentacji skończone - Polki powracają z brązowymi medalami. Dla sympatyków dobrego boksu kobiet, bo nasi juniorzy poza podium - pozostaje mocny lokalny, międzynarodowy turniej w Gliwicach - we wtorek dalsza część eliminacji.


ME SOFIA: ŚWIETNY WYSTĘP POLEK

Polski Boks Olimpijski ma się dobrze, po seniorkach z kolejnych Mistrzostw Europy 4 medale przywiozą nasze reprezentantki, ale w niedzielą spróbują dołączyć do nich dwaj juniorzy. Szczegóły w bezpośredniej relacji z Sofii.


ME W ALCOBENDAS: WRACAMY Z DWOMA SREBRAMI I BRĄZEM

Elżbieta Wójcik i Aneta Rygielska przegrały dziś w finałach mistrzostw Europy w Alcobendas. O braku szczęścia może mówić Aneta, która była o włos od zwycięstwa. Kadra prowadzona przez Karolinę Michalczuk (na zdjęciu) wraca zatem do Polski z trzema medalami: dwoma srebrnymi i jednym brązowym, który wywalczyła Sandra Kruk. Możemy oczywiście mówić o dużym - mimo słabszej niż zwykle obsady mistrzostw - sukcesie Polek.


ME W ALCOBENDAS: ELŻBIETA WÓJCIK I ANETA RYGIELSKA W FINAŁACH!

Polska kadra prowadzona przez Karolinę Michalczuk święci tryumfy na mistrzostwach Europy seniorek w Alcobendas. Dziś dwie Polki awansowały do finałów, a jedna zakończyła turniej z brązowym medalem. Jutrzejsze, decydujące starcia mogą nam więc przynieść dwa złota i bardzo na to liczymy, bo nasze zawodniczki pokazują w Hiszpanii prawdziwą klasę. Oto relacje z dzisiejszych występów Polek.


CZEKAMY JUŻ TYLKO NA POLSKĄ KADRĘ

Kadra narodowa seniorek, a także juniorki i kadetki, będą miały okazję na starcia z najróżniejszymi technikami świata, a to wszystko na miejscu, w przepięknej hali Jasna 31, gdzie potwierdziły start ekipy z 16 krajów na XIV Międzynarodowych Mistrzostwach Ślaska. Szczegóły w rozwinięciu.

MISTRZOSTWA EUROPY SENIOREK W ALCOBENDAS: WYNIKI LOSOWANIA POLEK

Dziś w hiszpańskim Alcobendas rozpoczną się mistrzostwa Europy seniorek w boksie. Reprezentacja Polski - na czele z trenerką Karoliną Michalczuk i trenerem Wołodymirem Dołhunem - jest już po losowaniu. W tym roku może być naszym zawodniczkom troszkę łatwiej, przynajmniej na papierze. Głównym celem są bowiem teraz październikowe mistrzostwa świata w Rosji i niektórych zawodniczek z czołówki w Hiszpanii nie zobaczymy.