HAMMER MARZY O IGRZYSKACH, WYGRAŁA Z WICEMISTRZYNIĄ EUROPY

Christina Hammer (26-1, 12 KO) przez lata była mistrzynią świata wagi średniej w boksie zawodowym. W grudniu ubiegłego roku poinformowała media, że zamierza walczyć o występ na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Jej największą rywalką jest Sarah Scheurich, która walczyła w barwach Niemiec w niedokończonych kwalifikacjach w Londynie. W ubiegłym tygodniu 30-letnia Hammer pokonała 5-0 obecnie swoją największą przeciwniczkę.


PĘKALSKA ATAKUJE TRON MISTRZYNI EUROPY

Grupa Babilon Promotion otwiera rok 2021 od studyjnej gali, na której o mistrzostwo Europy kategorii muszej powalczy niepokonana Ewelina Pękalska (4-0). Rywalką 34-letniej Polki - w przeszłości znakomitej amatorki - będzie była pretendentka do tytułu mistrzyni świata, Finka Lotta Loikkanen (6-1, 2 KO). Starcie pań to walka wieczoru gali, która odbędzie się 29 stycznia. Transmisja na kanałach grupy Polsat oraz w aplikacji ipla.'WILK Z GLIWIC'

'Wilk z Gliwic' czy może 'Pchełka' z Kłonów? Tak czy inaczej Gliwice, bez tego co robi ten Pan nigdy nie byłyby tak znane. O takiej promocji mogą tylko marzyć inne miasta. Kto by pomyślał 20 lat temu, że świat rozpozna Śląsk właśnie dzięki niemu, dzięki dyscyplinie, którą On tak pokochał - tacy ludzie tworzą świat, tacy ludzie to żywa legenda. Długa historia w pół godziny.
SAUNDERS-MURRAY: POLKA ZAWALCZY NA GALI EDDIEGO HEARNA

Pandemia to dla wielu pięściarzy i pięściarek moment przejściowy, to czas, w których sportowo niewiele się dzieje. Nie może o tym powiedzieć Dorota Norek (6-1, 1 KO), przed którą jedno z największych wyzwań w karierze. Polka już 4 grudnia na gali Matchroom Boxing skrzyżuje rękawice z Shannon Courtenay (5-1, 2 KO). Grupa Eddiego Hearna oficjalnie potwierdziła ten pojedynek dziś na Twitterze.


LAURA GRZYB: DOŚWIADCZENIE TO JEDEN Z ATUTÓW NOWEGO TRENERA

- Praca z trenerem Piotrem Wilczewskim będzie dla mnie z wielką korzyścią. Doświadczenie aż bije od niego na odległość  mówi Laura Grzyb (4-0, 3 KO), która pod wodzą nowego szkoleniowca zadebiutuje 18 grudnia na gali Tymex Boxing Night 15. Pięściarka Tymex Boxing Promotion zmierzy się z pochodzącą z Dominikany Enerolisą De Leon (6-3-2, 2 KO). Transmisja w TVP Sport.


BRODNICKA PO UTRACIE PASA: ZROBIŁAM WSZYSTKO, CO W MOJEJ MOCY

Ewie Brodnickiej (19-0, 2 KO) zabrakło wczoraj w Las Vegas 0,05 kilograma, by zmieścić się w limicie niemal 59 kilogramów (130 funtów) na ważeniu przed walką z Mikaelą Mayer (13-0, 5 KO). Tym samym Polka straciła pas mistrzyni świata WBO wagi super piórkowej, który będzie dziś mogła zdobyć jedynie Amerykanka. Brodnicka zabrała już natomiast głos po ważeniu.

MAYER: JESTEM LEPSZA OD BRODNICKIEJ W KAŻDYM ELEMENCIE

Już w najbliższą sobotę, 31 października w Las Vegas mistrzyni świata WBO wagi super piórkowej, Ewa Brodnicka (19-0, 2 KO) zmierzy się z Mikaelą Mayer (13-0, 5 KO). Amerykanka twierdzi, że jest numerem jeden swojej kategorii i zapewnia o wszechstronnym przygotowaniu na walkę z Polką. Mayer ma być w stu procentach gotowa na styl Brodnickiej i narzucić swoje warunki.
MIKAELA MAYER KRYTYKUJE EWĘ BRODNICKĄ: JEST BARDZO NAIWNA

Już za dwa tygodnie, 31 października w Las Vegas mistrzyni świata WBO wagi super piórkowej, Ewa Brodnicka (19-0, 2 KO) zmierzy się z Mikaelą Mayer (13-0, 5 KO). Amerykanka twierdzi, że Polka odznacza się wyjątkową naiwnością, gdy wskazuje na braki w boksie ćwierćfinalistki igrzysk w Rio i brązowej medalistki mistrzostw świata z 2012 roku.