NAWIĄZAŁY DO 'DOBRYCH CZASÓW'

Zofia Stachowiak potwierdziła swoją mistrzowską pozycję w Europie, przypieczętowując sukces piękniejszej części naszej kadry dołączając do srebra i dwóch brązowych krążków. Dziękujemy za medale Mistrzostw Europy Kadetów i Kadetek. Relacja z Galati w rozwinięciu.RATUJĄ HONOR POLSKIEGO BOKSU

Wspaniały dzień polskich dziewcząt - płeć piękna, broni statusu rodzimego, olimpijskiego pięściarstwa. Rozmywająca się metodyka rozwoju męskiej dyscypliny ustępuje pola wrodzonej zawziętości kobiecej natury, co przełożyło się już na cztery medale Mistrzostw Europy w Galati.KOMPLET MEDALI POLEK

Polki na imprezach zagranicznych ratują honor naszych pięściarzy. Usti n. Łabą. Sukces Sandry Kruk. Polka zajęła 1 miejsce, wygrywając z Białorusinką Heleną Brujewicz. Drugą lokatę wywalczyła Natalia Rok, przegrywając walkowerem z Turczynką Besenaz Cakiroglu. Mistrzyni Europy za burtą.CLARESSA SHIELDS O WALKACH Z THURMANEM, PORTEREM I GOŁOWKINEM

Jedna z najlepszych pięściarek na świecie, absolutna królowa wagi średniej Claressa Shields (9-0, 2 KO) wielokrotnie wyrażała sprzeciw wobec nierównego traktowania mężczyzn i kobiet w boksie. Tym razem 'T-Rex' idzie o krok dalej i twierdzi, że dałaby sobie radę w walkach z bokserami czołówki wagi półśredniej, a także z samym Giennadijem Gołowkinem.


KATIE TAYLOR W WIELKIEJ WALCE UNIFIKACYJNEJ 1 CZERWCA

Zawodowy boks kobiet nabiera większego wymiaru. W ostatni weekend oglądaliśmy pojedynek Claressy Shields z Christiną Hammer, a już wkrótce kolejne historyczne starcie. Mistrzyni świata IBF, WBA i WBO w wadze lekkiej, wspaniała Katie Taylor (13-0, 6 KO) zmierzy się z mistrzynią WBC, Belgijką Delfine Persoon (43-1, 18 KO) 1 czerwca, podczas gali Joshua vs Miller w Nowym Jorku.


PIERWSZA W HISTORII OFICJALNA WALKA IRAŃSKIEJ PIĘŚCIARKI

Po czterech latach treningu w opuszczonych piwnicach i na wzgórzach wokół Teheranu, Sadaf Khadem została w sobotnią noc pierwszą irańską bokserką w historii, która stoczyła oficjalną walkę. Odbyła się ona według reguł boksu olimpijskiego we francuskiej miejscowości Royan i została nagłośniona przez europejską prasę. Teraz jednak Khadem czeka powrót do ojczyzny, gdzie grozi jej więzienie.
CLARESSA SHIELDS I CHRISTINA HAMMER W LIMICIE (WIDEO)

Już dziś w nocy polskiego czasu czeka nas największy pojedynek w historii kobiecego boksu: Christina Hammer (24-0, 11 KO) kontra Claressa Shields (8-0, 2 KO) w Atlantic City. Stawką jest absolutne panowanie w kategorii średniej, Amerykanka posiada bowiem pasy WBC, WBA i IBF, a Niemka WBO. Obie zawodniczki zmieściły się wczoraj w limicie wagowym.
CHRISTINA HAMMER O WALCE Z CLARESSĄ SHIELDS

Już 13 kwietnia czeka nas walka, którą w Stanach Zjednoczonych reklamuje się jako największy pojedynek w historii kobiecego boksu: Christina Hammer (24-0, 11 KO) kontra Claressa Shields (8-0, 2 KO) w Atlantic City. Stawką jest absolutna dominacja w wadze średniej, faworyzowana Amerykanka posiada bowiem pasy WBC, WBA i IBF, a Niemka WBO. Hammer zachowuje spokój i podkreśla swoje atuty.
EGZAMIN PO POLSKU

Grudziądz. Mistrzostwa Polski seniorek i juniorek. Wydarzenie to jest sprawdzianem polskich pięściarek do zbliżających się turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich w Tokio.


DUŻY SUKCES KARINY KOPIŃSKIEJ WE FRANCJI

Najcenniejsze zwycięstwo w swojej dotychczasowej karierze odniosła wczoraj w Besancon zawodniczka grupy Silesia Boxing, Karina Kopińska (11-28-4, 3 KO). Polka pokonała bardzo mocno faworyzowaną, wysoko notowaną Francuzkę Myriam Dellal (17-8-3, 2 KO), jedną z najlepszych bokserek wagi lekkiej i super piórkowej w Europie.


ZA TRUDNY ROSYJSKI TEST

Władykaukaz. Młodzieżowe mistrzostwa Europy U-22. Po wygraniu dwóch walk Agata Kaczmarska przegrała finał, zaś Aleksandra Smuklerz także zeszła z ringu pokonana. Obie zadowoliły się srebrnymi medalami.


DWA FINAŁY POLEK

Dwie podopieczne Sławomira Żeromińskiego zawalczą o najwyższy stopień podium z reprezentantkami gospodarzy Młodzieżowych mistrzostw Europy U-22. Relacja przed finałami z dalekiego Władykaukazu.


NATALIA MARCZYKOWSKA ZA BURTĄ MME

Trwa rywalizacja o medale w europejskim czempionacie zaplecza seniorskiego boksu. Po przekonujących zwycięstwach czas na gorycz przegranej. Na placu boju, z grona biało-czerwonych, pozostały jedynie dwie zawodniczki z jednego klubu - Radomiak Radom. Trzymamy kciuki za kolory medali!