PIERWSZY TURNIEJ NOWEGO ROKU

Są już pierwsze zgłoszenia na II Ogólnopolski Turniej - to okazja do rozruchu poświątecznego, a także odwiedzenia malowniczej Boguchwały. W inauguracji nowego roku pięściarskiego, będą uczestniczyć kamery BOKSER.ORG - które wraz z komentarzem eksperta i sędziego boksu zawodowego Włodzimierza Kromki - przeprowadzą bezpośredni przekaz z tego wydarzenia. Szczegóły w rozwinięciu.


FERIE Z BOKSEM - ZAKOPANE

Atrakcja dla sympatyków pięściarstwa - kolejny raz 'UKS Gladiator Warszawa' wraz z klubem 'Box Garda' zaplanowali dla Was obóz w Zakopanem. W ośrodku trenuje wiele klubów - także zagranicznych. Program i szczegóły w rozwinięciu.
MAŁE PIĘŚCI: SZLAKIEM AWANTUR

Dziś czeka Was premiera szkicu fragmentu księgi plugawej, którą pod koniec 2017 roku opublikuje wydawnictwo Gniew Boży. ''Szlakiem awantur. Brudny przewodnik po powojennej Warszawie'' to rzecz poświęcona wszystkiemu, co w stolicy najpiękniejsze: meczom bokserskim, ulicznej przemocy, drobnej i zorganizowanej przestępczości, szeroko pojętej sztuce marginesu.


KALENDARZ KIBICA 2017

Przyzwyczailiśmy już Was do naszego kalendarza imprez pięściarskich. Niestety w nadchodzącym roku zabraknie w nim miejsca na starty w Światowej Lidze WSB, ale być może pojawi się planowana Krajowa Liga z zagranicznymi akcentami. Wszystko w rękach nowo wybranych sterników PZB. Prezentujemy kalendarz, który pozwoli zaplanować terminy wyjazdów dla kibiców, trenerów i zawodników na nowy, bokserski 2017 rok w Polsce.70 LAT MINĘŁO - CWZS ZAWISZA BYDGOSZCZ

Ponad 400 zaproszonych gości, w tym polityki, biznesu, sportu - stawiło się na obchodach siedemdziesięciolecia CWZS Zawisza. Prowadząca jubileusz - dziennikarka TVP Paulina Chylewska - powitała także licznie przybyłych, tych którzy tworzyli i tworzą historię sekcji bokserskiej w Bydgoszczy. Zapraszamy do relacji.


NIE ŻYJE 'CIEJU' O SILNYM CIOSIE

Jeszcze przed świętami zmarł były pięściarz bydgoskiego Związkowca, Czesław Buczkowski. Boksował w latach 40. i 50. ub. stulecia w wadze półśredniej i lekkośredniej. Występował w jednej drużynie z Leczkowskim, Baranowskim, Rinke i Borowiczem.WALCZYMY DLA CENDROWSKIEGO - XXXVI ZŁOTA RĘKAWICA WISŁY

W tym roku 'Złote Rękawicy Wisły' będą wyjątkowe, bo nie tylko z podpisami znanych zawodników, ale cały trzydziesty szósty turniej odbędzie się pod hasłem 'Walczymy dla Mariusza Cendrowskiego', a podczas transmisji na żywo w trakcie gali finałowej przeprowadzona zostanie licytacja m.in. rękawic z podpisami Wacha, Pudzianowskiego, Gamrota, Kornika, Jurasa, Różala, Mańkowskiego. Do aukcji dołączą koszykarki Can Pak oraz piłkarze Wisły Kraków.STERNICY POLSKIEJ KADRY

Czy będzie to prezent, czy kukułcze jajo? Odpowiedź poznamy przed świętami Bożego Narodzenia. Wyniki konkursu na najważniejsze stanowiska na kolejne cztery lata w kierowaniu rozwojem największych talentów Polskiej Sztuki Szermierki na Pięści - termin nadsyłania zgłoszeń 15 grudnia. Prezentujemy wolne etaty i wymagania dla kandydatów.


WYCHOWANIE PRZEZ BOKS - TURNIEJ W ŁODZI

Wiele osób oburza się na słowo wychowanie przy dyscyplinie jaką jest boks. Dla wielu wydaje się to nie mające sensu połączenie, ale dlaczego nie? Może większość dowie się tego na kolejnym turnieju, którego hasłem przewodnim jest własnie wychowanie przez boks.


ZEBRANIE TRENERÓW WMOZB - KALENDARZ 2017

Trenerzy wiodących klubów z Mazowsza spotkali się wczoraj, aby przygotować kalendarz spotkań i system przygotowań do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, której organizatorem na rok 2017 będzie własnie Mazowsze. Zachęcamy pozostałe OZB do nadsyłania informacji o planowanych turniejach, meczach i zawodach, a nawet sobotach bokserskich - przyszli zawodnicy i kibice, bardzo chcieliby poznać terminy konfrontacji nie tylko centralnych ale regionalnych czy wręcz lokalnych.