MATEUSZ POLSKI Z MEDALEM MISTRZOSTW EUROPY!

Znakomicie spisał się Mateusz Polski (-64kg) podczas dzisiejszej serii południowej. Nasz reprezentant po wolnym losie w eliminacjach i wygranej w 1/8 nad Niemcem, przed momentem pokonał wyraźnie faworyzowanego Lorenzo Sotomayora i awansował do strefy medalowej Mistrzostw Europy w boksie!8 ZŁOTYCH MEDALI DLA KUBY W MISTRZOSTWACH PANAMERYKAŃSKICH

Pisaliśmy o tym, że Uzbekistan zdominował Mistrzostwa Azji, zdobywając na ringu w Taszkiencie aż 9 złotych medali. Niemal taką samą dominację na kontynentach amerykańskich potwierdzili Kubańczycy. Wczoraj w Tegucigalpie (Honduras) zakończyły się Mistrzostwa Panamerykańskie, które oprócz medalistów wyłoniły także 60 uczestników Mistrzostw Świata w Hamburgu.


II MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ IM.PIETRZYKOWSKIEGO

W sobotę będziemy cieszyć się z medalu Mistrzostw Europy w Charkowie (Ukraina), a młodzi zawodnicy marzenia o takich startach przekuwają na krajowych imprezach zdobywając cenne, ringowe doświadczenie - II Międzynarodowy Memoriał im. Zbigniewa Pietrzykowskiego tego samego dnia rusza w samo południe.


DESER PO POLSAT BOXING NIGHT

Po sobotnich emocjach na finale Mistrzostw Europy na Ukrainie i nocnej gali w Gdańskiej Ergo Arenie  w niedzielę powróćmy do rodzimego szlifu pięściarzy Olimpijskich - kibiców zapraszamy do Gdyni na Plac Grunwaldzki, gdzie w ringu zobaczymy Bombardierów z Wybrzeża.
MISTRZOSTWA EUROPY: WYGRANA STAWIREJA (+91kg) W 1/16 FINAŁU

Aleksander Stawirej (+91kg) podczas marcowych mistrzostw kraju odprawił z turnieju dwóch faworytów - Kamila Bodziocha oraz Rogera Hryniuka. Przegrał dopiero w finale z Pawłem Wierzbickim, ale wcześniej rzucił go mocnym prawym na deski. Przebojem wdarł się do reprezentacji, a dziś wygrał pierwszą walkę na rozpoczętych właśnie Mistrzostwach Europy!
AZJA WYŁONIŁA MISTRZÓW I UCZESTNIKÓW MŚ

Tylko dwa dni dzielą nas od pierwszych walk 42. Mistrzostw Europy Seniorów, które odbędą się w Charkowie, zaś w dalekiej Tegucigalpie od czterech dni trwają 12. Mistrzostwa Panamerykańskie (kobiet i mężczyzn). Wspólnym mianownikiem obu zawodów są Mistrzostwa Świata w Hamburgu, gdyż najlepsi zawodnicy ww. turniejów będą walczyć o prymat na świecie. Swoich przedstawicieli wyłonili już przed miesiącem Azjaci.