START PIĄTEGO SEZONU MGPM

Choć powoli, ale systematycznie z roku na rok zapełnia się kalendarz cyklicznymi imprezami, dając tym samym podwaliny w najważniejszy aspekt wychowania dzieci i młodzieży w trudnej dyscyplinie. To właśnie dzięki takim inicjatywą mają gdzie zabłyszczeć talenty. To dzięki takim startom hartują się przyszli mistrzowie. Program na 2019 w rozwinięciu.


RUSZA DRUGA KOLEJKA EKSTRA LIGI

Miniony rok przetarł szlak dla drużyn startujących w Ekstra Lidze Boksu Olimpijskiego. Nadszedł moment, aby rozpocząć zmagania w kolejnej edycji, której świadkami inauguracji będziemy w Wałbrzychu. W marmurowym mieście spotkają się zawodnicy Imperium z reprezentacją okręgu zachodniopomorskiego - liderem minionej kolejki. Jak poradzi sobie nowicjusz z doświadczonym Skorpionem? Zapowiedź wideo.


MECZ POLSKA vs NIEMCY - ZAPOWIEDŹ

Krzysztof Szot reanimuje boks w Myszkowie? Wszyscy aktywni na pewno będą na meczu, bo warto być świadkiem takich chwil. Czy to będzie przedsmak powracającego z 'rybnickiej banicji' Międzynarodowego Turnieju o Czarne Diamenty? - na pewno ten temat zostanie poruszony w studio. Zapraszamy.


POLACY LEPSI OD NIEMCÓW

Kadra narodowa seniorów przebywająca na zgrupowaniu we Władysławowie pokonała w międzynarodowym meczu ekipę Niemiec 18-6. Punkty dla Biało-Czerwonych zdobyli: Jakub Słomiński (52 kg), Jarosław Iwanow (56 kg), Radomir Obruśniak (60 kg), Mateusz Polski (64 kg), Damian Durkacz (64 kg), Rafał Perczyński (75 kg), Sebastian Wiktorzak (81 kg), Tomasz Niedźwiecki (91 kg) i Adam Kulik (+91 kg).PORAŻKI POLAKÓW W TURNIEJU COLOGNE WORLD CUP

Występ reprezentantów polskich klubów (sześciu Polaków oraz Gruzin Ucha Maisuradze i Ukrainiec Witalij Burłak z SAKO Gdańsk) w turnieju Cologne Boxing World Cup w Kolonii (dawniej Chemiepokal) zakończył się całkowitym niepowodzeniem. Ww. zawodnikom nie udało się wygrać ani jednej walki.


JEST GRAND PRIX JEST SZANSA

Zbliża się kolejne Grand Prix Skorpiona - szansa dla kibiców, aby zobaczyć wyrównane pojedynki w różnych kategoriach wiekowych - to szerokie spektrum kultury pięściarskiej, a druga odsłona to także występ kadry Juniorów i Juniorek z Polski i Ukrainy, więc jest szansa na podniesienie poziomu sportowej rywalizacji w najlepszym ośrodku w kraju. Szczegóły w rozwinięciu.


DED BOXING CUP 2019 - KARPACZ

Zapraszamy na inaugurację ciekawego i dobrze zapowiadającego się starcia, odradzającego się 'Walecznego Ducha' Dolnego Śląska z reprezentacjami innych krajów - kto dokładnie zawalczy, dowiemy się po oficjalnej ceremonii ważenia, ale już teraz zapraszamy na dwa dni walk do Karpacza. Szczegóły w rozwinięciu.
PAWEŁ SKRZECZ ZAPRASZA - EDYCJA Z MISTRZOSTWAMI KADETÓW

Czego można się spodziewać w Akademii Walki - na pewno dobrego boksu w wykonaniu tych młodszych jak i bardziej zaawansowanych - ruszyły zgłoszenia, więc już warto zaplanować swój udział jako zawodnik, czy jako kibic. Marka turnieju 'Paweł Skrzecza Zaprasza' gwarantuje, że będzie co oglądać - zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić - dlatego warto, choć na chwilę zajrzeć w sobotnie popołudnie na salę przy Kinowej w Warszawie.BOKS DLA WSZYSTKICH

Na początek kwietnia przewidziano ciekawą inicjatywę dla wszystkich chcących sprawdzić się w ringu. Sobota bokserska została podzielona na cztery grupy - szczegóły w rozwinięciu.MAZOWSZE Z KOLEJNYM TURNIEJEM

To, że na Mazowszu 'nie działo się dobrze', wiemy nie od dziś, ale to co zaczęło się dziać w ostatnim czasie, daje pozytywne odczucia dla naszej dyscypliny. Podwarszawski Pruszków pieczętuje pozytywne zmiany, a jak przystało na młody turniej, ruszają jeszcze z przytupem - walkami o Puchar Mazowsza Kadetów. Szczegóły w rozwinięciu.


MIĘDZYNARODOWY MEMORIAŁ RYSZARDA JARNOTA

Zostało niewiele czasu, ale to nie oznacza, że należy odpuścić tegoroczną edycję Międzynarodowego Memoriału Ryszarda Jarnota, tym bardziej, że jest organizowany przez reaktywowany klub 'Akademia Bokserska' Libiąż, który ostatnio chętnie wspierają: Starostwo Powiatowe Chrzanów i Urząd Miasta Libiąż oraz Libiąskie Centrum Kultury, co nie jest bez znaczenia dla naszej dyscypliny.


WIDEO: KOLEJNY TRENER Z PASJĄ

Przedstawialiśmy już sylwetki trenerów, więc czas na kolejnego - Emin Huseynov z małej miejscowości Kętrzyn, do której trafiały już ważne imprezy. Warto wysłuchać co ma do powiedzenia o dyscyplinie przepełniającej serce trenera. Zapraszamy do obszernego wywiadu.


CZAS NA MISTRZOSTWA POLSKI

Już od poniedziałku startują juniorzy do walk o tytuł Mistrza Polski za rok 2019. Lokalni kibice na pewno śledzić będą zmagania Mateusza Tomalczyka, Adama Dzwoniarkiewicza, Roberta Brazdysa i Dominika Wojtczaka, wychowanków klubu organizującego tegoroczny czempionat. Informacje w rozwinięciu.


MME U-22: KACZMARSKA W PÓŁFINALE, PORAŻKI MĘŻCZYZN

Z młodzieżowych mistrzostw Europy U-22, rozgrywanych w rosyjskim Władykaukazie, polscy bokserzy wracają na tarczy. Dziś odpadli ostatni nasi reprezentanci w gronie mężczyzn - Damian Durkacz (Concordia Knurów) w wadze lekkopółśredniej i Piotr Szczukowski (Sako Gdańsk) w półciężkiej. Zwycięstwo odniosła natomiast wczoraj broniąca tytułu Agata Kaczmarska, a wciąż czekamy na wyniki występów Natalii Marczykowskiej i Aleksandry Smuklerz.


WIDEO: TRENERZY ZE SZCZECINA I WARSZAWY ZAPRASZAJĄ

Największy ośrodek szkoleniowy w Szczecinie, jest na topie, bo ma potwierdzenie w wynikach sportowych swoich jak i przyjezdnych wychowanków, którzy w pięściarskiej kuźni przy ulicy Wąskiej 16 szlifują się na przyszłe diamenty dyscypliny. Dołączyła do nich także stolica, która do tej pory pozostawała w głębokich otchłaniach niebytu. Zapraszamy do wysłuchania, krótkich prezentacji.


NARESZCIE WYGRANE

Na dalekim Kaukazie rozgrywają się boje o podium młodzieżowego czempionatu, a Polacy wreszcie z medalami i to w dobrym stylu. Okazuje się, że z odpowiednim zapleczem trenerskim i nieugiętą postawą, nasi reprezentanci wygrywają z naprawdę mocnymi rywalami. Gratulacje.


DOTARLI DO PÓŁFINAŁÓW

Helsinki trudne do przeskoczenia - 38 międzynarodowy turniej seniorów 'Gee Bee'. Dwoje Polaków awansowało do strefy medalowej i to wszystko! Najniższe stopnie podium 'muszą' wystarczyć w tym roku.

PUCHAR SERC - ZAPOWIEDŹ

Wszystko czego można się spodziewać po imprezie na Zabłociu zobaczymy podczas Gali Puchar Serc - zaczniemy od hejnału, który odgrywany jest normalnie na wieży Mariackiej, a tym razem zabrzmi na ringu przy Ślusarskiej - emocje sportowe przeplatać się będą z kulturalnym tchnieniem Krakowa.