KURS SĘDZIEGO NA MAZOWSZU

Jest szansa na zdobycie uprawnień uprawniających do stanięcia najbliżej akcji pięściarskiej, bo w ringu jako arbiter. Z początkiem października rozpoczyna się kurs sędziego bokserskiego w Warszawie przy Łazienkowskiej. Szczegóły w rozwinięciu.

WYSTARTOWAŁY MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI 2020

Już za tydzień mistrzostwa Polski juniorów, a to ostatni dzwonek, aby w Małopolsce wywalczyć prawo startu w najważniejszej imprezie przyszłości boksu olimpijskiego. Dziś relacja z Mistrzostw Małopolski z Krakowa. Za nami pierwsze pojedynki. Wyniki i zestawienie półfinałów w rozwinięciu.


PEŁEN SKŁAD ZARZĄDU PZB PO SOBOTNICH WYBORACH

W sobotę - 12 września - odbył się kongres Polskiego Związku Bokserskiego, podczas którego dokonano podsumowania oraz sprawozdania z działalności zarządu oraz wyboru prezesa na kolejną kadencję. Jedynym zgłoszonym kandydatem był dotychczasowy prezes - Grzegorz Nowaczek, który został ponownie wybrany jednogłośną decyzją delegatów.


REPORTAŻ Z XXIV TURNIEJU im. ZYGMUNTA KRYGIERA

Za nami XXIV edycja Memoriału im. Zygmunta Krygiera, który bez wątpienia mieści się w szerokiej czołówce imprez boksu olimpijskiego w Polsce. Toruńska impreza na zaproszenie organizatorów: Kamila Gorząda i Henryka Żołnowskiego - na co dzień trenerów Pomorzanina Toruń, przyciągnęła zawodników z różnych części Polski, utytułowanych w krajowych mistrzostwach.100 LAT POTĘGI

Czyż można sobie wymarzyć lepszy czas? 100 lat minęło od urodzin twórcy potęgi Hutnika Kraków, a teraz przyjdzie nam wziąć udział w obchodach 70 lecia klubu, a jak najlepiej spędzić ten czas? Oczywiście pięściarsko! Zapraszamy na Mistrzostwa Małopolski.


MIĘDZYNARODOWY PUCHAR KARPAT - ZAPOWIEDŹ

Kolejna impreza na której nie może zabraknąć ekipy pasjonatów dyscypliny - tak, znowu pokażemy młodych zawodników, ich progres w cyklicznym Międzynarodowym Pucharze Karpat. Pierwszy z cyklu na rok 2020 odbył się w Stalowej Woli. Nawet, bez względu na sytuację, był to sportowy sukces regionu, bo 'Stalowa Twierdza', była nie do zdobycia. Zatem wracają do źródeł sukcesu.
WIELKIE OTWARCIE SALI BOKSERSKIEJ IM. JERZEGO RYBICKIEGO

Polski boks czeka 29 sierpnia w Lądku-Zdroju ważne wydarzenie sportowo-kulturalne - wielkie otwarcie sali bokserskiej im. Jerzego Rybickiego oraz powołanie klubu Złote Pięści na czele z trenerem Rafałem Piotrowskim. Pełne atrakcji uroczystości uświetnią swoją obecnością goście honorowi, legendy polskiego pięściarstwa: Wojciech Bartnik, Marian Kasprzyk, Mateusz Masternak, Jerzy Rybicki i Krzysztof Włodarczyk.


JUBILEUSZOWA GRANDA - LEGIA FIGHT CLUB

Jeśli ktoś w okresie wakacyjnym odczuwał głód boksu, to początek września zrekompensuje te braki. Zapraszamy na jubileuszową, pięćdziesiątą Grandę w Legia Fight Club na Warszawskim Torwarze. Zgłoszenia jeszcze trwają, a trzy grupy startujących dają możliwość sprawdzenia umiejętności, a także podniesienia sobie poprzeczki.
RUSZYŁY ZAPISY NA INSTRUKTORA BOKSU

Wszyscy chętni mogą nadrobić czas spowodowany pandemią korzystając z możliwości zrobienia kursu na II i I klasę trenerską. Dostępny jest też kurs rekreacyjny, dopuszczający prowadzenia zajęć treningowych na sali bokserskiej. Szczegóły w rozwinięciu.
UMAR KREMLIEW: AIBA NIE MA DZIŚ ŻADNYCH DŁUGÓW

Sekretarz generalny Rosyjskiej Federacji Bokserskiej i członek Komitetu Zarządzającego AIBA (Międzynarodowego Stowarzyszenia Boksu), Umar Kremliew stwierdził, że wszystkie długi AIBA - w wysokości ok. 16 milionów dolarów - zostały spłacone, co pozwoli na szybsze wdrożenie procedur naprawczych rekomendowanych przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) i odzyskanie jego zaufania.