ŚWIĘTOKRZYSKIE STOLICĄ POLSKIEGO BOKSU OLIMPIJSKIEGO

Województwo świętokrzyskie będzie w najbliższych dniach stolicą polskiego boksu olimpijskiego. W dniach od 31 sierpnia do 4 września w Staszowie odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów, zaś 4 września w Kielcach odbędzie się 7. edycja Suzuki Boxing Night, czyli projektu realizowanego z sukcesami przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland.RUSZA XXVII OLIMPIADA MODZIEŻY - COS 'SPAŁA'

Według badań, kontunuowanie tradycji OOM - nawet w tak trudnym okresie - jest podwaliną dyscypliny, a przede wszystkim wpływa na zdrowie społeczne przyszłych pokoleń. Czyste sportowe emocje napędzane młodzieńczym zapałem, jest czymś co każdy powinien zobaczyć. Zapraszamy na bezpośrednią relację z ringu ustawionego w Centralny Ośrodek Sportu Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale. Program w rozwinięciu.
W SPALE POWALCZĄ O MEDALE MISTRZOSTW POLSKI KADETÓW

Turnieje międzynarodowe, Mistrzostwa Europy w Gruzji i wreszcie na zakończenie pracowitego okresu Mistrzostwa Polski Kadetów w ramach XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Łódzkie 2021. Turniej dla juniorek młodszych i juniorów młodszych odbędzie się w dniach 2025 sierpnia w Spale.

TOKIO 2020: UZBECKI GIGANT ŻALOLOW IDZIE PO ZŁOTO?

Jutro na igrzyskach w Tokio czekają nas w boksie m.in. półfinały kategorii super ciężkiej. W pierwszym z nich główny faworyt do złota, aktualny mistrz świata Bachodir Żalolow (Uzbekistan) zmierzy się z Brytyjczykiem Frazerem Clarke'em. Uzbek rywalizuje już notabene na zawodowstwie (bilans 8-0, 8 KO), a jego amerykański promotor Lou Di Bella pokusił się dziś o kilka refleksji na temat drogi podopiecznego.

BRYTYJSKI BOHATER WHITTAKER PRZED OLIMPIJSKIM FINAŁEM

Brytyjczyk Benjamin Whittaker (81 kg) pokonał wczoraj w Tokio Rosjanina Imama Chatajewa i w środę zmierzy się w finale igrzysk z mistrzem olimpijskim z Rio, Arlenem Lopezem (Kubańczyk wywalczył w 2016 roku złoto w wadze średniej). Po wygranej w półfinale poznaliśmy kilka szczegółów dotyczących sportowej i życiowej drogi Whittakera.