ME KADETÓW: PAWLIK W STREFIE MEDALOWEJ, SZAFARZ O KROK OD MEDALU

Ze zmiennym szczęściem boksowali dzisiaj w Sofii podopieczni trenerów Krzysztofa Szota i Emina Huseynova. Najważniejsza wiadomość drugiego dnia Mistrzostw Europy Kadetów jest taka, że najlżejszy i najniższy (135 cm) z naszych reprezentantów, Nikolas Pawlik (46 kg), zwyciężył niejednogłośnie na punkty (3-2) z Macedończykiem Petarem Arsovskim i 30 listopada w półfinale zmierzy się z Bułgarem Kristiyanem Tsvetanovem.

PREMIERA FILMU 'HAJDUGA' MARCINA BIEGAŃSKIEGO (WIDEO)

W ostatni piątek miała miejsce premiera bokserskiego dokumentu 'Hajduga' Marcina Biegańskiego, twórcy kontrowersyjnego 'Piotrowsky'ego' (2017). Nowy film reżysera jest zapisem wizyty w zabrzańskim mieszkaniu Jana Hajdugi (1932-2018), pochodzącego spod Lwowa Sybiraka i jednego z najbardziej zasłużonych śląskich trenerów pięściarstwa.


RUSZAJĄ MISTRZOSTWA POLSKI SENIOREK I SENIORÓW

Medaliści i medalistki wielkich międzynarodowych turniejów, kandydaci do wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, ale też głośne powroty - od poniedziałku 16 listopada wielkie święto polskiego boksu w Wałczu. Pierwszy raz w historii razem odbędą się Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn. Turniej męski rozgrywany będzie już po raz 91., a panie będą miały swój jubileusz, 20. zawody. Transmisja z gali finałowej w TVP Sport.

50 WALK, A TO DOPIERO INAUGURACJA

Już jutro przyszłość polskiego pięściarstwa rozpocznie zmagania na ringu w Kraśniku. Zobaczymy młodych zawodników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z boksem. Rozpoczynamy XXVI Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Zestawienie i wyniki walk inauguracyjnych w rozwinięciu.

WYNIKI OSŁABIONEJ KADRY POLSKI NA TURNIEJU GRAND PRIX W ZAGRZEBIU

Prowadzona przez wracającego do funkcji trenera kadry po sześciu latach Walerego Korniłowa (następcę Iwana Juszczenki) reprezentacja Polski w boksie wystartowała w swoim pierwszym turnieju od czasu marcowych kwalifikacji olimpijskich w Londynie. W pięcioosobowym składzie (Mateusz Polski, Łukasz Zyguła, Bartosz Gołębiewski, Damian Adamiec i Tomasz Niedźwiecki) pojawiliśmy się na turnieju Grand Prix w Zagrzebiu.


XXVI OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY 2020

Dopiero co opadł kurz na ringu we Włocławku, gdzie najważniejsi zawodnicy boksu olimpijskiego walczyli o miano Mistrza Polski Juniorów za rok 2020, a teraz przyszedł czas na przyszłość naszej dyscypliny - kadeci zawalczą na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Szczegóły i program w rozwinięciu.


OKOLICE BIELSKA - BOKSERSKIE LEGENDY

Tu warto być, dla upamiętnienia i dla oddania dyscyplinie. Na takich imprezach objawiają się talenty, a trenerzy widzą ile jeszcze jest do zrobienia. Ciężki, a zarazem piękny sport niesie ogromny ładunek emocji. Zapowiedź imprezy w rozwinięciu.
KURS SĘDZIEGO NA MAZOWSZU

Jest szansa na zdobycie uprawnień uprawniających do stanięcia najbliżej akcji pięściarskiej, bo w ringu jako arbiter. Z początkiem października rozpoczyna się kurs sędziego bokserskiego w Warszawie przy Łazienkowskiej. Szczegóły w rozwinięciu.