HUBERT MIGACZEW: AMBICJA, WOLA WALKI I CHĘĆ WYGRYWANIA - TO ATUTY MOJEJ KADRY

Katarzyna Psykała, pzb.com.pl

2013-05-22

- Proszę  powiedzieć jaki jest plan ostatniego okresu przygotowań, który będzie miał miejsce na Białorusi?
Hubert Migaczew: Obóz na Białorusi to jest taki szlif przed samym startem. W Zakopanem robiliśmy całą fizyczność a tam będziemy robić sparingi z federacjami – non stop szybkość i technika.

- Rozumiem, że to ostatnie zgrupowanie właśnie na Białorusi, w miejscu gdzie będą odbywały się mistrzostwa, to przemyślany pomysł i cel tego zgrupowania szkoleniowego jest jasno określony?
HM: Tak, to bardzo dobry pomysł, a najważniejsze jest to, że w zgrupowaniu będzie uczestniczyć siedem  innych federacji a więc sparingi - taka „wymiana krwi”. Poza tym poznamy nowych ludzi.

- Do udziału w Mistrzostwach Europy powołanych zostało sześciu zawodników. Czy to jest rzeczywiście ta najlepsza szóstka, czy były sytuacje, że ktoś odmówił albo nie mógł wyjechać z innych powodów?
HM: To są wybrani najlepsi zawodnicy ale wręcz przeciwnie – na turnieju Feliksa  Stamma podchodzili do mnie  i prosili o umożliwienie wyjazdu na Mistrzostwa Europy pomimo słabych startów. Tutaj jednak kryteria były jasno przedstawione.

- Czy Pana zdaniem zawodnicy są dobrze przygotowani pod względem kondycyjnym i psychicznego nastawienia do tak ważnych zawodów?
HM: Fizycznie zawodnicy są dobrze przygotowani a brakuje nam jeszcze właśnie tych dwóch tygodni do 100% formy fizycznej. Nie oszukuję się jednak, że w ciągu kilku miesięcy zrobię cud i zdaję sobie sprawę, że mogą to być zawody przez nas nie wygrane. Ta praca jednak na pewno nam się zwróci na Mistrzostwach  Świata. Tutaj natomiast zobaczymy – dużo zależy od szczęścia.

- Jak widzie Pan szanse całej grupy – mocne strony naszej reprezentacji?
HM: Bardzo duża ambicja, wola walki i chęć wygrywania. Widzę ogromną zmianę w drużynie, w kadrze narodowej. Zawodnicy nie jadą po to by przegrać pierwszą walkę, tylko w celu dotarcia do strefy medalowej.

- Czy jest faworyt wśród tej szóstki?
HM: Faworytem jest Mateusz Mazik i zobaczymy czy spełni on moje oczekiwania. Ale niespodziankę mogą zrobić Zakrzewski, Jagodziński...

- Jaki jest plan dalszych przygotowań po powrocie. Czy planowany jest odpoczynek?
HM: Ja chciałbym aby to był okres odpoczynku. Pierwszy obóz planujemy na 28 sierpnia  - to będzie początek przygotowań do Mistrzostw Świata. Czy coś zaplanujemy wcześniej? jeszcze nie wiem, ale na pewno i ja i zawodnicy chcemy odpocząć.

- Dziękuję za rozmowę.