CZERKASZYN: JESTEM DUMNY, ŻE OTRZYMAŁEM POLSKIE OBYWATELSTWO

Zapowiadana rozmowa z Fiodorem Czerkaszynem (16-0, 11 KO), pięściarzem grupy Knockout Promotions, podopiecznym trenera Fiodora Łapina. Podczas 30-minutowego wywiadu porozmawialiśmy na wiele tematów, począwszy od obecnej sytuacji, kariery Fiodora, potencjalnej walki z Robertem Talarkiem (24-13-3, 16 KO) komentarza dot. innych zawodników Knockout Promotions - Szpilki, Głowackiego, Szeremety, Sulęckiego, kończąc na braciach Kliczko oraz Usyku w wadze ciężkiej. 

- Tak, jestem bardzo z tego powodu dumny, bo w końcu otrzymałem to obywatelstwo, o które walczyłem można powiedzieć od początku, od kiedy przyleciałem z kartą Polaka do Polski. Jest to duma i w końcu mogę reprezentować Polskę i Ukrainę razem - mówi w rozmowie Czerkaszyn. Wiadomość o otrzymaniu obywatelstwa ogłosił już po pojedynku z Mendym w Łomży, nie kryjąc wzruszenia takim obrotem spraw.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Urodzony w 1996r., na portalu zadebiutował w połowie 2011 roku. Twórca m.in. autorskiego cyklu wywiadów "Niedziela w ringu" i znajdujących się w nim długich, obszernych rozmów z pięściarzami i ludźmi z bokserskiego środowiska. Autor artykułów oraz wielu informacji własnych.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Koshi
Data: 03-05-2020 15:36:18 
To nie zmienia faktu że Ukraincy mają talenty a my mamy bijoków..
 Autor komentarza: Furmi
Data: 03-05-2020 15:51:35 
To nie tylko sprawa talentu. Kiedyś rozmawiałem z Danielem Adamcem (polska czołówka w średniej), który pojechał na jakieś zgrupowanie makroregionu(!) na Ukrainę i jak mi relacjonował, miał 30-40 w miarę wyrównanych poziomem zawodników do sparingu...
Teraz weź pod uwagę np Durkacza (-63kg) - rozwijał się, bo gonił Mateusza Polskiego, ale Mateuszowi ewidentnie ostatnio odskoczył. I jak teraz dalej ma Durkacz się rozwijać?
Talent talentem, ale najważniejsza jest rywalizacja.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 03-05-2020 15:51:55 
Fakt, mają całą rzesze topowych pięściarzy, zaczynając od Łomaczenki, kończąc na Usyku, a w tle zawodnicy pokroju Gwozdyka.
 Autor komentarza: Marcin77
Data: 03-05-2020 16:31:49 
Talent talentem ale najwazniejszy jest trener.Ukraina ma dobrych trenerow a u nas niestety z nimi bardzo marnie
 Autor komentarza: Koshi
Data: 03-05-2020 16:43:01 
Furmi

Być może ale zwróć uwagę nawet na naszą czołówkę w którą są inwestowane pieniądze, sparują i walczą z najlepszymi, a przyjeżdża taki Radchenko który traktuje boks hobbystycznie i daje im ciężkie walki.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 03-05-2020 17:16:03 
Czy Radczenko zbliżył się kiedyś poziomem do Szpilki z Wildera/Adamkiem? Nie
Czy Radczenko zbliżył się kiedyś poziomem do Głowackiego z Hucka/Cunninghamem? Nie

A teraz weź @Koshi pod uwagę, że Radczenko był w kadrze Ukrainy - nie był może pierwszą postacią tej kadry, ale w szerokiej kadrze się łapał. To wcale nie jest taki hobbysta.

Problem w tym, że my mamy kilku chłopaków (Master, Diabeł, Balski, Cieślak), a na Ukrainie Radcznko-podobnych jest kilkunastu jeszcze w odwodzie.

Trenerzy też są pewnie jakimś problemem, ale nawet najlepsi nie ulepią z przeciętnego zawodnika wielkiego mistrza. Chłopcy, którzy mogliby trenować boks, teraz trenują MMA (albo KSW ;)). Cały czas podtrzymuję, że tylko powrót do ligi (równy poziom, częste starty, jakieś zabezpieczenie finansowe), mogłoby w dłuższej perspektywie (powiedzmy 6-8 lat) przynieść wymierne korzyści.
 Autor komentarza: Koshi
Data: 03-05-2020 18:05:31 
No nie zbliżył się, ale w żadnym razie nie można jego zawodowej kariery nazywać ,,poważną''. To jest chłopak który jeździ po wypłaty i zostawia serducho, ma solidne amatorskie podstawy i nic więcej. Tymczasem ile kasy wpompowano w rozwój Szpilki czy Głowackiego? Nasza czołówka to się powinna po takim kimś przejechać. Na ich tle Radchenko wypada jak hobbysta jeżeli chodzi o prowadzenie kariery zawodowej.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 03-05-2020 19:18:30 
Mimo braku wydarzeń sportowych, Redakcja stara się o materiały.

Kolejny wywiad z ciekawym zawodnikiem? Super.

Czemu Ukraińcy mają taki potencjał?
W Polsce brakuje szkółek bokserskich jak za komuny. Brakuje ligi.
Na Ukrainie młodzież gotowa jest do poświęceń, w Polsce ten głód gdzieś zaniknął.
Brakuje stypendiów, aby ci ludzie zostali w boksie.
Dopiero sukcesy amatorskie zapewniają jakieś tam profity - jedna z lepszych polskich bokserek jest sponsorowana przez firmę, od innej otrzymała samochód.
Tyle że w męskim boksie ciężko o taki sukces bo na arenie międzynarodowej poziom jest bardzo wysoki.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 04-05-2020 11:43:15 
Przypadek podwójnej lojalności...
Zresztą, kogo to obchodzi.
 Autor komentarza: Koment
Data: 04-05-2020 21:16:24 
Już wcześniej idioci przedstawiali go np. w top 10 polskich pięściarzy, teraz będą mogli robić z siebie idiotów z czystym sumieniem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.