DAWIDZIE, PRZERWIJ 12-LETNIĄ STAGNACJĘ I SIĘGNIJ PO MEDAL!

Wojciech Bartnik na olimpijski medal polskiego reprezentanta czeka od 1992 roku, od Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie, na których zdobył brązowy medal w kategorii półciężkiej. Czeka najdłużej. Za to na swojego następcę w Białymstoku cierpliwie spogląda Aleks Kuziemski, trzeci na Mistrzostwach Świata amatorów w Bangkoku w 2003 roku. Dziś na wielkim turnieju w Katarze jedna osoba może przerwać 12-letnią stagnację, jaka dotknęła polski boks. 

Dawid Jagodziński (-49kg), bo o nim mowa, przyjechał na mistrzostwa z zamiarem zrobienia niespodzianki. Nie ukrywał tego sam pięściarz, choć pierwszy trener kadry Zbigniew Raubo jak sam przekonywał, zawsze mocno liczy na "Jagodę" i wierzy w jego umiejętności.

Najwięcej spodziewaliśmy się jednak po dwóch filarach naszej kadry, którzy zdobyli medale na ostatnich Mistrzostwach Europy z bułgarskim Samokowie, czyli Tomku Jabłońskim (75 kg) oraz Igorze Jakubowskim (-91 kg). Obaj odpadli w Dauszy w 1/8 finału - Jabłoński uległ Vikasowi Krishanowi z Indii, a bokser z Konina musiał uznać wyższość Ukraińca Gevorga Manukiana.

W grze pozostał tylko Dawid, a przed walkami Polaków mówiło się bez wahania, że to "Jagoda" ma zdecydowanie najtrudniejsze zadanie. Ku uciesze kibiców, filigranowy Jagodziński niespodziankę sprawił, wygrał na punkty 3:0 z brązowym medalistą ostatnich Mistrzostw Europy w Samokowie Bułgarem Tinko Banabakovem i został ćwierćfinalistą.

W walce o strefę medalową MŚ polski pięściarz skrzyżuje rękawice z Filipińczykiem Rogenem Ladonem. Rywalowi kibicować będzie gość honorowy turnieju, jeszcze kilka lat temu absolutny lider P4P w zawodowym boksie Manny Pacquiao. W Dauszy jest również były mistrz świata Amir Khan, który także został zaproszony na mistrzostwa. 

Co łączy Jagodzińskiego i Kuziemskiego, dlaczego te porównania? Aleksy jest wychowankiem Astorii Bydgoszcz, klubu który reprezentuje właśnie "Jagoda". Zdobycie medalu byłoby przejęciem pałeczki po będącym już na sportowej emeryturze Kuziemskim przez młodszego Jagodzińskiego. Jednak najważniejszy jest czas. Polski boks czeka 12 lat na medal mistrzostw świata. To najlepszy moment... Po sukcesach w Bułgarii, przyszedł moment na radość w Dauszy. Miejmy nadzieję też, że za rok poprawicie humor również Bartnikowi. 23 lata to zdecydowanie za długo...

Dawidzie, spraw kolejną niespodziankę, dokonaj niemożliwego i przerwij niechlubną passę. To jest Twój dzień, Twoja chwila, Twój kawałek podłogi. Oczy polskiego boksu są zwrócone na Ciebie. Sięgnij po medal!   

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Urodzony w 1996r., na portalu zadebiutował w połowie 2011 roku. Twórca m.in. autorskiego cyklu wywiadów "Niedziela w ringu" i znajdujących się w nim długich, obszernych rozmów z pięściarzami i ludźmi z bokserskiego środowiska. Autor artykułów oraz wielu informacji własnych.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: OrionPL
Data: 10-10-2015 13:36:32 
można gdzieś obejrzeć transmisje?
ktoś ma jakiś link albo w tv?xD
 Autor komentarza: DzikiDzwon
Data: 10-10-2015 13:47:02 
Dołączam się do pytania, jest to gdzieś transmitowane?
 Autor komentarza: Furmi
Data: 10-10-2015 13:51:23 
https://www.youtube.com/watch?v=mcZDO8pfPzY
 Autor komentarza: tolek78
Data: 10-10-2015 14:10:10 
O której będzie walczył Jagoda?
 Autor komentarza: towd
Data: 10-10-2015 18:41:19 
Czyli niedługo możemy się spodziewać lawiny wypowiedzi Khana odnośnie przyszłej walki z Mannym...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.