BALSKI ODPOWIADA NA PROPOZYCJĘ: NIE JESTEM ZAWODNIKIEM TYMEXU

- Jak mam być zainteresowany walką, jak nikt mi nie powiedział: gdzie, kiedy i za ile? - mówi w rozmowie z BOKSER.ORG Adam Balski (13-0, 8 KO) odpowiadając na wyznaczenie przez Europejską Unię Boksu jego osoby do walki o wakujący tytuł mistrza Unii Europejskiej wagi junior ciężkiej. 

Dziś pisaliśmy o tym, że Mateusz Borek oraz grupa Tymex Boxing Promotions poinformowali (TUTAJ), że pięściarz z Kalisza dostał propozycję walki z Fabio Turchim (17-0, 13 KO) o pas EBU-EU wagi junior ciężkiej. Obozy mają czas do 21 maja na dogadanie się, jeśli to nie nastąpi to dzień później odbędzie się przetarg na organizację walki. Borek napisał na Twitterze, że walka zostać może zorganizowana jesienią - w Polsce albo we Włoszech. Dodał także, że Balski został poinformowany przez promotora o tej propozycji.

Skontaktowaliśmy się więc z Adamem Balskim i zapytaliśmy o to, czy jest zainteresowany pojedynkiem z Włochem i jak wstępnie zapatruje się na taką ofertę.

- Nie dostałem propozycji, tylko jedynie zapytanie, czy chcę walczyć. Po drugie, nie jestem zawodnikiem Tymexu. Po trzecie - jak mam być zainteresowany, jak nikt mi nie powiedział: gdzie, kiedy i za ile? - odpowiada Balski. 

Zapytany, czy jeśli dostałby konkretną propozycję ze znaną już datą, miejscem pojedynku oraz stawką, przyjąłby taki pojedynek, Balski odparł, że nie wie, czy bedzie w stanie walczyć i jaka będzie wtedy jego sytuacja.

- Ciężko mi teraz powiedzieć, co będzie jesienią. Trenuję, szlifuję formę. Trochę łokieć mnie jeszcze boli. Nie wiem co będzie i kiedy zawalczę, bo nie mam umowy z żadnym promotorem. Więc nie mam pojęcia. Ja wróciłem niedawno do treningów. Trenuję czasem w Legia Fight Clubie oraz w Warszawskim Centrum Atletyki (WCA) w Warszawie - mówi nam 28-letni Balski. 

Balski w lutym tego roku wydał oświadczenie informując w nim, że nie jest już zawodnikiem grupy Tymex Boxing Promotions. Szybko odpowiedziała stajnia Mariusza Grabowskiego, która jednoznacznie stwierdziła, że pięściarz z Kalisza ma z nimi obowiązujący kontrakt. 

Swój ostatni pojedynek Balski stoczył w grudniu ubiegłego roku podczas gali MB Promotions w Radomiu. Wtedy wygrał na punkty z Siergiejem Radczenką, ale w ostatniej, ósmej rundzie polski pięściarz przyjął mnóstwo ciosów, słaniał się na nogach i był o włos od przegranej przed czasem. Sędzia ringowy Leszek Jankowiak nie przerwał jednak walki i po ośmiu rundach zdaniem sędziów górą w starciu okazał się Balski.

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Urodzony w 1996r., na portalu zadebiutował w połowie 2011 roku. Twórca m.in. autorskiego cyklu wywiadów "Niedziela w ringu" i znajdujących się w nim długich, obszernych rozmów z pięściarzami i ludźmi z bokserskiego środowiska. Autor artykułów oraz wielu informacji własnych.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Marduk
Data: 29-04-2019 15:51:01 
Niech Balski zawalczy z tym Włochem, bo samych ogórków bije, a lata lecą.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 29-04-2019 16:18:36 
Nie wiem co się stało z moim ulubieńcem w ostatniej walce.
Ze wszystkiego co wcześniej pokazywał nie było praktycznie nic.
Jeden zakrok na lewy prosty przeciwnika to za mało przy tym co pokazywał wcześniej.

Powinno być zastanowienie.
W przypadku konfliktu z promotorem to słabo widzę najbliższą przyszłość w kwestii walk.

Propozycja rewelacyjna, pytanie jak z formą itd.
 Autor komentarza: Granat
Data: 29-04-2019 16:42:38 
Jak tak dalej pójdzie, to Balski stanie się rozbitkiem, jeszcze przed poważniejszymi walkami z czołówką. Btw. O ile w ogóle dostanie taką szansę...
 Autor komentarza: teanshin
Data: 29-04-2019 16:51:16 
Coś czuje że te sprzeczki pomiędzy Balskim a Tymexem i Borkiem spowodują zastopowanie kariery Balskiego. Borek już stwierdził że Balski jeszcze nic nie pokazał a wymagania ma mistrz świata. Zapewne jak zwykle prawda leży po środku.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 29-04-2019 17:30:05 
Bezsensowna sytuacja dla Balskiego. Oby nie probowal udowodnic, ze jest w sobie stanie zrujnowac kariere na zlosc innym heh
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 29-04-2019 21:35:44 
Balski to po prostu idiota i prawda leży tu po jednej stronie po stronie jego promotorów
 Autor komentarza: adamo
Data: 29-04-2019 23:44:13 
Balski to typowa parówa,myśle że ring go już zweryfikował,tylko on jeszcze o tym nie wie,jeżeli EBU wyznacza go do walki o tytuł to powinien z pokorą podejść do sprawy i brać to i tak wyżej huja nie podskoczy
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 30-04-2019 00:24:27 
Turchi to kozak i zjadlby Balskiego na sniadanie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.