MARIUSZ KOŁODZIEJ: GDYBY ŁASZCZYK ZOSTAŁ W USA, BYŁBY MISTRZEM ŚWIATA

Zapraszamy do wysłuchania kolejnej dużej rozmowy na naszym portalu. Tym razem porozmawialiśmy z dawno niewidzianym Mariuszem Kołodziejem - od wielu lat przedsiębiorcą, szefem Global Boxing i byłym promotorem m.in. Mariusza Wacha, Kamila Łaszczyka i Przemysława Majewskiego. Podczas wywiadu poruszonych zostało wiele ciekawych tematów: od historii Global Boxing, sytuacji z Mariuszem Wachem, kulis boksu, negocjacji z federacjami oraz promotorami, aż do zastanowienia się nad obecną sytuacją w polskim boksie. Dużo wspomnień, anegdot, dlatego serdecznie polecamy ten wywiad. 

Mariusz Kołodziej pojawił się w boksie ponad dziesieć lat temu, rozpoczynając współpracę m.in. z młodym i nieznanym szerszej publiczności Adamem Kownackim. Potem do "Baby Face'a" dołączyli Wach, Łaszczyk, Majewski i spółka. W 18 miesięcy udało się na tyle skutecznie poprowadzić karierę Mariusza Wacha, by w konsekwencji doprowadzić do pojedynku "Wikinga" z ówczesnym mistrzem świata wagi ciężkiej Władimirem Kliczką. Kamil Łaszczyk do dziś uważa, że gdyby u jego boku był dalej Kołodziej, jego kariera wyglądałaby teraz zupełnie inaczej.

W obszernej rozmowie Kołodziej opowiada o tym, jak znalazł się w boksie, a także wyjaśnia na czym polegał pewien zakład, który po części zmotywował go do większego działania i zajęcia się promowaniem bokserów. Właściciel Hudson Bread wyjaśnia również dlaczego kilka lat temu zdecydował się, by odejść z boksu.  

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Urodzony w 1996r., na portalu zadebiutował w połowie 2011 roku. Twórca m.in. autorskiego cyklu wywiadów "Niedziela w ringu" i znajdujących się w nim długich, obszernych rozmów z pięściarzami i ludźmi z bokserskiego środowiska. Autor artykułów oraz wielu informacji własnych.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: PawelToronto
Data: 29-04-2020 19:08:51 
Mariusz Kolodziej- krysztalowa postac w metnym srodowisku piesciarskiego biznesu.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 29-04-2020 19:57:57 
Łaszczyk byłby MŚ nawet w PL gdyby tylko ktoś chciał w niego inwestować tak jak w Szpilka. Największy niespełniony talent bokserski na Polskim podwórku.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 29-04-2020 21:23:24 
Zajebisty wywiad.
Ciekawe historie.
Bardzo pozytywny człowiek.
Troszczy się o swoich zawodników- edukacja, biznesy !

Tyle lat w USA a mówi jak by w Warszawie mieszkał... :-) wielu ludzi "zapomina" jak się mówi po Polsku.


Kamil Łaszczyk?
Szkoda jego talentu.
Lubię sobie od czasu do czasu zobaczyć jego tarcze i zajebistą dynamikę ciosów z obu rąk.
Tutaj przykład:
https://www.youtube.com/watch?v=IPz2E3l3epI
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 30-04-2020 14:20:00 
Mistrz świata o pseudonimie "szczurek", z całą moją ostrożnością do oceny ludzi - Mariusz Kołodziej to porządny gość, nie rozumiem, albo nie pamiętam motywów Wacha, dlaczego odszedł?
 Autor komentarza: mandaryn
Data: 30-04-2020 16:17:50 
z tego co pamiętam po wpadce dopingowej coś było nie tak. nie mogli się po tym dogadać. Kołodziej coś źle się wypowiedział o Wachu czy jakoś tak. niech mnie ktoś poprawi jak się mylę.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.