SZPILKA vs RÓŻAŃSKI 8 MAJA W RZESZOWIE? WASILEWSKI: NA 90%

Wydaje się, że po małej sadze kontraktowej z Arturem Szpilką (24-4, 16 KO) panowie doszli do porozumienia i 8 maja podczas gali w Rzeszowie dojdzie do pojedynku pięściarza z Wieliczki z niepokonanym Łukaszem Różańskim (13-0, 12 KO). Stawką pojedynku ma być pas WBC International wagi bridger, a cała impreza będzie transmitowana w systemie PPV. 

Starcie z Różańskim ma być dla Szpilki ostatnim w barwach grupy Knockout Promotions. Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej długo negocjował warunki umowy na walkę z Łukaszem Różańskim. Jeszcze 10 marca "Szpila" grzmiał na Twitterze. - Dzisiaj proszę o kontrakt, bo naprawdę mam już tego dość - pisał do Andrzeja Wasilewskiego. 

Na tę wiadomość szybko odpisał promotor. - Artur, weź cos na uspokojenie. Rozmawialismy wczoraj 2 razy, z Jackiem rozmawiałeś wczoraj z 5 razy, dzisiaj już piszesz i dzwonisz do Jacka i do mnie od 8.00 rano... a umówiliśmy na wczesne popołudnie... - skwitował Wasilewski, ale Szpilka nie był mu dłużny. - I będę napier**lać do was do oporu, bo ile można czekać - odpowiedział mu Szpilka. 

Prawdopodobnie jednak panowie doszli do porozumienia. Najbardziej pewną datą jest 8 maja, co potwierdził nam dyrektor sportowy KnockOut Promotions Jacek Szelągowski. 

O PPV słyszymy już od dłuższego czasu. Dziś komentator TVP Sport Piotr Jagiełło wspomniał na Twitterze, że być może za platformę z systemem PPV będzie odpowiedzialna firma, która również pracuje przy produkcji m.in. FAME MMA. Chodzi o narzędzie StreamOnline, współpracujące jako player nie tylko z organizacją FAME, ale również z FEN-em, Gromdą, Punchdownem. 

Tego nie potwierdził jednak Andrzej Wasilewski, choć PPV jest pewne. - Nie ma jeszcze kompletnie żadnych decyzji w tej sprawie, więc ktoś głupoty opowiada - napisał na Twitterze Wasilewski, jednocześnie odpowiadając na inny post. - Moim zdaniem bardzo dobra walka na PPV. Emocje. Oprócz tego i tak nie było możliwosci zrobić jej inaczej - zapewnia szef Knockout Promotions.

UPDATE: Andrzej Wasilewski napisał nam przed chwilą, że data 8 maja jest pewna na 90 procent. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Urodzony w 1996r., na portalu zadebiutował w połowie 2011 roku. Twórca m.in. autorskiego cyklu wywiadów "Niedziela w ringu" i znajdujących się w nim długich, obszernych rozmów z pięściarzami i ludźmi z bokserskiego środowiska. Autor artykułów oraz wielu informacji własnych.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 14-03-2021 19:51:40 
Pojechałbym na tę galę z chęcią, ale przez te skurwiałe czasy raczej to nie wypali. Przeważnie z ojcem jeździłem na te lokalne lepsze gale jak np. do Legionowa, ale z tym Rzeszowem to średnio dzisiaj. Obawa jak obawa, bo jednak tata wiekowo zaawansowany, ale nawet jak sam bym miał jechać to jednak nie jak zwierzę, a jak normalny cywilizowany człowiek hotel trzeba wziąć. Co jednak jak te pisowskie śmiecie zadecydują, że od kwietnia wszystko znowu zamknięte? Szkoda, bo to jedna z ostatnich walk w wadze ciężkiej w następnych latach, która prezentowała będzie jakiś tam poziom. Nic już tu niedługo nie będzie w +91 kg. Posucha i marazm.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 14-03-2021 20:00:35 
"Moim zdaniem bardzo dobra walka na PPV" Takie głupoty to tylko Wasilewski może opowiadać. Walka budzi zainteresowanie tylko ze względu na Szpilka a to dlatego że każdy będzie chciał zobaczyć w jaki sposób polegnie. To nie zmienia faktu że eventy w PPV powinny nieść za sobą jakość a tu jakości sportowej nie ma a ładunek emocjonalny jest co najwyżej dostateczny.
Według mnie to PPV będzie porażką, a jak wielką, to nikt spoza grona zainteresowanych nigdy się nie dowie, bo u nas sprzedaż PPV jest tajemnicą chronioną bardziej niż sekrety w Watykanie. Jest tak dlatego że zazwyczaj sprzedaż przyłączy jest marna, bo gdyby było odwrotnie to by promotorzy huczeli wszem i wobec jaki to odnieśli sukces.
 Autor komentarza: SugarRayRobinson
Data: 14-03-2021 20:03:20 
ciekawe kto wykupi PPV do tego :)
 Autor komentarza: slovik
Data: 14-03-2021 20:06:24 
Coś czuję, że skończy się na tym, że Szpilka zawalczy z Don Kasjo na FAME.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 14-03-2021 20:21:43 
Przeczytam wynik walki. Ani centa na buma-grypsera Szpilke, bo chyba by mnie musialo pomiąć. Ile to bedzie, 30PLN? Wole dac na cele charytatywne. Ale nie bedzie to prosta walka dla Rozana, bo Szpilka bedzie kical po ringu, pewnie podobnie do uciekania jak z Goralem.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 14-03-2021 20:49:56 
Żeby tylko Różański nie olał sprawy. Dla jego kariery to niemalże taka szansa jaką dostał niegdyś Arturios w walce z Adamkiem.
Może się solidnie wybić na znanym nazwisku. Walka jak najbardziej do wygrania ale forma musi być bardzo dobra bo oczywistym jest co będzie w tej walce robił Szpilka.

Dla Szpilki to już raczej ostatnia sensowna walka w boksie. Uwolnił się od Wasilewskiego bo pewnie marzy mu się łatwe zarabianie w walkach z celebrytami w mma gdzie przyjmą go z pocałowaniem ręki.

Nie lubiłem nigdy Artura ale to trochę przykre że tak właśnie się to skończy. Od ambitnego faceta wyjeżdżającego do USA na wygadaną sobie walkę z Jenningsem do gościa który będzie pewnie odcinał kupony w mma...
 Autor komentarza: MJL
Data: 14-03-2021 21:22:16 
Szpilka buduje największe walki w polskiej wadze ciężkiej od wielu lat. Szpilka-Adamek, Szpilka-Wach, Szpilka-Różański i po drodze jeszcze kilka które się nie odbyły jak Szpilka-Zimnoch czy Szpilka-Diablo. Jakby nie patrzeć Szpilka generował i nadal generuje największe zainteresowanie w królewskiej kategorii i nie dziwię się, że chce uciec od Wasyla budulca rekordów i najbardziej chujowych walk w historii polskiego boksu, może nie sportowo, bo potrafi załatwić walkę o pas, ale to są takie mismatche które dla kibiców tak naprawdę nie mają większego sensu.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 14-03-2021 21:27:52 
Ja tam lubię oglądać Szpilkę w akcji gdyby szczeka była większej twardości, a cios budził respekt, to jego leworęczność i dobre wyszkolenie oraz praca nóg predysponowałaby go do roli kogoś pokroju polskiego Moorera.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 14-03-2021 21:56:03 
A gdyby Adamek miał 3 metry wzrostu, to myślę, że mielibyśmy pierwszego polskiego mistrza HW.
 Autor komentarza: slovik
Data: 14-03-2021 22:10:48 
Szpilka ma jeszcze do stoczenia kilka kasowych walk. Z Don Kasjo, z Popkiem, z Normanem Parke, wszystko na FAME.
 Autor komentarza: golabek
Data: 15-03-2021 07:37:17 
W sumie chciałbym, zeby Artur się dobrze przygotował i ograł Różańskiego, to nie jest niemożliwe, Łukasz to prosty bijok, gdzie mu do kloca Chisory, czy presji naszego Adasia. Szpila boksersko jest naprawdę dobry, nigdy nie był super twardzielem, dechy zaliczał z Soulsberrym(czy jak mu tam było, taki tłusty wieprz, jedna z pierwszych walk pod odsiadce, gość padł ze zmęczenia), Mollo itp, ale to niestety Wilder zabrał mu szczękę. Szkoda. Artur to buc, ale technikę ma niezłą. Jest, był i będzie po prostu za mały i za kruchy na HW.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 15-03-2021 09:13:12 
Jak będzie mała sprzedaż PPV to najlepszym rozwiązaniem tej sytuacji będzie kontuzja Różańskiego bo jak Szpilka ogłosi kontuzje to go wszyscy zjedzą .
Potem Szpila zawalczy z KASJO na Fame MMA i zarobi o wiele więcej niż z Różańskim .
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 15-03-2021 09:14:52 
Szpilka jako osoba przeszedł pozytywną metamorfoze, zsocjalizował się, wyluzował, obecnie ma dystans do siebie, lubi pożartować, boksersko odwrotnie, z niewybitnego ale przyzwoitego boksera stał się mięsem armatnim, kiedy on ostatnio dał niezłą wale? z Wilderem ? może z Wachem ale nawet tam runda dłużej i skończyłby pod tlenem, Różański 80 procentowym faworytem, nie jest to Chisora ale jest całkiem lotny i żwawy, sporo bije, na Artura to wystarczy
 Autor komentarza: khorne
Data: 15-03-2021 10:16:42 
Autor komentarza: teanshinData: 14-03-2021 20:00:35
Jest tak dlatego że zazwyczaj sprzedaż przyłączy jest marna, bo gdyby było odwrotnie to by promotorzy huczeli wszem i wobec jaki to odnieśli sukces.

Widac kolego, że nie masz pojęcia o biznesie ;)
Promotorzy nie huczą o sukcesie, bo gdyby huczeli, to żądania finansowe pięściarzy byłyby jeszcze wielkie, a zatem ich zysk znacznie mniejszy. Niby czemu mieliby odkrywać swoje karty? To jest prosta analiza przyczynowo-skutkowa..
Zresztą przecież poza Babilońskim to każdy promotor tylko dopłaca do gal (Borek to chyba największy filantrop, nawet Wasyla prześcignął, bo Wasyl czasem wspomni, że jednak gala się zwróciła). Dopłaca, dopłaca i nic z tego nie ma, a mimo to gale organizuje ;) O ile jeszcze jakoś w czasach covidowych można brać to bardziej na poważnie, o tyle takie same teksty były jak i wpływy z biletów inkasowali ;)
 Autor komentarza: Errtu
Data: 15-03-2021 11:36:38 
Z tej walki zupełnie wystarczy mi Paper View...

Zdziwię się, jeżeli ktokolwiek w dalszej części kariery potraktuje Szpilkę poważnie pod kątem sportowym.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.