Jakub Biłuński

Wyróżnione treści

Strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Redaktor Bokser.org od 2011 roku. Współpracuje lub współpracował m.in. z Grupą Agora, Krytyką Polityczną, TVP Sport, Wirtualną Polską, Interią i Programem Drugim Polskiego Radia. Autor analiz, felietonów i reportaży, w tym cykli 'Czernina', 'Małe pięści' i 'Tygodnik bokserski'. Współautor książki 'Polskie pisanie o boksie'.

MAŁE PIĘŚCI: BIBLIOTEKA BRYTYJSKA

O walce Wilder vs Ortiz przeczytacie w 'Małych pięściach' w przyszłym tygodniu, tymczasem przenieśmy się do kolebki współczesnego pięściarstwa. Przed Wami artykuł z ''The Spectator'' (10.02.1866), opisujący pogrzeb Toma Sayersa, jednego z najlepszych pięściarzy świata w latach 1850-1860.






MAŁE PIĘŚCI: SEKTA

Pulpa nagrodzona w konkursie ''Fantastyczny Tuwim'', organizowanym przez Ministerstwo Kultury. ''Chuliganeria za państwowe'', ''liga niezwykłych dżentelmenów'', jak krytyk zwał, tak zwał. Ta wojna się nigdy nie skończy.





MAŁE PIĘŚCI: PREZENTY POSTŚWIĄTECZNE

Bracia patrzcie jeno, jak niebo goreje. Nagrody dla zwycięzców ostatniego konkursu będą wysłane dopiero po świętach. Ale warto czekać. W piątek wieczorem oficer Gwardii Szwajcarskiej dostarczył mi świeżutkie, kolekcjonerskie zdjęcia.







MAŁE PIĘŚCI: NOWI SARMACI

Hymn na cześć najbarwniejszego duetu w polskim boksie. Z góry podkreślam - nie doszukujcie się tutaj żadnych podtekstów, bo ich nie ma. Jest jedynie czysta przyjemność z faktu, że dwie żywe legendy będą razem wojować.



MAŁE PIĘŚCI: WŁODARCZYK vs GASIJEW

Włodarczyk jest najlepiej wyszkolonym technicznie Polakiem XXI wieku. Nie nauczą was tego ani w szkole, ani w internecie, musicie spojrzeć na świat z nowej perspektywy. Założyć rękawice, wejść między liny, popełnić błąd w obronie i dostać na cytrynę. Ale tak porządnie, żeby się jucha polała i w uszach zadzwoniło.



MAŁE PIĘŚCI: KONKURS WBSS (100 EURO)

Wstępu nie będzie, lecimy na instynkcie. Sami widzicie, co się dzieje. Gulasz WBSS bulgocze aż miło, a Eubank Jr dodał wczoraj do niego łyżkę musztardy Colmana. Waga super średnia nabiera coraz ciekawszego smaku i właśnie tej niedocenianej kategorii dotyczy dzisiejszy konkurs.







MAŁE PIĘŚCI: DO ŹRÓDEŁ CZASU (PREMIERA)

Sierpień 2017 to miesiąc ostatecznej prawdy. Boks staje do konfrontacji z mieszanymi sztukami walki, a pewien Pan spod Kutna powraca do świadomości polskich kibiców. Przed wami premiera długo zapowiadanego reportażu, ilustrowanego zdjęciami Jakuba Dobka. Ta wojna się nigdy nie skończy.



MAŁE PIĘŚCI: SIERPIEŃ 2017 (FRAGMENT)

Trzecia zapowiedź (dwa pierwsze akapity) reportażu, który za dwa tygodnie opublikuje wydawnictwo Ebr. Sierpień 2017 będzie więc najważniejszym miesiącem w historii pięściarstwa. Boks stanie do ostatecznej konfrontacji z mieszanymi sztukami walki, a pewien Pan z okolic Kutna powróci do świadomości polskich kibiców.


MAŁE PIĘŚCI: SIERPIEŃ 2017 (ZAPOWIEDŹ)

Sierpień 2017 będzie najważniejszym miesiącem w historii pięściarstwa. Boks stanie do ostatecznej konfrontacji z mieszanymi sztukami walki, a pewien Pan z okolic Kutna powróci do świadomości polskich kibiców. W ''Małych pięściach'' przeczytacie o magii, która łączy te dwa wydarzenia i nadaje im ponadczasowy charakter.





MAŁE PIĘŚCI: RAJ DLA GANGSTERÓW (KONKURS)

Czytelnicy i pismacy proszeni są o najwyższą uwagę! Zbliża się godzina zero, bokserski świat otrzyma potężny zastrzyk energii. Na łamach Bokser.org możecie uczestniczyć w tworzeniu tekstu o walce wszech czasów. Najlepsi zostaną sowicie wynagrodzeni przez Mayweather Promotions.











MAŁE PIĘŚCI: JOSHUA vs KLICZKO (KONKURS)

29 kwietnia oczy bokserskiego świata będą zwrócone na Londyn. Zobaczymy tam złotego kulturystę, młodego mistrza Anthony'ego Joshuę w starciu z niedawnym hegemonem, starym nudziarzem Kliczką. Konfrontacja dwóch pokoleń ma wyznaczyć trendy w królewskiej dywizji. Kiedy nadchodzą spektakle takiego kalibru, ''Małe pięści'' przedstawiają prognozy wojenne.








MAŁE PIĘŚCI: ANATOMIA PIĘKNEJ PORAŻKI

Przez pierwsze dwie rundy wyglądał w ringu jak milion dolarów. Jak prawdziwy atleta, któremu boks na światowym poziomie przychodzi naturalnie. Walka skończyła się jednak piękną porażką i nie ma teraz sensu przesadne wychwalanie Ugonoha. Trzeba jak najszybciej wskazać elementy, które Polak musi poprawić, by wrócić do gry o poważne stawki.


Strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6