Jakub Biłuński

Wyróżnione treści

Strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5

Biłuński zadebiutował na łamach Bokser.org w czerwcu 2011 roku. W ciągu dwóch lat stworzył cztery autorskie cykle: "Artyści ringu", "Boxiana", "Styl robi walkę" i "KSB". Prezentował charakterystyczny styl, który często polaryzował opinie czytelników. Obecnie Biłuński tworzy reportaże dla wydawnictwa Ebr.


MAŁE PIĘŚCI: JOSHUA vs KLICZKO (KONKURS)

29 kwietnia oczy bokserskiego świata będą zwrócone na Londyn. Zobaczymy tam złotego kulturystę, młodego mistrza Anthony'ego Joshuę w starciu z niedawnym hegemonem, starym nudziarzem Kliczką. Konfrontacja dwóch pokoleń ma wyznaczyć trendy w królewskiej dywizji. Kiedy nadchodzą spektakle takiego kalibru, ''Małe pięści'' przedstawiają prognozy wojenne.
MAŁE PIĘŚCI: ANATOMIA PIĘKNEJ PORAŻKI

Przez pierwsze dwie rundy wyglądał w ringu jak milion dolarów. Jak prawdziwy atleta, któremu boks na światowym poziomie przychodzi naturalnie. Walka skończyła się jednak piękną porażką i nie ma teraz sensu przesadne wychwalanie Ugonoha. Trzeba jak najszybciej wskazać elementy, które Polak musi poprawić, by wrócić do gry o poważne stawki.

MAŁE PIĘŚCI: SZLAKIEM AWANTUR

Dziś czeka Was premiera szkicu fragmentu księgi plugawej, którą pod koniec 2017 roku opublikuje wydawnictwo Gniew Boży. ''Szlakiem awantur. Brudny przewodnik po powojennej Warszawie'' to rzecz poświęcona wszystkiemu, co w stolicy najpiękniejsze: meczom bokserskim, ulicznej przemocy, drobnej i zorganizowanej przestępczości, szeroko pojętej sztuce marginesu.


MAŁE PIĘŚCI: KONKURS WARSZAWSKI

W przyszłym tygodniu czeka Was premiera szkicu fragmentu księgi plugawej, którą pod koniec 2017 roku opublikuje wydawnictwo Gniew Boży. ''Szlakiem awantur. Brudny przewodnik po powojennej Warszawie'' to rzecz poświęcona wszystkiemu, co w stolicy najpiękniejsze: meczom bokserskim, ulicznej przemocy, drobnej i zorganizowanej przestępczości, szeroko pojętej sztuce marginesu.


MAŁE PIĘŚCI: PIOTROWSKY (PIERWSZE KADRY)

W styczniu rusza druga część zdjęć do filmu ''Piotrowsky'' Marcina Biegańskiego. Tymczasem prezentujemy kilka kadrów z grudnia i zapraszamy Was do śledzenia dalszych losów tego obrazu. "Piotrowsky" to coś więcej niż film o boksie, to wydarzenie bez precedensu w dziejach ludzkości. Czerwcowa premiera stanie się początkiem nowego pięściarskiego ładu.

MAŁE PIĘŚCI: WARD vs KOWALIOW

Żarty się skończyły. Nasza religia wraca do korzeni. Do mięsa i ziemniaków. Zbawiennej esencji. Ward vs Kowaliow to klasyczne śniadanie mistrzów, godna odpowiedź na UFC 205. Kiedy nadchodzą spektakle takiego kalibru, ''Małe pięści'' przedstawiają prognozy wojenne.

MAŁE PIĘŚCI: SUPERKONKURS

Zeszłotygodniowy antrakt był działaniem celowym, okazją do zaczerpnięcia oddechu przed superatakiem... W krótkich bokserskich słowach: w styczniu 2017 szykuje się premiera czegoś mocnego. Bardzo mocnego. To będzie jak stworzenie świata, coś więcej niż sport.
MAŁE PIĘŚCI: TANIEC Z SZABLAMI (ZAPOWIEDŹ I KONKURS)

Nie zginęła jeszcze Ukraina, ni chwała, ni wolność/Jeszcze się do nas uśmiechnie los, bracia młodzi/Nasi wrogowie zginą jak rosa na słońcu/Zapanujemy nad naszymi ziemiami/Duszę i ciało oddamy za wolność/Pokażemy, że jesteśmy z kozackiego rodu... Zawodowe kozactwo poczyna sobie coraz śmielej, atakując szczyty list P4P. W kolejnym odcinku skupimy się na boksie Ołeksandra Usyka, fenomenie opisywanym w ostatnich dniach przez koneserów pięściarstwa z całego świata.


MAŁE PIĘŚCI: BOKS A LA JĘDRZEJCZYK (CZ. 1)

Kiedy JJ wchodzi do oktagonu, każdy miłośnik sztuk walki powinien porzucić przyziemne sprawy i skupić się na kontemplacji fenomenu, jaki zaszczyca nas swoją obecnością. Zawodniczka z Olsztyna posiada jedne z najwyższych strikerskich umiejętności w MMA - bez podziału na płeć.


MAŁE PIĘŚCI: BOKS A LA JĘDRZEJCZYK (ZAPOWIEDŹ I KONKURS)

Nawet najbardziej konserwatywni kibice boksu powinni wreszcie otworzyć oczy i zrozumieć, jak złożonym i fascynującym sportem jest MMA. Rewanżowa walka Joanny Jędrzejczyk z Claudią Gadelhą była pokazem siły UFC i ucztą dla każdego miłośnika poetyckiej przemocy. Charyzmatyczna strikerka z Olsztyna zmienia sztuki walki w spektakularnym stylu, budząc olbrzymie emocje. Kobieca rewolucja staje się faktem.MAŁE PIĘŚCI: CZTERY ASY EUBANKA JUNIORA

Szybki news z wyższych sfer - spotkałem się wczoraj w londyńskiej restauracji ''Bibendum'' z Chrisem Eubankiem Seniorem. Nie zamawialiśmy niczego, pokarmem był wygłaszany przez Chrisa wykład pod tytułem ''Pięściarstwo - sztuka ekscentrycznej próżności''. Treść wykładu sprowadzała się do przekonywania o zwycięstwie syna Eubanka nad Giennadijem Gołowkinem.MAŁE PIĘŚCI: SULĘCKI vs CENTENO JR

18 czerwca oczy pięściarskiego świata będą zwrócone na UIC Pavilion w Chicago. Zobaczymy tam walkę polskiego Mayweathera - Macieja Sulęckiego - z Hugo Centeno Juniorem, starcie o wejście do awangardy wagi średniej. Kiedy nadchodzą spektakle takiego kalibru, ''Małe pięści'' przedstawiają prognozy wojenne.
Strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5