MAŁE PIĘŚCI: JOSHUA vs KLICZKO (WYNIKI KONKURSU I ANALIZY)

Odzew na konkurs dotyczący walki Kliczko vs Joshua był proporcjonalny do jej ciężaru gatunkowego. Czytelnicy nie zawiedli, w komentarzach i mailach pojawiło się sporo kozackich analiz. Hejterzy jak zwykle pokazali swój patriotyzm i pochowali się po kątach, kiedy pięściarska Ojczyzna wzywała. Dziękuję wszystkim uczestnikom i mam nadzieję, że frekwencja zostanie podtrzymana w przyszłości.

Zwycięzcą został autor najbardziej kompleksowej i trafnej według mnie analizy - czytelnik o nicku BlackDog, który ma teraz do wydania świeżutki banknot o wartości 20 euro w oficjalnym sklepie braci Kliczko: http://klitschko.bravado.de/ Na zegarku mam koronę, to jest Rolex. Liczę ten hajs i gotuję crack dla bokserskich świrów. Ta wojna się nigdy nie skończy.

''Pytanie, jakiego zobaczymy Włada w tej walce. Czy stary robot został porządnie naoliwiony i potraktowany smarem o nazwie "motywacja" na tyle, by sprawnie działać? Czy oprogramowanie zostało zmienione na osiągnięcie sukcesu za wszelką cenę czy może znów zobaczymy Władimira, który przegrywając obudzi się zdecydowanie za późno? 

Władek twierdzi że jego motywacja sięga nieba. Jeśli rzeczywiście tak jest, nie może wyjść do walki, by przetrwać i nie zadawać ciosów. Każdy wie, jak obaj walczą. Prochu nie wymyślą, mogą jedynie dodać trochę drobnych elementów bądź poprawić stare, które zawodziły od czasu do czasu. I tak Wład dzięki pracy nóg, sprawnie działającej przedniej ręce i większej ruchliwości dającej mu też przewagę w aspekcie obrony, wychodząc do walki z bojowym nastawieniem jak choćby do Wacha powinien być w stanie zdobyć przewagę nad Antkiem właśnie w walce na dystans. Skuteczne karcenie młodego lewym + dołożony bardzo wcześnie prawy (również bezpośredni, nad którym w ostatnim czasie dużo pracował jeszcze do walki z Furym) mogłyby sprawić, że AJ po pierwsze szybko nabierze do Włada respektu i zamiast dwa razy zastanowi się nad przeprowadzeniem śmielszego ataku trzy razy. Dodatkowo Wład - o ile nogi go nie zawiodą - powinien lepiej wychodzić z dystansu AJ i z powrotem się w nim znajdować. Gdyby udało się Władkowi w ten sposób sfrustrować AJ, który widząc, że na dystans radzi sobie zdecydowanie za słabo zacząłby się pchać do bliższego kontaktu, mógłby zacząć polować na mocną kontrę, na którą młody sam mógłby się nadziać. W razie tarapatów zawsze może się też próbować ratować klinczem, z którego niekoniecznie AJ będzie w stanie wytworzyć coś bardzo groźnego, choć to nie jest pewnik. Powinien też Wład wykorzystać pierwsze rundy, by złapać AJ czymś w momencie jego przestrzelonych prawych prostych, co zdarza się AJ chyba w każdej walce. Facet potrzebuje więcej czasu, by wyczuć odległość i nie ma w tym aż takiego doświadczenia.

Ale ten scenariusz jest możliwy tylko w sytuacji, w której Wład w wieku 41 lat wyjdzie walczyć o zwycięstwo i okaże się, że wiek nie był dla niego aż tak surowy, jak można by przypuszczać. 

Joshua zaś będzie musiał poczuć Władimira i to, na co go stać w pierwszych odsłonach. Wiadomo, że ma mocny lewy, po którym głowy przeciwników również niemalże odbijają się od pleców i wiadomo, że mógłby używać owej broni częściej, czego jeszcze nie opanował bądź opanować nie potrzebuje. Pytanie, czy z takim majstrem w tej dziedzinie jak Władimir mógłby zdobyć przewagę? Oczywiście - jeśli Wład będzie zadawał za mało ciosów. AJ ma jednak tę przewagę, że gdyby okazało się, że Władimir lepiej radzi sobie w walce na dystans, może podkręcić tempo i zacząć szukać innych rozwiązań wchodząc w bliższy kontakt. A do przodu AJ porusza się bardzo dobrze. Zraniony Whyte uciekał przed nim po całym ringu, a i tak Joshua był przy nim cały czas jak kot, który zagonił mysz do rogu i może oszołomioną ofiarę wykorzystać do zabawy. Czy wtedy Wład będzie miał receptę na przetrwanie? Czy uda mu się przez większość walki unikać tego typu sytuacji? Czy może liczyć będzie na klincz? Klincz, który może pomóc 10-20 razy, a za 21 stać się przekleństwem? AJ jest też młodszy, więc jeśli poczuje że ma przewagę szybkości nad Władkiem, może go po prostu skontrować wyprzedzając jego reakcję. Facet ma czystą głowę i w przeciwieństwie do WK raczej nie będzie musiał zmuszać się do zadawania dużej ilości ciosów, a ofensywnie to moim zdaniem najgroźniejszy obecnie zawodnik. 

Kończąc już bo post robi się długi - tak jak stwierdził Banks, wielką rolę odegra w tej walce chęć zwycięstwa i nastawienie. Jeśli można by się martwić o to, że któregoś zawiedzie głowa, to na 100 osób 99 wskazałoby, że będzie to Władimir i tak też również bym postawił. Jeśli obaj nie zawiodą pod tym względem, może być bardzo ciekawie, aczkolwiek w walce dwóch puncherów wszystko może skończyć się po pierwszej poważniejszej pomyłce, tym bardziej, że o ile o szczęce AJ nie wiemy jeszcze wszystkiego, tak Wład raczej nie może polegać na tym, że będzie ona go ratowała po każdym/jednym poważnym błędzie. 

Na kogo bym postawił? Jako fan liczę na Włada, bo takie zwycięstwo bardzo podniosłoby jego wartość w oczach wielu ludzi, natomiast faworytem jest Antek. Najrealniejszy moim zdaniem scenariusz tej walki to wygrana AJ przed czasem dzięki przewadze młodości. Okaże się, że tak silny rywal na tym etapie kariery to dla Władimira jednak za dużo i słabnące parametry dadzą o sobie znać na tle stuprocentowego atlety z wielkim talentem. Jak to się stanie? Władek się spóźni i pewnie pójdzie na deski, a jeśli wstanie nie zdąży już opanować furii z jaką wjedzie w niego AJ. Nie musi być to ciężki nokaut, widzę raczej, że w takim momencie wkroczy sędzia. Nie sądzę, by ranny Władimir dał radę przytrzymać AJ i przetrwać kryzys. W młodym drzemie zbyt wielka siła ofensywna, co pokazał choćby z Kevinem Jhonsonem, który słynął przecież z tego, że za szczelną obroną może przetrwać naprawdę wiele. 

Ale to najrealniejszy scenariusz, a w sporcie/boksie nigdy nic nie wiadomo. Niewiele mniej realne są scenariusze, w których to młody z sztywną głową zjada jaby i prawe, samemu nie mogąc się wstrzelić, natomiast w półdystansie będąc skutecznie gaszonym klinczami nie będzie mógł się rozkręcić''.

Analiza BlackDoga trafia moim zdaniem w punkt. Kontrola dystansu będzie kluczowa. Kliczko ma lepszy lewy prosty i pracę nóg, ale Joshua ma narzędzia, by te przewagi zniwelować. Swobodnie kontruje prawą ręką - obniża pozycję, robi unik w prawo lub w lewo i wyprowadza precyzyjne uderzenie. Ciężko jednak przyłapać Władka na lenistwie i skontrować, tym bardziej, że utrzymuje ciężar na nodze zakrocznej i zawsze jest gotowy do odchylenia połączonego z odskokiem. Antek może zatem spróbować kontry lewym sierpowym i wejścia w półdystans albo lewego sierpowego po zwodzie - to również jest akcja, która wychodzi mu z walki na walkę coraz lepiej. Władek z pewnością musi utrzymać odpowiedni poziom aktywności. I nie chodzi tu tylko o ciosy. Kombinacje Antka trzeba tłamsić w zarodku - agresywnie klinczować i zabierać młodemu mistrzowi siły. 

Andrewsky: ''Kliczko nie da rady ustawić Joshuy jabem ani zmęczyć klinczami. Te właśnie elementy + przewaga psychologiczna nad rywalami były najważniejszymi atutami starego mistrza. Bez tego może liczyć tylko na lucky punch. RoboWład to do bólu prosty i przewidywalny bokser''. 

Do bólu prosty i przewidywalny? W pewnym sensie tak, ale można na to patrzeć inaczej. Większość wielkich mistrzów z biegiem czasu świadomie ogranicza swój arsenał. Koronne przykłady ostatnich lat to Mayweather i McGregor. Pierwszy z nich ze względu na kontuzje rąk i zmianę kategorii wagowych ograniczył się pod koniec kariery do lewego prostego, lewego sierpowego i prawego prostego - trzech ciosów wspomaganych pracą nóg. Conor stawia zaś w tej chwili niemal wyłącznie na kontrujący lewy prosty, który maskuje seriami zwodów. A wracając do Władka - niektórzy kibice zapomnieli, że ten robot boksował za młodu równie ofensywnie jak Joshua. Dopiero Emanuel Steward nauczył Ukraińca, że ryzyko nie jest na światowym poziomie największą cnotą.

Wład nie da rady zmęczyć Flexa klinczami? Pamiętajmy, że żaden z rywali Kliczki w ciągu ostatniej dekady nie był w stanie wyrwać się z tych żelaznych uścisków. Fury miewał w półdystansie i zwarciu przebłyski, ale Władimir opanował sytuację i pokazał ogromną siłę fizyczną. O wyniku walki zadecydował natomiast inny czynnik - umiejętności Tysona w dystansie. Ofensywny Flex wydaje się Kliczce bardziej pasować stylowo, do tego przeżywał kryzys kondycyjny w starciu z Whyte'em, nigdy nie walczył na pełnym dystansie i nie mamy pojęcia, jak zareaguje na klincze i mocne ciosy starego nudziarza. 

Nie wierzy w Antka czytelnik o nicku gluton: ''(...) Szybkość mimo wieku Kliczki moim zdaniem będzie po stronie Kliczki. Ciężki i statyczny AJ będzie wygodny dla starego mistrza, który technikę ma świetną, a dyszel może trzymać młodego w dystansie - aż do momentu skoku w klincz i wieszaka zabierającego dech rywalom. Kliczko uciekając w prawa stronę może unikać mocnego prawego AJ, a w lewych powinien mieć przewagę. Tak właśnie widzę tą walkę. AJ nie rzuci się na Włada, będzie czekać na kontrę, która może być trudna, ponieważ stary lis będzie uciekał na prawo i punktował lewym, po czym wieszał się na Antonim. Czyste trafienie może zmienić obraz walki z każdej strony. AJ jest jednak dziurawy. Jeśli po kilkudziesięciu lewych zapuchnie mu oko, Wład spierze go później i zobaczymy dramat młodego mistrza w końcówce. Wszystko może się wydarzyć, ale widzę wygraną Kliczki wyraźnie na punkty...'' 

Uwagi o schodzeniu w prawo, taktyce i statyczności Joshuy dają do myślenia. Jeżeli AJ będzie zbyt długo czekał na kontrę, to może się faktycznie przeliczyć. Wolniejsze tempo będzie pasowało Kliczce, Joshua powinien moim zdaniem postawić na wywieranie presji, przejąć inicjatywę i rozrywać dystans. Nie pozwolić Ukraińcowi na utrzymanie stałego rytmu.

Kliczko jest również faworytem czytelnika o nicku hwchampion, który w mailowej analizie ciekawie opisuje zwłaszcza pierwszą rundę: '' (...) AJ rusza agresywnie na pretendenta już po pierwszej rozpoznawczej minucie pierwszej rundy. Kliczko ratuje się klinczem i opanowuje sytuację. Joshua nie rezygnuje i nadal naciera, Kliczko stopuje Anthony'ego lewym prostym i punktuje z defensywy. Dochodzi do klinczu, sędzia rozdziela zawodników, Kliczko po zwodzie uderza bezpośrednim lewym sierpowym na szczękę, AJ odczuł cios, rozbrzmiewa gong kończący pierwszą rundę. Widać jednak, że Joshua na miękkich nogach dociera do narożnika (...)''. 

Na bezpośredni lewy sierpowy Władka zwraca także uwagę Mati K (kolejny czytelnik, który przesłał analizę drogą mailową): '' (...) Powinno zacząć dochodzić coraz częściej do klinczy, zwarcia, po jednym z takich zwarć wietrzę lewy sierpowy z doskoku Władymira, po którym będzie widać, że to zaczyna być początek końca dla Joshuy. Przewiduję KO, lub poddanie przez sędziego w okolicach 10 rundy na korzyść pretendenta (...)''. 

Ze swojej strony dodam tylko, że atak bezpośrednim lewy sierpowym to według mnie najlepsza broń Kliczki w walce z Joshuą. Nie potrafili się przed nim obronić tak wytrawni zawodnicy, jak Chambers, Pulew i - do pewnego stopnia - Fury, którego Wład mocno postraszył w ostatniej rundzie. Poniżej przypominam narzędzia kontroli Kliczki, wśród których powżyszy cios zajmuje bardzo ważne miejsce.

KLICZKO: NARZĘDZIA KONTROLI >>>

Na koniec trzy głosy czytelników, którzy opowiadają się za Joshuą:

Dominik Witek (mail): '' (...) Wiem, że będzie niesamowicie przygotowany i gotowy na wojnę, nie będzie się bał Władimira i będzie wchodził w wymiany, a tego Władimir bardzo nie lubi. Stawiam, że to Joshua narzuci tempo, będzie atakował częściej i nie będzie odpuszczał przeciwnikowi na krok. Aż w końcu mocno trafi i wtedy będzie raczej po walce. Nie ujmując nic Dr. Steelhammerowi, bo przez całą karierę pokazywał się z najlepszej strony, niestety nie obroni się przed narzuconym tempem Anthony'ego''.

Dominator303: ''Mike Tyson mawiał, że starzy mistrzowie z dawnych lat byli w stanie oddać życie za swoje pasy... A dziś potrafią liczyć tylko pieniądze. Natomiast ja widzę w Antku faworyta, bo ma niesamowitą wolę zwyciężania i ogromną determinację (...)''.

werus: ''Młodości! Ty nad poziomy

Wylatuj, a okiem słońca

Ludzkości całe ogromy

Przeniknij z końca do końca''

Moim zdaniem ta walka będzie swoistą, pięściarską Odą do MŁODOŚCI''.

Te głosy to niejako uzupełnienie słów BlackDoga. Joshua to bokser wchodzący w swój ''prime'', atletyczny fenomen, który ciągle podnosi jakość swojego stylu. W dodatku jest najgroźniejszym ofensywnym zawodnikiem na świecie. Miażdży kolejnych rywali potężnymi kombinacjami. Spycha ich do rozpaczliwej obrony z przerażającą łatwością. Kiedy poczuje krew, nigdy nie odpuszcza. Margines błędu jest dla starzejącego się Kliczki naprawdę niewielki. Joshua potrafi eksplodować w ułamku sekundy, nieustannie szuka nokautu i wydaje mi się, że przygotował kilka nowych akcji. Może postawić na serie kończone ciosami w tułów lub kontrować w półdystansie podbródkowymi. Powinien jednak dozować agresję z dużą cierpliwością. Wciąż podejrzana jest jego mobilność w defensywie i szczelność obrony podczas ataków, a także wspomniana kondycja. Pytanie, czy Klit będzie w stanie wytrzymać presję, wykorzystać swoje atuty i przetestować Flexa. Poskromić Młodość, z którą zmagał się stary bokser Tom King w opowiadaniu Londona. 

''Wolno żując te myśli ujrzał nagle w swej flegmatycznej wyobraźni wizję Młodości, wspaniałej Młodości budzącej entuzjazm, niezwyciężonej, o sprężystych mięśniach i jedwabistej skórze, o żelaznym, niezmordowanym sercu i płucach, tej Młodości, która drwi z oszczędnego wysiłku. Tak, Młodość to Nemezis''.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Biłuński zadebiutował na łamach Bokser.org w czerwcu 2011 roku. W ciągu dwóch lat stworzył cztery autorskie cykle: "Artyści ringu", "Boxiana", "Styl robi walkę" i "KSB". Prezentował charakterystyczny styl, który często polaryzował opinie czytelników. Obecnie Biłuński tworzy reportaże dla wydawnictwa Ebr.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: soulfoodboxing
Data: 23-04-2017 20:30:41 
@BlackDog - nazwę wybranej nagrody ze sklepu Kliczków (nominał ''banknotu'' podany w artykule) wyślij na adres [email protected] Kłaniam się
 Autor komentarza: MONTE
Data: 23-04-2017 20:49:50 
Gratsy dla wszystkich scenarzystów;)
 Autor komentarza: Darion
Data: 23-04-2017 20:49:55 
Tak w temacie to AJ wygrywa przez KO/TKO.

A poza tematem, bo zawsze mnie to frapuje jak czytam "Małe pięści"- autorze Ty coś ćpiesz* czy to wrodzony defekt mózg?

*- jeśli tak to co? Bo to musi być jakiś grubszy towar-standardowe marihuany, koks czy inne tego rodzaju specyfiki nie dają takiego odlotu. Dopalacze na czele z "Mocarzem"? MDPV? Alfa-PVP?
 Autor komentarza: Dominator303
Data: 23-04-2017 20:59:00 
BlackDog Gratulacje!!!
 Autor komentarza: NATHAN
Data: 23-04-2017 21:04:38 
Gratuluję Wszystkim wyróżnionym !
I całkiem fajne te dzisiejsze małe pięści :)
Mam tylko nadzieję, że już walki nie odwołają...
 Autor komentarza: Clevland
Data: 23-04-2017 21:10:06 
BlackDog fajną zrobił analizę !

O jednym aspekcie zapominamy. Kliczko może być trochę przestraszony.
W walce z Povietkinem na zbyt pewnego siebie nie wyglądał a do tego zapasy to niwelujące Povietkina to potwierdzały.

Tyle że Povietkin jest cienki w porównaniu do A.J.

A.J. pokazał że potrafi robić uniki, zadawać kombinacje, jest agresywny.
Obaj się znają ze sparingów.

Kliczko nie będzie dysponował przewagą zasięgu a to jeden z jego atutów.
A.J. nie będzie musiał skracać dystansu i tym samym ryzykować.

Dla mnie w walce Kliczko vs Fury było dziwne że nie używał overhandów aby powtórzyć wyczyn USS Cunninghama. Zresztą nie tylko walka ale i werdykt był co najmniej dziwny.
Promotor gali, u siebie, w Niemczech, z opłaconymi przez siebie sędziami, przegrywa walkę?
Niemożliwe !
Najstarsi niemieccy górale takiego werdyktu nie pamiętają !
 Autor komentarza: cortexo
Data: 23-04-2017 21:38:29 
Ciekawe analizy - gratulacje dla zwycięzcy. Odczucia mam podobne, ale nie postawiłbym żadnej kasy (zresztą, w ogóle nie stawiam) na żaden scenariusz.

Do możliwych zakończeń dopisałbym tzw. English Stoppage, czyli przedwczesne zakończenie walki przez sędziego ringowego. Oby jednak do tego nie doszło.
 Autor komentarza: Mgrinz
Data: 23-04-2017 21:58:27 
'Wyniki konkursu'??
To jakis zart??
Wyniki konkursu poznamy PO WALCE, a nie teraz bo komus sie spodobala kogo innego opinia. Taki @BlackDog zawsze miele ozorem dlugie wypowiedzi pseudoanalizy i wielu sie na tym daje zmyslic, tymczasem jest kompletnym laikiem ktory przepowiadal wygrana Adamka ze Szpilką, po cytują: 'niezłej młócce', morderstwo Stiverne'a nad Wilderem czy tez wygrana 'spokojna' wygrana Kliczko z Furym. Nie wiem czy to jakis zart?
LICZY SIE WYNIK MOI PANSTWO, A NIE KLAPANIE OZOREM PSEUDOMERYTORYCZNYCH GLUPOT
 Autor komentarza: martek2
Data: 23-04-2017 22:02:47 
Co tam magister? Boli dupa nie?
Gratulacje BlackDog!
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 23-04-2017 22:17:52 
Co za debil z tegk rafala, ja sie z Dogiem czesto nie zgadzam ale nie wpadl bym na pomysl aby sapac w tym temacie.
Ty wyzywasz wszystkich od laikow, wiecznie obrazasz, usilnie pokazujesz jakim to jestes specem a wg mnie jestes zwykłym scierwem ludzkim. 30 paro letnim prawiczkiem ktoremu w zycii nic nie wychodzi i bedac anonimowym zgrywasz Bog wie kogo. A w dodatku jestes tepy bo zobacz iku ludzi cie tu nie chce, ilu obraza bo ma cie dosc, ile juz miales tu kont. Miej czlowieku odrobine godnosci i honoru...
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 23-04-2017 22:36:01 
Szanowny panie redaktorze ja doskonale pamiętam jak boksował Wolodia przed era Stewarda.Rozumiem tez dlaczego przeszedl ewolucje fizyczną i stylową
Ale to jest obecnie jego największą siła,czyli do perfekcji opanowane 3 ciosy i klincz jako element obrony i fizyczne molestowanie rywalan jest również jego największą słaboscia.Brak umiejętności zmiany taktyki w sytuacji kiedy walka uklada sie nie pomyśli i przywiazanie do schematów bylo min przyczyna porażki z Furym
Oczywiście nie porównuje AJ do Furego bo tp zupełnie różni piesciarze.Nie mniej uważam ze jeżeli walka potrwa dłużej i Joshuy nie uda sie ustawić lewym prostym,to RoboWładek nie zmieni taktyki
Naprawdę wszystko musiało hy sie ułożyć doskonale dla Kliczki zeby on mógł wygrać ta walkę.Bo pomimo ze jest doskonaly w tym co robił do tej pory,to jednoczesnie zbyt mało na kogos takiego jak Joshua
 Autor komentarza: Mgrinz
Data: 23-04-2017 22:37:26 
"Autor komentarza: Maniek1986Data: 23-04-2017 22:17:52
Co za debil z tegk rafala, ja sie z Dogiem czesto nie zgadzam ale nie wpadl bym na pomysl aby sapac w tym temacie.
Ty wyzywasz wszystkich od laikow, wiecznie obrazasz, usilnie pokazujesz jakim to jestes specem a wg mnie jestes zwykłym scierwem ludzkim. 30 paro letnim prawiczkiem ktoremu w zycii nic nie wychodzi i bedac anonimowym zgrywasz Bog wie kogo. A w dodatku jestes tepy bo zobacz iku ludzi cie tu nie chce, ilu obraza bo ma cie dosc, ile juz miales tu kont. Miej czlowieku odrobine godnosci i honoru..."Oho widze ze forumowy przyglupi Maniek dal znac. Mam Ci przypomniec jak publicznie obiecywales, ze w przypadku wygranej Zimnocha nad Mollo w drugiej walce znikniesz z tego forum?
Skoro juz wiec ustalilismy ze Twoje slowa sa chu.a warte, to trzymaj zamniety pyszczek.

Weryfikacja niedlugo- DOPIERO PO SOBOCIE BEDA ZNANE WYNIKI KONKURSU- zapamietajcie sobie to. My Polacy mamy taka glupia narodowa ceche, ze fakty probujemy przykrywac toną gadania, wykręcania i pier.olenia.
WYNIK WALKI PROSZE PANSTWA. WY-NIK. TYLKO WYNIK MA ZNACZENIE. A nie smęcenie o procentowych szansach na wygraną (hahaha, a co to? probabilistyka? :D) i inne bzdury. TY-PO-WA-NY WY-NIK. Tylko to ma znaczenie

Moj typ: Joshua.
Wyjasnienie: Siła i napór Joshuy i słabsza już kondycja Kliczki będą tym, co zadecyduje. Jak to powiedzial Dufresne w Skazanych na Shawshank: siła nacisku i czas. Tylko to ma znaczenie
 Autor komentarza: CELko
Data: 23-04-2017 22:54:59 
Co z moją analizą walki:

Przypominam:

Autor komentarza: CELkoData: 16-04-2017 23:22:28
Biały lewy sierpowy kontra czarnoskóra szczęką, kogo ręką zostanie wyklęta.
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 23-04-2017 23:12:53 
Gratulacje dla Czarnego Psa za wygraną w konkursie :)
 Autor komentarza: Adih4sh
Data: 23-04-2017 23:58:46 
@Mgrinz:

Chłopie idź się masturbować swoim hejtowaniem gdzieś indziej. Też nie trawię BlackDoga i mimo jego nie trafnych przewidywań wyniku walki tej czy owej, poetyckości analizy nie można mu odebrać. Nie chodzi o to czy wstrzeli się w każdy jej aspekt bo nikt tak naprawdę nie wie jak potoczy się walka, liczyła się sama erudycja wypowiedzi ale twój niekostruktywny trollowi hejt zaślepił prawdziwy sens odbioru.

P.S. Moim zdaniem BG powalił dziennikarzy na kolana, wstydźcie się zrzynać od niego xD.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 24-04-2017 01:04:32 
Mgrinz

no to przypomnij moje slowa
 Autor komentarza: maciejka
Data: 24-04-2017 02:14:46 
Panie Jakubie, kawał świetnej pracy wykonany przy tych "MP". Gratulacje dla Pana jak i użytkowników. Serdecznie pozdrawiam.
 Autor komentarza: polishqciape
Data: 24-04-2017 08:18:59 
blackdog to Biluński
 Autor komentarza: Jablo
Data: 24-04-2017 08:40:40 
Pomimo tego, że poziom wypowiedzi Mgrinza nie do końca mi odpowiada, a obrażanie innych użytkowników upodabnia ten serwis do onetu to z jednym muszę się zgodzić. Myślałem, że jest to konkurs wiedzy o boksie, a nie konkurs literacki.
 Autor komentarza: gluton
Data: 24-04-2017 08:41:52 
nie lubię nie wygrywać ale... gratulacje BlackDog .

Kto trafnie wytypował zobaczymy po walce:)

Ja nadal widzę to w taki sposób, że Kliczko schodzi w prawo, wali lewym, po zejściu w prawo poluje na akcję lewy i prawy z doskoku kończac lewym sierpem albo bezposradnio lewy sierp schodząc na prawo.
I wygra na punkty , AJ ze spuchniętą twarzą.
Dla AJ alternatywa to mocne trafienie w kontrze prawy krzyżowy, ale Kliczko nie powinien dać się trafić czystym ciosem- to nie Wach :)
 Autor komentarza: Jablo
Data: 24-04-2017 08:44:58 
Aczkolwiek, faktycznie przed chwilą doczytałem ogłoszenie konkursu i tam było napisane, że wygrają najciekawsze analizy, a wyniki będą ogłoszone przed walką. Także mój błąd. Gratulacje dla Ciebie Blackdog!
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 24-04-2017 11:39:55 
Czytałem ten komentarz był bardzo dobry, oby więcej takich konkursów ;)
 Autor komentarza: Scumbag
Data: 24-04-2017 16:42:45 
A gdzie główny bohater ??? Sir BlackDog ???

Wypadałoby podziękować redakcji za wyróżnienie ....

Czyżby wyjechał już ,,nad może" i zamawia ,,aj łont tu birs yyyy zimne ju noł''?
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 24-04-2017 19:45:48 
Bardzo miła niespodzianka. Ślicznie dziękuję Panu Jakubowi za wyróżnienie i docenienie :D Miło wiedzieć że moja analiza trafiła w gust innych fanów szermierki na pięści.
Pozdrawiam
 Autor komentarza: Mars
Data: 24-04-2017 20:20:51 
Nie wiedziałem że są takie konkursy, gdzieś mi umknął ten news...
Z braku czasu nie wszystko czytam, serie A już odpuściłem ale staram się być na bieżąco w świecie bokserskim przynajmniej w weekendy.

BlackDog gratuluje!!! :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.