MAŁE PIĘŚCI: JOSHUA vs KLICZKO (KONKURS)

To jest Org mordeczko. Grasz albo hejtujesz. W krótkich żołnierskich słowach: uczestnicy dzisiejszego konkursu mają za zadanie analizę walki na Wembley. Wytyczne? Odrzucamy konteksty biograficzne, artystyczne, historyczne i społeczne. Interesuje nas boks sam w sobie. Najciekawsze według mnie analizy opublikuję i omówię w przyszłym tygodniu, czekam więc na Wasze komentarze w dzisiejszych ''Małych pięściach''. Można je również przesyłać na adres mailowy (bilunski.jakub@gmail.com). Jeden z komentujących otrzyma jak zwykle nagrodę, unikatową rzecz o boksie. Let's get ready to rumble! #JoshuavsKlitschko

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Biłuński zadebiutował na łamach Bokser.org w czerwcu 2011 roku. W ciągu dwóch lat stworzył cztery autorskie cykle: "Artyści ringu", "Boxiana", "Styl robi walkę" i "KSB". Prezentował charakterystyczny styl, który często polaryzował opinie czytelników. Obecnie Biłuński tworzy reportaże dla wydawnictwa Ebr.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: NATHAN
Data: 16-04-2017 22:26:06 
Trochę nie w temacie, ale oglądaliście Gloves are off ?
Rzeczywiście chyba najnudniejsze jakie kiedykolwiek widziałem.
Zresztą, nie jestem w tej opinii odosobniony...

https://www.thesun.co.uk/sport/3344228/anthony-joshua-vs-wladimir-klitschko-twitter-reacts-to-the-worst-gloves-are-off-in-history-and-fans-arent-happy/
 Autor komentarza: werus
Data: 16-04-2017 22:47:31 
'Młodości! ty nad poziomy

Wylatuj, a okiem słońca

Ludzkości całe ogromy

Przeniknij z końca do końca'

Dokładnie moim zdaniem ta walka będzie swoistą, pięściarską 'Odą do MŁODOŚCI...'
 Autor komentarza: Laik
Data: 16-04-2017 23:08:56 
OK, moim zdaniem,

Pierwsze rundy badanie i delikatne zdziwko Joshsuy i jego teamu, że Klitschko ustawia tego "zabijakę" wyjątkowo łatwo.
Środkowe rundy, nuda, Joshua bezradny, Wład pełna kontrola, ale boi się zaatakować...
Wład robi KO na Joshua, w rundach 8-12 ...
 Autor komentarza: Laik
Data: 16-04-2017 23:14:04 
Rozwinę się troszkę,

Wład przez pierwsze rundy bada lewym prostym i ustawa młodego, a zdziwko ma nie tylko team Joshua, tylko cały świat, KO wyniknie z prawego bezpośredniego, reszta jw
 Autor komentarza: CELko
Data: 16-04-2017 23:22:28 
Biały lewy sierpowy kontra czarnoskóra szczęką, kogo ręką zostanie wyklęta.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 17-04-2017 00:49:49 
Pytanie jakiego zobaczymy Włada w tej walce. Czy stary robot został porządnie naoliwiony i potraktowany smarem o nazwie "motywacja" na tyle by sprawnie działać? Czy oprogramowanie zostało zmienione na osiągnięcie sukcesu za wszelką cenę czy może znów zobaczymy Władimira który przegrywając obudzi się zdecydowanie za późno??
Władek twierdzi że jego motywacja sięga nieba. Jeśli rzeczywiście tak jest nie może wyjść do walki by przetrwać i nie zadawać ciosów. Każdy wie jak obaj walczą. Prochu nie wymyślą a jedynie mogą dodać trochę elementów drobnych bądź poprawić stare które zawodziły od czasu do czasu. I tak Wład dzięki pracy nóg, sprawnie działającej przedniej ręce i większej ruchliwości dającej mu też przewagę w aspekcie obrony wychodząc do walki z bojowym nastawieniem jak choćby do Wacha powinien być w stanie zdobyć przewagę nad Antkiem właśnie w walce na dystans. Skuteczne karcenie młodego lewym + dołożony bardzo wcześnie prawy (również bezpośredni nad którym w ostatnim czasie dużo pracował jeszcze do walki z Furym) mogłyby sprawić że AJ po pierwsze szybko nabierze do Włada respektu i zamiast 2 razy zastanowi się nad przeprowadzeniem śmielszego ataku 3 razy. Dodatkowo Wład o ile nogi go nie zawiodą powinien lepiej wychodzić z dystansu AJ i z powrotem się w nim znajdować. Gdyby udało się Władkowi w ten sposób sfrustrować AJ który widząc że na dystans radzi sobie zdecydowanie za słabo zacząłby się pchać do bliższego kontaktu mógłby zacząć polować na mocną kontrę na którą młody sam mógłby się nadziać. W razie tarapatów zawsze może się też próbować ratować klinczem z którego niekoniecznie AJ będzie w stanie wytworzyć coś bardzo groźnego choć to nie jest pewnik. Powinien też Wład wykorzystać pierwsze rundy by złapać AJ czymś w momencie jego przestrzelonych prawych prostych co zdarza się AJ chyba w każdej walce. Facet potrzebuje więcej czasu by wyczuć odległość i nie ma w tym aż takiego doświadczenia.
Ale ten scenariusz jest możliwy tylko w sytuacji w której Wład w wieku 41 lat wyjdzie walczyć o zwycięstwo i okaże się że wiek nie był dla niego aż tak surowy jak można by przypuszczać.

Joshua zaś będzie musiał poczuć Władimira i to na co go stać w pierwszych odsłonach. Wiadomo że ma mocny lewy po którym głowy przeciwników również niemalże odbijają się od pleców i wiadomo że mógłby używać owej broni częściej czego jeszcze nie opanował bądź opanować nie potrzebuje. Pytanie czy z takim majstrem w tej dziedzinie jak Władimir mógłby zdobyć przewagę? Oczywiście jeśli Wład będzie zadawał za mało ciosów. AJ ma jednak tę przewagę że gdyby okazało się że Władimir lepiej radzi sobie w walce na dystans może podkręcić tempo i zacząć szukać innych rozwiązań wchodząc w bliższy kontakt. A do przodu AJ porusza się bardzo dobrze. Zraniony Whyte uciekał przed nim po całym ringu a i tak Joshua był przy nim cały czas jak kot który zagonił mysz do rogu i może oszołomioną ofiarę wykorzystać do zabawy. Czy wtedy Wład będzie miał receptę na przetrwanie? Czy uda mu się większość walki unikać tego typu sytuacji? Czy może liczyć będzie na klincz? Klincz który może pomóc 10-20 razy a za 21 stać się przekleństwem?
AJ jest też młodszy więc jeśli poczuje że ma przewagę szybkości nad Władkiem może go po prostu skontrować wyprzedzając jego reakcję. Facet ma czystą głowę i w przeciwieństwie do WK raczej nie będzie musiał zmuszać się do zadawania dużej ilości ciosów a ofensywnie to moim zdaniem najgroźniejszy obecnie zawodnik.
Kończąc już bo post robi się długi tak jak stwierdził to Banks wielką rolę odegra w tej walce chęć zwycięstwa i nastawienie. Jeśli można by się martwić o to że któregoś zawiedzie głowa to na 100 osób 99 wskazałoby że będzie to Władimir i tak też również bym postawił. Jeśli obaj nie zawiodą pod tym względem może być bardzo ciekawie aczkolwiek w walce dwóch punczerów wszystko może skończyć się po pierwszej poważniejszej pomyłce tym bardziej że o ile o szczęce AJ nie wiemy jeszcze wszystkiego tak Wład raczej nie może polegać na tym że będzie ona go ratowała po każdym jednym poważnym błędzie.
Na kogo bym postawił? Jako fan liczę na Włada bo takie zwycięstwo bardzo podniosłoby jego wartość w oczach wielu ludzi natomiast faworytem jest Antek. Najrealniejszy moim zdaniem scenariusz tej walki to wygrana AJ przed czasem dzięki przewadze młodości. Okaże się że tak silny rywal na tym etapie kariery to dla Władimira jednak za dużo i słabnące parametry dadzą o sobie znać na tle 100% atlety z wielkim talentem. Jak to się stanie? Władek się spóźni i pewnie pójdzie na deski a jeśli wstanie nie zdąży już opanować furii z jaką wjedzie w niego AJ. Nie musi być to ciężki nokaut a raczej widzę to że w takim momencie wkroczy sędzia. Nie sądzę by ranny Władimir dał radę przytrzymać AJ i przetrwać kryzys. W młodym drzemie zbyt wielka siła ofensywna co pokazał choćby z Kevinem Jhonsonem który słynął przecież z tego że za szczelną obroną może przetrwać naprawdę wiele.
Ale to najrealniejszy scenariusz a w sporcie/boksie nigdy nic nie wiadomo. Niewiele mniej realne są scenariusze w których to młody z sztywną głową zjada jaby i prawe samemu nie mogąc się wstrzelić natomiast w półdystansie będąc skutecznie gaszonym klinczami nie będzie mógł się rozkręcić.
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 17-04-2017 08:38:08 
kliczki lekcewazyc sie nie powinno,lecz ja mu duzych szans nie daje,gdyz AJ tej walki przegrac nie moze .
AJ ma byc kura znoszaca zlote jajka i aby tak bylo sa odpowiedzialni ludzie ,ktorzy kalkuluja i wybieraja najlepsze opcje z minimalnym ryzykiem porazki .Gdyby ci ludzie nie byli przekonani ze Anglik Wygra, to obijal by 2 lige jak Wilder,a jako kurze porazka mogla by negatywnie wplynac,a wygrana Ukrainca nikomu nic nie daje .
Moment walki tez jest idealny dla AJ ,bo Kliczko wraca po przerwie i porazce ,napewno to nie daje mu przewagi,dodatkowo walczy na terenie rywala, a przebieg walki widze tak ze kliczko wyjdzie usztywniony i zanim sie rozluzni zostanie ustrzelony ,4,5 runda i bedzie po wszystkim ,mlody mistrz dopisze cenne nazwisko jako trofeum ,a Kliczo zainkasuje dobra wyplate przed pozegnalna waka
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 17-04-2017 11:04:19 
Najpierw niech dojdzię do tej walki i obaj wyjdą na ring.

Tak na Chodno nie ma zdecydowanego faworyta tej walki dla mnie ta walka klasyczne 50/50 , kluczowę będzie to kto lepiej wytrzyma presje , ciśnienię będzie miał lepsze nastawienie psychiczne do tej walki.

zanalizuję to tak

Wład mimo że 41 lat może nieznacznie już po prime to atleta fizyczny ale dalej grozny co do tego że będzie w dobrej formie fizycznej to nie mam wątpliwości , widać że jest mocno zmotywowany do tej walki trenuję bardzo solidnie do tej walki zresztą jak zawsze.
Praca nóg to duży atut Włada na minus że miał 1,5 roku przerwy i ze będzie walczył w Anglii

Joshua wchodzi w prime atleta panczer ale z nikim nie walczyłtak groźnym choć w 5o procentach tak doświadczonym jak Władimir prace nóg to mógłby pozazdrościć Władmirowi też nie wiadomo jak zniesie presje walki walczy u siebie jest duże ciśnienie presją Kibiców , mediów całej Anglii, a jak sobie przypominam jedną akcje z Whitem który nie jest panczerem a mimo to zachwiał Joshuą to jeśli Wład trafi czystymi ciosami to Joshua może już nie wstać

Reasumując obaj mają bardzo podobny wzrost obaj to panczerzy , Atleci , profesjonaliści w każdym momencie jeden drugiego może ustrzelić nawet w 1 czy 2 rundzie.
powtórze się kto lepiej psychicznie zniesie presję walki i kto kogo trafi czystymi ciosami na szczękę ten wygra walkę
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 17-04-2017 11:07:19 
Black dog ciekawa obiektywna analiza
 Autor komentarza: Dominator303
Data: 17-04-2017 12:55:08 
Przed walką Klitschko-Fury..Władimirowi ktoś odciął jaja a Tysonowi został wycięty układ nerwowy..Ukrainiec został zdemolowany psychicznie na dlugo przed walką..i pokazywały to kolejne konferencje i spotkania twarzą w twarz..Obóz Wlada byl przekonany ze Fury jest mocny w gębie i pęknie przed sama walką..tak się nie stało i klitschko rozsypał sie jeszcze bardziej.Wladimir panował 10 lat..a w walce z furym pasy uciekaly mu z minuty na minutę..pokornie oddawał dobytek życia bez walki..bo ani razu nie podjął ryzyka..Mike Tyson mawiał ze starzy mistrzowie z dawnych lat byli w stanie oddać zycie za swoje pasy..a dzis potrafią liczyć tylko pieniądze..natomiast ja widzę w Antku faworyta bo ma niesamowitą wole zwyciężania i ogromna determinację..musi tylko uruchomić nogi i nie czekać na egzekucje jak to robili przez ostatnie lata wszyscy pretendenci którzy w glowie mieli tylko wypłatę
 Autor komentarza: Rolan
Data: 17-04-2017 13:28:08 
Antoni jest lekkim faworytem, choć czuję że po prostu zdemoluję Kliczkę. Oczywiście nie w początkowych rundach. Kliczko będzie spięty jak cholera do tego nie boksował już bardzo długo.
 Autor komentarza: kabanos
Data: 17-04-2017 14:02:44 
Kliczko wychodzi przygnieciony cięzarem 90 tys kibiców jest bardzo spięty ,Aj wychodzi jak po bułki do sklepu i wjeżdża w Władiimira od pierwszego gongu nie dając mu się rozkręcić ,przestraszony Kliczko cofa się do narożnika i zostaje rozstrzelany , Aj przez ko w ciągu 3 rund
 Autor komentarza: qwerty890
Data: 17-04-2017 17:40:29 
Pierwsze 2 rundy będą spokojne, bez mocniejszych ataków, będą siebie badać. W 3 rundzie tempo będzie powoli rosło. W 4 zaczną szukać pojedynczych ciosów, które będą mogły zamroczyć przeciwnika. Ogólnie Kliczko będzie atakować z dystansu, tak jak to robił zawsze, czyli mocny lewy prawy i odskok. Antek będzie próbował podejść blisko, przycisnąć Władka do lin i zadać serie mocnych ciosów. Władek za nic w świecie nie może stać przy linach, klinczować ani dać dojść dla AJ do półdystansu, bo ten go znokautuje. Powinien zadawać dużo ciosów prostych i próbować zamroczyć AJ-a tymi prostymi albo lewym sierpem z doskoku. Ogólnie, przegra ten, kto pierwszy da się zamroczyć.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 17-04-2017 22:41:24 
Kliczko nie da rady ustawić Joshy jabem,ani zmęczyć klinczami.Te własnie elementy+przewaga psychologiczna nad rywalami były najwazniejszymi atutami statego mistrza
Bez tego może liczyć tylko na lucky punch
RoboWład to do bólu prosty i przewidywalny bokser.Tylko ze względu na dość podejrzana szczękę Joshuy ta walka ma dla mnie jakąś małą dozę niepewność odnośnie wyniku...
 Autor komentarza: gluton
Data: 18-04-2017 00:36:20 
Analiza w tym przypadku musi opierać się na wielu przypuszczeniach.
Po pierwsze dotyczące Kliczki:
1. czy Kliczko z Furym miał zły dzień czy to juz była walka pokazująca schyłek mistrza.
2. AJ będzie pasował Kliczce i wzajemnie?
3.Z Bangsem jest rownie dobry jak ze Stewardem?
4. Czy jest wystarczająco sprytny by AJ go nie trafił czystym ciosem co mogłoby zakończyć walkę szczegolnie w końcowych rundach.
Po drugie dot. AJ:
1. Jest już gotow boksersko??2. Ma odpowiednie doświadczenie3. Ma odpowiednią szczękę?4. Co się dzialo na sparingach z Kliczką i czy wyciągnie wnioski?5.Zje go trema?I pewnie wiele innych.
Mamy jednak oczywiste starcie młodego ze starym. Z jednej strony atletyczność AJ jest porażająca dla każdego a z drugiej czy to może być decydująca sprawa?
Szybkość mimo wieku Kliczki moim zdaniem będzie po stronie Kliczki. Ciężki i statyczny AJ będzie wygodny dla starego mistrza , ktory technikę ma świetną a dyszel może trzymać młodego w dystansie aż do momenty skoku w klincz i wieszaka zabierającego dech rywalom.
Kliczko uciekając w prawa stronę może unikać mocnego prawego AJ a w lewych powinien mieć przewagę.
Tak właśnie widzę tą walkę. AJ nie rzuci się na Włada, będzie czekać na kontrę, która może być trudna, ponieważ stary lis będzie uciekał na prawo i punktował lewym po czym wieszał się na Antoniego.
Czyste trafienie może zmienić obraz walki z każdej strony.
AJ jest jednak dziurawy .Jeśli po kilkudziesięciu lewych zapuchnie mu oko Wład spierze go później i zobaczymy dramat młodego mistrza w końcówce.Wszystko może się wydarzyć ale widzę wygraną Kliczki wyraźnie na punkty.:)
 Autor komentarza: gluton
Data: 18-04-2017 00:58:02 
Rozwinę że stawiam na dechy z obu stron:) AJ po akcji lewy- prawy - lewy sierp. Ciekawe czy wstanie...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.