Jakub Biłuński

Wyróżnione treści

Strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Redaktor Bokser.org od 2011 roku. Współpracuje lub współpracował m.in. z TVP Sport, Grupą Agora, wydawnictwem Ebr, Wirtualną Polską, Programem Drugim Polskiego Radia i Weszło FM. Autor analiz, felietonów i reportaży, w tym cykli 'Czernina', 'Małe pięści' i 'Tygodnik bokserski'.

CZERNINA: POLSKIE PISANIE O BOKSIE (WYNIKI KONKURSU)

Czekaliście na to trzy lata, więc jeszcze chwilę poczekacie. Data startu przedsprzedaży, data marcowej premiery oraz szczegóły dystrybucji 'Polskiego pisania o boksie' zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu. Tymczasem sprawdźcie wyniki zeszłotygodniowego konkursu, zwycięzcy otrzymają dwie książki z autorskimi dedykacjami, wysłane w dniu premiery lub wcześniej.


CZERNINA: POLSKIE PISANIE O BOKSIE (KONKURS)

Dzień premiery 'Polskiego pisania o boksie' uderzy wkrótce w scenę z impetem prawego prostego Wacha. W oczekiwaniu na egzekucję możecie wziąć dziś udział w konkursie. Zwycięzcy otrzymają trzy książki z autorskimi dedykacjami, wysłane w dniu premiery lub wcześniej.


CZERNINA: POLSKIE PISANIE O BOKSIE (PREMIERA OKŁADKI)

Dzień premiery książki 'Polskie pisanie o boksie' nadciąga jak sierp na schaby Henia Średnickiego. Nieubłaganie. Dziś przed Wami okładka, za tydzień zostaną prawdopodobnie ogłoszone data startu przedsprzedaży i data premiery oraz szczegóły dystrybucji. Vielleicht kehrt von uns keiner mehr zuruck ins Heimatland.
CZERNINA Q AND A #3 (PYTANIA)

W tym tygodniu w 'Czerninie' trzecia odsłona formatu Q and A, który pojawia się raz w miesiącu. Od poniedziałku do środy możecie zadawać bokserskie pytania, na według mnie najciekawsze odpowiem w niedzielę. Wśród autorów pytań raz na kwartał losowana będzie kozacka nagroda sponsorowana przez grupę Remy Cointreau. Pierwsze losowanie i ogłoszenie zwycięzcy już za dwa tygodnie w specjalnym odcinku 'Czerniny'.


CZERNINA: POLSKIE PISANIE O BOKSIE (WSTĘP)

Przygotujcie się na literacki łomot. Krok po kroku przedstawiamy książkę 'Polskie pisanie o boksie', którą w pierwszym kwartale wyda wydawnictwo Ebr we współpracy z Bokser.org. Zaczęły się już przygotowania do przedsprzedaży i otrzymałem pozwolenie na publikację wstępu (z ros. tłum. Barbara Michalczuk). Wsród autorów książki są sami mocni gracze, we wstępie znajdziecie ich nazwiska... Niech apetyt rośnie.

CZERNINA Q AND A #2 (PYTANIA)

W tym tygodniu w 'Czerninie' druga odsłona formatu Q and A, który pojawia się raz w miesiącu. Od poniedziałku do środy możecie zadawać bokserskie pytania, na według mnie najciekawsze odpowiem w niedzielę. Wśród autorów pytań raz na kwartał losowana będzie kozacka nagroda sponsorowana przez grupę Remy Cointreau.


CZERNINA: HENNESSY

W dzisiejszej 'Czerninie' tekst o zwycięskim Canelo, dzięki któremu stałem się jednym z najlepiej opłacanych dziennikarzy piszących o boksie (siódme miejsce w rankingu Sports Illustrated 2020, tuż przed Przemysławem Garczarczykiem).


CZERNINA: FISHSCALE

You wanna be a champion? You need to work like a champion. Prawdziwy król P4P jest tylko jeden i kiedy zobaczycie go w sobotę w akcji, zrozumiecie, jaka jest różnica między czerniną a brytolskim bovrilem.


CZERNINA: JACK BROUGHTON vs JACK SLACK (TEKST JANA SKOTNICKIEGO)

Dziś w 'Czerninie' gościnny występ jednego z najlepszych szefów kuchni - Jana Skotnickiego, największego polskiego historyka boksu zawodowego. Poniższy tekst ukaże się w książce 'Polskie pisanie o boksie', którą w pierwszym kwartale przyszłego roku wyda wydawnictwo Ebr we współpracy z Bokser.org. Wsród autorów również m.in. Kacper Bartosiak, Andrzej Pastuszek i ja. Niech apetyt rośnie.

CZERNINA: KILLER Z BYTOMIA

W dzisiejszym odcinku 'Czerniny' smak kuchni ormiańsko-polskiej podlanej amerykańskim sosem, czyli rzecz o Oskarze Safaryanie, mistrzu Polski w najcięższej kategorii wagowej, który będzie bronić tytułu już za kilka dni, podczas rozpoczynających się 15 listopada w Wałczu Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów.
CZERNINA: ZWIERZĘCA RELIGIA. BOKS FILIPA HRGOVICIA (cz. 1)

'Małe pięści' i 'Tygodnik bokserski' przesunęły granice wrażliwości. 'Czernina' zbuduje tę wrażliwość na nowo. Wciąż będę pisał ikony biało-czerwonego terroru, dawał z siebie wszystką pychę dla sprawy, ale tym razem już do końca. Do dnia, w którym spłynie cała krew i nie będziecie mieć innych Bogów przede mną.MAŁE PIĘŚCI: GARŚĆ CIEKAWOSTEK

Nie mam w tej rundzie niczego własnego do powiedzenia i nie stać mnie na żadną ofensywę. Bronię się w narożniku ringowym cwaniactwem, rzucam garścią bokserskich ciekawostek, ale nie takich z Przeglądu Sportowego, tylko prawdziwych białych kruków.

MAŁE PIĘŚCI: BIBLIOTEKA BRYTYJSKA

O walce Wilder vs Ortiz przeczytacie w 'Małych pięściach' w przyszłym tygodniu, tymczasem przenieśmy się do kolebki współczesnego pięściarstwa. Przed Wami artykuł z ''The Spectator'' (10.02.1866), opisujący pogrzeb Toma Sayersa, jednego z najlepszych pięściarzy świata w latach 1850-1860.


MAŁE PIĘŚCI: SEKTA

Pulpa nagrodzona w konkursie ''Fantastyczny Tuwim'', organizowanym przez Ministerstwo Kultury. ''Chuliganeria za państwowe'', ''liga niezwykłych dżentelmenów'', jak krytyk zwał, tak zwał. Ta wojna się nigdy nie skończy.

MAŁE PIĘŚCI: PREZENTY POSTŚWIĄTECZNE

Bracia patrzcie jeno, jak niebo goreje. Nagrody dla zwycięzców ostatniego konkursu będą wysłane dopiero po świętach. Ale warto czekać. W piątek wieczorem oficer Gwardii Szwajcarskiej dostarczył mi świeżutkie, kolekcjonerskie zdjęcia.MAŁE PIĘŚCI: NOWI SARMACI

Hymn na cześć najbarwniejszego duetu w polskim boksie. Z góry podkreślam - nie doszukujcie się tutaj żadnych podtekstów, bo ich nie ma. Jest jedynie czysta przyjemność z faktu, że dwie żywe legendy będą razem wojować.


Strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6