Jakub Biłuński

Wyróżnione treści

Strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5

Biłuński zadebiutował na łamach Bokser.org w czerwcu 2011 roku. W ciągu dwóch lat stworzył cztery autorskie cykle: "Artyści ringu", "Boxiana", "Styl robi walkę" i "KSB". Prezentował charakterystyczny styl, który często polaryzował opinie czytelników. Obecnie Biłuński tworzy reportaże dla wydawnictwa Ebr.


MAŁE PIĘŚCI: NOWI SARMACI

Hymn na cześć najbarwniejszego duetu w polskim boksie. Z góry podkreślam - nie doszukujcie się tutaj żadnych podtekstów, bo ich nie ma. Jest jedynie czysta przyjemność z faktu, że dwie żywe legendy będą razem wojować.MAŁE PIĘŚCI: WŁODARCZYK vs GASIJEW

Włodarczyk jest najlepiej wyszkolonym technicznie Polakiem XXI wieku. Nie nauczą was tego ani w szkole, ani w internecie, musicie spojrzeć na świat z nowej perspektywy. Założyć rękawice, wejść między liny, popełnić błąd w obronie i dostać na cytrynę. Ale tak porządnie, żeby się jucha polała i w uszach zadzwoniło.MAŁE PIĘŚCI: KONKURS WBSS (100 EURO)

Wstępu nie będzie, lecimy na instynkcie. Sami widzicie, co się dzieje. Gulasz WBSS bulgocze aż miło, a Eubank Jr dodał wczoraj do niego łyżkę musztardy Colmana. Waga super średnia nabiera coraz ciekawszego smaku i właśnie tej niedocenianej kategorii dotyczy dzisiejszy konkurs.MAŁE PIĘŚCI: DO ŹRÓDEŁ CZASU (PREMIERA)

Sierpień 2017 to miesiąc ostatecznej prawdy. Boks staje do konfrontacji z mieszanymi sztukami walki, a pewien Pan spod Kutna powraca do świadomości polskich kibiców. Przed wami premiera długo zapowiadanego reportażu, ilustrowanego zdjęciami Jakuba Dobka. Ta wojna się nigdy nie skończy.MAŁE PIĘŚCI: SIERPIEŃ 2017 (FRAGMENT)

Trzecia zapowiedź (dwa pierwsze akapity) reportażu, który za dwa tygodnie opublikuje wydawnictwo Ebr. Sierpień 2017 będzie więc najważniejszym miesiącem w historii pięściarstwa. Boks stanie do ostatecznej konfrontacji z mieszanymi sztukami walki, a pewien Pan z okolic Kutna powróci do świadomości polskich kibiców.


MAŁE PIĘŚCI: SIERPIEŃ 2017 (ZAPOWIEDŹ)

Sierpień 2017 będzie najważniejszym miesiącem w historii pięściarstwa. Boks stanie do ostatecznej konfrontacji z mieszanymi sztukami walki, a pewien Pan z okolic Kutna powróci do świadomości polskich kibiców. W ''Małych pięściach'' przeczytacie o magii, która łączy te dwa wydarzenia i nadaje im ponadczasowy charakter.

MAŁE PIĘŚCI: RAJ DLA GANGSTERÓW (KONKURS)

Czytelnicy i pismacy proszeni są o najwyższą uwagę! Zbliża się godzina zero, bokserski świat otrzyma potężny zastrzyk energii. Na łamach Bokser.org możecie uczestniczyć w tworzeniu tekstu o walce wszech czasów. Najlepsi zostaną sowicie wynagrodzeni przez Mayweather Promotions.MAŁE PIĘŚCI: JOSHUA vs KLICZKO (KONKURS)

29 kwietnia oczy bokserskiego świata będą zwrócone na Londyn. Zobaczymy tam złotego kulturystę, młodego mistrza Anthony'ego Joshuę w starciu z niedawnym hegemonem, starym nudziarzem Kliczką. Konfrontacja dwóch pokoleń ma wyznaczyć trendy w królewskiej dywizji. Kiedy nadchodzą spektakle takiego kalibru, ''Małe pięści'' przedstawiają prognozy wojenne.
MAŁE PIĘŚCI: ANATOMIA PIĘKNEJ PORAŻKI

Przez pierwsze dwie rundy wyglądał w ringu jak milion dolarów. Jak prawdziwy atleta, któremu boks na światowym poziomie przychodzi naturalnie. Walka skończyła się jednak piękną porażką i nie ma teraz sensu przesadne wychwalanie Ugonoha. Trzeba jak najszybciej wskazać elementy, które Polak musi poprawić, by wrócić do gry o poważne stawki.

MAŁE PIĘŚCI: SZLAKIEM AWANTUR

Dziś czeka Was premiera szkicu fragmentu księgi plugawej, którą pod koniec 2017 roku opublikuje wydawnictwo Gniew Boży. ''Szlakiem awantur. Brudny przewodnik po powojennej Warszawie'' to rzecz poświęcona wszystkiemu, co w stolicy najpiękniejsze: meczom bokserskim, ulicznej przemocy, drobnej i zorganizowanej przestępczości, szeroko pojętej sztuce marginesu.


MAŁE PIĘŚCI: KONKURS WARSZAWSKI

W przyszłym tygodniu czeka Was premiera szkicu fragmentu księgi plugawej, którą pod koniec 2017 roku opublikuje wydawnictwo Gniew Boży. ''Szlakiem awantur. Brudny przewodnik po powojennej Warszawie'' to rzecz poświęcona wszystkiemu, co w stolicy najpiękniejsze: meczom bokserskim, ulicznej przemocy, drobnej i zorganizowanej przestępczości, szeroko pojętej sztuce marginesu.


MAŁE PIĘŚCI: PIOTROWSKY (PIERWSZE KADRY)

W styczniu rusza druga część zdjęć do filmu ''Piotrowsky'' Marcina Biegańskiego. Tymczasem prezentujemy kilka kadrów z grudnia i zapraszamy Was do śledzenia dalszych losów tego obrazu. "Piotrowsky" to coś więcej niż film o boksie, to wydarzenie bez precedensu w dziejach ludzkości. Czerwcowa premiera stanie się początkiem nowego pięściarskiego ładu.

MAŁE PIĘŚCI: WARD vs KOWALIOW

Żarty się skończyły. Nasza religia wraca do korzeni. Do mięsa i ziemniaków. Zbawiennej esencji. Ward vs Kowaliow to klasyczne śniadanie mistrzów, godna odpowiedź na UFC 205. Kiedy nadchodzą spektakle takiego kalibru, ''Małe pięści'' przedstawiają prognozy wojenne.


Strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5