Jakub Biłuński

Wyróżnione treści

Strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Biłuński zadebiutował na łamach Bokser.org w czerwcu 2011 roku. W ciągu dwóch lat stworzył cztery autorskie cykle: "Artyści ringu", "Boxiana", "Styl robi walkę" i "KSB". Prezentował charakterystyczny styl, który często polaryzował opinie czytelników. Obecnie Biłuński tworzy reportaże dla wydawnictwa Ebr.
CZERNINA: KILLER Z BYTOMIA

W dzisiejszym odcinku 'Czerniny' smak kuchni ormiańsko-polskiej podlanej amerykańskim sosem, czyli rzecz o Oskarze Safaryanie, mistrzu Polski w najcięższej kategorii wagowej, który będzie bronić tytułu już za kilka dni, podczas rozpoczynających się 15 listopada w Wałczu Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów.
CZERNINA: ZWIERZĘCA RELIGIA. BOKS FILIPA HRGOVICIA (cz. 1)

'Małe pięści' i 'Tygodnik bokserski' przesunęły granice wrażliwości. 'Czernina' zbuduje tę wrażliwość na nowo. Wciąż będę pisał ikony biało-czerwonego terroru, dawał z siebie wszystką pychę dla sprawy, ale tym razem już do końca. Do dnia, w którym spłynie cała krew i nie będziecie mieć innych Bogów przede mną.MAŁE PIĘŚCI: GARŚĆ CIEKAWOSTEK

Nie mam w tej rundzie niczego własnego do powiedzenia i nie stać mnie na żadną ofensywę. Bronię się w narożniku ringowym cwaniactwem, rzucam garścią bokserskich ciekawostek, ale nie takich z Przeglądu Sportowego, tylko prawdziwych białych kruków.

MAŁE PIĘŚCI: BIBLIOTEKA BRYTYJSKA

O walce Wilder vs Ortiz przeczytacie w 'Małych pięściach' w przyszłym tygodniu, tymczasem przenieśmy się do kolebki współczesnego pięściarstwa. Przed Wami artykuł z ''The Spectator'' (10.02.1866), opisujący pogrzeb Toma Sayersa, jednego z najlepszych pięściarzy świata w latach 1850-1860.


MAŁE PIĘŚCI: SEKTA

Pulpa nagrodzona w konkursie ''Fantastyczny Tuwim'', organizowanym przez Ministerstwo Kultury. ''Chuliganeria za państwowe'', ''liga niezwykłych dżentelmenów'', jak krytyk zwał, tak zwał. Ta wojna się nigdy nie skończy.

MAŁE PIĘŚCI: PREZENTY POSTŚWIĄTECZNE

Bracia patrzcie jeno, jak niebo goreje. Nagrody dla zwycięzców ostatniego konkursu będą wysłane dopiero po świętach. Ale warto czekać. W piątek wieczorem oficer Gwardii Szwajcarskiej dostarczył mi świeżutkie, kolekcjonerskie zdjęcia.MAŁE PIĘŚCI: NOWI SARMACI

Hymn na cześć najbarwniejszego duetu w polskim boksie. Z góry podkreślam - nie doszukujcie się tutaj żadnych podtekstów, bo ich nie ma. Jest jedynie czysta przyjemność z faktu, że dwie żywe legendy będą razem wojować.MAŁE PIĘŚCI: WŁODARCZYK vs GASIJEW

Włodarczyk jest najlepiej wyszkolonym technicznie Polakiem XXI wieku. Nie nauczą was tego ani w szkole, ani w internecie, musicie spojrzeć na świat z nowej perspektywy. Założyć rękawice, wejść między liny, popełnić błąd w obronie i dostać na cytrynę. Ale tak porządnie, żeby się jucha polała i w uszach zadzwoniło.MAŁE PIĘŚCI: KONKURS WBSS (100 EURO)

Wstępu nie będzie, lecimy na instynkcie. Sami widzicie, co się dzieje. Gulasz WBSS bulgocze aż miło, a Eubank Jr dodał wczoraj do niego łyżkę musztardy Colmana. Waga super średnia nabiera coraz ciekawszego smaku i właśnie tej niedocenianej kategorii dotyczy dzisiejszy konkurs.MAŁE PIĘŚCI: DO ŹRÓDEŁ CZASU (PREMIERA)

Sierpień 2017 to miesiąc ostatecznej prawdy. Boks staje do konfrontacji z mieszanymi sztukami walki, a pewien Pan spod Kutna powraca do świadomości polskich kibiców. Przed wami premiera długo zapowiadanego reportażu, ilustrowanego zdjęciami Jakuba Dobka. Ta wojna się nigdy nie skończy.MAŁE PIĘŚCI: SIERPIEŃ 2017 (FRAGMENT)

Trzecia zapowiedź (dwa pierwsze akapity) reportażu, który za dwa tygodnie opublikuje wydawnictwo Ebr. Sierpień 2017 będzie więc najważniejszym miesiącem w historii pięściarstwa. Boks stanie do ostatecznej konfrontacji z mieszanymi sztukami walki, a pewien Pan z okolic Kutna powróci do świadomości polskich kibiców.


MAŁE PIĘŚCI: SIERPIEŃ 2017 (ZAPOWIEDŹ)

Sierpień 2017 będzie najważniejszym miesiącem w historii pięściarstwa. Boks stanie do ostatecznej konfrontacji z mieszanymi sztukami walki, a pewien Pan z okolic Kutna powróci do świadomości polskich kibiców. W ''Małych pięściach'' przeczytacie o magii, która łączy te dwa wydarzenia i nadaje im ponadczasowy charakter.Strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6