MAŁE PIĘŚCI: KONKURS WBSS (100 EURO)

Wstępu nie będzie, lecimy na instynkcie. Sami widzicie, co się dzieje. Gulasz WBSS bulgocze aż miło, a Eubank Jr dodał wczoraj do niego łyżkę musztardy Colmana. Waga super średnia nabiera coraz ciekawszego smaku i właśnie tej niedocenianej kategorii dotyczy dzisiejszy konkurs.

Zadanie jest proste - należy wytypować skład finału i dokładnie uzasadnić swój wybór. Warto również opisać przebieg lub podać wynik finałowego starcia. Na Wasze typy czekam w komentarzach poniżej, możecie je dodawać do piątku trzynastego. W przyszłym tygodniu pozwolę sobie natomiast opublikować własny typ.

Zwycięzca zostanie wybrany spośród uczestników, którzy trafnie wytypują skład finału. O ostatecznym wyniku konkursu zadecyduje jakość analizy. Wynik pojawi się w ''Małych pięściach'' w niedzielę - po finałowym starciu.

Nagrodą w konkursie jest dowolnie wybrany towar lub towary ze sklepu www.benlee.de Maksymalna wartość nagrody - 100 euro.

Siedzicie ''U Kucharzy''.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Biłuński zadebiutował na łamach Bokser.org w czerwcu 2011 roku. W ciągu dwóch lat stworzył cztery autorskie cykle: "Artyści ringu", "Boxiana", "Styl robi walkę" i "KSB". Prezentował charakterystyczny styl, który często polaryzował opinie czytelników. Obecnie Biłuński tworzy reportaże dla wydawnictwa Ebr.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MickeyBreslau
Data: 08-10-2017 21:29:09 
Kurde gdyby to byl konkurs na skład finału w jr cięzkiej to typowalbym tak jak przed rozpoczeciem turnieju czyli Usyk vs Dorticos z ładną analiza bo juz mam wszystko gotowe w głowie.Jesli chodzi o final super sredniej to nie mam przeciwnika dla Eubanka jr,nie ma analizy,ale do piatku postaram sie cos skrobnąc.
 Autor komentarza: soulfoodboxing
Data: 08-10-2017 21:37:47 
@MickeyBreslau - super średnia jest trudniejsza do wytypowania i analizy, dlatego jest tyle czasu. Z fartem.
 Autor komentarza: NATHAN
Data: 08-10-2017 22:15:45 
Nie Colmana, tylko Colmans'a, Panie Biłuński...
 Autor komentarza: arpxp
Data: 08-10-2017 22:31:04 
Colman's Mustard, czyli musztarda Colmana moim zdaniem, ale nieistotne. Finał Moim zdaniem będzie Smith vs Eubank i patrząc na to, jak rozwija się jeden i drugi, to wskazywałbym na Eubanka jako zwycięzcę. Jest bardzo inteligentny w ataku, ma świetny refleks i moim zdaniem naturalny talent do pięściarstwa. Smith póki co jest solidnym rzemieślnikiem, ale ma niewiarygodne warunki fizyczne jak na wagę super ciężką. Jednak Eubank będzie dla niego za szybki i zbyt aktywny i precyzyjny. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że wygra przez TKO w rundach mistrzowskich.
 Autor komentarza: soulfoodboxing
Data: 08-10-2017 22:31:38 
@NATHAN - Colmana, nie Colmans'a. Ty siedzisz w KFC.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 08-10-2017 23:05:18 
Eubank wyrasta na faworyta, ale kto zmierzy się z nim w finale to nie mam zielonego pojęcia. Nie wydaje mi się jednak by był to Smith, bo on co prawda świetnie prezentuje się w ringu, ale pod warunkiem, że ma rywala na przeciwko siebie. Myślę, że zarówno Eubank jak i Groves raczej powinni z takim zawodnikiem sobie poradzić. Ja jestem zbyt leniwy, żeby przejrzeć wszystkich uczestników tego turnieju. Największą słabość mam do stylu walki Breahmera, ale on w tym wieku i jeszcze schodząc do limitu super średniej raczej nie zaimponuje formą, ale kto wie. Jeżeli Breahmer nie straci nic ze swoich atutów to będzie w tym turnieju poważnym graczem i może to nawet on stanie do walki z Eubankiem w półfinale, ale w tym typowaniu kieruję się raczej sympatiami niż zdrowym rozsądkiem.
 Autor komentarza: KnockinOnHeavensDoor
Data: 08-10-2017 23:34:58 Z konkursem czy bez: Bilunski musi odejsc. Autor komentarza: LwieSerce23
Data: 09-10-2017 00:42:23 
W mojej opinii to będzie brytyjski finał. Eubank jr nie powinien mieć problemu z Georgiem Grovesem. Po obejrzeniu ostatnich walk Eubanka Juniora, gołym okiem widać, że ten pięściarz dojrzał od porażki z rąk Billy'ego Joe Saundersa. Jest mniej chaotyczny w swoich poczynaniach, ma świetny timing i wie, kiedy podkręcić tempo. Zabójczą rolę odgrywają tu ciosy podróbkowe. George Groves jest już nieco napoczęty i nie należy on do pięściarzy słynących z odporności na ciosy, duży wpływ miały na to dwie batalie z Carlem Frochem. Więc droga Eubanka wiedzie przez nokaut na swoim rodaku. Jako drugiego finalistę typuję Calluma Smitha, niezależnie od tego, czy przyjdzie mu walczyć w półfinale z Braehmerem, czy Brantem. Jest on obdarzony nadzwyczajnymi jak na tę wagę warunkami fizycznymi i w mojej opinii walka z Braehmerem, którego uważam za faworyta potyczki z Brantem, miałaby podobny skutek do tego, jak zawalczył Nathan Cleverly z tym pięściarzem. Presja i spychanie rywala do defensywy przez długie, proste ciosy i kombinacje przy linach, długi prawy prosty kontrujący ataki Braehmera, bity z defensywy, też dałby się we znaki. Nie zależnie czy będzie to Brant, czy Braehmer, scenariusz będzie podobny. W mojej opinii Smith będzie w stanie ustawić sobie swojego przeciwnika i narzucić mu swój styl. Anglik potrafi walczyć bezpiecznie i skutecznie punktować i urywać rundy, więc w najgorszym przypadku będziemy mieć powtórkę z rozrywki z walki ze Skoglundem i wygraną po mało ciekawym pojedynku, choć wielce prawdopodobne jest, że półfinał zakończy się przed czasem, jeśli Smith podkręci tempo i zacznie rozbijać zmuszonego do obrony rywala W finale zmierzy on się z Eubankiem.
 Autor komentarza: RSC2
Data: 09-10-2017 06:27:11 
Za 100 dolarów to nie chce mi się pisać.
Za 100 dolarów to mógłbym jedynie podać skład finału , ale bez uzasadnienia .

Z uzasadnieniem musiałoby być z 5 tys.

Taki długi tekst to są "drogie rzeczy" panie Jakubie.
-Halinka śpisz?
-śpię,, abo co?
 Autor komentarza: holy
Data: 09-10-2017 08:42:35 
Autor komentarza: NATHAN
Data: 08-10-2017 22:15:45

Nie Colmana, tylko Colmans'a, Panie Biłuński...

Nie Colmans'a, tylko Colmansa, jeśli już. Apostrof jest znakiem niewymawianej głoski lub litery, a w tym nazwisku wszystkie litery są wymawiane, więc postawienie apostrofu nie ma uzasadnienia.
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 09-10-2017 10:48:00 
Na finał najbardziej prawdodpobnymi typami są Eubank Jr - Callum Smith, bądz Eubank Jr - Jurgen Brehmer.

Ja stawiam na dużą walkę w UK, czyli Eubank - Smith.

Chris cały czas się rozwija i wyraźnie widać, że od czasu walki z BJS przestał pajacować. Bardziej stawia na jab, a jego kombinacje są coraz dłuższe i coraz silniejsze (te podbródki naprawdę mają wymowę i widać to było nawet w oczach Abrahama). Uważam, że po ciężkiej walce z Grovesem dostanie się do finału, gdzie będzie miał już nieco łatwiej.
Smith może mieć problemy już z doświadczonym Brehmerem, ale ze względu na warunki powinien to wygrać.
W finale jednak, jeśli będzie walczył z Eubankiem przegra na punkty - Juniora naprawde ciężko znokautować, Smith nie jest finezyjnym pięściarzem i moim zdaniem zostanie stłamszony ilością wyprowadzanych przez młodego ciosów, ich precyzją, a także fajnie wyglądającym jabem.

Walki z Grovesem oraz Smithem będą wymagać od Eubanka dużo pracy, ale uważam, że powinien wygrać ten turniej i w końcu zostanie chociaż po części doceniony. Wiele osób go nie lubi, moim zdaniem jest to prawdziwy oldschool boxer, którego w ringu ogląda się niesamowicie przyjemnie i który da jeszcze wiele wspaniałych walk.
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 09-10-2017 10:50:16 
PS. A Sentino już został wyjaśniony i w Niemczech i w Polsce. Nie skumam jak można tego pozera słuchać...
 Autor komentarza: KnockinOnHeavensDoor
Data: 09-10-2017 11:49:33 Tak zeby zakonczyc debate bo widze ze nie wszyscy sobie radza......W tlumaczeniu na jezyk polski to NIE jest zadna musztarda Colmansa tylko COLMANA a apostrof NIE jest zadnym znakiem niewymawianej gloski albo litery.
Dlaczego? Dlatego ze w jezyku angielskim apostrof występuje tylko przed końcówką dopełniaczową „s” w odmianie rzeczowników natomiast w formach liczby mnogiej oraz niektórych imionach własnych zakończonych na „s” wystepuje PO końcówce „s”, np:

Editor's comment (komentarz redaktora)
Jesus' new commandments (nowe przykazania Jezusa)
In five minutes' time (za piec minut)

Tak wiec jest to musztarda COLMANA (Coleman's Mustard). Gdyby nazwa pochodzila od nazwiska Colmans to nazywalaby sie Colmans' Mustard.

Dla tych co maja watpliwosci ponizej link do historii firmy zalozonej przez Jeremiaha Colmana...

https://www.colmans.co.uk/colmans-story

 Autor komentarza: NATHAN
Data: 09-10-2017 16:09:44 
Zwracam honor zatem, Panie Biłuński...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.