MAŁE PIĘŚCI: SIERPIEŃ 2017 (FRAGMENT)

Dzień, w którym się zaraziłem, przewija mi się przed oczami jak zdjęcia w fotoplastykonie. Targ odpustowy w jakimś śląskim mieście, strzelisty kościół z cegieł. Różańce, święte obrazki, krucyfiksy. Cygan z akordeonem i gromada obszarpanych dzieci. Blaszane zegarki, pierzaste koguciki, baloniki na druciku. Wata cukrowa i pistolety na wodę. Zapach smażonej kiełbasy, piwa, ruskich fajek. Odświętnie ubrani rodzice, ortaliony i wąsy, trwała ondulacja i spódnica w panterkę. Sprzedawca kaset disco-polo w dżinsie od stóp do głów. Kruche arcydzieło grupy Rex na motywach ''What is love'' Haddawaya. ''Będę Cię kochał, wciąż kochał... Jak nikt''.

Za stoiskiem z kasetami rozłożone na trawie książki. Harlequiny, komiksy, biała seria PIW i pamiętniki Anastazji P. Stojący nad nimi bukinista w okularach jak denka od butelek. Zaczynam grzebać w jego towarze i wyciągam czarną piękność w miękkiej oprawie. Łososiowe litery tytułu jak neon tajemniczej świątyni. ''Zawodowcy. Wielkie walki wszech czasów''. Pierwszy tom serii wydawnictwa KASK.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Biłuński zadebiutował na łamach Bokser.org w czerwcu 2011 roku. W ciągu dwóch lat stworzył cztery autorskie cykle: "Artyści ringu", "Boxiana", "Styl robi walkę" i "KSB". Prezentował charakterystyczny styl, który często polaryzował opinie czytelników. Obecnie Biłuński tworzy reportaże dla wydawnictwa Ebr.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MarshallMathers
Data: 06-08-2017 20:21:53 
http://allegro.pl/skotnicki-zawodowcy-wielkie-walki-wszechczasow-i6917207223.html
 Autor komentarza: soulfoodboxing
Data: 06-08-2017 20:36:25 
Prawda nikogo nie interesuje
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.