MAŁE PIĘŚCI: XIĄŻE WARSZAWSKI

Zaczyna się odcinanie kuponów od mołojeckiej sławy - wydawnictwo Gniew Boży przygotowało zbiór felietonów warszawskich, które ukazywały się w cyklach ''Małe pięści'' i ''Tygodnik bokserski''. Poczekajcie, mówiłem, jeszcze parę lat i będzie tego w sam raz na nowe ''Powidoki''. Nie chcieli słuchać. ''Musimy na tym zarobić teraz, wypromujemy to jako antidotum na żenujące felietoniki młodego Stuhra, które wydało Zwierciadło''. Niech wam będzie, w sumie też potrzebuję forsy, ogłaszam zatem premierę ''Xięcia warszawskiego'', już wkrótce w księgarniach w całej Polsce. Gościnnie wystąpią Krzysztof Kraśnicki i Jakub Dobek, piosenkę promującą zbiór przygotował Janusz Grudziński. Nie będę wam tutaj zabierał czasu jakimiś promocyjnymi blurbami, powiem tylko, że w tych tekstach stolica i jej pięściarstwo stają do walki o godność. Nowy Jork należy do Kownackiego, a Warszawa do mnie. To jest moje miasto!

***

''Xiąże warszawski. Felietony o pięściarstwie spod znaku syreny'', wydawnictwo Gniew Boży, premiera: wrzesień 2017

Z NAROŻNIKA TETRYKA: HALA MIROWSKA >>> Krzysztof Kraśnicki wspomina świątynię warszawskiego boksu.

POKÓJ JEGO CIENIOM. POGRZEB JERZEGO KULEJA >>> Fotoreportaż Jakuba Dobka.

TYGODNIK BOKSERSKI: WIZYTÓWKI (cz. 2) >>> Reportaż ze spotkania z Edwardem Kurowskim w restauracji ''Mołdawskiej''. Wasilewski i Szpilka w tle.

MAŁE PIĘŚCI: MOWA POGRZEBOWA >>> Mowa pogrzebowa wygłoszona na pogrzebie Edwarda Kurowskiego.

MP: KLINCZ >>> Wspomnienie o Tomaszu Lengrenie.

MP: WENEZUELA >>> Miniaturowy reportaż z meczu WSB. W tle warszawska restauracja Lotos.

MP: STRICZU vs HUGO BOSS (NAJLEPSZE WERSY) >>> Typowanie wyniku walki Sulęcki vs Centeno Jr stylizowane na ultranowoczesny warszawski rap.

MP: SULĘCKI vs CENTENO JR >>> Typowanie walki Sulęcki vs Centeno Jr w klasycznym stylu.

MP: ZŁOTY HUSARZ DLA MICHAŁA OLASIA (FOTORELACJA) >>> Fotorelacja z wręczenia nagrody Złotego Husarza w restauracji Lotos.

MP: SZLAKIEM AWANTUR >>> Premiera szkicu fragmentu księgi plugawej, którą pod koniec 2017 roku opublikuje wydawnictwo Gniew Boży. ''Szlakiem awantur. Brudny przewodnik po powojennej Warszawie'' to rzecz poświęcona wszystkiemu, co w stolicy najpiękniejsze: meczom bokserskim, ulicznej przemocy, drobnej i zorganizowanej przestępczości, szeroko pojętej sztuce marginesu.

MP: CHWASTY >>> Relacja z czerwcowej wizyty w Warszawie i drugiego pokazu przedpremierowego filmu ''Piotrowsky''. Dużą rolę gra tutaj kilka motywów z poprzednich felietonów warszawskich.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Biłuński zadebiutował na łamach Bokser.org w czerwcu 2011 roku. W ciągu dwóch lat stworzył cztery autorskie cykle: "Artyści ringu", "Boxiana", "Styl robi walkę" i "KSB". Prezentował charakterystyczny styl, który często polaryzował opinie czytelników. Obecnie Biłuński tworzy reportaże dla wydawnictwa Ebr.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: CELko
Data: 17-07-2017 07:59:55 
Kapitalnie
 Autor komentarza: soulfoodboxing
Data: 17-07-2017 08:44:59 
palac kultury kupiecki harem gdzie życie ciągle wre
 Autor komentarza: Literatka
Data: 17-07-2017 10:05:40 
Dzień premiery będzie dniem nokautu na pseudofelietonistach.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.