KALENDARZ KIBICA 2019

Nowy bokserski rok to Kalendarz Kibica 2019 Wzorem ubiegłych lat - Kalendarz za rok 2018 TUTAJ >>> znów ruszamy z nowymi postanowieniami, tym razem na rok 2019. Zobaczymy 'ile się uda' zrealizować, a ile wyniknie ze ścisłego, metodycznego działania. Właśnie do tego przyda się kalendarz imprez pięściarskich na bieżący rok. Wyskoczył nam na początek Puchar Polski Seniorów w Człopie (wyniki finałów TUTAJ >>>), z którego przeprowadziliśmy obszerną relację, a tradycyjnie wielki 'mały' Ogólnopolski Turniej w Boguchwale z akcentami miedzynarodowych ekip, już tradycyjnie odpalił start w nowy pięściarski rok - retransmisja i wyniki TUTAJ >>>

Zapraszamy jednocześnie wszystkie kluby do nadsyłania informacji o planowanych sobotach bokserskich, konfrontacji międzyklubowej, czy regionalnych zawodów, oraz oczywiście tych większych, którymi trzeba się chwalić - na informacje czekamy pod adresem info@bokser.org

Porównując do minionego okresu, zapowiada się zdecydowanie mniej imprez, ale za to przybywają nowe sportowe projekty i ciekawe, popularyzujące boks inicjatywy lokalnych pasjonatów.

Jeśli tendencja się utrzyma, możemy liczyć na powrót boksu, jako powszechnej dyscypliny, szkolącej charaktery młodych ludzi, a Ci nieliczni, którym nie zabraknie woli wygrywania i znoszenia ciężkich treningów, zobaczymy stojących na podium najważniejszych imprez na świecie z medalem Igrzysk Olimpijskich włącznie.
Czas więc na oficjalny kalendarz, który miejmy nadzieję wraz z klubami, działaczami i samymi kibicami będziemy starali się aktualizować, bo wzorem lat ubiegłych brakuje nadal ścisłego kalendarza imprez centralnych, co zaburza planowanie, start w konkursach, czy uzyskiwanie środków, a także terminów w halach sportowych miast, w których boksem żyje społeczność, a także w których zaczyna dopiero rozkwitać zamiłowanie do jakże trudnej dyscypliny.

Należy dostrzec pozytywne i dobrze przyjęte w kalendarzu Europejskiej Federacji Bokserskiej (EUBC) Mistrzostwa Śląska Kobiet, gdzie mierzą się reprezentacje z coraz większej liczby krajów, dźwigając tym samym dekadę wysiłków na piedestał cenionych turniejów w świecie.

Doceniono w końcu Międzynarodowy Turniej im. Feliksa Stamma, na który przybyło wielokrotnie więcej cenionych ekip, aniżeli miało to mieśce w latach poprzednich. Czyżby odkurzono ceniony niegdyś turniej, nazywany przecież 'Małymi Mistrzostwami Europy' - oby tak dalej, a Polska stanie się częstym miejscem, gdzie swoje oczy będą kierować trenerzy swoich ekip w celach szlifowania i weryfikacji przyszłych mistrzów europy czy świata. Wracając do mistrzostw Europy - to swoistym drogowskaz przyszłości bokserskiej - w marcu dowiemy się w oddalonym o ponad 2500 km Władykaukazie, kto należeć będzie do ścisłej czołówki nadchodzących lat wśród kobiet i mężczyzn.
 
Kalendarz Kibica 2019
 
Styczeń
12.01. 'League Of Gentlemen Boxing' - Wrocław >>>
13-18.01. Puchar Polski Seniorów - Człopa >>>
19.01. IV Ogólnopolski Turniej - Boguchwała >>>
19.01. I Krok Bokserski - Gliwice
26.01. Bokserska Sobota - Szczecin >>>
28.01-8.02. Zima w mieście - Warszawa
 
Luty
05-10.02. LXIII Memoriał Istvana Bocskai'a - Debreczyn (Węgry)
09.02. III Gala Boksu Amatorskiego - Kopalnia Guido (320m pod ziemią) Zabrze >>>
09.02. Mecz bokserski Zabrze vs Europa - Zabrze >>>
09.02. 'Rekruttserien i Boksing' - Oslo
12-17.02. Międzynarodowy Turniej - Komsomolsk (Rosja)
13-20.02. LX Międzynarodowy Turniej Strandja - Sofia (Bułgaria)
16.02. I Krok Bokserski - Rybnik
16.02. Pierwszy 'Krok Bojana' - Lubań >>>
16-17.02. XVII Turniej 'Paweł Skrzecz Zaprasza' - Warszawa >>>
16.02. Pierwsza Gala Sportów Walki - Trzcianka >>>
22-24.02. V Międzynarodowe Grand Prix - Konjice (Słowenia)
23.02. V Turniej o Złotą Koronę - Wałcz >>>
28.02.-03.03. Turniej Ryga Cup - Łotwa
 
Marzec
01-03.03. 73 Mistrzostwa Dolnego Śląska - Lubań >>>
01-03.03. Mistrzostwa Okręgu - Łódź >>>
01-03.03. Mistrzostwa Kujawsko Pomorskiego - Grudziądz >>>
02.03 Kurs na II i I klasę trenerską oraz instruktora boksu - Jaworzno >>>
02-03.03. Mistrzostwa Płocka Juniorów i Juniorek Młodszych - Płock >>>
07-10.03. XXXVIII Międzynarodowy Turniej GeeBee - Helsinki (Finlandia) >>>
07-18.03. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy (U 22) Kobiet i Mężczyzn - Władykaukaz (Rosja) >>>
08-10.03. Mistrzostwa Śląska - Jaworzno >>>
09-10.03. IX Memoriał Zbigniewa Rompy - Starogard Gdański >>>
10.03. XXIX Warszawska Granda na Pięści - Torwar >>>
16.03. XX MTB o Puchar Dyrektora MOSiR - Rybnik >>>
16.03. XVIII Turniej 'Paweł Skrzecz Zaprasza' - Warszawa >>>
16.03. Puchar Serc - Kraków >>>
16.03. Bitwa o Śląsk - Radzionków >>>
18-24.03. XXVI Mistrzostwa Polski Juniorów - Konin >>>
19-24.03. XIV Międzynarodowy Turniej im.Danas Pozniakas - Wilno (Litwa)
28-31.03. I Eliminacje OOM kadetek - ...
26-30.03. Mistrzostwa Polski Seniorek i Juniorek - Grudziądz >>>
30.03. III Memoriał im. Ryszarda Jarnota - Libiąż >>>
30.03. Landowski Fight Night 'Droga do Igrzysk' - Warszawa >>>
 
Kwiecień
06.04. I Krok Bokserski - Zabrze >>>
06.04. XIX Turniej 'Paweł Skrzecz Zaprasza' - Warszawa >>>
06-07.04 I Turniej Eliminacyjny kadetek do OOM - Grudziądz
12-14.04.2019 II Grand Prix Skorpiona - Szczecin >>>
13.04. I Pruszkowski Turniej i Puchar Mazowsza Kadetów - Pruszków >>>
13-14.04. I MTB DED Boxing Cup 2019 - Karpacz >>>
17-21.04. XVIII Mistrzostwa Polski Juniorek - ...
18.04. Światowa Konfrontacja Boksu Olimpijskiego: Polska vs Niemcy - Władysławowo >>>
20.04. Liga Juniorów - ...
25-28.04 II Turniej Eliminacyjny kadetek do OOM - Gliwice
27.04 Mecz Polska vs Niemcy - Myszków >>>
27.04 Mecz Ekstra Ligi Boksu Olimpijskiego - Wałbrzych >>>
27.04 XIV Landowski Boxing - Warszawa >>>
28.04 Międzynarodowy Turniej Malta - Valletta >>>
28.04.-04.05. XXXVI Międzynarodowy Turniej im. Feliksa Stamma - Warszawa >>>
 
Maj
04.05. MTB o "Kapelusz Góralski" - Żywiec
04.05. Strzelin Boxing Night - Strzelin >>>
10.05. Rocky Boxing Night 'Pierwszy Taniec' - Kościerzyna >>>
11.05. Międzynarodowe Grand Prix Małopolski - Gródek nad Dunajcem >>>
11.05. Ekstra Liga Boksu Olimpijskiego: 'BKS Skorpion' Szczecin vs 'WLKP Drużyna Bokserska' - Chojna >>>
11.05. I Ogólnopolska Gala o nagrodę Gminy Andrespol - Wiśniowa Góra >>>
18.05. IV MTB im. Tadeusza Wijasa - Jastrzębie Zdrój
21.05-02.06 Mistrzostwa Europy Kadetek i Kadetów - Galati (Rumunia) >>>
21-26.05. XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (kadeci) - Ostrowiec Świętokrzyski >>>
22-25.05. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (kadetki) - Ostrowiec Świętokrzyski >>>
25.05. Promocja Dąbrowskiego Boksu - Dąbrowa Górnicza >>>
25.05. II Międzynarodowa Gala - Zabrze >>>

 
Czerwiec
01.06. Gala Boksu Olimpijskiego o Puchar Biura Sportu 'Adrenalina Boxing Show' - Wrocław >>>
01.06. Dzień Dziecka po Warszawsku - Torwar >>>
02.06.Warszawska Granda na Pięści - Torwar >>>
02.06. Mecz Polska vs Czechy (Juniorzy) - Świdnica >>>
04-06.06. IX Międzynarodowy Turniej im. Zygmunta Chychły - Gdańsk >>>
05.06. IV Memoriał Zbigniewa Pietrzykowskiego - Wilkowice >>>
07.06. Mecz SKB Czarni Energa Słupsk vs Kaliningrad (Rosja) - Słupsk >>>
07.06. II Gala Białych KołnierzykówSłupsk >>>
08.06. Sobota Bokserska - Opole >>>
08-09.06. Seminarium z trenerem kadry narodowej Kuby - Eugenio Rubio Kindelan - Gródek nad Dunajcem >>>
10-14.06. Konsultacja szkoleniowa kadetów - Warszawa
14-16.06. 43 MTB Czarne Diamenty - Myszków >>>
15.06. Międzynarodowe Grand Prix Małopolski - Nowy Sącz >>>
15-16.06 Międzynarodowy Turniej 'Ziemi Nowodworskiej' - Nowy Dwór Mazowiecki
16.06 XXIV MTB IM. Józefa Króży - Tczew
20-30.06 Igrzyska Europejskie/ Mistrzostwa Europy Kobiet i Mężczyzn - Mińsk (Białoruś)
22.06. Liga Juniorów - ...
22-23.06. V Memoriał im. Artura i Zbigniewa Olechów - Oleśnica >>>
27-30.06. IV Akademickie Mistrzostwa Polski - Łomża >>>
29.06. Międzynarodowe Grand Prix Małopolski - Brzesko >>>
 
Lipiec
01-31.07 Akcja 'Lato Warszawsko- Mazowieckie OZB' - Mazowsze
26.07. Mecz reprezentacji: Polska vs Rumunia - Warszawa >>>

Sierpień
02-06.08. V MTB Bałkan - Botewgrad (Bułgaria)
03-11.08. Mistrzostwa Europy Młodzików - Tbilisi (Gruzja)
12-19.08. Międzynarodowy Turniej o Puchar Narodów Świata - Vrbas (Serbia)
23-31.08. XII Mistrzostwa Europy Seniorek - Alcobendas (Hiszpania)
 
Wrzesień
01-09.09. Mistrzostwa Europy Juniorek i Juniorów - Sofia (Bułgaria) >>>
07-21.09. Mistrzostwa Świata Seniorów - Jekateryburg (Rosja)
07.09. XX Turniej 'Paweł Skrzecz Zaprasza' - Warszawa >>>
07-08.09. Młodzieżowe Mistrzostwa Mazowsza - Warszawa
08-14.09. XIV Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet - Gliwice >>>
14.09. II Turniej Nadziei o Puchar Prezydenta - Poznań >>>
15.09. Międzynarodowe Grand Prix Małopolski - Myślenice >>>
17-21.09. Mistrzostwa Polski Młodzików - Łomża
19.09. III MTB 'Czas legend - Świt' - Grozne (Czeczenia) >>>
20.09. Wojda Boxing Night - Gnysiówka
21-22.09. XXIII MTB im. W. Szyińskiegi i M. Chudego - Częstochowa
21-22.09. Hołd Bohaterom - 44 Warszawska Granda - Torwar >>>
22.09. Gala z okazji 80 urodzin Mistrza Olimpijskiego Mariana Kasprzyka - Bielsko Biała >>>
28.09. Międzynarodowe Grand Prix Małopolski - Czchów >>>
28.09. Landowski Boxing Night XV - Hala Gwardii >>>
 
Październik
02.10. Kurs Sędziego Boksu Olimpijskiego - Kraków >>>
03-10.10. Mistrzostwa Świata Seniorek - Ułan Ude (Rosja)
05.10. II Turniej Joannitów - Skarszew >>>
05-06.10. XIX MTB im. Cyrana o Puchar Prezydenta - Rybnik >>>
05-06.10. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
06-12.10. XXVII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn - Ciechocinek >>>
12.10. II Międzynarodowy Turniej Bokserski Dzieci i Młodzieży - Jastrzębie Zdrój
12.10. Landowski Fight Night Droga do Igrzysk - Warszawa >>>
15-18.10. VII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski KobietWałcz >>>
19.10. Międzynarodowe Grand Prix Małopolski - Gnojnik
25.10. Mecz Warszawa vs Helsinki - Warszawa
26.10. TB Ring Wolny - Dąbrowa Górnicza
26.10. Gala Boksu o Puchar Starosty Radomszczańskiego - Radomsko
26.10. Turniej im.Jerzego Potamana - Lubań
26.10. Sokółka Boxing Show - Sokółka
26.10. VI Gala Boksu i K1 - Piła
27.10. IX Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Roberta Kopytka - Jaworzno >>>
21-27.10. Memoriał Leszka Drogosza - Kielce
24-27.10. X Puchar Polski Juniorek i XXXVII PP Juniorów - Poznań >>>
 
Listopad
02.11. XX Turniej Bokserski im. Jana Heimana - Ziębice
08-10.11. MTB im. Jerzego Krasnożona - Knurów
09.11. XIX Międzynarodowy Turniej im. Michała Szczepana - Raszyn >>>
09.11. IV Memoriał Stanisława Dragana – Kraków
09.11. III Wejherowski Boxing Show - Wejherowo >>>
10.11. 46 Warszawska Granda - Torwar >>>
10.11. Ogólnopolski Turniej o Puchar Prezydenta - Włocławek >>>
16.11. Gołdap Fight Night - Gołdapia >>>
16.11. Turniej Niepodległości - Oława
16.11. VIII Memoriał Tadeusza Kiedrowskiego - Chojnice >>>
23.11. I Turniej Bokserski pod patronatem Wójta Gminy - Świlcza >>>
23.11. Paweł Skrzecz Zaprasza - Warszawa >>>
23-24.11. XIV MTB im. Leszka Błażyńskiego - Bytom >>>
23-24.11. VIII Memoriał Brunona Bendiga i Wyszehradzka Liga 2019 - Gdynia >>>
23-29.11. XC Mistrzostwa Polski Seniorów - Opole >>>
29.11. Wasilewski Ełk Boxing Show - Ełk >>>
30.11. Turniej o Puchar Wójta Gminy Kobierzyce - Tyniec Mała
30.11. VI Międzynarodowy Memoriał im. Tadeusza Łady - Gierałtowice >>>
 
Grudzień
06.12. BFC 2 - Nowy Sącz >>>
07.12. Turniej Mikołajkowy - Wałbrzych
07.12. Paweł Skrzecz Zaprasza... XXI Turniej Mikołajkowy - Warszawa >>>
07-08.12. VI Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Włókiennika - Łódź
07.12. VII Międzynarodowy Turniej Bokserski 'Boxing Day' - Wodzisław Śląski >>>
13-15.12. XXXIX MTB o Złotą Rękawicę Wisły - Kraków >>>
14.12. V Gala o Puchar Burmistrza - Opoczno >>>
22.12. XII Turniej Bokserski im. Kazimierza Paździora - Radom >>>

Styczeń 2020

18.01. V Międzynarodowy Turniej o Puchar Burmistrza Boguchwały - Niechobrze >>>

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.