POLACY ZE ZMIENNYM SZCZĘŚCIEM W HELSINKACH

Rozpoczął się Międzynarodowy Turniej Bee Gee w Helsinkach, który dla polskich pięściarzy jest jednym ze sprawdzianów do zbliżających się mistrzostw Europy seniorów. Za nami walki 1/8 finału, w których wystąpiło trzech Polaków – Mateusz Polski, Łukasz Zyguła i Rafał Perczyński.

Jako pierwszy zaprezentował się brązowy medalista ME Mateusz Polski (Róża Karlino). W pojedynku wagi lekkopółśredniej przegrał na punkty 1:4 (27:30, 28:29, 28:29, 27:30, 29:28) z Australijczykiem Harrym Garsidem. Nie powiodło się również Łukaszowi Zygule (waga półśrednia). Pięściarz gdańskiego Sako uległ na punkty 1:4 Francuzowi Victorienowi Monny.

Za to z ringu w roli zwycięzcy zszedł Rafał Perczyński (Sako Gdańsk). Podopieczny trenera Marka Chrobaka wygrał na punkty 4:1 z Bambą Bengero (Francja). W ćwierćfinale spotka się z Joonem Rothem (Finlandia).

W tej samej fazie Dominik Palok (waga lekka, Sako Gdańsk) zmierzy się z brązowym medalistą MŚ Hindusem Shivą Thapa, natomiast w rywalizacji kobiet Elżbieta Wójcik (Róża Karlino) skrzyżuje rękawice z mistrzynią Europy Eliną Gustafsson (Finlandia).

Oprócz Polaków do turnieju zgłosiło około stu pięściarek i pięściarzy, między innymi z Rosji, USA, Tajlandii, Kazachstanu, Australii, Indii, Francji i gospodarzy imprezy, Finlandii.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.