MME U-22: KACZMARSKA W PÓŁFINALE, PORAŻKI MĘŻCZYZN

Z młodzieżowych mistrzostw Europy U-22, rozgrywanych w rosyjskim Władykaukazie, polscy bokserzy wracają na tarczy. Dziś odpadli ostatni nasi reprezentanci w gronie mężczyzn - Damian Durkacz (Concordia Knurów) w wadze lekkopółśredniej i Piotr Szczukowski (Sako Gdańsk) w półciężkiej. Zwycięstwo odniosła natomiast wczoraj broniąca tytułu Agata Kaczmarska, a wciąż czekamy na wyniki występów Natalii Marczykowskiej i Aleksandry Smuklerz.

1/4 finału, waga lekkopółśrednia, mężczyźni: Walijczyk Michael McDonagh pokonał Damiana Durkacza 3:1 (walka przerwana w 2. rundzie z powodu kontuzji nosa Polaka). Pojedynek należy uznać za dość pechowy. Nacierający Durkacz nie rozpoczął go dobrze i ładnie pracujący na nogach rywal kontrolował walkę z defensywy. W drugiej rundzie Polak zaczął wywierać jeszcze ostrzejszy pressing niż w pierwszej i powoli łapał swój rytm, ale jego nos obficie krwawił, prawdopodobnie po przypadkowym zderzeniu. Sędzia przerwał w końcu walkę i okazało się, że sędziowie przyznali wygraną Walijczykowi.

1/4 finału, waga półciężka, mężczyźni: Turek Bayram Malkan pokonał Piotra Szczukowskiego 5:0. Polak był liczony w pierwszej i trzeciej rundzie, a także został ukarany ostrzeżeniem za faule w drugiej, ale pojedynek był zacięty i Szczukowski miał swoje momenty. W dystansie wyglądał eksplozywnie i trafiał akcjami z doskoku, a także niezłym lewym prostym, ale otwierał się w półdystansie i bazujący - podobnie zresztą jak Piotr - na refleksie Turek to wykorzystywał, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

1/4 finału, waga średnia, kobiety: Agata Kaczmarska pokonała Davinę Michel 4-0, właściwie deklasując swoją rywalkę z Francji. Michel nie potrafiła utrzymać dystansu, a Polka trafiała raz za razem w pierwszej rundzie. W drugim starciu Kaczmarska jeszcze zwiększyła tempo i utrzymała je do końca walki. W ten sposób już awansowała do półfinału i zapewniła sobie medal.

Przypomnijmy, że w 1/16 finału odpadli na początku tygodnia Filip Wąchała (waga półśrednia) i Kamil Ławicki (waga średnia), a w 1/8 finału poległ Michał Soczyński (waga ciężka).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.