WŁOCŁAWIANIE ZDOMINUJĄ GRUDZIĄDZ?

Tomasz Kiczyński

Grudziądz, hala Startu. Mistrzostwa Kujawsko - Pomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego. Początek w piątek – 1 marca. Głównymi faworytami do tytułów są pięściarze z Włocławka.

Do hali Startu przy ulicy Konarskiego 36 organizatorzy przewidują przyjazd około 90 juniorów i kadetów. Zdaniem prezesa Kujawsko-Pomorskiego OZB, grudziądzanina Kazimierza Kiczyńskiego najwięcej pierwszych miejsc powinni wywalczyć pięściarze Czempiona i Startu. Klubów z Włocławka, którzy w składach posiadają najlepszych obecnie zawodników w tych kategoriach wiekowych. - Start to znana firma nie tylko na naszych regionalnych ringach, ale także w Polsce. Aktualnie dołączyli do nich pięściarze Czempiona, którzy potwierdzają swój prymat. Podopieczni niedawnego jeszcze pięściarza Startu, później bydgoskiego Zawiszy Roberta Osmólskiego udowodnili te sukcesy wielokrotnie. Stawali przecież na najwyższym stopniu podium krajowych mistrzostw – stwierdza sternik K-P OZB.

Według opinii prezesa Kiczyńskiego ekipom z Kujaw, w rywalizacjo o najwyższe podium, może jedynie dorównać młodzież bydgoskiego Zawiszy, Potężni Ciechocinek czy toruńskiego Pomorzanina. Czy tak będzie faktycznie? Kibice w Grudziądzu przekonają się niebawem, gdyż w piątek, 1 marca zabrzmi pierwszy gong. Zakończenie mistrzostw zaplanowano na niedzielę, 3 marca.

Debiut w Grudziądzu

Czempionat kujawsko-pomorskiego regionu jest eliminacją do indywidualnych mistrzostw Polski juniorów (awansuje tylko mistrz). Natomiast z grona kadetów dwaj finaliści wywalczą przepustki do strefowych mistrzostw. Te zaś są kwalifikacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. - W naszym regionie powstały dwa bokserskie ośrodki. Są nimi: Nokaut Włocławek i Fight Club Toruń. W tym pierwszym teamie zajęcia prowadzi były pięściarz Startu Kamil Korpowski, w tym drugim toruńskiego Ringu Wolnego Adrian Ochnicki. Ich debiut nastąpi właśnie na grudziądzkim ringu – kończy Kazimierz Kiczyński.

Program walk Mistrzostw Kujawsko - Pomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego

01.03.2019 (piątek)

godz. 16:00 - pojedynki eliminacyjne

02.03.2019 (sobota)

godz. 11:00 - I seria pojedynków półfinałowych

godz. 15:00 - II seria pojedynków półfinałowych

02.03.2019 (niedziela)

godz. 11:00 - Finały

Za zajęcie miejsc na podium organizator zapewnia medale i dyplomy, a dla najlepszych pięściarzy puchary. Zapowiedź mistrzostw znajduje się również na bokserskim blogu autora tekstu.

Na zdjęciu, grudziądzanin Tomasz Kiczyński należy do najbardziej utytułowanych pięściarzy mistrzostw K-P OZB. Był też dwukrotnym młodzieżowym mistrzem Polski, a także wielokrotnym medalistą MP w różnych kategoriach wiekowych (od młodzika do seniora). Obecnie szkoli młodzież w miejscowym Starcie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.