MECZ KADRY: POLSKA vs CZECHY - ŚWIDNICA

Na kibic ów czeka dziewięć walk meczu juniorów Polska kontra Czechy, który 2 czerwca odbędzie się na ringu w Świdnicy. Spotkanie rozpocznie się o g. 11:00 i jest jednym punktów obchodów Dni Świdnicy, czyli miasta, w którym boks ma piękne i długie tradycje.

Biało-Czerwoni pod wodzą trenera Jerzego Baranieckiego od kilku dni trenują na obiektach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W niedalekiej przeszłości pięściarze miejscowej Polonii zdobywali Mistrzostwo Polski, a dziś w Świdnicy do meczu z Czechami przygotowują się młodzi kadrowicze.

- W niedzielnym meczu w naszej reprezentacji wystąpią 52kg Paweł Brach (Radomiak Radom), 56kg Beniamin Zarzeczny (Skorpion Szczecin), 60kg Oliwier Zamojski (Concordia Knurów), 64kg Marcin Chudobiński (RKS Łódź), 69kg Michał Jarliński (Champion Włocławek), 75kg Wojciech Guźniczak (Boks Poznań Team), 81kg Damian Zawieruszyński (Astoria Bydgoszcz), 91kg Kamil Guźliński (TS Polonia Świdnica), +91kg Oskar Kopera (Orkan Gorzów Wlkp.). Odbędzie się także walka między Gracjanem Ciureją (PTB Tiger Tarnów) i Gabrielem Blezieniem (Morsy Dębica) – mówi trener Jerzy Baraniecki.

Tuż przed przyjazdem na Dolny Śląsk Michał Jarliński i Damian Zawieruszyński uczestniczyli w turnieju w Grodnie. Obaj wygrali swoje walki i zostali triumfatorami białoruskich zawodów.

-Tydzień po meczu z Czechami mamy zaplanowany udział w turnieju w węgierskim Eger z udziałem 8 zawodników. To nasi potencjalni kandydaci do startu we wrześniowych Mistrzostwach Europy Juniorów w Sofii. W lipcu czeka nas bardzo mocny obsadzony turniej “O Puchar Branderburgii” we Frankfurcie nad Odrą, a także kilka zgrupowań, m.in. w Cetniewie, Grudziądzu i Zakopanem – dodał szkoleniowiec reprezentacji, który wśród liderów kadry juniorów wymienia nazwiska Pawła Bracha, Michała Jarlińskiego, Damiana Zawieruszyńskiego i Oskara Kopery.

Podczas tegorocznych MPJ w Koninie w walkach finałowych m.in. Paweł Brach wygrał z Mateuszem Piotrowskim, Michał Jarliński z Adrianem Krukowskim, Damian Zawieruszyński z Mateuszem Bereżnickim, a Oskar Kopera z Dominikiem Tomalczykiem.

Bezpośrednia relacja z komentarzem sędziego boksu zawodowego Włodzimierza Kromki już 2 czerwca z ringu ustawionym w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ulicy Śląskiej 35. Zapraszamy kibiców na godzinę 11:00, a przed ekrany już o 10:45 rozpoczniemy ze studia wywiadami z najwazniejszymi osobami tego dnia.

Mecz juniorów Polska vs Czech w Świdnicy

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.