CZAS NA TEST Z ROSJANAMI

Tadeusz KiedrowskiTym razem organizatorzy zapowiadają spotkanie pięściarskie pomiędzy reprezentacjami województwa pomorskiego i obwodu kaliningradzkiego. W minionych latach zawody poświęcone pamięci Tadeusza Kiedrowskiego cieszyły się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Trybuny miejscowej hali Widowiskowo-Sportowej wypełnione były po brzegi, a i atrakcji nie brakowało. W ringu występowali zawodnicy z Danii, Niemiec, Litwy czy Ukrainy. - W tym roku dla posiadaczy specjalnych wejściówek mamy przygotowane nagrody rzeczowe – informuje nasz portal Andrzej Plata, trener, jednocześnie pomysłodawca mityngu.

Specjalne wejściówki można nabyć w kasie Centrum Park (ul. Huberta Wagnera 1) oraz w biurze Promocji Regionu Chojnickiego, ul. Stary Rynek 4. Organizatorem jest UKS Bokser Chojnice, mający współpartnerów w Urzędzie Miasta Chojnic, Starostwa Chojnickiego i wspomnianego Centrum Parku. Po pięcioletniej przerwie będzie to 8 memoriał.

Kilka słów o Patronie

Tadeusz Kiedrowski związany był z regionem chojnickim. Boks zaczął uprawiać w 1965 roku w LZS Pawłowo. Od 1966 roku przeniósł się do Chojniczanki. Podczas służby wojskowej zasilił stołeczną Legię. Następnie po ukończeniu Studium Trenerów przy AWF Wrocław zajął się szkoleniem chojnickich pięściarzy. Jego wychowankowie zdobywali medale w najważniejszych krajowych imprezach. Między innymi organizator tegorocznego memoriału Andrzej Plata stawał na podium MP. Pracował również, w jednej z chojnickich szkół, jako nauczyciel wychowania fizycznego. Niestety, zmarł przedwcześnie w 2004 roku.

Zapraszamy kibiców na powrót turnieju do Chojnic - sobota 16 listopada, godz. 18.00 – hala Centrum Park, ul Huberta Wagnera. Wstęp bezpłatny.

Memoriał Tadeusza Kiedrowskiego 2014 Chojnice

Na zdjęciu fragment otwarcia 7 memoriału Tadeusza Kiedrowskiego, w trakcie którego w Chojnicach gościli pięściarze z Niemiec.

Memoriał Tadeusza Kiedrowskiego i mecz reprezentacji Pomorze kontra Kalinigrad

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.