WŁOCŁAWEK OTWARTY NA BOKS

Miasto Włocławek wspiera pięściarstwo i to widać - to blisko 140 tysięcy złotych na rozwój dyscypliny w tym mieście na rok 2019, dlatego może właśnie tutaj znajdzie się na młody waleczny, który sięgnie po najwyższy laur?!

Dąbrą okazją ku temu będzie własnie jednodniowy mityng w którym licznie wezmą udział przede wszystkim zawodniczki i zawodnicy miejscowego klubu w kategorii wiekowej: młodzieżowiec, junior i kadet. - Wysłaliśmy do klubów komunikaty, które informują o poszczególnych wagach i w jakich kategoriach pięściarze mają wystartować. Myślę, że szkoleniowcy dokładnie zapoznają się z regulaminem. W razie niejasności prosimy o telefoniczny kontakt, który jest podany w komunikacie – tłumaczy Wiesław Zawadzki, trener sekcji bokserskiej Startu Włocławek, głównego organizatora turnieju.

Początek pojedynków zaplanowano na godzinę 15:00 (natychmiast po otwarciu). Jak powiadomił nas organizator - dotychczas udział potwierdziły klubowe ośrodki z Łodzi, Bełchatowa oraz kujawsko-pomorskiego województwa. Dla uczestników przewidziane są medale i dyplomy.

W ostatnich latach z pięściarskiej młodzieży włocławskiego Startu, w turnieju o puchar prezydenta, między innymi rywalizowali: Adrian Spoździał, Kamil Ślęzak, Karolina Lewandowska czy Mateusz Bielicki. - To kontynuacja regionalnych turniejów pod nazwą 'Szukamy Olimpijczyków', a także międzynarodowego turnieju o puchar prezydenta naszego miasta. Ten ostatni jednak, niestety z przyczyn finansowych kilkanaście lat temu upadł – dodał Zawadzki.

Program Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Prezydenta (10.11.2019) Włocławek, hala OSiR, ul. Chopina 12 (DOJAZD >>>)

godz. 10:00-11:00
Ważenie i badania lekarskie zawodników

godz. 12:00-13:00
Konferencja techniczna

godz. 15:00
Otwarcie turnieju i walki.

Ogólnopolski Turniej Bokserski o Puchar Prezydenta Włocławka

Zapowiedź turnieju o puchar prezydenta Włocławka zamieszczona jest również na bokserskim blogu Sławomira Ciary.

Szkoleniowcy Włocławkiego Startu Henryk Kwiatkowski, Wiesław Zawadzki i prezez OZB Kazimierz Kiczyński

Na zdjęciu, ci Panowie wieloletni szkoleniowcy włocławskiego Startu wychowali mnóstwo medalistów MP i OOM (od prawej) Henryk Kwiatkowski i Wiesław Zawadzki. Obok, prezes Kujawsko-Pomorskiego OZB z siedzibą w Grudziądzu Kazimierz Kiczyński.

Klub Start Włocławek z mistrzem olimpijskim Marianem Kasprzykiem

Ekipa włocławskiego Startu w towarzystwie mistrza olimpijskiego (Tokio, 1964), brązowego medalisty IO (Rzym, 1960) i trzeciego zawodnika ME (Belgrad, 1961), legendarnego pięściarza olimpijskiego boksu Mariana Kasprzyka.

Zapraszamy także młodzież, która chciałaby kiedyś stanąć na najwyższym stopniu podium, a także poćwiczyć rekreacyjnie w co wpisuje się również coraz większe zaangażowanie starszych, aby choć tylko sprawdzić się na treningach w sali klubu Start!

Boks dla wszystkich we Włocławku

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.