ME W ALCOBENDAS: WRACAMY Z DWOMA SREBRAMI I BRĄZEM

Elżbieta Wójcik i Aneta Rygielska przegrały dziś w finałach mistrzostw Europy w Alcobendas. O braku szczęścia może mówić Aneta, która była o włos od zwycięstwa. Kadra prowadzona przez Karolinę Michalczuk (na zdjęciu) wraca zatem do Polski z trzema medalami: dwoma srebrnymi i jednym brązowym, który wywalczyła Sandra Kruk. Możemy oczywiście mówić o dużym - mimo słabszej niż zwykle obsady mistrzostw - sukcesie Polek.

RELACJE Z PÓŁFINAŁÓW >>>

Oto relacje z walk Polek i komplet wyników walk finałowych.

75 kg: Elżbieta Wójcik przegrała 0:5 z Irlandką Aoife O'Rourke i zakończyła turniej ze srebrnym medalem.

Od pierwszych sekund w ringu leciały iskry. Obie zawodniczki próbowały ulokować mocne ciosy, niesione adrenaliną. Pierwsza sytuację uspokoiła Polka, cofając się i trafiając kilkoma niezłymi uderzeniami. Irlandka jednak bardzo ostro nacierała i spychała Elę do lin, za wszelką cenę wprowadzając element fizyczności. Wójcik miała swoje momenty - m.in. celne kontry prawym sierpowym - nie potrafiła jednak objąć pełnej kontroli.

Druga runda to festiwal klinczowania, przerywany rzadkimi momentami pojedynczych akcji. Polka robiła wrażenie lepszej technicznie, choć trochę brakowało jej timingu. Wściekłe natarcie Irlandki w ostatnim fragmencie tego starcia sprawiło, że Ela przyjęła kilka uderzeń przy linach.

Na początku trzeciej odsłony bardzo dobrze pracował prawy sierpowy Wójcik, która wreszcie utrzymywała walkę w dystansie. Niestety znów dała się zepchnąć kilka razy na liny, gdzie traciła siły i przewagę. Irlandka bombardowała korpus i zadawała serie na górę - często mało precyzyjne, lecz efektowne. Do ostatniego gongu trwała wojna między linami. Sędziowie zdecydowali się przyznać zwycięstwo Irlandce, która zdołała narzucić Polce swój styl walki.

64 kg: Aneta Rygielska przegrała 2:3 z Włoszką Francescą Amato i musiała się pogodzić ze srebrnym medalem, który patrząc obiektywnie jest bardzo ważnym osiągnięciem.

Rygielska rozpoczęła w swoim stylu, szachując zwodami i pięknym tańcem między linami. Dwukrotnie trafiła kombinacją lewy prosty-prawy prosty, ale w drugiej połowie rundy dała sobie narzucić styl walki Włoszki, wpadała z ciosami i kilka razy została skontrowana oraz trafiona w zwarciu. Pod koniec pierwszego starcia zdołała jednak trafić niezłym lewym sierpowym spod lin.

Druga runda to naprawdę dobry początek Polki, która trafiła prawym po zwodzie, ale potem niepotrzebnie wdała się w wymianę. Walka stała się niestety dość chaotyczna i pełna klinczowania. Na szczęście Aneta kilka razy wyrwała się ze zwarć i trafiła ciosami z obu rąk. Pod koniec rundy zdołała natomiast ulokować jeszcze kombinację z dystansu. Włoszcze brakowało precyzji, starała się to nadrabiać nieustanną agresją.

W trzeciej rundzie rozgorzała ostra walka, Polka zachowała sporo sił i trafiała bezpośrednim prawym, zdobywając kontrolę nad pojedynkiem. Wreszcie zaczął też regularnie dochodzić celu lewy prosty. Technika i przygotowanie fizyczne Rygielskiej imponowały, choć w końcówce nie ustrzegła się kilku bardzo mocnych kontr rywalki. I to mogło nawet zadecydować o końcowym wyniku. Niestety sędziowie przyznali zwycięstwo - dość kontrowersyjnie - Francesce Amato.

WYNIKI FINAŁÓW MISTRZOSTW EUROPY W ALCOBENDAS:

48 kg: Demie-Jade Resztan (Anglia) vs Julia Czumgalakowa (Rosja) - 0:5

51 kg: Buse Naz Cakiroglu (Turcja) vs Jelena Sawieliewa (Rosja) - 5:0

54 kg: Karina Tazabekowa (Rosja) vs Lacramioara Perijoc (Rumunia) - 2:3

57 kg: Karriss Artingstall (Anglia) vs Irma Testa (Włochy) - 0:5

60 kg: Mira Potkonen (Finlandia) vs Maiva Hamadouche (Francja) - 5:0*

64 kg: Aneta Rygielska (Polska) vs Francesca Amato (Włochy) - 2:3

69 kg: Angela Carini (Włochy) vs Darima Sandakowa (Rosja) - 0:5

75 kg: Elżbieta Wójcik (Polska) vs Aoife O'Rourke (Irlandia) - 0:5

81 kg: Elif Guneri (Turcja) vs Wiktoria Kebikawa (Białoruś) - 3:2

+81 kg: Zenfira Magomedalijewa (Rosja) vs Tatiana Szewczenko (Ukraina) - 5:0

* - z całą pewnością najlepsza walka mistrzostw, w której legenda boksu olimpijskiego pokonała zawodową mistrzynię świata po wielkiej wojnie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 31-08-2019 22:06:46 
Brawo dziewczyny
 Autor komentarza: snierzyn
Data: 01-09-2019 00:09:08 
A jakieś linki do tych walk?
 Autor komentarza: Saturianin
Data: 01-09-2019 14:04:04 
Super i gratulacje widać reke p. trener oby tak dalej.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.