BOGUCHWAŁA SZYKUJE SIĘ NA MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ

Mnóstwo pojedynków inicjujących 2020 rok, tego możemy się spodziewać w V Międzynarodowym Turnieju Bokserskim. Jak często bywa w lokalnych ośrodkach turniej odbędzie się o Puchar Burmistrza, a w tym wypadku Boguchwały, choć same walki odbędą się w nowej hali w Nichobrzu (DOJAZD >>>). To własnie w takich miejscach buduje się siłę boksu olimpijskiego. Dyscyplina idealnie wpisuje się w propagowanie wartości sportowego stylu życia. Jest to także forma aktywności jako alternatywa dla patologii społecznych i uzależnień. Ogólnie można powiedzieć, że jest to wychowywanie poprzez sport.

Organizatorami tego wydarzenia są: Gmina Boguchwała i Podkarpacki Okręgowy Związek Bokserski oraz prężnie działający klub UKS Gimnasion Boguchwała.

Prawo startu w turnieju mają przedstawiciele grupy wiekowej młodzik (–2006), kadet (2004-2005), junior (2002 – 2003), senior (-2001). Obowiązują kategorie wagowe zgodne z Regulaminem Sportowym PZB. W turnieju zawodnicy startują we własnym sprzęcie startowym: owijki, ochraniacze, suspensorium, kaski, rękawice. Przy czym dopuszcza się do startu tylko sprzęt posiadający atest AIBA, t.j. rękawice i kaski Adidas (Double – D), Top Ten, Wesing, FBT, Velocity.

Turniej rozegrany zostanie zgodnie z Regulaminem Sportowym oraz Regulaminem Opieki Zdrowotnej PZB. Startujący w turnieju zawodnicy muszą posiadać książeczkę sportowo-lekarską z aktualnymi badaniami lekarskim upoważniającymi do startu w oficjalnych zawodach bokserskich.

Uczestnicy otrzymują zaraz po walkach złote i srebrne, pamiątkowe medale i dyplomy oraz puchary dla najlepszego zawodnika i zawodniczkę oraz dla najlepszego klubu.

Zgłoszenia i wszelkie informacje dotyczące V Międzynarodowego Turnieju o Puchar Burmistrza Boguchwały należy przesyłać internetowo na adres: uks.gimnasion@wp.pl lub telefonicznie 664007460 do dnia: (15.01.2020). 

W zgłoszeniu należy napisać: imię i nazwisko zawodnika, datę urodzenia, kategorię wagową, w której jest on zgłaszany, nazwę klubu oraz ilość stoczonych walk. Kto był już w Boguchwale, wiadomym jest że będzie, ale Ci którzy nie byli, niech wpisują już dziś w kalendarz datę startu. Na pewno stawi się Łukasz Różański, którego zobaczymy także przed naszymi kamerami w transmisji Telewizji Tylko Sport oraz na stronach patronów medialnych.

V MiędzynarodowyTurniej o Puchar Burmistrza Boguchwały (18.01.2020), Hala Sportowa, SP 1, Niechobrz 679, DOJAZD >>>

godz. 08:00 – Przyjazd ekip biorących udział w turnieju

godz. 08:00-10:00 – Waga i badanie lekarskie zawodników

godz. 10:30-11:00 – Konferencja techniczna i losowanie

godz. 12:00 – Rozpoczęcie walk bokserskich

Na godzinę 19:00 przewidziano zakończenie zawodów

V Ogólnopolski Turniej o Puchar Burmistrza Boguchwały - Hala Niechobrz - Andrzej Niedziałek

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.