EGZAMIN PO POLSKU

wicemistrzyni Europy Agata Kaczmarska (Radomiak Radom) na podium

Grudziądz. Mistrzostwa Polski seniorek i juniorek. Wydarzenie to jest sprawdzianem polskich pięściarek do zbliżających się turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Pierwsze pojedynki zaplanowane są już na wtorek (godz. 18.00), a to dlatego gdyż organizatorzy spodziewają się przyjazdu dużej liczby zawodniczek. Jak nam oznajmili - na ringu miejscowego Startu zaprezentuje się ponad 200 pięściarek (w dwóch kategoriach wiekowych seniorek i juniorek). A będzie na co popatrzeć.

Na liście zgłoszeń figurują nazwiska medalistek mistrzostw świata i Europy. Mamy na uwadze Agatę Kaczmarską (Radomiak Radom), jej klubową koleżankę Aleksandrę SmuklerzSandrę Drabik (Rushh Kielce), Sandrę Kruk (niestowarzyszona), Elżbietę Wójcik (Róża Karlino), Patrycję Borys (Hetman Białystok), Darię Puszkę (Berej Boxing Lublin), Natalię Barbusińską (Spartakus Szczecin), Natalię Marczykowską (Boxing Radom), Anetę Rygielską (Pomorzanin Toruń), Hannę Solecką i Sylwię Kusiak (obie Skorpion Szczecin), Lidię Fidurę (Carbo Gliwice) czy Karolinę Koszewską (FC Legia Warszawa). - Grudziądzkie mistrzostwa seniorek są takim polskim, generalnym sprawdzianem przed turniejami kwalifikacyjnymi do igrzysk olimpijskich w Tokio. Przed pięściarkami ważny egzamin, który da odpowiedź o przydatności naszych seniorek do kadry narodowej – zaznacza Kazimierz Kiczyński, prezes grudziądzkiego Startu, jednocześnie Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego z siedzibą w Grudziądzu. 

Kto bliżej orła na piersi

Według listy zgłoszeń PZB (w grupie seniorek) najwięcej wystartuje w wadze koguciej – 13, a także papierowej, piórkowej, lekkopółśredniej – po 10. Najmniej w wadze ciężkiej – 4 i półciężkiej – 5. Do ciekawych konfrontacji o reprezentacyjny dres powinno dojść w wagach - koguciej pomiędzy Mileną Zglenicką (Pomorzanin Toruń) i Natalią Rok (Boks Myszków), piórkowej Kingą Szlachcic (Boksing Zielona Góra), Darią Puszką (Berej Boxing Lublin) i niestowarzyszoną Sandrą Kruk, lekkopółśredniej Patrycją Borys (Hetman Białystok) - Natalią Barbusińską (Spartakus Szczecin). Ponadto, w wadze półśredniej pomiędzy Elżbietą Wójcik (Róża Karlino), Natalią Marczykowską (Boxing Radom) i Karoliną Koszewską (FC Legia Warszawa), średniej Hanną Solecką (Skorpion Szczecin), Agatą Kaczmarską (Radomiak Radom) i Natalią Gajewską (Czempion Wołomin), półciężkiej Sylwią Kusiak (Skorpion Szczecin) i niedawną młodzieżową wicemistrzynią Starego Kontynentu Aleksandrą Smuklerz (Radomiak Radom).

Liczniejsza obsada

W kategorii juniorek obsada będzie liczniejsza. Najwięcej pięściarek zakwalifikowano w wadze piórkowej - 19, następnie lekkopółśredniej - 14, koguciej, lekkiej i średniej - po 13. Najmniej w wadze półciężkiej - 6.

- Z naszego regionu - kontynuuje Kiczyński - najbardziej stawiam na juniorki, Klaudię Poliwczak z Grudziądza i Karolinę Ampulską z Wdy Świecie. W pojedynkach juniorek mogą pojawić się nowe talenty i nazwiska na bokserskiej mapie Polski. Poza tym, pięściarki Pomorzanina Toruń, Milena Zglenicka i Aneta Rygielska powinny w rywalizacji seniorek mieć coś do powiedzenia. Dobrych i zaciętych starć nie zabraknie,a wstęp jest bezpłatny.

Program XIX Mistrzostw Polski Seniorek i XVIII Juniorek (26-30.03.2019) Grudziądz, ul. Konarskiego 36

26.03.2019 (wtorek)
godz. 18:00 - w przypadku dużej liczby pięściarek, walki eliminacyjne

27.03.2019 (środa)
godz. 11:00 - I seria walk eliminacyjnych
godz. 17:00 - II seria walk eliminacyjnych

28.03.2019 (czwartek)
godz. 11:00 - I seria walk ćwierćfinałowych
godz. 16:15 - oficjalne otwarcie MP seniorek i juniorek
godz. 16.30 - II seria walk ćwierćfinałowych

29.03.2019 (piątek)
godz. 11:00 - I seria walk półfinałowych
godz. 16:30 - II seria walk półfinałowych

30.03.2019 (sobota)
godz. 11:00 - walki finałowe
Po zakończeniu pojedynków wręczenie wyróżnień dla najlepszych zawodniczek.

Klaudia Poliwczak z klubu Start Grudziądz

Na zdjęciach: w zwycięskiej walce, juniorka Klaudia Poliwczak (Start Grudziądz) i aktualna młodzieżowa wicemistrzyni Europy Agata Kaczmarska (Radomiak Radom). Zapowiedź grudziądzkich MP seniorek i juniorek opublikowana została również na sportowym blogu Sławomira Ciary.

Mistrzostwa Polski Juniorek i Seniorek

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.