KLASYFIKACJA MEDALOWA MISTRZOSTW ŚWIATA W ROSJI

Przed Wami klasyfikacja medalowa i króciutkie, ogólne podsumowanie (jutro zapraszamy do lektury felietonu Sławomira Radtke) zakończonych wczoraj mistrzostw świata seniorów w boksie, które rozgrywane były w Jekaterynburgu. Turniej został zdominowany przez kraje byłego ZSRR - Uzbekistan, Rosję i Kazachstan.

WYNIKI I PODSUMOWANIE FINAŁÓW >>>

Trzeba przyznać, że poziom selekcji i szkolenia w wyżej wymienionych krajach jest bardzo wysoki, co przekłada się na znakomite ringowe występy. Wiele było ich również w tegorocznym czempionacie, warto jednak dodać, że kilku zawodników - zwłaszcza z Rosji i Uzbekistanu - było faworyzowanych przez sędziów. Nie jest bowiem tajemnicą, że kraje te mają w będącej w ogromnym kryzysie federacji AIBA wielkie wpływy. Inna sprawa, że przeróżni gospodarze zazwyczaj mają w boksie uprzywilejowaną pozycję - nie tylko w formule olimpijskiej.

WYNIKI I PODSUMOWANIE PÓŁFINAŁÓW >>>

Czwarta w tym momencie potęga świata - Kuba - przeżywa na tle dominującej w tym roku trójcy wyraźny kryzys, polegający chyba zarówno na powolnym zmierzchu wielkiego pokolenia (czego świadectwem są m.in. porażki Erislandy Savona i Julio La Cruza), jak i na zbyt konserwatywnym podejściu do wdrażania młodych zawodników do kadry, co w przeszłości czyniono na Kubie odważniej. Przyczyn przeciętnego - jak na ich standardy - wyniku Kubańczyków jest zresztą więcej, ale ich opis wymaga osobnej analizy.

FILIP WĄCHAŁA POKONANY W 1/8 FINAŁU >>>

Zadowoleni z występu swoich bokserów mogą być kibice z wielu krajów, niestety nie ma wśród nich Polski. Nasz boks olimpijski nie przeżywa kryzysu, jest mówiąc wprost na dnie - przynajmniej jeśli chodzi o poziom światowy. Tutaj również wymagana jest osobna analiza tego stanu rzeczy. Na koniec powiedzmy, że Stany Zjednoczone - niegdyś potęga w formule olimpijskiej - również nie mogą się wydobyć z zapaści, mimo szeroko zakrojonego, nowego programu i zatrudnienia wybitnego trenera Billy'ego Walsha. Zapaść USA znacząco różni się jednak od zapaści polskiej. Amerykanie są boksersko o kilka długości przed nami i kładą solidne fundamenty pod przyszły sukces, zdobywając przy tym pojedyncze medale na wielkich imprezach.

KLASYFIKACJA MEDALOWA MISTRZOSTW ŚWIATA W JEKATERYNBURGU

1. Uzbekistan (3 złote medale, 1 srebrny i 1 brązowy)

2. Rosja (3 złote medale i 1 brązowy)

3. Kazachstan (1 złoty, 1 srebrny, 4 brązowe)

4. Kuba (1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy)

5. Anglia (1 srebrny i 1 brązowy)

6. Indie (1 srebrny i 1 brązowy)

7. Ekwador, Filipiny, Stany Zjednoczone (1 srebrny)

10. Armenia, Australia, Brazylia, Bułgaria, Francja, Mongolia (1 brązowy)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.