Archiwum wiadomości z dnia: 2014-04-04

 


HEARN: BURNS MUSI SIĘ ODBUDOWAĆ

Ponad miesiąc temu podczas gali w Glasgow Ricky Burns (36-3-1, 11 KO) utracił swój tytuł WBO wagi lekkiej na rzecz Terence'a Crawforda (23-0, 16 KO). Szkot kończył walkę mocno porozbijany, a sędziowie orzekli jednogłośne zwycięstwo przyjezdnego "Łowcy". Promotor "Rickstera" Eddie Hearn doradza swojemu podopiecznemu lżejszą walkę przed kolejnymi dużymi wyzwaniami.


ARREOLA: ZDOBĘDĘ TYTUŁ, WILDER BĘDZIE NASTĘPNY!

- Jeśli Wilder chce ze mną walczyć, nie widzę problemu. Mam zamiar zdobyć ten tytuł, zatem niech on spróbuje mi go odebrać. Gdy wygram najbliższą walkę, dorwę Deontaya. Wilder nigdy nie został solidnie trafiony, a gdy już dał się trafić, jego chude nóżki były niepewne. Wyglądał jak pijany pelikan. Szanuję go jednak, bo boks to niebezpieczny sport. Zdobędę tytuł i ty będziesz następny - mówi Chris Arreola do niepokonanego Deontaya Wildera.NACHO: BRADLEY PRZEGRAŁ Z PACQUIAO, PROWODNIKOWEM I MARQUEZEM

Legendarny meksykański szkoleniowiec Ignacio Beristain uważa, że Timothy Bradley (31-0, 12 KO) przegrał trzy ostatnie walki. W czerwcu 2012 roku Amerykanin pokonał po skandalicznej decyzji sędziów Manny'ego Pacquiao (55-5-2, 38 KO), w marcu 2013 stoczył brutalną wojnę z Rusłanem Prowodnikowem (23-2, 16 KO), a w październiku wygrał z Juanem Manuelem Marquezem (55-7-1, 40 KO).


ZBLIŻA SIĘ TURNIEJ STAMMA

W dniach 9-12 kwietnia odbędzie się w Warszawie XXXI Międzynarodowy Turniej im. Feliksa Stamma. Wszystkie walki (mężczyźni rywalizują w dziesięciu kategoriach wagowych, a kobiety w trzech olimpijskich) odbędą się w Hotelu Gromada przy ulicy 17 stycznia 32. Wstęp jest bezpłatny.


KOLEJNA ZMIANA PRZECIWNIKA PULEWA

Wbrew wczorajszym zapowiedziom Joey Dawejko nie będzie rywalem Kubrata Pulewa (19-0, 10 KO) podczas sobotniej gali w Rostocku. Okazało się, że mający polskie korzenie zawodnik wcześniej podpisał kontrakt na inną walkę i nie będzie mógł zmierzyć się z Bułgarem. Ten zaboksuje teraz z Dannym Hughesem (12-3, 3 KO).


BRAHMER I MACCARINELLI W LIMICIE

Już jutro w Rostocku dojdzie do ciekawej konfrontacji. Broniący po raz pierwszy pasa WBA w wersji Regular dywizji półciężkiej Jurgen Brahmer (42-2, 31 KO) stanie naprzeciw mocno bijącego Enzo Maccarinellego (38-6, 30 KO). Dziś obaj panowie spotkali się podczas oficjalnej ceremonii ważenia.


DZIECI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NA ZAJĘCIACH BOKSU Z CENDROWSKIM

Tym razem w ramach akcji Rady Osiedla Huby "Ciekawy Wf" dzieci ze SP nr 17 poznały podstawy jednego z najstarszych sportów w historii rywalizacji, znanego już w starożytnej Grecji i Rzymie . Zajęcia o tematyce bokserskiej prowadził niezwykły trener: Mariusz Cendrowski, wielokrotny amatorski Mistrz Polski (zwycięzca ponad 220 walk), olimpijczyk, zawodowy mistrz świata organizacji TWBA.


SPARINGPARTNER FONFARY Z NOWYM RYWALEM

Gabriel Campillo (22-6-1, 9 KO), jeden ze sparingpartnerów przygotowującego się do walki o mistrzostwo świata Andrzeja Fonfary (25-2, 15 KO), 9 maja zmierzy się nie z Ibrahimem Lopezem, jak pierwotnie planowano, a z Brytyjczykiem Rickym Dennisem Powem (11-2-1, 8 KO). Walka odbędzie się w Gran Canaria Arena w Las Palmas.


PRYWATNY FOLWARK WMOZB

Nie bez przyczyny okręg WOZB został zawieszony, nie ma zarządu, a wszyscy którym. To nie był okręg dla sportowców trenerów czy przyszłych zawodników. Ostatki WOZB to osoby, którym uderzyła woda sodowa "władzy" no właśnie jakiej władzy? Wywołany do odpowiedzi o szczegóły przez jednego z użytkowników stwierdziłem, że należy zacząć ujawniać ku przestrodze wynaturzone działania ludzi którzy nigdy - poprzez swoje decyzje nie powinni zajmować stanowisk przy pracy z młodzieżą bo wykorzystują je do nadużyć.


WIDEO: ORTIZ vs BARRETT

Dziś w nocy Luis Ortiz (21-0, 18 KO) dopisał kolejne zwycięstwo do rekordu, nokautując w czwartej rundzie doświadczonego Monte Barretta (35-11-2, 20 KO). Teraz prezentujemy Wam nagranie w bardzo dobrej jakości z tego pojedynku.


GALA W BRODNICY NA POLSACIE OTWARTYM

Jak dowiedziała się redakcja Bokser.org najbliższa gala grupy AG Promotion & DW Boxing Group zostanie pokazana na Polsacie otwartym. To kontynuuacja udanej współpracy pomiędzy grupą i największą stacją telewizyjną w Polsce promującą boks. W głównej walce wieczoru zobaczymy Macieja Sulęckiego (17-0, 3 KO) w jego drugim występie w tym roku. Rywal póki co nie jest znany.MANSOUR CIĘŻSZY OD CUNNINGHAMA

Już jutro w piątkową noc bardzo ciekawe starcie w królewskiej kategorii pomiędzy Steve'em Cunninghamem (26-6, 12 KO) i Amirem Mansourem (20-0, 15 KO) o pas USBA. Dziś odbyła się ceremonia ważenia, podczas której cięższy okazał się ten drugi.