ZBLIŻA SIĘ TURNIEJ STAMMA

Leszek Dudek, Informacja własna

2014-04-04

W dniach 9-12 kwietnia odbędzie się w Warszawie XXXI Międzynarodowy Turniej im. Feliksa Stamma. Wszystkie walki (mężczyźni rywalizują w dziesięciu kategoriach wagowych, a kobiety w trzech olimpijskich) odbędą się w Hotelu Gromada przy ulicy 17 stycznia 32. Wstęp jest bezpłatny.

- Właśnie wróciłem ze spotkania MKOl-u, gdzie uhonorowani zostali nasi medaliści olimpijscy. Przyszła mi do głowy myśl, że jeśli dalej będziemy szli tą drogą, którą teraz idziemy, to po igrzyskach w Rio wyróżnieni zostaną nasi reprezentanci – powiedział na konferencji prasowej prezes Polskiego Związku Bokserskiego Zbigniew Górski.

Swój przyjazd na turniej Stamma potwierdziły m.in. ekipy ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii, Kanady, Brazylii, Chin, Kazachstanu, Ukrainy i Rosji. W ostatniej chwili wycofał się Meksyk.

Kobiety będą rywalizować w trzech kategoriach: do 51, 60 i 75 kilogramów. Szczególnie interesujący będzie debiut Karoliny Michalczuk w wadze lekkiej oraz walka Lidii Fidury o piąty z rzędu triumf w zawodach.

Największą gwiazdą turnieju będzie mistrzyni olimpijska z Londynu Nicola Adams (31 l.), ale warto też wspomnieć o głównej faworytce w kategorii do 60 kilogramów - Rosjance Sofji Oczigawie (26 l.), srebrnej medalistce ostatnich igrzysk, z którą powalczy wspomniana Michalczuk.