LUIS ORTIZ ZASTOPOWAŁ BARRETTA

W walce wieczoru podczas gali w kalifornijskim Indio Luis Ortiz (21-0, 18 KO) dopisał kolejne zwycięstwo do rekordu, nokautując w czwartej rundzie doświadczonego Monte Barretta (35-11-2, 20 KO).

Kubańczyk od początku przeważał w ringu i już pod koniec pierwszej rundy rozciął skórę pod prawym okiem przeciwnika. W czwartej trafił mocnym lewym, po którym były pretendent do mistrzostwa świata przyklęknął. Sędzia ringowy postanowił nie liczyć i zakończył pojedynek.

Dla Ortiza była to pierwsza walka w tym roku. Jego rywal wrócił na ring po niespełna dwuletniej przerwie, potwierdzając, że może być już jedynie rywalem z nazwiskiem dla młodszych pięściarzy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Adih4sh
Data: 04-04-2014 11:00:39 
A więc uczynił to wcześniej niż Haye. Co prawda wolniej niż Solis ale w końcu nie jakies tam w rekordzie "na punkty". I to na rozpisce nazwisko, które kiedyś w prime mogło by wielu dzisiejszych prospektów posprzątać. I ktoś by powiedział, że on nie ma papierów na mistrza.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 04-04-2014 11:36:29 
Autor komentarza: Adih4shData: 04-04-2014 11:00:39
I ktoś by powiedział, że on nie ma papierów na mistrza.
*
*
*
*
*

To jest mylne postrzeganie pięściarza przez pryzmat wieku i suchego spojrzenia w rekord. Ktoś powie, aaa stary, bo 35 lat, aaa widzę na mojej biblii zwanej boxrec.com, że z nikim nie walczył i napiszę parę słów na bokser.org żeby inni myśleli, że się znam xD.

Prawda jest jednak taka, że Luis Ortiz to dobrze ułożony technicznie pięściarz, niewygodny do boksowania, mańkut z ciężkimi rękoma, dobrym przyspieszeniem w ataku i agresywnym nastawieniem. To że nie walczył jeszcze z nikim poważnym to zasługa takiego, a nie innego prowadzenia przez jego promotora, bo on na większe walki jest już gotowy. Kiedy przymierzano go chwilowo do Powietkina to byłem bardzo zdziwiony, że obóz Rosjanina rozważa go jako kandydata dla Szaszy gdyż według mnie Ortiz byłby w tym potencjalnym starciu zdecydowanym faworytem.
 Autor komentarza: bartick13
Data: 04-04-2014 11:42:32 
Patrząc na Ortiza... I jego Kubańskie 35 lat, może on w rzeczywistości być starszy od Barretta lol. Chciałbym go zobaczyć z Saszą Powietkinem
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 04-04-2014 11:55:23 
Autor komentarza: bartick13Data: 04-04-2014 11:42:32
Patrząc na Ortiza... I jego Kubańskie 35 lat, może on w rzeczywistości być starszy od Barretta lol. Chciałbym go zobaczyć z Saszą Powietkinem

*
*
*
*
*

To samo można powiedzieć o kilku innych pięściarzach, ale dopóki nie ma na to dowodów lub jasnych przesłanek to powinniśmy podchodzić do takich rewelacji z dystansem. Ortiza możemy oceniać na podstawie tego co prezentuje w ringu, a według mnie nie wygląda na "starego 35 latka" tak jak na ten przykład Samuel Peter wyglądał na "starego 31 latka" w drugiej walce z Władymirem Kliczko.

Chciałbym jeszcze zapytać o sprawę niezwiązaną z tematem, otóż czy rzeczywiście śmiałeś się w głos (lol) pisząc ten komentarz? Nie rozumiem tej dziwnej mody na używanie tych dziwnych młodzieżowych skrótów na bokser.org. Czy to naprawdę konieczne?
 Autor komentarza: otke
Data: 04-04-2014 12:11:32 
Nie wiem jak Ortiz by wypadł z Povetkinem, ale na pewno byłby trudnym rywalem. Ma cios, technikę i jest nie wygodny, generalnie ciekawy zawodnik. Może i ma więcej niż 35, ale w ringu prezentuje się świetnie.
 Autor komentarza: UshiroTobi
Data: 04-04-2014 13:19:38 
Ortiz bardzo dobrze się zaprezentował, ciekawe kogo zakontraktują mu na następną walkę poziom oczywiście powinien wzrastać
 Autor komentarza: MLJ
Data: 04-04-2014 16:26:06 
Dobry występ Ortiza. Ale ciągle nie walczył z nikim konkretnym.. Barret jest rozbity..
 Autor komentarza: ekspertinho
Data: 04-04-2014 18:05:10 
Widze, ze powoli widzicie w Ortizie bardzo trudnego rywala dla Povetkina. Ortiz byl zle prowadzony do czasu. Teraz pod skrzydlami GBP wyplynie na salony wagi ciezkiej.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 04-04-2014 23:49:36 
Ortiz to kawal chlopa,dobrze kontujacy lewa reka.Obdarzony swietnym timingiem i szybkimi lapami
Poprawny technicznie,ale jak na kubanczyka bez rewelacji
Jest niesprawdzony jako zawodowiec w walkach o stawke i z powaznymi rywalami
Sporo znakow zapytania stoi przy jego nazwisku

Co do konfrontacji z Povietkinem,to po mojemu Saszka powinien najpierw stoczyc walke z mniej wymagajacym rywalem
Jezeli walka z RoboWladem nie odcisnela na nim pietna fizycznego i mentalnego, to Ortiza powinien pokonac
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.