DZIECI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NA ZAJĘCIACH BOKSU Z CENDROWSKIM

Tym razem w ramach akcji Rady Osiedla Huby "Ciekawy Wf" dzieci ze SP nr 17 poznały podstawy jednego z najstarszych sportów w historii rywalizacji, znanego już w starożytnej Grecji i Rzymie. Zajęcia o tematyce bokserskiej prowadził niezwykły trener: Mariusz Cendrowski, wielokrotny amatorski Mistrz Polski (zwycięzca ponad 220 walk), olimpijczyk, zawodowy mistrz świata organizacji TWBA.

Osoba założyciela klubu sportów walki Red Corner była najlepszym argumentem na wątpliwości związane z boksem na lekcji wychowania fizycznego, zwłaszcza w grupie wiekowej 12-13 lat. Doświadczony bokser oraz uznany szkoleniowiec już na etapie planowania zagwarantował, że zajęcia będą miały bezpieczny i zorganizowany przebieg, tak aby żaden uczestnik zajęć nie miał możliwości (oraz na końcu sił) na wypróbowanie nauczonych wcześniej technik na kolegach. Bezpieczeństwo dzieci jest zawsze priorytetem w "Ciekawy Wf" – było tak i tym razem.

Na początku lekcji Mariusz Cendrowski wyjaśnił, że na zajęciach ma zamiar pokazać podstawowe techniki bokserskie oraz ćwiczenia, które umożliwiają zdobycie kondycji fizycznej. Młodzież mogła się dowiedzieć, że boks to bardzo wymagający sport, a nie zwykła "nawalanka". Część dzieci nieznacznie posmutniała, kiedy oznajmił, że nie będzie "sparringów" ale ten stan szybko zniknął, kiedy po przemowie rozpoczęły się właściwe ćwiczenia. Już na etapie rozgrzewki dzieci były mocno skoncentrowane oraz w stu procentach zaangażowane w proponowane ćwiczenia. A to dlatego, że aktywności proponowane przez trenera były dla nich zazwyczaj nowością, ponadto w sporej części opierały się na zdrowej i kontrolowanej rywalizacji. Po wstępnej części przyszedł czas na prawdziwy boks. Mariusz Cendrowski pokazał podstawowe techniki bokserskie (trzymanie gardy, ciosy proste i sierpowe), następnie dzieci próbowały powtórzyć ruchy mistrza "w walce z cieniem", a następnie potrenować na workach mając rękawice bokserskie. Na końcu przyszedł czas na prezentację ćwiczeń, które są chlebem powszednim zawodowych bokserów. Dzieci dzielnie wykonywały pompki, brzuszki oraz inne aktywności zarządzone przez Mariusza Cendrowskiego. Trening zakończył się obopólnym podziękowaniem za udział w lekcji.

Podczas dwóch wizyt w Red Cornerze w "Ciekawym WF" wzięło udział około 50 chłopców z wszystkich czterech klas VI S.P. 17.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: redd
Data: 04-04-2014 15:01:05 
Fajnie, że Cendrowski działa w tak pozytywny sposób. Szanuję go, za to jakim był bokserem - nie bał się brać wyzwań i dał naprawdę fajne walki przeciwko Jonakowi (z jedną złamaną ręką), czy Troellenbergowi.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.