Archiwum wiadomości z dnia: 2014-06-08

 


COTTO ZDEMOLOWAŁ MARTINEZA

Przed tym pojedynkiem sławny trener Freddie Roach zapewniał, że Miguel Cotto (39-4, 32 KO) w nowej, wyższej wadze bije dużo mocniej. Mało kto traktował te przechwałki na poważnie, tymczasem Sergio Martinez (51-3-2, 28 KO) odczuł to na własnej skórze.


PIOTR WILCZEWSKI O PRZYGOTOWANIACH MASTERNAKA DO WALKI Z KALENGĄ

Za dwa tygodnie będziemy się pasjonować walką Mateusza Masternaka (32-1, 23 KO) z Youri Kayembre Kalengą (19-1, 13 KO) o tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBA w wersji tymczasowej. Póki co wrocławianin trenuje ciężko w Zieleńcu do tego występu, a o podsumowanie dotychczasowych przygotowań poprosiliśmy jego trenera, Piotra Wilczewskiego.


DIBELLA: NIE SPODZIEWAŁEM SIĘ TAKIEGO COTTO W ŚREDNIEJ

Mało kto spodziewał się aż takiej deklasacji w walce pomiędzy Miguelem Cotto (39-4, 32 KO) i Sergio Martinezem (51-3-2, 28 KO). Popularny pięściarz z Portoryko odniósł spektakularne zwycięstwo i przywrócił swoją karierę na właściwe tory. Promotor "Maravilli", Lou DiBella był pod wielkim wrażeniem dyspozycji "Junito" i przyznał, że nie spodziewał się aż tak dobrego występu Cotto.
LEE NOKAUTUJE, SONSONA WZIĄŁ REWANŻ

Andy Lee (33-2, 23 KO) ściągnął do Madison Square Garden wielu Irlandczyków, ale w pierwszej rundzie walki z Johnem Jacksonem (18-2, 15 KO) omal nie przyprawił ich o zawał. Nieostrożny Lee wyprowadził mocny lewy, a jego rywal zrobił unik i wrócił z potężną kontrą, po której Andy wylądował na deskach.


12 LAT TEMU LEWIS ZNOKAUTOWAŁ TYSONA

Dokładnie dwanaście lat temu, 8 czerwca 2002 roku w Pyramid Arena w miejscowości Memfis w amerykańskim stanie Tennessee, Mike Tyson stoczył swoją ostatnią walkę o mistrzostwo świata wszechwag. Rywalem Żelaznego był Lennox Lewis, który kilka miesięcy wcześniej powrócił na tron wagi ciężkiej. Pojedynek zakończył się druzgoczącym triumfem Lewisa, który znokautował Tysona w ósmej rundzie.


ARUM: NIEWIARYGODNY WYSTĘP

Promotor Miguela Cotto (39-4, 32 KO) Bob Arum jest pod ogromnym wrażeniem postawy Portorykańczyka w walce z Sergio Martinezem (51-3-2, 28 KO). "Junito" już w pierwszej rundzie trzykrotnie rzucił rywala na deski, aby w kolejnych systematycznie go rozbijać i w końcu doprowadzić do zakończenia pojedynku po dziewięciu rundach.
COTTO vs MARTINEZ: STATYSTYKI CIOSÓW

W walce wieczoru w Madison Square Garden Miguel Cotto (39-4, 32 KO) zadał o ponad sto celnych ciosów więcej niż Sergio Martinez (51-3-2, 28 KO). Większość z nich to były mocne uderzenia na głowę rywala, który po dziewięciu rundach jednostronnego pojedynku został poddany przez narożnik.MARTINEZ TRAFIŁ DO SZPITALA

Po dotkliwej porażce z rąk Miguela Cotto (39-4, 32 KO) były już mistrz świata w wadze średniej Sergio Martinez (51-3-2, 28 KO) został przewieziony do szpitala. Z tego powodu nie wziął udziału w konferencji prasowej po walce, na której w jego imieniu przemawiał promotor Lou DiBella.


MAGIA GARDEN

Tak jak mogliśmy się spodziewać, walka w nowojorskiej hali Madison Square Garden na Manhattanie okazała się być czymś niezwykłym i nadprzyrodzonym. Kandydat do walki roku, w którym miało spotkać się dwóch wielkich mistrzów w rzeczywistości był starciem odrodzonego championa z cieniem drugiego.


W GRUDNIU KOLEJNA WALKA COTTO?

Miguel Cotto (39-4, 32 KO) kolejną walkę stoczy prawdopodobnie w grudniu. Współpracujący z Portorykańczykiem promotor Bob Arum stwierdził, że w grę wchodzi występ 6 lub 13 grudnia w Madison Square Garden, gdzie minionej nocy "Junito" pokonał Sergio Martineza (51-3-2, 28 KO).


ROACH: MARTINEZ JEST TWARDY, MA JAJA

Freddie Roach znakomicie wywiązał się ze swoich obowiązków podczas przygotowań Miguela Cotto (39-4, 32 KO) do walki z Sergio Martinezem (51-3-2, 28 KO). Owocem ciężkiej pracy była wczorajsza deklasacja Argentyńczyka w słynnej hali Madison Square Garden. Popularny szkoleniowiec jest bardzo zadowolony z występu "Junito", ale chwalił również jego rywala.


ROACH CHCE MAYWEATHERA LUB CANELO DLA COTTO

Obóz Miguela Cotto (39-4, 32 KO) nie zamierza spuszczać z tonu i chce kolejnego dużego pojedynku dla swojego podopiecznego, który w nocy zdemolował w ciągu dziewięciu rund Sergio Martineza (51-3-2, 28 KO). Trener Portorykańczyka Freddie Roach liczy na to, że do walki uda się nakłonić Floyda Mayweathera Jr (46-0, 26 KO) lub Saul Alvareza (43-1-1, 31 KO).


SPARING: MASTERNAK vs JAKUBOWSKI

Mateusz Masternak (32-1, 23 KO) zbiera ostatnie szlify przed walką o mistrzostwo świata federacji WBA kategorii junior ciężkiej w wersji tymczasowej. Jednym ze sparingpartnerów imitującym Youri Kalengę (19-1, 13 KO) był tegoroczny mistrz Polski oraz zwycięzca Turnieju im. Feliksa Stamma, Igor Jakubowski. Poniżej prezentujemy Wam urywki ich ostatniego sparingu.BRODNICKA-PIĄTKOWSKA? TA PIERWSZA NIE WIDZI SENSU

- W tym momencie ta walka nie miałaby dla mnie wymiaru sportowego. Mam jasno obrane cele i wyzwania. Jestem na 18. miejscu na świecie w rankingu boxrec, a Piątkowska na 48. Możemy powrócić do tematu, ale w przyszłości - mówi Ewa Brodnicka (4-0, 1 KO) o niedawnym pomyśle stoczenia pojedynku z Ewą Piątkowską (4-0, 3 KO).