SPARING: MASTERNAK vs JAKUBOWSKI

Mateusz Masternak (32-1, 23 KO) zbiera ostatnie szlify przed walką o mistrzostwo świata federacji WBA kategorii junior ciężkiej w wersji tymczasowej. Jednym ze sparingpartnerów imitującym Youri Kalengę (19-1, 13 KO) był tegoroczny mistrz Polski oraz zwycięzca Turnieju im. Feliksa Stamma, Igor Jakubowski. Poniżej prezentujemy Wam urywki ich ostatniego sparingu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: maniekz
Data: 08-06-2014 18:59:26 
Jakubowski to powinien z Cieślakiem sparować, a nie Masternakiem. Jaki tutaj ma być rozwój i postęp?
 Autor komentarza: rakowski
Data: 08-06-2014 19:08:54 
maniekz
Co ty za piszesz chłopie!Widziałeś sparing,który jest u góry?
Przecież ktoś kto go w ogóle nie zna Masternaka powiedziałby,że Mateusz to ten który obijał tego gościa w czarnym kasku.:P
Ten Jakubowski wygląda lepiej od Masternaka i to nie jest żadna ironia.
I nie piszcie mi,że to był sparing zadaniowy.Możliwe,że zadaniowy łomot.
Ale na mmma Masternak mógłby się przekwalifikować,ale...
Mam nadzieję,że w walce z Kalengą wyjdzie obronną ręką.
 Autor komentarza: Antonioo
Data: 08-06-2014 19:19:58 
Rakowski
dokładnie mam te same odczucie, złapał sporo głupich ciosów, może robili zadaniówke ale nie sądze aby polegala na łapaniu ciosów na głowe. Obrona Mastera słaba, brawa dla Jakubowskiego
 Autor komentarza: zombi
Data: 08-06-2014 19:26:06 
A nie pomysleliscie, ze to tylko jakies fragmenty, gdzie nie pokazuje sie atutow, dobrych stron masternaka przed walka a kalenga. Ja bym tak zrobil. I mam nadzieje, ze tak jest:)
 Autor komentarza: zombi
Data: 08-06-2014 19:31:14 
Ja sie juz wyleczylem z ocen zawodnikow po sparingach, w szczegolnosci ze przed walka powazni zawodnicy daja fragmenty raczej jic nic nieznaczace. Ostatnio jednak nabralem niepewnosci w zwyciestwo frocha, jak zobaczylem jego sparing z jubankiem jr. Zbieral tam od mlodego az millo.
 Autor komentarza: rakowski
Data: 08-06-2014 19:31:28 
zombi
Oby tak było.Tylko,żeby "zadaniówki" nie robił w walce z Kalengą.
 Autor komentarza: zombi
Data: 08-06-2014 19:38:42 
Rakowski, faktycznie te fragmenty to troche takie cieple kluchy, jak zadaniowka, ale to pewnie (mam taka nadzieje) tylko nic nieznaczace fragmenty wyciagniete z kliku rund sparingowych, tak aby za duzo nie pokazac. Na tym poziomie obserwuje sie przeciwnikow i nie wskazane jest pokazywanie przygotowan. A to pwenie taki uklon w strone czytelnikow. Ja bym bral to z przymrozeniem oka. Mam nadzieje za masternak bedzie gotowy w 100% bo bedzie mial ciezki boj. Ten kalenga to mimo ze nie jest jakims wirtuozem, to jest niebezpieczny dla kazdego, bardzo silny i agresywny, dobrze ze przy tym nie jest zbyt precyzyjńy. Ale jak trafia to wywraca.
 Autor komentarza: TonySoprano
Data: 08-06-2014 19:53:41 
Kiedyś widziałem jakiś trening Hopkinsa przed rewanżem z Pascalem...Alien nie wyglądał zbyt kosmicznie,a w walce po 6 runach robił se pompki na środku ringu.
 Autor komentarza: maniekz
Data: 08-06-2014 22:31:14 
@rakowski Ty serio taki naiwny jesteś czy boksem interesujesz się od wczoraj?

Od kiedy to poziom boksera wyznacza się po sparingach? Ty a może gdzieś jest jakiś ukryty ranking sparingów i wielkich wojen? Bilety sprzedajesz czy jak?

Pięściarz, ma WYGRYWAĆ walki, a nie sparingi. Na sparingach masz się uczyć, a nie dominować. Już Masternak z Huckiem wygrywał sparingi i co z tego? Tylko mu po tym odbiło bo uwierzył że jest lepszy.

Pokazany jakiś wybiórczy fragment z tygodniowej sesji, a ekspert rakowski ocenia. Dobry żarcik!

Nie ujmuje nic Jakubowskiemu, ale dajcie spokój. Niby dlaczego Masternak się nie rozwija? Dlaczego nie ma progresu w jego stylu boksowania?

Problem polskich zawodników zaczyna się na wyższym poziomie którego nie potrafią przeskoczyć, bo tam trzeba czegoś więcej niż "niewyparzonej gęby"

Wyszedł Masternak do Drozda i okazało się że w wadzę Cw trzeba być szybkim i ruszać się na nogach, że trzeba mieć obronę. Szok! To co najgorsze w Masternaku dziś, to to że nie ma żadnego, ale to żadnego PLUSA. Z nim jest tak samo jak z Głażewskim, za duże mniemanie o sobie w stosunku do umiejętności.

Tak samo jak został odstrzelony Szpulka i Wawrzyk, tak samo skończy Głowacki.

W polskim MMA na szczęście stać zawodników na pokorę i wyciąganie wniosków, bo w boksie to sami wyszczekani narcystyczni chłopcy bujający w obłokach.
 Autor komentarza: maniekz
Data: 08-06-2014 22:38:07 
Myślisz o Włodarczyku powiesz - silny, doświadczony, wyśmienita kondycja, podwójna garda, bardzo mocne uderzenie, potrafi dać serce

Myślisz Masternak - i co mam tutaj napisać? Wszystko na poziomie średnim, nim go nie wyróżnia. Ani, nie ma dobrej pracy nóg, ani nie jest szybki, ani nie ma dobrego uderzenia, panikuje gdy jest zagrożony.


Po prostu od pewnego czasu traktuje naszych pięściarzy OBIEKTYWNIE i życzę im aby pokazywali umiejętności w ringu, bo wszystko inne nie ma znaczenia.
 Autor komentarza: UndeadDog
Data: 08-06-2014 23:54:28 
Masternak jest skończony w mojej opinii.
Szanuję gościa ale jeśli po porażce wyciągnął następujące wnioski
1. Wina trenera
2. Zwalenie wszystkiego na trenera.
3. Zmiana trenera na "ucznia" trenera wyżej który z tego co wiem jedyne czym może się różnić to nieporównywalnie mniejsze doświadczenie i autorytet.
Proponowany był nawet chyba Wegner. Myślę że gdyby Masternak chciał dostałby trenera porządnego. I tu proszę mnie nie zrozumieć źle. Szanuję Wilczewskiego, to porządny fajny facet tyle że nie wydaje mi się by był trenerskim odkryciem dziesięciolecia by mając tak małe doświadczenie miał nagle pomóc komuś kto staje na takim rozdrożu jak Masternak.
Tylko tyle.
Dla mnie jeśli Masternak zachował się trochę a nawet nie trochę jak Wach. Różnicą jest tu brak konfliktu z promotorem.
Mariusz również bardzo brzydko pożegnał się z Deleonem którego dodatkowo nie dosłownie uznał za winnym między innymi dopingu itd. Bez słowa zerwał więc kontakty i też związał się z Wilczewskim.
Pytanie czy Piotrek jest tani? A może i tani i lokalizacja tym dwóm bokserom odpowiada. Nie trzeba się poświęcać.
Dla mnie tak z jednego jak i drugiego już nic nie będzie.
 Autor komentarza: Keraj
Data: 09-06-2014 01:23:30 
Sztywny Master okropnie...
 Autor komentarza: UsAtmel
Data: 09-06-2014 16:37:58 
UndeadDog
Data: 08-06-2014 23:54:28
Masternak jest skończony w mojej opinii.
....
A ja pomimo że krytykowałem to co sie dzieje wokoło Masternaka od kilku lat trzymam za niego kciuki i życze zwycięstwa . I nie mam takich myśli że "skończył sie " .
 Autor komentarza: UsAtmel
Data: 09-06-2014 16:42:18 
Moja największa krytyka w stosunku do Mastera w ringu jest :
-Zbyt mało ambitnej sportowej agresji
...
on z swoimi warunkami powinień rozszarpywać przeciwników ....
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.