W GRUDNIU KOLEJNA WALKA COTTO?

Redakcja, ESPN

2014-06-08

Miguel Cotto (39-4, 32 KO) kolejną walkę stoczy prawdopodobnie w grudniu. Współpracujący z Portorykańczykiem promotor Bob Arum stwierdził, że w grę wchodzi występ 6 lub 13 grudnia w Madison Square Garden, gdzie minionej nocy "Junito" pokonał Sergio Martineza (51-3-2, 28 KO).

Jako kandydata numer jeden do walki z 33-latkiem wymienia się Saula Alvareza (43-1-1, 31 KO). Arum zapowiedział, że będzie rozmawiać w tej sprawie z promotorem Meksykanina Oscarem De La Hoyą, z którym niedawno zakopał topór wojenny. "Złoty Chłopiec" również jest zainteresowany organizacją tego pojedynku, chociaż nie mówi wprost o współpracy z Top Rank.

- Z radością przygotowałbym z Cotto Promotions walkę Alvarez-Cotto. Miguel wyglądał znakomicie w wyższej kategorii, pracował w ataku jak maszyna. Jego potyczka z "Canelo" stanowiłaby kolejny epizod meksykańsko-portorykańskiej rywalizacji. Najpierw jednak Alvarez musi wygrać 12 lipca – powiedział szef Golden Boy Promotions.

Drugi w kolejce do starcia z Cotto jest obecnie Giennadij Gołowkin (29-0, 26 KO), który 26 lipca stoczy pojedynek z Danielem Geale’em (30-2, 16 KO).