Archiwum wiadomości z dnia: 2017-06-02

 
FONFARA vs STEVENSON II: CZY KSIĄŻĘ ZOSTANIE KRÓLEM?

Już w sobotnią noc Andrzej Fonfara (29-4, 17 KO) spróbuje po raz drugi zdetronizować mistrza świata wagi półciężkiej federacji WBC Adonisa Stevensona (28-1, 23 KO). Za pierwszym razem, w 2014 roku, skazywany na porażkę warszawiak po niesamowitej dwunastorundowej bitwie uległ Haitańczykowi z kanadyjskim paszportem na punkty. Czy 3 czerwca - dokładnie w tym samym miejscu, nasz "Polski Książę" w końcu spełni swoje marzenie?DEONTAY WILDER: NIKT NIE JEST BEZPIECZNY

Deontay Wilder (38-0, 37 KO) straszy, straszy i jeszcze raz straszy... Problem w tym, że na straszeniu się kończy, a wielkich walk nie toczy. Panujący od blisko trzydziestu miesięcy na tronie World Boxing Council wagi ciężkiej pięściarz nie stoczył nawet jednej obowiązkowej obrony, za to w wywiadach rzucił rękawicę już chyba każdemu.


MISTRZ ŚWIATA I OLIMPIJSKI DEMOLUJE W DEBIUCIE!

Tony Yoka (1-0, 1 KO) to z pewnością przyszłość królewskiej kategorii, a zdaniem wielu murowany mistrz. Skąd taka pewność przy okazji zawodowego debiutu? Ano dlatego, że Francuz w 2015 roku sięgnął po złoty medal Mistrzostw Świata, a w zeszłym roku stanął na najwyższym podium turnieju olimpijskiego dywizji super ciężkiej. Przed momentem z przytupem rozpoczął zawodową karierę.

NELSON: KLICZKO DWUKROTNIE ZNOKAUTOWAŁ WILDERA NA SPARINGU

Johnny Nelson - wraz z Marco Huckiem rekordzista kategorii cruiser w ilości skutecznych obron tytułu mistrza świata, dziś ceniony i dobrze poinformowany dziennikarz, zdradził szczegóły wspólnych sparingów Władimira Kliczki (64-5, 53 KO) z Deontayem Wilderem (38-0, 37 KO). I według tych relacji 'Dr Stalowy Młot' brutalnie obszedł się z 'Brązowym Bombardierem'.

WŁODARCZYK: TRYUMFATOR NAJLEPSZYM CRUISEREM SWOJEJ ERY

- Wygrywając ten turniej przypieczętuję swoją pozycję, bo tryumfator będzie mógł nazywać siebie najlepszym zawodnikiem kategorii junior ciężkiej. Zresztą uczestnicy to właśnie najlepsi pięściarze tego limitu - mówi Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO). 'Diablo' dziś został przedstawiony już oficjalnie jako jeden z tych, którzy wezmą udział w projekcie World Boxing Super Series.


WIDEO: MIELEWCZYK SZYKUJE SIĘ NA BUTLERA

17 czerwca w Montrealu Damian Mielewczyk (10-3, 7 KO) sprawdzi umiejętności utalentowanego Stevena Butlera (18-1-1, 15 KO). Będzie to trzecia walka Polaka w tym kraju. Zobaczcie, jak "Miela" prezentuje się na sparingach, w których pomagają mu podopieczni Marcina Gruchały.


NOWY RYWAL DLA WERWEJKI

Zmiana rywala dla Siergieja Werwejki (5-1, 3 KO), który w przyszłą niedzielę wróci po pierwszej zawodowej porażce. Anonsowanego wcześniej Aleksandra Niachajczika zastąpi ostatecznie twardy, aczkolwiek dużo mniejszy Michał Bańbuła (12-27-4).