WBSS: POTWIERDZENI WŁODARCZYK, GASIJEW (IBF) I BRIEDIS (WBC)!

Wiele napisaliśmy już o niezwykle interesującym projekcie World Boxing Super Series z olbrzymią pulą nagród. Pierwszy sezon obejmie kategorię super średnią i bardziej nas interesującą junior ciężką. W tej drugiej ogłoszono pierwsze trzy z ośmiu nazwisk. A w tej trójce jeden Polak!

WŁODARCZYK POKONAŁ GEVORA >>>

Pierwszą gwiazdą WBSS jest mistrz świata federacji IBF, mocno bijący Murat Gasijew (24-0, 17 KO). To jednak nie jedyny z panujących mistrzów w tej stawce. Drugim jest champion WBC, znakomity technik Mairis Briedis (22-0, 18 KO). Trzecią osobą oficjalnie potwierdzoną w tym turnieju jest nasz Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO)! Co prawda "Diablo" nie jest już w posiadaniu żadnego tytułu, lecz w przeszłości pasował oba te pasy, czyli IBF oraz WBC.

WŁODARCZYK: TRYUMFATOR NAJLEPSZYM CRUISEREM SWOJEJ ERY >>>

Przypomnijmy, że pierwsze walki ćwierćfinałowe odbędą się na przełomie września i października. Zwycięzcy, którzy awansują do półfinałów, spotkają się na początku przyszłego roku, a w maju 2018 zostanie rozegrany wielki finał. Tryumfator całego turnieju poza olbrzymimi pieniędzmi zdobędzie również statuetkę Muhammad Ali Trophy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: machintosh
Data: 02-06-2017 17:20:17 
Ciekawe czy Usyk będzie w tym turnieju ? no i Nasz Krzysztof ale GŁOWACKI ( nr 1 w tej wadze w Polsce ) ;)
 Autor komentarza: pavlus
Data: 02-06-2017 17:28:18 
A jak to ma się do pasów i ich obowiązkowych oraz zwykłych obron?
 Autor komentarza: bogdanhaze
Data: 02-06-2017 17:28:51 
Znając życie jeszcze chętny do walk Usyk dołączy, już ta trójka jest poza zasięgiem Diablo. Przynajmniej chłopina godziwie zarobi.
 Autor komentarza: astarte
Data: 02-06-2017 17:34:22 
z muratem o bredisiem wlodar nie ma szans. zakladam, ze odpadnie z turnieju juz w 1 walce. nie wiem jakim cudem sie do niego dostal.
 Autor komentarza: BumPromotion
Data: 02-06-2017 17:37:14 
Włodarczyk na tym turnieju będzie robił za takiego Abrahama w czasach pamiętnego turnieju w super średniej.
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 02-06-2017 17:39:09 
Włodarczyk skończy jak Abraham w super six, albo gorzej, bo nie takiej szczęki jak Abraham
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 02-06-2017 17:40:57 
@BumPromotion
Widzę, że podobnie pomyśleliśmy :D
 Autor komentarza: maciejka
Data: 02-06-2017 18:11:25 
Autor komentarza: astarte
....nie wiem jakim cudem sie do niego dostal.

Autor komentarza: pavlus
A jak to ma się do pasów i ich obowiązkowych oraz zwykłych obron?

Podejrzewam, że obok posiadaczy pasów liczących się federacji, którzy zdecydowali się na start w turnieju znajdą się także obowiązkowi pretendenci, stąd też Diablo w turnieju po zwycięstwie nad Gevorem. Idąc tym tokiem, wydaje się oczywiste, że obok mistrza WBC Mairisa Briedisa znajdzie się zwycięzca walki o miano oficjalnego pretendenta tj.Kudryashov lub Durodola, tak aby był wilk syty i Manchester City :-) Pytanie, co z Lebiedevem i Usykiem, pierwszy ma zaplanowaną walkę z Flanaganem w lipcu, Usyk walczył w kwietniu i chyba na chwilę obecną oboje nie mają wyznaczonych przez federację obowiązkowych pretendentów. Z tego co wiemy od Wasyla to Główka nie weźmie udziału w turnieju, pozostaje nasz Master, Huck, Dorticos, Vlasov, Cunningham, Makabu i kilku innych. Nic tylko czekać, to walki na szczycie cruiserweight.
 Autor komentarza: GaD1
Data: 02-06-2017 18:16:38 
Usyka nie będzie, a przynajmniej tak mówił Wasilewski w puncherze jakiś czas temu. Trzeba się spodziewać jakiegoś Rosjanina {Kudriaszow,Własow, w Lebiediewa wątpie), Afrykańczyka (Durodola, Kalenga, Makabu) może Hucka lub Cunna.
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 02-06-2017 18:48:31 
Głowacki tam będzie ?
 Autor komentarza: Clevland
Data: 02-06-2017 19:38:37 
Nie rozumiem decyzji z wystawieniem Diablo.

Głowacki miałby duże szanse do tego jest widowiskowy.
Diablo?
Szkoda gadać.

@hayabooza
Wasilewski mówił, że raczej jeden Polak. ,


Gratulacje dla Wasilewskiego.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 02-06-2017 20:58:04 
Clevland

Główka ma przed sobą jeszcze z 5-6 lat boksowania, dostanie jeszcze swoją szansę i swoje zarobi. Z Gasijewem czy Briedisem również by przegrał, a kolejna porażka byłaby dla jego kariery bardzo ciężką próbą.

Diablo kończy karierę, Wasyl wielokrotnie powtarzał, że ma do niego szczególne podejście, jako że był motorem jego grupy od lat i chce dać mu zarobić na emeryturę. Diablo przed sobą [email protected] od Gasijewa, później czekają go występy na PBN ze Szpilką, może Masterem (oba zapewne przegra) i to by było na tyle.

Głowacki może jeszcze jakiś pas zdobyć, na miejscu Wasyla celowałbym z Główką w WBA, moim zdaniem Specnaz jest obecnie w zasięgu Krzysia. Usyk zawsze go obskoczy, Briedis ze swoim wyszkoleniem i nogami również go wypyka Gassiev to wielkie, dobrze wyszkolone bydle, mógłby nawet znokautować Główkę.

Nie zapominajmy też, że Krzysiu jest po kontuzji i dłuższej pauzie, powinien zrobić ze 2 walki zanim wyjdzie do najlepszych.
 Autor komentarza: Granat
Data: 02-06-2017 21:03:42 
Faworytami tego turnieju będą raczej Usyk i Breidis. Zgadzam się z tym że wystawienie Włodarczyka to jakieś nieporozumienie, zwłaszcza że przegrał ostatnią walkę.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 02-06-2017 21:50:51 
@rocky86

Można tak do tego podchodzić jako emerytury dla Diablo.
Tyle że ostatnią walką nie zasłużył na taki turniej.

Głowacki miałby szansę z Gasijewem.
Facet bardzo się rozwinął i ma mega umiejętności.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 02-06-2017 23:50:56 
Clevland

Byłem na tej walce Diablo i jak dla mnie, to on ją wyraźnie przegrał. Diabeł nie jest już w stanie rywalizować na najwyższym poziomie i pierwszą walkę w tym turnieju wtopi, tyle będzie z tej kasy dla niego. Przy czym, mimo wszystko 400 tys USD, to bardzo dobra wypłata.

Moim zdaniem Główka, gdyby miał wyjść do Gasijewa, to również by przegrał, może lepiej, że się go nie pakuje w ten turniej. Gdyby dostał na pierwszą walkę kogoś z po za grona mistrzów, to byłoby warto, ale gdyby miał wejść na Gasijewa albo Briedisa, to nie ma sensu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.