GOŁOWKIN ZMIENI WAGĘ PO WALCE Z CANELO?

Redakcja, ESPN Deportes

2017-06-02

Niewykluczone, że walka z Saulem Alvarezem (49-1-1, 34 KO) będzie dla Giennadija Gołowkina (37-0, 33 KO) ostatnią w kategorii średniej. Po niej Kazach może się przenieść do super średniej.

- Pojedynek z "Canelo" jest jedynym, który nas w tej chwili interesuje, na nim skupiamy całą naszą uwagę. Musimy pokazać, że Gołowkin jest najlepszym pięściarzem w wadze średniej. Jeśli to nam się uda, a przy okazji będzie to dobra walka, może dojść do rewanżu - mówi Abel Sanchez, trener "GGG".

- Boks potrzebuje takich starć, dawno nie mieliśmy walk na miarę Vazquez-Marquez, Barrera-Morales czy Marquez-Pacquiao. Powitamy rewanż z otwartymi ramionami, ale jeśli do niego nie dojdzie, to sądzę, że trzeba będzie pomyśleć o przejściu do kategorii super średniej. W średniej Gołowkin osiągnął już wszystko, co było do osiągnięcia - dodaje.

Alvarez i Gołowkin skrzyżują rękawice 16 września. W razie porażki Meksykanin mógł skorzystać z prawa do rewanżu. Nie dysponuje nim natomiast Kazach, mimo że to on przystąpi do walki jako mistrz świata.